ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


  

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


3300
האם יש עניין שכל אחד מהילדים ידליק נרות בחנוכייה משלו?
האם יש צורך לתת לכל הילדים להדליק נרות חנוכה, או שמספיק שאני מדליק?
3299
האם רבינו רצה שנגיע לדרגה גבוהה בשמירת הברית ונפרוש מהאישה בימות החול?
רבינו מביא שיש יחוד עליון ויחוד תחתון - שיחוד עליון זה רק בליל שבת, ויחוד תחתון זה עם שמירת כל ההלכות של התורה אבל באמצע השבוע. האם הכוונה היא שרבנו רצה שנגיע לדרגה של שמירת הברית ונפרוש מהאישה באמצע השבוע? הרי רבנו הדגיש כמה פעמים לקיים כל מה שכתב בפשיטות, ואם כן איך מקיימים את דבריו הלכה למעשה? ואיך מסבירים את זה לאישה?
3298
האם רווק שגר עם משפחתו צריך להדליק חנוכייה משלו? ומה הדין לרווקה?
האם רווק שגר עם משפחתו צריך להדליק חנוכייה משלו לאחר הדלקת החנוכייה עם המשפחה? ומה הדין לגבי רווקה?
3297
מדוע מדברים בשפת האידיש, הרי מקורה הוא בשפה הגרמנית של העמלקים?
לפי מה שהבנתי, מקורה של שפת האידיש היא השפה הגרמנית - שהיא שפתם של העמלקים. איך ייתכן שאבותינו ואבות אבותינו דיברו ועדיין מדברים בשפה זו, שמקורה בשפת האויבים הכי גדולים של עם ישראל?
3296
מדוע נוהגים חסידי חב"ד להציב בכל עיר חנוכייה ענקית ולהדליק אותה ברוב עם?
אני חסיד ברסלב מזה שבע שנים, ולפני שהתקרבתי לרבינו הייתי מקורב לחסידות חב"ד. ידוע המנהג של חסידי חב"ד להציב חנוכייה ענקית בכל עיר ולהדליק אותה ברוב עם. מה המקור למנהג הזה? ומה דעתכם בעניין?
3295
ראיתי שכתבתם שלא צריכים לנסוע לאומן לשבת חנוכה. מה המקור לדבריכם?
ראיתי שכתבתם שלא צריכים לנסוע לאומן לשבת חנוכה. מה המקור לדבריכם? תורה היא וללמוד אני צריך.
3294
האם זה נורמלי שאדם חוזר בתשובה, ואחר כך שוב נופל, ושוב מתחיל מחדש כגלגל החוזר?
עד שזכיתי להכיר את הצדיק הייתי במצב ירוד מאוד, אך מאז שהתקרבתי לצדיק נעשיתי בריה חדשה ממש - התחלתי להתחזק וזרקתי הרבה זבל שהיה לי. הבעיה היא שעדיין אני נופל וקם, נופל וקם, ובכל כמה ימים אני נופל שוב וחוזר לרע ככלב השב על קיאו, עד שאני מתחזק שוב וחוזר להשם יתברך. האם זה נורמלי שאדם חוזר בתשובה, ואחר כך שוב נופל, ושוב מתחיל מחדש כגלגל החוזר?
3293
כל טיפולי ההפריה שעברתי - נכשלו. האם עליי לקבל את המציאות ולהבין שכך רוצים משמים?
אני בת ארבעים ושלוש, וברוך השם יש לי ילדה אחת בת שש-עשרה, אך קשה לי שהבית ריק ושקט. לקחתי על עצמי הכל - בדיקת מזוזות, שמירת שבת וטהרת המשפחה, הקפדה בכשרות וצניעות, אני מדליקה נרות לצדיקים ואני הולכת עם תליון של ה"א העשוי מכסף. האם יש עוד משהו שאני יכולה לעשות כדי לזכות לעוד ילדים, או שעליי להבין שכך גזרו עליי בשמיים – ללדת רק ילדה אחת?
3292
כל השנים הצלחתי להחזיק מעמד בחיי הנישואין, אך כעת אני מרגיש שבאו מים עד נפש
לצערי הרב יש לי אשה קנטרנית, ומהיום שהתחתנו היא לא מפסיקה למתוח עליי ביקורת ולהתייחס אליי בזלזול. עם כל זאת החזקתי איתה מעמד כל השנים, והשתדלתי להתחזק כמו שאתם מלמדים אותנו, אך כעת אני מרגיש שהגיעו מים עד נפש ואני לא יכול יותר. מה אני יכול לעשות?
3291
למרות שאינני בררנית, אינני מוצאת שידוך מתאים. מה ניתן לעשות?
אני בחורה חרדית ברסלבית, לפני כשנתיים התחתנתי ולאחר ארבעה חודשים התגרשתי. מאז אני נמצאת בשידוכים, אך לא מגיעות הרבה הצעות, וגם אם יש הצעות ונפגשים - זה לא רלוונטי.הרב כותב המון שצריך לרדת במדרגה כדי למצוא את הזיווג, אבל האמת היא שאין לי דרישות מהבחור, רק שהוא יהיה ירא שמיים, בריא בגוף ובנפש ובלי אינטרנט וטלוויזיה. אני מתפללת מדי יום, והמצב קשה לי מאוד כי אני מתקרבת לגיל עשרים ותשע. מה ניתן לעשות?
3290
האם מותר לבצע בדיקת אולטרא-סאונד פנימי כדי לבדוק אם יש לעובר דופק?
אני בשבוע החמישי להריון. האם מותר לבצע בדיקת אולטרא-סאונד פנימי כדי לבדוק אם יש לעובר דופק?
3289
מה הדרך הנכונה לגשר בין השכל והרגש בעבודת השם?
מה הדרך הנכונה לגשר בין השכל והרגש בעבודת השם?
3288
בעלי לומד בחברותא עם אחיו, ואני חוששת שהדעות הנפסדות של אחיו יחלחלו גם אליו
בעלי שיחיה לומד גמרא בחברותא עם אחיו, ולדאבוננו, לאחיו יש ספקות וקושיות רבות באמונה, והוא קורא ומושפע מספרים חיצונים. אני מאוד חרדה על הרוחניות של בעלי, וגם לבעלי קשה מאוד עם דעותיו, אך הוא אומר שזה אחיו, והרי כתוב "מבשרך אל תתעלם", ושלתורה הקדושה יש כוח גדול להחזיר את האדם למוטב ולעקור ממנו את כל הדעות הנפסדות. האם בעלי יכול להמשיך ללמוד איתו, או שיצא שכרו בהפסדו ועליו להפסיק כי הוא עלול להינזק?
3287
האם כדאי לדבר עם בתי המתבגרת על דברים של בינו לבינה לפני שתשמע את זה ממקום אחר?
לאחרונה סיפרה לי אחת האימהות של בנות הכיתה של בתי שהיא סיפרה לבתה איך ילדים באים לעולם וכו' וכו', כי לטענתה הבנות כבר יודעות ומדברות על כך, והיא העדיפה שביתה תשמע על כך ממנה. האם אכן ראוי לדבר עם הבנות בעדינות על הנושא הרגיש הזה?
3286
האם זה נכון שלגבר גרוש אין סיעתא דשמייא כי כועסים עליו בשמים?
למרות כל הניסיונות אני ואשתי לא הצלחנו בנישואים, ולבסוף התגרשנו. מה עליי לעשות כעת: האם לצאת מיד לשידוכים, או שעליי להמתין בינתיים, להתחזק ולהתבונן בעצמי פנימה ולבדוק מה באמת אני רוצה? והאם זה נכון שלגבר גרוש אין סיעתא דשמייא כי כועסים עליו בשמים?
3285
שמעתי שמוהרנ"ת ז"ל חיבר ספר בשם 'קנאת השם צבאות'. על מה הספר מדבר?
הבנתי שרבי נתן חיבר ספר שנקרא 'קנאת השם צבאות'. על מה מדבר הספר? ומדוע הוא אינו מצוי?
3284
מה מעלתה של חנות 'ברסלב סנטר' יותר משאר חנויות היודאיקה?
אני רואה שכבודו כותב הרבה בעניין החנות 'ברסלב סנטר', וברצוני להבין מה מעלתה יותר משאר חנויות היודאיקה שיש בכל הארץ?
3283
לא טוב לי עם אשתי, ואני שוקל להתגרש ממנה ולהתחתן עם מישהי אחרת
כל השנים הרגשתי לא טוב בזוגיות שלנו, אנחנו לא משדרים על אותו גל ואין בינינו הבנה הדדית. לפני כמה חודשים הכרתי מישהי, ומהרגע שנפגשנו הרגשתי שהיא החצי השני שלי, ושאיתה אוכל לחיות בהרמוניה. אני שוקל להתגרש מאשתי ולהתחתן איתה. מה דעתו של הצדיק?
3282
אני שוקל לפתוח חנות ממתקים. האם כדאי לי לעשות זאת?
כיום אני עובד כשכיר בבית ספר, ואני שוקל לפתוח חנות ממתקים באזור מטה בנימין. האם כדאי לי להקים עסק כזה? והאם אראה הצלחה?
3281
הרב כתב לי שעליי להתחזק בשמירת השבת. למה הכוונה?
במכתבך כתבת לי שעליי להתחזק בשמירת השבת, אך לא הבנתי למה הכוונה, כי ברוך השם אני שומרת שבת ואף משתדלת לקבל אותה לפני הזמן. אם כן, במה עליי להתחזק עוד בשמירת השבת?
3280
האם ייתכן שכל הצרות שאנחנו סובלים בבית הן בגלל שיש לנו טלוויזיה ואינטרנט?
אנחנו סובלים סבל גדול מהילדים שלנו, ומרגישים כאילו המזל הרע רודף אחרינו - בתנו התגרשה ונשארה לבד עם נכדתנו הקטנה, הבת השנייה יוצאת לשידוכים אבל לא מצליחה להתקדם, ושלושת הבנים עדיין לא התחילו לשמוע שידוכים. כדי להיות אמיתי, אני מוכרח לספר לרב שיש לנו בבית טלוויזיה ואינטרנט. האם ייתכן שכל הצרות שאנחנו סובלים בבית הן בגלל שיש לנו טלוויזיה ואינטרנט?
3279
יש לי סיפוק גדול מלימוד הגמרא, אך עדיין אני חש שיש לי חיסרון. מה פשר ההרגשה הזו?
מצד אחד אני חש שמחה גדולה והתעלות רוחנית בלימוד הזה, כי אני מרגיש שהוא ממלא אותי, אך מצד שני יש לי הרגשה לא מובנת שעדיין חסר לי משהו. האם תוכלו להסביר לי מה פשר ההרגשה הזו?
3278
מרוב דברים שאני רוצה להתפלל עליהם, אני לא יודע מהיכן להתחיל
לאחרונה זכיתי להתקרב לרבינו, ואני מבין שהדגש העיקרי בחסידות ברסלב מונח על עניין ההתבודדות - שצריכים לדבר עם הקדוש ברוך הוא בפשיטות ובתמימות. הבעיה היא שקשה לי מאוד לעשות את זה בפועל, ומרוב דברים שאני רוצה וצריך להתפלל עליהם, אני לא יודע מהיכן להתחיל
3277
לפעמים יש לי לחץ בעבודה ביום שישי ואני נאלץ לעבוד גם אחר חצות היום. מה אעשה?
לפעמים יש לי לחץ בעבודה ביום שישי, ואני רוצה להמשיך לעבוד גם אחרי חצות היום, אך מכיוון שכתוב שמי שעובד בערב שבת אחרי חצות היום אינו רואה סימן ברכה, ברצוני לשאול: האם הכוונה שאינו רואה סימן ברכה רק בשעות העבודה האלו, או שאינו רואה סימן ברכה בכל העסק?
3276
האם בית המקדש השלישי ירד בנוי משמיים או יבנה בידי אדם?
ידוע שישנן שתי דעות לגבי בניית בית המקדש השלישי: דעה אחת אומרת שבית המקדש ירד שלם מן השמים, ודעה שניה שאומרת שבניית בית המקדש השלישי תלויה בנו, כלומר שאם ההר יהיה שמם ותהייה שעת הכושר, עלינו לבנות אותו כדוגמת בית שני. מה דעתכם בעניין?
3275
למרות שיש לי אשה טובה ומוצלחת, עדיין יש לי ניסיונות בשמירת העיניים. מה העצה?
למרות שאני מאוד מעריך את אשתי, עדיין יש לי ניסיונות בשמירת העיניים. חשוב לי לציין שאני לא מתנהג בדרגה הגבוהה של "קדש עצמך במותר לך" בדברים שבינינו, וברוך השם מאז החתונה לא נכשלתי בפגם הברית. אני ממש לא רוצה ללכלך את העיניים שלי, אך יש לי ניסיונות קשים. האם יש לרבנו עצה בשבילי?
3274
אני וארוסתי שוקלים לגור ביבנאל לאחר החתונה. האם תוכלו לחזק אותנו בעניין?
לא מזמן התארסתי, ואני וארוסתי שוקלים היכן לגור אחרי החתונה. ראינו באתר שלכם את מפעלי החסד וטוב הלב שיש בקהילה שלכם ביבנאל, ושנינו חזקים ברצון חזק להגיע ליבנאל ולשבות במחיצתך כאשר תגיע לארץ ישראל, לראות את זיו פניך ולהתברך מפיך. נשמח אם תכתוב לנו כמה דיבורים של חיזוק בעניין עיר הקודש יבנאל.
3273
מדוע מותר לקבל גרים מבני ישמעאל, ומבני עמון ומואב לא?
חז"ל אמרו שנגזר על עמון ומואב שלא יבואו בקהל מפני שלא קידמו אותנו בלחם ובמים, ונשאלת השאלה: איך מקבלים גרים מבני ישמעאל שלא רק שלא קידמו את בני ישראל בלחם ובמים, אלא עוד נתנו להם מלוחים ונודות נפוחים שחנקו את עם ישראל?
3272
מה זה ה'שטערן טיכל' המובא בספר 'כוכבי אור'?
בספר 'כוכבי אור', בחלק 'אבניה ברזל' מובא סיפור על ר' נתן שרצה לקחת את ה"שטערן טיכל" של אשתו, והבנתי שכנראה זה סוג לבוש של נשים. מה זה בדיוק "שטערן טיכל"? והאם ניתן להשיג את זה גם בימינו? ואם כן, האם כדאי ללבוש אותו?
3271
מדוע גדולי הדור לא מעוררים את הציבור ועושים עצרת תפילה להצלת הנוער מנשירה?
לצערנו הרב אנו רואים בעינינו שמכת הדור היא נשירת הנוער, ואני תמה מאוד מדוע גדולי הדור לא מעוררים את הרבים להתכנס ליום תפילה ברוב עם כדי לעורר רחמי שמיים בעניין, הרי ידוע שאין השם מואס בתפילת רבים ושתפילת רבים אינה שבה ריקם וכו' וכו'. אם כן, מדוע לא עושים זאת?
3270
מכרתי את העסק המצליח שלי ואני מתחרט על כך מאוד. אנא חזק אותי!
היה לי עסק שעבד טוב והכניס לי הכנסה יפה ומכובדת, אך בטפשותי מכרתי אותו למישהו אחר. עכשיו העסק התחיל לשגשג עוד יותר, וכשאני רואה את זה מהצד, וחושב שכל זה היה אמור להיות שלי אם לא הייתי מוכר את העסק - זה גורם לי תסכול וכאב לב גדול מאוד. אנא כבוד הרב חזק אותי!
3269
המצב הכלכלי שלי קשה מאוד, ומרוב הלחץ שיש עליי אני לא רוצה להמשיך לחיות
המצב הכלכלי שלי קשה מאוד ויש לי הרבה חובות לבנקים ולאנשים פרטיים. מרוב הלחץ שיש לי מתחשק לי כבר למות! האם יש עצה לצאת מהמצב הקשה שבו אני נמצא?
3268
היה לי נס בלידה בזכות ברכתו של הרב, וכעת אנו רוצים שהרב יגיד לנו איך לקרוא לתינוק
בעבר פניתי אליכם וסיפרתי שהייתי בהיריון אך העובר נמצא במצב הפוך, וכעת אני רוצה לבשר לכם בשמחה שבזכות ברכתכם העובר התהפך ובשעה טובה נולד לנו בן במזל טוב.כעת אנו מבקשים מהרב שיגיד לנו באיזה שם לקרוא לו
3267
לאחרונה קרו בשכונתי שני מקרים מזעזעים שהחלישו לי את האמונה
אחרונה קרו בשכונתי שני מקרים מזעזעים - מקרה אחד של התאבדות ומקרה אחד של רצח, ויש לציין שבשניהם מדובר באנשים שומרי תורה ומצוות. המקרים זעזעו את נפשי מאוד והחלישו אותי באמונה. איך עליי להתמודד עם המקרים הללו?
3266
מה עושים כאשר עולות תהיות וספקות לגבי צדיקים ותלמידי חכמים?
אחד מידידי סיפר לי שאשתו פנתה לאחד מצדיקי הדור המוחזק כבעל רוח הקודש, ולאחר ששוחחה איתו, אותו הצדיק נתן לה תשובה כזו שערערה מאוד את שלום הבית שלהם. לאותו הבעל נכנסו כל מיני קושיות לגבי אותו צדיק, והשאלה הנשאלת היא מה עושים כאשר עולות כל מיני תהיות לגבי צדיקים ותלמידי חכמים?
3265
החברותא שלי לומד בספרי חקירות, ולפעמים הוא אומר דברים שנשמעים ככפירה. האם להמשיך ללמוד איתו?
יש לי חבר שהוא החברותא הקבועה שלי. אני נהנה מאוד מהלימוד המשותף איתו, אך לצערי הוא לומד גם בספרי חקירות, והרבה פעמים הוא אומר דברים שנשמעים לי כמו דברי כפירה. כמה פעמים הוא אמר לי שלדעתו יש בחומש מילה מיותרת, וכמה פעמים הוא דיבר מפורשות נגד דברי תנא מסויים. האם כדאי להמשיך וללמוד איתו?
3264
אני עובד באותו מקום כבר עשר שנים, ואני מרגיש שמיציתי את עצמי. האם לעזוב?
אני עובד כבר עשר שנים באותו מקום עבודה, ומשמש כמנהל סניף של רשת מזון. ברוך השם אני מרוויח משכורת מאוד מכובדת, אך בזמן האחרון אני מרגיש ריקנות בעבודה שלי ומרגיש שמיציתי את עצמי, ולכן אני שוקל לעזוב את העבודה ולחפש עבודה אחרת. מה דעתכם בעניין?
3263
ראיתי שכתבתם שלא טוב שהתינוק יינק מאשה רעה. מה הכוונה "אשה רעה"?
ראיתי שכתבתם שלא טוב שהתינוק יינק מאשה רעה. מה הכוונה "אשה רעה": האם הכוונה לאשה שלא שומרת תורה ומצוות, או לאשה שהמידות שלה מקולקלות כגון אשה עצבנית או אשה שמבזה את בעלה?
3262
מה החשיבות של לימוד גמרא? ומדוע בגמרא יש כל כך הרבה דקדוקים ומחלוקות?
ברצוני לשאול מספר שאלות לגבי לימוד גמרא: א. מה החשיבות של לימוד גמרא? ב. על פי רוב כשמסיימים ללמוד את הדף, מרוב סתירות ושאלות הכול דחוק לגמרי. מדוע זה כך? ג. פעמים רבות מדקדקים בגמרא על כל אות בדברי התנאים, ומסיקים מזה מסקנות. האם אפשר לדקדק עד כדי כך?
3261
באילו הנהגות ראוי לנהוג בימי השובבי"ם?
אנו כמה חברים מהרצליה, ומכיוון שעוד מעט מגיעים ימי שובבי"ם, אנו מבקשים מכבוד הרב שיכתוב לנו באיזה הנהגות ראוי לנהוג בימים אלו
3260
מאז שחזרנו בתשובה אין לנו שלום בית. מה עלינו לעשות?
אני ובעלי חוזרים בתשובה, ומאז שחזרנו בתשובה אנחנו רבים כמעט כל יום ואין לנו שלום בבית. בעלי יותר חזק ממני בדת וברוחניות, אך אני לא מצליחה להתקדם ואני נשארת תקועה באותו מקום. מה עליי לעשות?
3259
אני רואה שהעיקר בברסלב זה 'חיזוק'. מדוע לא מדברים יותר מ'התעוררות'?
אני קורא בספרי ברסלב ואני רואה שעיקר הדיבורים והעצות מדברים מ'חיזוק'. מדוע לא מדברים יותר על 'התעוררות'?
3258
הציעו לי לשמש כמחנך בבית-ספר דתי, אך אני מפחד שאיחלש שם מבחינה רוחנית. מה דעתכם?
הציעו לי לשמש כמחנך של כיתה ב' בבית-ספר דתי. יש לי כמה לבטים בעניין: א. אם אקבל את התפקיד, אהיה מורה יחיד בין כל המורות. ב. לא מקפידים שם על צניעות, ואין דגש חזק על תורה ויראת שמיים. מבחינתי אני מרגיש שזו יכולה להיות שליחות תורנית, אך אני מפחד להיחלש רוחנית. האם זה מתאים שאלמד שם?
3257
אבא שלי התחתן עם גויה, ואני רוצה מאוד שהוא יתחזק ויתקרב ליהדות. איך עושים את זה?
פגשתי את אבא שלי אחרי עשרים שנה שלא התראינו, ולצערי הרב גיליתי שהוא התחתן עם גויה ונולד להם ילד. אני מאוד רוצה לחזק אותו ושהוא יתקרב ליהדות. מה אני יכולה לעשות כדי שזה יקרה?
3256
האם התועלת של ההפצה יותר גדולה מלימוד של עוד כמה דפי גמרא?
קראתי רבות בספריכם על מעלת ההפצה של ספרי ברסלב, וגם אני מבין בעצמי שזה דבר גדול - לזכות את הרבים. אבל האם לא תהיה יותר תועלת לי ועם ישראל אם באותן שעות של ההפצה אלמד עוד כמה דפי גמרא?
3255
איך זוכים להחזיק מעמד בעבודת השם מתוך שמחה?
לאחרונה אני משתדל להתחזק, אך ככל שאני מנסה ומשתדל - אני עדיין נופל בדעתי ונשאר בחלישות הדעת. איך אני יכול להתחזק ולהיות יציב מבלי ליפול שוב?
3254
האם זה נכון שיש מחלוקת בין הרמב"ם ורבי נחמן בדברים מסוימים?
הבנתי שיש מחלוקת בין הרמב"ם לבין רבי נחמן מברסלב בדברים מסוימים. האם זה נכון? ואם כן, במה הם חולקים?
3253
האם כדאי להשקיע בהנקת התינוקת שלי, אף שזה לוקח לי הרבה זמן?
בסייעתא דשמיא ילדתי את בתי לפני חודשיים והפכתי לאמא, ורציתי לדעת מה דעתכם לגבי הנקה: האם עדיף לתת מטרנה או להניק? אני שואלת כי אני מיניקה וזה פשוט לוקח לי את כל היום.
3252
איך אפשר לדעת מי מהצדיקים של הדור הוא מהל"ו צדיקים?
שמעתי בשיעור תורה בו השתתפתי שבכל דור יש ל"ו צדיקים שעליהם עומד העולם. איך אפשר לדעת מי מהצדיקים של הדור הוא מהל"ו צדיקים?
3251
רבינו אמר שצריכים להיזהר מחומרות יתרות בעניין הנקיות לתפילה. כיצד מקיימים זאת הלכה למעשה?
בשיחה ל' בשיחות הר''ן מדבר רבנו מעניין בית הכסא, וזו לשונו: "אם אפשר בקל לפנות – אפשר, ואם לאו - לאו ויתפלל כך. ואפילו עם חושש במעיו לא ישגיח ולא יסתכל על זה כלל". איך מקיימים את השיחה הזו הלכה למעשה? ואיך זה מסתדר עם ההלכה?

  

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup