ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


 

 

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


3650
קראתי בספרים שלפעמים כל המצוות ולימוד התורה של האדם הולכים לסטרא אחרא. מה הכוונה?
רבינו לימד אותנו שכל יהודי באשר הוא, ואפילו הפחות שבפחותים, מעלה שעשועים לפני בורא עולם, וכל העולמות תלויים בו, אך מצד שני, הבנתי מספרים אחרים שכאשר יהודי לא הולך בדרך התורה האמיתית - כל המעשים שלו הולכים ישירות לסיטרא אחרא, והוא למעשה מקלקל ולא מועיל
3649
בזמן האחרון התחלתי להקפיד על טבילת מקווה מדי יום, ויש לי כמה שאלות בעניין
3648
אני ואשתי מתלבטים בין השמות 'עדיאל' ו'דוד'. מה דעתכם על השם 'דוד עדיאל'?
בסייעתא דשמיא נולד לנו בן בריא ושלם. אשתי ממש מתעקשת לתת לתינוק שלנו את השם 'עדיאל' ואילו אני מעדיף את השם 'דוד'. היו לנו הרבה ויכוחים, אבל עכשיו, כמה ימים לפני הברית עלתה בי מחשבה שאולי נקרא לו 'דוד עדיאל' ובזה נגמור את הוויכוחים. מה דעתו של הצדיק?
3647
רב מקובל הורה לי לערוך כמה תיקונים, אך אינני יכול לעמוד במה שהוא מבקש
כבר שנה וחצי אני הולך מדי חודש לרב מקובל כדי להתברך. הוא הורה לי לעשות כמה תיקונים והנהגות, אך למעשה אני לא מצליח לעשות מה שהוא ציווה אותי, כי אלו דברים קשים. דיברתי עם חבר מבית הכנסת, והוא אמר לי שלפי דעתו הכל שטויות ושאפסיק ללכת אליו כי אני מבזבז את הזמן והכוחות שלי. האם הוא צודק?
3646
אני מאוד רוצה בן זכר. מה עליי לעשות כדי לזכות בכך?
חזרתי בתשובה לפני כחמש עשרה שנה, ובחסדי השם זכיתי להתקרב לאור הגנוז של רבינו לפני שש שנים. בזכויות חינם אני מצליח לקרב עוד נשמות אל הקדושה, ויחד עם עוד חבר אני זוכה להביא בכל שנה בראש השנה קבוצה של כחמישים חברים נוספים יחד איתנו לאומן. אני מאוד רוצה בן זכר. מה עליי לעשות כדי לזכות בכך?
3645
אני אישה קשת יום ונמאס לי לחיות. בבקשה תחזק אותי כי אין לי כבר כוח!
אני אישה קשת יום, הכל הולך לי הפוך והמצב הכלכלי שלנו על הפנים. אני סובלת מרגשי נחיתות, ובתוך תוכי נמאסו לי החיים ואני רוצה למות. אני מגדלת שישה ילדים, והכל מאוד קשה לי. בבקשה תחזק אותי ותברך אותי, כי אין לי כבר כוח!
3644
הציעו לי להיכנס כשותף ולנהל רשת חנויות מצליחה המוחזקת בבעלות של גוי. מה דעתכם בעניין?
יש לי לקוח שאינו יהודי, ולפני כמה ימים הוא הציע לי הצעה עסקית מפתה - הוא ואביו שותפים בבעלות של רשת חנויות מצליחה מאוד, ועכשיו הוא רוצה לצאת מהעסק מסיבות אישיות. והיות ואביו מחפש שותף אחר, מציעים לי להיכנס כשותף. מה דעתכם בעניין?
3643
בעלי מתרשל בקיום המצוות. איך אני יכולה לפעול שהוא יתחזק?
מאוד כואב לי על בעלי – הוא לא מתפלל בכלל, לפעמים גם לא מניח תפילין, וזה נראה שכלל לא אכפת לו... הוא פשוט לא עושה כלום, וזה פשוט בלתי נסבל.
3642
מצבי הכלכלי דחוק. האם כדאי לי לקחת הלוואה מהבנק או למכור את האוטו?
ברוך השם אני עובד, ומתפלל להשם יתברך עבור פרנסה, אך לאחרונה נקלעתי למצב כספי דחוק, ועומדות בפניי שלוש אפשרויות: לקחת הלוואה מהבנק או למכור את האוטו או להשאיר את המצב ככה ולצפות לישועה. אשמח אם הצדיק ינווט אותי.
3641
אני רוצה לנסוע לאומן בראש השנה, אך מכיוון שאני בא מחסידות אחרת - אני חושש
שמעתי שאפשר להשיג כעת כרטיסי טיסה זולים לאומן לימי ראש השנה, וחשקה נפשי לקנות לי ולילדי כרטיסים, אך היות ואני מגיע מחצר של חסידות אחרת, ועדיין אני מסתובב שם, יש לי התלבטות וחששות מה יהיו ההשלכות כתוצאה מזה, כי ייתכן שזה יגרום לילדיי בושות. ומצד שני, אני מאוד רוצה לנסוע, ולהשאיר אותם לבד עם האמא זה קשה, כי ברוך השם הבית מלא בברכת השם ויש בלי עין הרע הרבה ילדים.
3640
איך ייתכן שלאישה יש בעל טוב ואוהב שנותן לה הכל, אך בכל זאת היא חושבת על גברים אחרים?
קראתי שכתבתם בכמה מכתבים שגבר צריך לתת הרבה תשומת לב לאשתו, וככה היא לא תרצה תשומת לב מחוץ לבית. איך קורה מצב שאשה כן מקבלת מבעלה הכול, ובעלה מעריץ אותה ממש, אך יש לה מישהו אחר בלב?
3639
האם זה נכון שלאחר פטירת רבינו הלך ר' נתן ל'אוהב ישראל' מאפטא וקיבל אותו לרבו?
האם זה נכון שלאחר פטירת רבינו, הלך ר' נתן ל'אוהב ישראל' מאפטא כדי שיהיה הרב שלו, כי הוא פחד להישאר בלי רב?
3638
רבינו אמר שהוא ואנשיו הם בבחינת "ודע מה שתשיב לאפיקורוס". מה הכוונה?
3637
אני מרגישה שאני לא ממלאה כראוי את תפקידי כאמא וכאישה, וזה גורם לי עצבות וחוסר ביטחון
לפעמים אני מרגישה שאני לא ממלאה כראוי את תפקידי כאמא לילדים וכרעיה לבעלי - אני כל כך רוצה שתמיד יהיה סיר אוכל מוכן, שהבית יהיה נקי, הכביסות מקופלות, והילדים מסודרים, ולמרות שאני מאוד משתדלת - אני מרגישה שאני לא עושה את הדברים כמו שצריך. המצב הזה הופך אותי לעצובה ולחסרת ביטחון
3636
כל הזמן אני שרוי בפחדים ודאגות בלי שום סיבה. מה גורם לי את זה?
אני אדם שומר תורה ומצוות, ואני משתדל מאוד לכבד את אשתי, לשמור שבת, ללמוד תורה ולשמור על הברית. משום מה, כל הזמן אני שרוי בפחדים ודאגות, כאשר למעשה אין לי על מה להיות בלחץ. אמנם יש לי עסק שלפעמים מצליח ולפעמים לא, אבל בכלליות הכול בסדר. מה גורם לי את כל המתח והפחדים הללו?
3635
כתוב במסכת סוטה: "בעקבות המשיח הגליל יחרב". למה הכוונה?
כתוב במסכת סוטה: "בעקבות המשיח העזות תרבה והיקר יעוות, הגפן תיתן פריה והיין ביוקר ואין תוכחת. בית הועד יהיה לזנות, והגליל יחרב והגבל יישום, ואנשי הגבול יסובבו מעיר לעיר ולא יחוננו". מה הכוונה במילים "הגליל יחרב"?
3634
אני מתמודד בכל יום עם מלחמה פנימית בין האמונה לכפירה. אנא, עזור לי!
אני מתמודד בכל יום עם מלחמה פנימית - מצד אחד אני מאמין בהשם יתברך ובתורה הקדושה, אך מצד שני היצר הרע מסית אותי במחשבות כפירה, ומבלבל אותי בקושיות וספיקות. אנא, כבוד הצדיק, תעזור לי כי אני לא מצליח להתגבר על הבלבולים האלו!
3633
האם זה נכון שבזה שמפיצים כרך אחד של 'שו"ת ברסלב', זה כאילו שמפיצים לעשרת אלפים איש?
יען שהצדיק מעורר אותנו תמיד שלא להאמין למה שאומרים בשמו, רצינו לשאול אתכם ישירות ולברר: האם זה נכון שאמרתם שבזה שמפיצים כרך אחד של 'שו"ת ברסלב' זה כאילו שמפיצים לעשרת אלפים איש? ואם כן, מה ההסבר לכך?
3632
לאבי התרחש נס רפואי. האם מותר לפרסם זאת ברבים או שצריכים לחשוש מעין הרע?
אבי היה מאושפז בשל בעיה בריאותית, מה שהפחיד את כל המשפחה. אני הלכתי לקבר של צדיק, ונדרתי שאם הוא יצא מזה בשלום אערוך סעודת הודיה ואפרסם את הנס. תודה להשם יתברך רופא כל בשר ומפליא לעשות, אבי השתחרר והכל בסדר. כאשר רציתי לקיים את הבטחתי, אמרה לי הרבנית שלי כי יש עניין לפרסם את הנס, אך לא כדאי לספר את כל הפרטים מחשש לעין רעה. מה דעתך?
3631
קראתי בספרי חסידות שכל העולם נברא באותיות התורה. מה הכוונה?
קראתי בספרי חסידות שכל העולם נברא באותיות התורה, ובכל דבר גשמי מלובשות אותיות. האם תוכלו להסביר לי מה הכוונה?
3630
האם יש איסור לקרוא בעיתונים חילוניים?
מדי פעם כשאני מגיע לביקור אצל ההורים שלי אני קורא בעיתונים החילוניים שיש בביתם, ואשתי מאוד כועסת עליי בכל פעם שהיא רואה את זה. האם באמת זה חמור עד כדי כך?
3629
אני לא מספיק ללמוד את כל סדר הלימוד שקבעתי לעצמי, וזה גורם לי להישבר
מאז שגיליתי את סדר-דרך-הלימוד של רבינו, אני משתדל להתמיד מאוד בתורה, ובחסדי השם אני מוסיף והולך בכל יום, אך עם זאת, אני נשבר בכל פעם מחדש שאני לא מספיק ללמוד את כל הסדר שקבעתי לעצמי, ונגרם לי לחץ נפשי. אשמח לעצה שתוליך אותי בדרך הנכונה.
3628
אני ואשתי לא מרוצים מתפקוד המלמד של בננו. האם אנו צריכים לפנות למנהל ולדווח על כך?
בננו לומד בכיתה ב' בתלמוד תורה, וגם אני וגם אשתי לא מרוצים מההתנהלות של המלמד והעוזר שלו, כי שמנו לב, וגם עוד הורים אמרו לנו שיש מצד המלמדים אוירה של זילזול - בכל פעם נעדר מישהו אחר ומביאים מחליף, וגם כשהם באים הם משוחחים בטלפון בזמן השיעור. האם אנו צריכים לפנות למנהל ולדווח על כך?
3627
הילדים שלנו רבים בבית ובבית-הספר וגורמים לנו צער גדול. מה ניתן לעשות?
אני נשוי ואב לחמישה ילדים, ולצערי הרב הילדים לא מפסקים לריב ביניהם – הן בבית והן בבית הספר. אחת לכמה ימים מזמנים אותנו לבית הספר ומספרים לנו מה הם עוללו, ואף שאני יודע שהם ילדים - אבל זה מוגזם לריב כל הזמן.
3626
האם יש עניין לאכול בט"ו בשבט דווקא פירות מתוצרת הארץ? ומה לגבי פירות שאינם משבעת המינים?
בט"ו בשבט נוהגים לערוך שולחן יפה עם כל מיני פירות. האם יש עניין להקפיד לאכול דווקא פירות מתוצרת הארץ? והאם יש עניין לאכול גם פירות שאינם משבעת המינים?
3625
האם זה נכון שרבינו אמר שלעתיד לבוא כולם יהיו חסידי ברסלב וכולם ינהגו כדעת הרמב"ם?
האם זה נכון שרבינו אמר שלעתיד לבוא כולם יהיו חסידי ברסלב? והאם זה נכון שרבינו אמר שלעתיד לבוא כולם ינהגו כדעת הרמב"ם?
3624
איך יתכן שאדם הולך לצדיקי אמת, והם אומרים לו במפורש שיקרה משהו, והדבר לא קורה?
רציתי לשאול איך זה ייתכן שאדם הולך לצדיקי אמת, והם אומרים לו במפורש שיקרה משהו, והדבר לא קורה? כמו כן, מדוע קללת צדיק לחינם - מתקיימת, לעומת ברכת צדיק - שמצריכה אמונה בכדי שתתקיים?
3623
אני עושה מעשים טובים ומשתדלת להתחזק, אך אינני מצליחה בשום תחום. מדוע?
היום אני בת עשרים ותשע, עדיין לא נשואה, ומעולם לא היה לי אף אחד חוץ מאנשים שניצלו אותי. אני בחובות של כמעט שישים אלף שקל, ואין לי מושג איך אני מרימה את עצמי מהמקום הזה אליו השם הוביל אותי. אני בן אדם טוב, תמיד נתתי צדקה ביד רחבה, ואפילו חתכתי לגזרים את כל המכנסיים והבגדים הלא צנועים שהיו לי – אך למרות הכול אינני רואה ישועה. מה עוד נשאר לי לעשות?
3622
למרות שאני מתפלל, לומד תורה, ומנסה לחזק את עצמי בעצות של רבינו - אני מרגיש ריקנות וחוסר סיפוק
אני בחור בגיל חמש עשרה, ואני לומד בישיבה קדושה. זכיתי להיות כבר פעמיים בראש השנה באומן, והלב שלי נמשך מאוד לרבי נחמן ולכל מה שקשור לחסידות ברסלב, אך למרות שאני מתפלל, לומד תורה, ומנסה לחזק את עצמי בעצות של רבינו - אני מרגיש ריקנות וחוסר סיפוק. אשמח מאוד אם תענו לי ותחזקו אותי.
3621
ידוע שרוב המצוות מיועדות לגברים. מדוע הגברים זוכים יותר מהנשים?
ידוע שרוב המצוות מיועדות לגברים, וגם חובת הלימוד-תורה מוטלת על הגברים ולא על הנשים. מדוע הגברים זוכים יותר מהנשים? ומה היחודיות שהתורה נותנת לאישה?
3620
מה המקור למנהג אכילת פירות מיובשים בט"ו בשבט?
3619
מאסתי בחיי, ואני מתחננת שהרב יתפלל עליי שאמות בקרוב
מאסתי בחיי ובעצמי, ואני פשוט לא מסוגלת להאמין, לסלוח, לאהוב ולשמוח... אל תנסה להבין אותי כי אינך יכול להעלות על הדעת מה אני עוברת בחיי, וגם אם תיתן לי את העצות הכי טובות שיש - אני מעדיפה שהנשמה שלי תעלם לנצח.
3618
הרב של בעלי ייעץ לו להתגרש ממני, ומאז אני שבורה וממוטטת
אני ובעלי התגרשנו לפני ארבעה חודשים, ומאז אני שבורה וממוטטת. אהבתי מאוד את בעלי ולא רציתי להתגרש כלל, אך לצערי, הגרוש התחזק מאוד ללא הכוונה טובה, והתחבר לרב שייעץ לו להתגרש.
3617
רבינו אמר שבכדי להיות בעל השגה צריכים להיות בקי בגמרא, פירוש רש"י ותוספות. מה הכוונה?
3616
גיליתי שאשתי מאוהבת במנהל שלה. מה עושים?
גיליתי שאשתי מאוהבת במנהל שלה. מה עושים? הצילו!
3615
בעלי מחנך בתלמוד תורה, ובאספת ההורים הוא מקבל לשיחה אישית את אימהות התלמידים. האם יש בכך בעיה?
בעלי עובד כמחנך בתלמוד תורה חרדי, וכשמתקיימת אסיפת הורים הוא צריך לשבת בכיתה בכל פעם עם אמא אחרת כשהדלת סגורה ולדווח לה על התקדמות בנה. זה מציק לי מאוד, משום שיש ביניהן הרבה אימהות צעירות שמגיעות מגונדרות וכו', והדור פרוץ, ואף שמסתובבים שם עוד אנשים, בכל זאת אני חוששת שבעלי ייכשל
3614
אשתי פתחה לי תיק ברבנות ובמשטרה, הרבנים מכריחים אותי להתגרש והמשטרה רוצה לעצור אותי. מה עושים?
אשתי פתחה לי תיק ברבנות ובמשטרה, הרבנים מכריחים אותי להתגרש והמשטרה רוצה לעצור אותי. אני יודע שאני לא בסדר, וכבר הזהירו אותי הרבה פעמים, אבל עכשיו אני באמת מתחרט ורוצה לשנות את ההתנהגות שלי. אנא עזור לי, מה עושים?
3613
כבר כמה שבועות אין לי מצב רוח, ואני מרגיש עצבות גדולה שעוטפת את כולי
כבר כמה שבועות אין לי מצב רוח, אין לי סבלנות לאף אחד, וכל מה שאני רוצה זה להיות סגור בחדר שלי בלי לראות ולשמוע כלום. אני מרגיש עצבות גדולה שעוטפת את כולי ואני לא מצליח להשתחרר ממנה. ממה זה נובע?
3612
בננו התאבד, ומאז עולמנו חרב בעדנו ונעלם לנו כל הטעם מהחיים. איך מתחזקים אחרי טרגדיה כזו?
אני ואשתי שבורים ורצוצים ומיואשים מהחיים, כי לצערנו הרב בננו התאבד, ומאז עולמנו חרב בעדנו ונעלם לנו כל הטעם מהחיים. אנחנו לא יודעים איך להרים את עצמנו ואיך להתחזק, ונודה מעומק הלב לכבוד הרב שיענה לנו ויכתוב לנו דברי חיזוק.
3611
הוריי נתנו לי דירה במתנה, ואני חושש שאם אקבל אותה יהיה עליי דין בשמים
אני בחור רווק, וברשות הורי יש דירה שמיועדת עבורי. מצד אחד אני שמח שהוריי דואגים לי, אבל מצד שני אני חושש שאם אקבל את הדירה מהם זה יעורר עליי דינים בשמים, שכן אם אקבל דירה במתנה, אהיה פנוי הרבה יותר מאדם רגיל ללימוד תורה, וכביכול זה יחייב אותי לשבת וללמוד כל היום – דבר שאינני מסוגל, וגם ללמוד חצי יום ולעבוד חצי יום יהיה לי קשה.
3610
לפני שאני ובעלי חזרנו בתשובה נכשלנו באיסור נידה ובחילול שבת. איך מתקנים את הכל?
אני ובעלי חזרנו בתשובה, אך לפני שהתקרבנו לחיי תורה ומצוות עברנו על איסור נידה ולא שמרנו שבת. איך מתקנים את כל איסורי הכריתות בהם נכשלנו?
3609
הרבנית של המשודכת שלי מעכבת את החתונה שלנו בתואנות שונות. מה ניתן לעשות?
הכרתי מישהי דרך שדכנית. אחרי הפגישה הראשונה היא התייעצה עם הרבנית שלה, והרבנית אמרה לה שהיא רוצה שאני אקבע עיתים לתורה לפחות שעתיים ביום במקום מסודר, ואני הסכמתי לכך ועשיתי זאת. לאחר מכן נפגשנו עוד שתי פגישות, ואחרי הפגישה השלישית שהייתה ממש טובה - הרגשנו שנינו שזה הולך לכיוון חיובי. המשודכת שלי דיברה שוב עם הרבנית שלה, והרבנית אמרה לה שהיא לא הבינה אותה נכון, כי היא התכוונה שאני אכנס ללמוד שעתיים ביום, ורק אחרי חודשיים שאני שם – נמשיך להיפגש
3608
השבוע נפטר בפתאומיות חבר שלנו. מה המסר עבורנו?
השבוע נפטר בפתאומיות חבר שלנו מהתקף לב. מה השם רוצה להגיד לנו? ובלי קשר לדבר הזה - יש לי הרהורי כפירה ואני מנסה לברוח מהם
3607
אומרים שמי שרוצה תאומים - שיתפלל בקברם של ר' אמי ור' אסי. האם זה נכון?
שמעתי שמי שרוצה לזכות לתאומים, טוב שיתפלל בקברם של האחים ר' אמי ור' אסי שקבורים בטבריה. האם זה נכון?
3606
מדי כמה ימים אני חולם על נחשים. מה דעתכם על חלומות כאלו? והאם כדאי להתייחס אליהם?
מדי כמה ימים אני חולם על נחשים, ופעם אחת חלמתי גם בליל ראש השנה על נחשים. מה דעתכם על חלומות כאלו? והאם כדאי להתייחס אליהם?
3605
כבר שלוש שנים אני עושה מאמצים להרות - ללא הצלחה. האם כדאי לי לעשות הפריה חוץ גופית?
כבר שלוש שנים בערך אני מנסה להיכנס להיריון, ולצערי זה לא קורה. בשבעת החודשים האחרונים טופלתי על-ידי נטורופת, הוצאתי מעל שבעת אלפים ש"ח, אך זה לא עזר. לאחרונה יצרתי איתו קשר כדי לברר האם להמשיך בטיפול ולהוציא עוד כספים או לוותר, והוא המליץ לי להפסיק עם הפורמולות ולגשת לעשות הפרייה חוץ גופית, כי לדבריו, הגוף מוכן להיריון ובעזרת השם אקלט. רציתי לקבל את עצת הצדיק: האם לעשות את ההפריה או לא?
3604
אני רוצה להצטרף לנסיעת נשים מאורגנת לאומן, אך אין לי מאיפה לשלם את הוצאות הנסיעה
לאחרונה הייתי בשיעור לנשים, והרבנית שמסרה את השיעור סיפרה שבעוד כמה חודשים תצא קבוצה מאורגנת של נשים לטיול בקברות צדיקים באוקראינה, במהלכו יגיעו לציון של רבי נתן בברסלב, לציון של הבעל שם טוב הקדוש במעז'יבוז', ולציונו של רבינו הקדוש באומן. כששמעתי את זה התלהבתי מאוד, כי עדיין לא זכיתי להיות בציון רבינו אף פעם, וכבר זמן רב אני משתוקקת לכך, אך כששמעתי שהמחיר של הטיול עומד על ארבעת אלפים ש"ח - התאכזבתי מאוד
3603
מישהו הטריד אותי בזמן העבודה ואני חושש שהוא מנסה להכשיל אותי. מה עליי לעשות?
אני עובד בחנות, וכחלק מהתפקיד שלי אני עונה ללקוחות שמתקשרים ורוצים לברר מחירים. לפני כמה ימים קיבלתי טלפון מלקוח שדיבר בצורה מוזרה מאוד - הוא התחיל לשאול אותי שאלות אישיות, ובין היתר הוא שאל מתי אני נמצא בחנות כי הוא רוצה לבוא לקנות ולהכיר אותי. הרגשתי שהוא מדבר איתי בצורה שונה משאר הלקוחות, ונראה לי שהוא רוצה ליצור איתי קשר אישי ולהכשיל אותי. הבעיה היא שאני לא יודע אם זה נכון.
3602
אחי משך מחשבוני עשרים אלף דולר ללא רשותי, וכעת הוא מתחמק ממני
נקלעתי למצב מאוד לא נעים, ממש מצב ביש - אחי ביקש ממני להשתמש בכרטיס האשראי שלי כדי לשלם חוב שהיה לו, ואני ריחמתי עליו ועזרתי לו. אך לפני כמה ימים גיליתי שחוץ מהחוב ששילמתי עבורו כהלוואה, הוא משך בכרטיס האשראי שלי עוד עשרים אלף דולר מהחשבון שלי. הוא לא עונה לי לטלפונים, ואי אפשר למצוא אותו. מה אני יכול לעשות?
3601
לפני כמה חודשים התעברה בי נשמה, ומאז אני לא שולט על המחשבות שלי. אנא עזור לנפשי החולה!
אני יודע שאתה מאוד מקורב לרבינו הקדוש והנורא, ולכן אני פונה אליך לעזרה. התחלתי להתחזק לפני חמש שנים, ואני מאוד אוהב את רבי נחמן הצדיק יסוד עולם. הייתי באומן בראש השנה, וברוך השם מיד אחר כך התחלתי להתחזק בשמירת הברית והעיניים, ואפשר להגיד שוויתרתי על כל החיים שלי כדי להתקרב להשם יתברך ולרבינו. לפני זמן מה, בשבת חנוכה, התעברה בי נשמה שהחלה לומר חידושים אדירים בקבלה

 

 

 

 

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup