ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


3200
כיצד יש לנהוג כאשר שומעים אנשים שמזלזלים בדרך החסידות?
לעיתים אני נתקל באנשים שמקשים קושיות וטענות על הנהגות בסיסיות בחסידות, ולפעמים אף ממשיכים באמרות קשות יותר עד כדי ביזוי וזלזול בצדיקים ובמנהגי החסידות. כיצד יש לנהוג במקרה כזה?
3199
ברצוני ללמוד עם בני החתן ולהכינו לחיי הנישואין. מה כדאי ללמוד איתו?
יש לי בן שהוא חתן, וברוך השם הוא לומד בהתמדה כל היום - בבוקר השכם הוא לומד שולחן ערוך, אחר-כך הוא לומד גמרא בכולל, ובלילה, כאשר הוא בא לבית, יש לו שעה אחת פנויה בה אני רוצה ללמוד איתו שיעור באופן שאוכל לחזקו ולאמצו לתקופת החיים שאחרי החתונה. מה כדאי לי ללמוד איתו?
3198
כל הזמן אני בעצבות ויש לי מועקה בלב. ממה זה נובע? ומה אני צריכה לעשות כדי שזה יעבור לי?
אני לא יודעת למה, אבל כל הזמן אני בעצבות ויש לי מועקה בלב. חוץ מזה שזה מייסר אותי, גם בעלי סובל מזה, כי כל הזמן הוא רואה אותי במצב רוח רע. ממה זה נובע? ומה אני צריכה לעשות כדי שזה יעבור לי?
3197
התחלתי לחזור בתשובה לפני שש שנים, אך עד היום אינני מצליחה שלא לעשן בשבת
התחלתי בתהליך של חזרה בתשובה לפני כשש שנים, אך עד היום לא הפסקתי לעשן בשבת. אני מנסה לדבר עם השם על זה, אבל אז אני מגלה שכנראה אני מפחדת או לא מספיק רוצה להפסיק. האם יש עצה שאפשר להיעזר בה?
3196
קראתי בספר 'פעולת הצדיק' על פגישתו של רבינו עם הצדיק מנעשכיז, ולכאורה נפלה שם טעות. האמנם?
אני לומד כסדרן בספר 'פעולת הצדיק' המגולל את תולדות רבינו ז"ל, וראיתי שלכאורה יש טעות בסיפור פגישתו של רבינו הקדוש עם הצדיק מנעשכיז. האמנם?
3195
מאז שהוריי התגרשו אני סובל מחרדות ופחדים, וכבר אין לי מוטיבציה להצליח
בשנה האחרונה עברתי המון חרדות ופחדים בעקבות הגירושים של הוריי. אני מרגיש כאילו נפשי נפגעה, שיקול הדעת שלי השתנה, אין לי שמחה ומוטיבציה להצליח כמו פעם, ודבר זה מאוד מדכא אותי. אנא ממך כבוד הרב, אם יש משהו שאתה חושב שאני צריך לעשות, בבקשה תאמר לי
3194
התחלתי להפיץ חוברות ודיסקים בנושא טהרת המשפחה. האם תוכלו לחזק אותי בעניין?
התחלתי להפיץ חוברות ודיסקים המדברים בנושא טהרת המשפחה כדי לזכות את הרבים, ואני מקווה שבזכות זה אזכה להיפקד בזרע של קיימא. האם תוכלו לכתוב לי דברי חיזוק בעניין?
3193
האם מותר להתפלל בשבת וחג תפילות אישיות חוץ מהתפילות בבית הכנסת?
האם בשבת וחג מותר להתפלל תפילות אישיות לזיווג, לרפואה, לשמחה וכדומה, חוץ מהתפילות בבית הכנסת?
3192
אשתי התגרשה ממני לפני חודש. מאיפה לוקחים את הכוחות להמשיך הלאה?
אשתי התגרשה ממני לפני חודש, ואני צריך בטחון עצמי כדי שאוכל לצאת לדרך חדשה וטובה בעזרת השם. אשמח לקבל ברכה ועצה טובה כדי שאצליח לסלוח על הכל ולהמשיך הלאה.
3191
כשהייתי אצלכם בקודש פנימה הרגשתי שאתם דוחקים בי לצאת. האם יש לכך סיבה?
זכיתי להיות אצל הצדיק כמה פעמים ולהיכנס אל הקודש פנימה, ובפעמים האחרונות שהייתי אצלכם שמתי לב שעם כולם דיברתם באריכות, אך כשהגיע תורי הייתה לי תחושה שדחקתם בי לסיים ולצאת. האם יש לכך סיבה מיוחדת שקשורה אליי?
3190
האם גם בתחום ההלכה ניתן ללמוד בגירסא?
האם גם בתחום ההלכה ניתן להשתמש בעצה זו, כלומר שאם לא הבנתי את ההלכה במשנה ברורה אז לפחות אגרוס אותה, או שבהלכה חייבים ללמוד ביסודיות כדי שנדע כיצד לקיים את ההלכות הלכה למעשה ואין להסתפק בגירסא בלבד?
3189
נכדתי נולדה עם גֵן גמדות. האם היא תתפתח כמו שצריך ותגיע לגובה הרגיל?
בעת ההיריון של נכדתי הסתמן שיש לה גֵן גמדות, וכשהתייעצתי עם כמה רבנים בעניין הם אמרו שאין מה לדאוג והיא לא תהיה גמדה. הגֵן הזה מצוי אצלה גם היום לאחר שנולדה. האם היא אכן תתפתח כמו שצריך ותגיע לגובה הרגיל?
3188
חברתי הקודמת נפגעה מכך שיש לי חברה חדשה והקשר שלנו נחלש
הייתי בקשר עם חברה שלי זמן מסוים והיא מאוד נקשרה אליי. עכשיו אני בקשר עם חברה אחרת, והחברה הראשונה מאוד פגועה שהקשר שלנו נחלש. איך עליי לנהוג בכדי שלא לפגוע בה?
3187
אני ובעלי פרודים ויש לו צו הרחקה מהבית. האם כדאי לנסות לעשות שלום בית?
יש ביני לבין בעלי הרבה בעיות, וגם אמא שלו מוסיפה לזה כי היא מדברת עליי רע ומפריעה לנו. כעת אנחנו פרודים אחד מהשני, ויש לו צו הרחקה מהבית בעקבות מריבה שהייתה לנו. האם כדאי לנו לנסות ולחזור אחד לשני או שעלינו להיפרד לגמרי?
3186
בני התחתן לפני חצי שנה עם אישה רעה ועצלנית, ואני חושבת שהוא צריך לחתוך את הקשר. האם אני צודקת?
בני היקר התחתן לפני חצי שנה, ובכאב לב גדול אני רואה שהוא נפל בפח עם אשה רעה ועצלנית. ממש נקרע לי הלב מהמצב שלו, כי הוא ילד כל כך טוב ומוכשר, והוא קיבל אישה שלא מתאימה לו כלל וכלל. אני חושבת שזה הזמן לחתוך את הקשר עוד לפני שיש להם ילדים. האם אני צודקת?
3185
מדוע צריכים לקשר את התפילה אל הצדיקים? ומדוע התפילות זקוקות לעזרה של הצדיקים כדי לעלות למעלה?
מובא בליקוטי מוהר"ן בכמה מקומות ובכלל בספרי חסידות שצריכים לקשר את התפילות אל הצדיק, והצדיק מעלה התפילות למעלה. שאלתי היא: למה צריכים שבן אדם בשר ודם יעלה את התפילות להקדוש ברוך הוא, שהוא יודע הכל ושומע תפילת כל פה? ובכלל מה פירוש העניין "להעלות התפילות למעלה", וכי מדברים פה מעניין גשמי ששייך אצלו ריחוק מקום וקירוב מקום, הרי מדברים מהקדוש ברוך הוא שנמצא בכל מקום ויודע הכל!
3184
במהלך שירותי הצבאי חיסלתי יותר מעשרה מחבלים, ומאז יש לי סיוטים וייסורי מצפון
במהלך שירותי הצבאי הרגתי מתוקף תפקידי יותר מעשרה מחבלים, ועקב היותי מפקד חולייה הייתי אחראי על יותר ממאה ועשרים חיסולים של מחבלים. מאז שחזרתי בתשובה, אני נבוך מאוד - הרי לקחתי חיי אדם, ולמרות שהם היו מחבלים, אלו עדיין חיי אדם... אני פשוט שבור ומרוסק, יש לי סיוטים, אני חולם שהמשפחות שלהם באות אליי בטענות שלקחתי את קרוביהם, ואני חושב שאני מתחיל להשתגע. אולי הצדיק יוכל לרפא את נפשי ולכתוב לי איך אוכל לתקן את מה שעשיתי.
3183
יש לנו בבית תמונות מהשנים שבהן היינו חילוניים. מה לעשות איתן?
אני ואשתי התחזקנו לפני שלוש עשרה שנה, וכשהתחתנו לפני חמש-עשרה שנה החתונה הייתה מעורבת. כעת אנו לא יודעים מה לעשות עם התמונות של החתונה ושל התקופה שלפני כן, כי אנו חוששים שביום מן הימים הילדים שלנו יראו אותן. אין לנו בעיה להשמיד אותן, השאלה היא האם כך צריך לעשות?
3182
צפיתי באינטרנט בקליפ מוזר שנקרא "חתונה בנוסח ברסלב". האם אכן זה המנהג בברסלב?
צפיתי באינטרנט בקליפ שנקרא "חתונה בנוסח ברסלב", ושמתי לב שהתנהגו שם בצורה מוזרה לחלוטין שלדעתי לא מתאימה ליהודים חרדים. האם אכן בברסלב זה המנהג?
3181
הציעו לי לנהל בית ספר תיכון המיועד לילדים שנשרו מכל מסגרות החינוך האחרות. האם כדאי לי לקבל את המשרה?
הציעו לי לנהל בית ספר תיכון בו אוכלוסיית התלמידים מורכבת מילדים שנשרו מכל מסגרות החינוך וזה מפלטם האחרון להצליח ללמוד. האם כדאי לי להמשיך את תהליכי הקבלה ולקבל את המשרה?
3180
בעלי רוצה לנסוע לאומן לשבת חנוכה. האם עליי למסור את נפשי עבור כך?
בעלי רוצה לנסוע לציון רבינו ז"ל לשבת חנוכה, אך לי זה יהיה קשה להישאר עם כל הילדים לבד. האם אני צריכה למסור את נפשי עבור זה כמו בראש השנה?
3179
אני מקפידה בצניעות ונוהגת ללכת עם שאל שחור. מה דעתכם בעניין?
אני מקפידה בצניעות ונוהגת ללכת עם שאל שחור, אך מכיוון שאני גרה במקום שלא רואים בכל יום מישהי עם שאל, אני חוששת שאני מושכת יותר מדי תשומת לב. מה דעתכם בעניין?
3178
מה עדיף לעשות כשקמים בשעה מאוחרת: ללכת למקווה ואחר כך להתפלל במהירות, או להתפלל מיד?
לפעמים קשה לי לקום מוקדם בבוקר, ואני קם קרוב לסוף זמן התפילה. מה עדיף: ללכת למקווה ואחר כך להתפלל במהירות, או להתפלל מיד למרות שעדיין לא טבלתי? והאם יש הבדל בעניין זה בין טבילת עזרא לסתם טבילה?
3177
כיצד יש להתייחס למכתבים שמפורסמים בעילום שם ובהם כתובים דברי בלע על רבני ברסלב בדור הזה?
לאחרונה התפרסם ברבים מכתב שנכתב בעילום שם בו כתובים כל מיני לשונות של ביזיון על תלמידיו וממשיכי דרכו של רבינו ז"ל. כיצד יש להתייחס למכתבים או ספרים מסוג זה?
3176
האם מותר לי לשנות את מנהג אבותיי ולהדליק את נרות החנוכה אחרי תפילת ערבית?
מנהג אבותיי להדליק נרות חנוכה בשקיעת החמה כדעת הגר"א. אני רוצה לשנות את המנהג ולהדליק את הנרות אחרי ערבית כמנהג אנשי שלומנו, כדי שאוכל להתבודד ליד הנרות ולדבר עם אשתי וילדיי ממעלת ימי החנוכה, וכך לא אצטרך לרוץ להתפלל ערבית תיכף אחר ההדלקה. האם אני יכול לשנות ממנהג אבותיי?
3175
אני קרוי על שם סבי שנפטר בתאונת דרכים בגיל שלושים ושמונה. האם יש לי מה לחשוש כשאגיע לגיל זה?
שמי שלמה, אני בן שלושים ושש, ואני קרוי על שם סבי שנפטר בתאונת דרכים בגיל שלושים ושמונה. האם יש לי מה לחשוש כשאגיע לגיל שבו הוא נהרג?
3174
אשתי מיררה לי את החיים בצורה קשה, ולכן התגרשנו, אך כעת אני מרגיש בודד מאוד
לצדיק מיבנאל, שלום עליכם. הייתי נשוי בנישואים שניים לאשה שמבוגרת ממני בעשר שנים, אך לצערי הרב הנישואין לא עלו יפה. היא הייתה אשה שתלטנית שמיררה לי את החיים, קיללה אותי ופרשה ממני, והדבר היחיד שעניין אותה הוא איך להוציא ממני כסף בכל מיני דרכים, כל הזמן רק כסף כסף כסף. לבסוף הבנתי שזה לא בשבילי, ושזה היה מקח טעות - ולכן התגרשנו. עכשיו אני שוב מרגיש בודד ועצוב לי מאוד. אנא, חזק אותי ותרים אותי!
3173
קשה לי להסתדר עם הבריות, ולכן חיי החברה שלי מצומצמים מאוד
יש אנשים מסוימים שאני לא מצליח להסתדר איתם, ולא מעט פעמים נקלעתי לאווירה קשה מאוד ביני לבין הבריות, ובגלל זה אני ממעט מאוד במפגשים חברתיים וחיי החברה שלי מצומצמים מאוד. אשמח לקבל מכבוד הרב הערות והארות בנושא
3172
אני חוזרת בתשובה והציעו לי בחור מבית חרדי. האם הפער הזה מהווה בעיה?
ברוך השם אני חוזרת בתשובה מזה כשלוש שנים יחד עם כל משפחתי. הציעו לי שידוך עם בחור ממשפחה של בעלי תשובה הקשורים לקהילת חסידי בעלזא. האם הפער שקיים ביני - בהיותי בעלת תשובה, לבינו - בהיותו מבית חרדי עשוי להוות בעיה? האם לדעתכם יש מקום להמשיך?
3171
אני מתפלל על דבר מסוים כבר הרבה זמן, אך עדיין לא נעניתי. למה אני לא רואה שום התקדמות?
אני מתפלל על דבר מסוים כבר הרבה זמן, אך עדיין לא נעניתי. יש לי חלישות הדעת גדולה מאוד, ואני מרגיש שהתפילות שלי לא פועלות שום דבר. למה אני לא רואה שום התקדמות?
3170
מדוע אני לא זוכה להגיע לדרגות גדולות בעבודת הבורא? ומדוע אני לא מרגיש שאני קרוב להשם?
זכיתי ותורתי אומנותי, והרבה תורה ומצוות ומעשים טובים נעשים על ידי, וכן זכיתי שהמחשבות שלי עוסקות בתורה ובחידושים שעולים בדעתי מדי פעם. אך דבר אחד מציק לי: מדוע אני לא זוכה להגיע לדרגות גדולות בעבודת הבורא? ומדוע אני לא מרגיש שאני קרוב להשם?
3169
בחודשים האחרונים נעלם לי החשק להמשיך לחיות עם אשתי ואני חושב על גירושין
בחסדי השם יתברך התחתנתי עם אשה טובה ומשכילה, ויש לנו ארבע בנות, אבל בחודשים האחרונים משום מה נעלם לי החשק להמשיך לחיות איתה, ככה סתם בלי סיבה. אני לא מבין מה קרה, אבל עולות לי מחשבות בעניין גירושין. איך אני יכול לנטרל את המחשבות המציקות האלו שלא עוזבות אותי?
3168
לאחרונה התעורר אצלי רצון וחשק לחדש חידושי תורה. האם מותר לי לחדש בתורה כפי שמאיר לי?
לאחרונה התעורר אצלי רצון וחשק לחדש חידושי תורה. האם מותר לי לחדש בתורה כפי שמאיר לי?
3167
המצב עם אשתי בכי רע, ואני שבור לשברי שברים בלי שום אור בקצה המנהרה
אני נשוי כבר שלוש שנים, ואני בבעיה קשה: אשתי לא מוכנה לחיות איתי וכו', והיא לא מוכנה לקבל גט - כך שאני בין הפטיש לסדן ואני שבור לשברי שברים בלי שום אור בקצה המנהרה. הגעתי לדכדוך כזה עד כדי מחשבות של התאבדות. אנא כבוד הרב, עזור לי ותן לי פתרון!
3166
מאז שהייתי באומן החיים שלי השתבשו לגמרי - אשתי עזבה אותי, ומצבי הפיננסי נהיה קשה. למה?
הייתי באומן בראש השנה והתפללתי עם כבוד הרב. נתתי פדיון נפש וצדקות, בכיתי ורקדתי, אך מאז שחזרתי מאומן כל החיים שלי התהפכו לגמרי - אשתי נכנסה לעצבות קשה והחליטה שהיא רוצה להיות לבד, ונפרדנו בפתאומיות למרות שעשיתי כל מה שביכולתי להשיג שלום-בית. גם מצבי הפיננסי לא קל. אני לא מבין מה קורה כאן, ואני זקוק לעזרתכם.
3165
המלצתם לי לשנות או להוסיף שם לשמי 'לירון'. איזה שם כדאי לי להוסיף?
בעבר פניתי אלייך בעניין שמי 'לירון', והמלצת לי להוסיף או לשנות שם. שקלתי להוסיף את השם 'רחל', אך אמרו לי שהשם הזה עלול להביא עליי דינים וקשיים כמו שהיו לרחל אמנו, והמליצו לי על השמות 'שירה', 'ברכה' או 'לאה'. אודה לכבוד הרב אם הוא יוכל להמליץ לי על אחד מהשמות הללו או על כל שם אחר שיכול להתאים לי
3164
אני אוהב את אשתי, אבל יש בינינו חילוקי דעות קשים בתפיסת העולם, ואני מרגיש שאנחנו נמצאים במבוי סתום
אני אוהב את אשתי, אבל יש בינינו חילוקי דעות קשים בתפיסת העולם. אני אוכל את עצמי ויש לי צער עמוק שאין לה ראש פתוח ואני מרגיש שאנחנו נמצאים במבוי סתום
3163
מה דעתו של הצדיק לגבי טיפול הומאופתי?
מה דעתו של הצדיק לגבי טיפול הומאופתי – כלומר טיפול באנרגיה שמופקת מחומרים?
3162
אני אומרת מדי יום את ברכות השחר, אך אינני מתפללת את תפילת העמידה. האם אני נוהגת כשורה?
אני משתדלת לברך בכל יום את ברכות השחר, וכן לומר בכל יום 'יום תהילים', קצת 'שמות צדיקים' ולפעמים גם 'תיקון הכללי' וקריאת שמע, והעיקר - אני מרבה להתבודד ולבקש מהשם כל מה שאני צריכה, אך אינני מתפללת את תפילת העמידה. האם אני נוהגת נכון?
3161
הייתי אצל צדיק בעל רוח הקודש, והוא אמר לי שכדאי לי ללמוד מחשבים. האם גם אתם ממליצים לי לעשות זאת?
הייתי אצל צדיק בעל רוח הקודש, והוא אמר לי שכדאי לי ללמוד מחשבים. האם גם אתם ממליצים לי להירשם לקורס מחשבים ולנסות לעבוד בהיי-טק?
3160
אני גבר נאה, אך עדיין לא זכיתי להתחתן, ויש לי הרבה בלבולים בגלל זה
א. הוספתי לשמי את השם 'רזיאל'. האם הוא טוב עבורי? ב. אני גבר נאה, אך עדיין לא זכיתי להתחתן, יש לי הרבה בלבולים בגלל זה ואין מי שיחזק אותי. ג. בכל פעם שאני חוזר מאומן תמיד אני חולה או במצב רוח לא טוב. למה זה קורה לי?
3159
מהם "היכלי התמורות" המוזכרים בדברי מוהרנ"ת?
רבי נתן מדבר בליקוטי הלכות על העניין של היכלי התמורות, ומזכיר שם את המעשה של בן המלך ובן השפחה שנתחלפו, ומסביר שזה הסוד של היכלי התמורות. ניסיתי להבין אך לא הצלחתי: מהם היכלי התמורות? ומה הכוונה שהנשמות יכולות להתחלף שם? אשמח להסבר.
3158
אני שוקל לעסוק במכירות באינטרנט ולהפיץ את אור רבינו דרך הפייסבוק. מה דעתכם?
אני שוקל לעסוק במכירות באינטרנט דרך אתר מכירות עולמי, ולהפיץ את אור רבינו דרך הפייסבוק, אך לשם כך אני צריך להוריד את רמת הסינון באינטרנט לדרגה נמוכה שבה אפשר להיתקל ולהגיע לתמונות בעייתיות. האם זה מוצדק, או שהסיכון גדול מהתועלת ולא כדי להיכנס לניסיון?
3157
אינני מוצאת עבודה שאני אוהבת, ואני מרגישה מבוזבזת
המצב הכלכלי בבית קשה, ואני מוצאת את עצמי מטיילת בין כל מיני משרות זמניות. הייתי רוצה לעסוק במקצוע טוב, אך אינני מוצאת עבודה כזו. קשה לי לקבל ולשמוח עם המצב כי הוא מאוד מכביד עליי ואני מרגישה מבוזבזת.
3156
אשתי ואמא שלי רבו על שטויות, וכבר ארבעה חודשים אשתי לא מסכימה להגיע להורים שלי. מה עושים?
קרה מקרה לא טוב - אשתי ואמא שלי רבו על שטויות, וכבר ארבעה חודשים אשתי לא מסכימה להגיע להורים שלי לשבת. אמא שלי רוצה לעשות שלום, אך אשתי לא מעוניינת. מה עושים?
3155
אמא שלי לא רוצה שאתחתן, והיא מחבלת בכל דרך אפשרית בהכנות לחתונה
אני עומדת להתחתן, אך לצערי הרב יש משהו שפוגע בשמחה השלימה - אמא שלי איננה בריאה בנפשה, והיא לא רוצה שאתחתן, ולכן היא מחבלת בכל דרך אפשרית בהכנות לחתונה, ואומרת שאם לא אקשיב בקולה ואתחתן - היא תנתק את הקשר איתי. אנא צדיק יקר, אני זקוקה לעצה ועידוד
3154
אני בת שלושים ושלוש, ולמרות שאינני בררנית - עדיין לא מצאתי את זיווגי. מה עושים?
אני בת שלושים ושלוש, גרושה ללא ילדים, ועדיין לא מצאתי את זיווגי. כל בחור שפגשתי נוכחתי לראות או שהוא לא מסוגל לפרנס או שלא הייתה בינינו מציאת חן. יש לציין שאני לא בררנית ואין לי שום דרישות מוגזמות, ושקראתי במשך ארבעים יום את התפילות שבקונטרס 'מציאת הזיווג'. אשמח לקבל ברכה ועצה.
3153
בננו החל לגעת ולקחת דברים שלא שייכים לו. איך מסבירים לו את חומרת העניין?
יש לנו ילד בן שמונה, ובזמן האחרון החלה אצלו תופעה שהוא נוגע ולוקח דברים שלא שייכים לו. הסברנו לו שאסור לגעת בדברים שלא שייכים לו וכו', ואנו שמחים שלכל הפחות הוא מודה בכך שלקח דברים בלי רשות. אודה לכם אם תתנו לנו עצה איך להתנהג איתו ואיך להסביר לו את חומרת העניין.
3152
הבוס שלי מבקש ממני שאסדר מוצרים ברשת מזון שמוכרת בשר טרף. מה עליי לעשות?
הבוס שלי התחיל לעבוד עם רשת שמוכרת בשר טרף, והוא רוצה שאני אספק להם את הסחורה – כלומר להיכנס לשם ולסדר את הסחורה במדפים. מצד אחד קשה לי מאוד מבחינה רגשית לעשות את זה בחזות של אדם חרדי עם זקן ופאות, ומצד שני אם אני לא אסכים לבצע את זה - כנראה שאצטרך לחפש עבודה אחרת.
3151
היחסים שלי ושל בעלי לא תקינים, ואני מרגישה שהזוגיות שלנו מתפוררת
בעלי לא מכבד אותי ומשתמש במילים מעליבות ופוגעות. הוא עוזב אותי המון פעמים לבד, ואני חשה שהוא חי כרווק - יש בינינו קרבה רק אחת לחודש וכמעט שאין בנינו תקשורת. אני חיה בבדידות ומרגישה חוסר אונים לנוכח המצב

 

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup