ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

פרוייקט מיוחד זה ייתן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


300.
אם יש תפילה, מדוע צריכים כל מיני סגולות?
אני רוצה לשאול כיצד צריכים להתייחס לכל מיני סגולות? הכוונה לסגולות אמיתיות כגון מרביז"ל או משאר צדיקים. כי לכאורה מדוע צריכים סגולות, הלא העיקר הוא רק תפילה להתפלל על כל דבר? אבל אנו רואים שגם רביז"ל נתן לנו סגולות על כמה דברים • להמשך »

299.
יש לי קשיים באמונה ועולים לי הרבה ספיקות, מה עושים?
יש לי בלבולי אמונה, קשה לי מאד להאמין ועולים לי המון ספיקות שמבלבלות אותי, קשה לי לפרט את המחשבות כי הכל מעורבב, וגם אני קצת מתבייש. מה אני יכול לעשות? אני כמובן רוצה להאמין, ובשביל זה אני שואל מהצדיק עזרה • להמשך »  

298.
האם לכוון את הילדים ללימוד מקצוע או ללימוד בכולל?
מה דעת הצדיק לגבי ללמד את הילדים מקצוע באומנות נקייה לצורך פרנסתם ולכוון אותם לשם, האם זה כדאי כדי שלא ייכנסו בחובות וכו', בפרט היום עם כל היוקר שזה בא מאד קשה להתפרנס כידוע? • להמשך »

297.
למרות כל ההשתדלות שלי לחזור בתשובה אני מרגישה תקועה במקום
למרות כל ההשתדלות והחזרה בתשובה ושמירת המצוות, אני מוצאת את עצמי תקועה במקום, כל מעשי ידי עולים בתוהו, כל תפילה נענית בקושי רב וזה גורם לי ליפול בעצבות. מה עלי לעשות כדי להמתיק את הדינים? • להמשך »

296.
האם אמירת ספרי רבנו ז"ל מועיל לזיכוך הנשמה כמו אמירת זוהר?
יש שיחה ממוהרנ"ת זצוק"ל המובאת בספר כוכבי אור על כך שאמירת ספרי רבינו ליקוטי מוהר"ן, ספר המידות, סיפורי מעשיות והשיחות שלו מסוגלת לזכך את הנשמה כמו אמירת הזוהר והתיקונים וציווה לאמרם בימי אלול הקדושים. האם הכוונה היא על שיחות הר"ן בלבד או גם על חיי מוהר"ן ושבחי הר"ן? • להמשך »

295.
האם שינוי שמי "אורלי" יעזור לי במציאת הזיווג?
האם עלי לשנות את שמי או להוסיף שם נוסף? אני מתקשה במציאת בן זוגי. האם שינוי שמי אולי יאיר מזלי? • להמשך »

294.
עיקר לימודי בספר ליקוטי הלכות לרבי נתן, האם אני מקושר לרבינו?
אין לי שיעור קבוע בספר ליקוטי מוהר"ן, ועיקר לימודי בספר ליקוטי הלכות לרבי נתן. האם זה נקרא שאני מקושר לרבינו הקדוש? • להמשך »

293.
מאז שחזרתי בתשובה, חברותיי לכיתה לא מפסיקות לצחוק עלי
לפני שנה וחצי התחלתי להתחזק, התחלתי ללכת בצניעות מלאה לבית הספר החילוני שבו הייתי נמצאת. כולם צחקו עליי, המורות והתלמידים כולם כאחד. באיזשהו שלב נשברתי ועברתי לבית ספר חרדי בית יעקב לחוזרות בתשובה. מאז שהגעתי לשם הבנות לא מפסיקות לרדת עליי והן כל הזמן מדברות עליי לשון הרע. למה זה? • להמשך »

292.
האם עיקר ההתבודדות לדבר כל היום? או לייחד שעה מדויקת?
הרב תמיד מציין שצריך כל היום לדבר עם השם יתברך וכפי שמביא רבנו ז"ל "שרצונו שיהיה לנו כל היום כולו התבודדות". האם יש עניין בנוסף למנות גם שעה מדודה על השעון? • להמשך »

291.
מהי הבעיה שבגללה אנחנו בחובות עצומים?
אני עובדת בחברה ובעלי מפיץ קונטרסים. לצערנו, יש קושי רב מאד בפרנסה. ניתקו לנו חשמל פעמיים, לא תמיד יש אוכל, דמי השכירות לא תמיד מכובדים בבנק ויש המון נושים. אנא עזרו לנו לדעת היכן הבעיה אצלנו? • להמשך »

290.
האם כדאי לזרוק את מקום פרנסתי כדי לעבור ליבנאל?
אני מקורב למוהרא"ש כבר שמונה שנים ואני מאוד רוצה לגור ביבנאל, וכן שילדיי יתחנכו בקהילה קדושה. אך האם לעזוב את מקום פרנסתי לשם כך? • להמשך »

289.
איך כדאי ללמוד ולחזק את בני הנוער לאמונה?
רציתי לשאול איך כדאי ללמד ולחזק את בני הנוער לאמונה, האם לפי ספר "הכוזרי" וכדומה או בצורה אחרת? • להמשך »


288.
האם להישאר במקום עבודתי? ומתי לעבור לדירה משלנו?
אני גרה אצל חמותי ביחידת דיור, עובדת בתור מלווה בהסעות לילדים שחלקם מוגבלים, התחלתי גם ללמוד מזכירות רפואית במכללה. רציתי לשאול לגבי פרנסה, האם להישאר בעבודה הזאת? ומתי יהיה כדאי לעבור לדירה משלנו? • להמשך »


287.
אני מאד מבובלבלת בזמן האחרון, ואף אחד אינו פנוי לעזור לי
אני מאד מבולבלת בזמן האחרון ואין מי שיקשיב ויתן לי עצה כי אף אחד לא פנוי בשבילי. איך אני אדע מה לעשות, אני מרגישה לבד בעולם גדול, בלי הרבה כח להתמודד ולהתגבר על כל הקשיים בדרך? תודה רבה מראש, בברכה לבריאות איתנה ואריכות ימים • להמשך »


286.
בעלי מבזה ומשפיל אותי ומנבל את פיו, מה לעשות?
בעלי משפיל אותי כל הזמן וקורא לי בשמות גנאי, ואף מנוול את הפה שלו עלי, וקורא לי בשמות גסות מאד שאני לא רוצה לכתוב את זה לרב מפני כבודו. מה לעשות? אני כבר לא יכולה להמשיך ככה עם כל כך הרבה השפלות. אודה מאד אם תענו לי • להמשך »


285.
בשיעור שמסרתי לנשים נתקפתי בחרדה ולא הצלחתי לדבר
אני כל הזמן שואפת ומחכה ליום בו אזכה להעביר שיעורי תורה. ובכן, אותו יום הגיע וזכיתי שפנה אלי רב מסוים בבקשה לחזק כמה נשים. התקיימו מאז כארבעה שיעורים. ובשיעור האחרון לא זכרתי כמעט דבר מהשיעור, נכנסתי למעין חרדה ולא היה לי מה להגיד, הנשים שמו לב ואף חשתי כי לעגו לי בליבן • להמשך »


284.
מהו לימוד בעיון אמיתי בגמרא על פי דעת רבנו ז"ל?
רציתי לשאול מהו לימוד בעיון אמיתי בגמרא על פי דעת רבנו ז"ל? וכן האם הספר "תורה לשמה" על לימוד בעיון יצא כבר? • להמשך »


283.
קשה לי להתפשר בשידוכים, למרות שאני בן 29 ועדיין בישיבה
היום לאחר 4 שנים שאני בישיבה אני בן 29, והמשגיח אומר לי שאני גדול מדי וצריך להתחתן. אך אני לא מוכן להתפשר על שידוך שרוצה בחור שעובד חצי יום ולומד חצי יום • להמשך »


282.
הרבה אנשים מותחים עלי ביקורת ושוברים אותי לגמרי
המשפחה שלי לא מבינה אותי, החברים שלי לא מבינים אותי. אין לי כבר כוח לשמוע אף אחד. כולם מעבירים עלי ביקורת ומייאשים אותי. אודה מאד אם תענו לי • להמשך »


281.
אם לא חסר לי כלום, למה אני עצוב?
אני מגדיר את עצמי כבן אדם ממוצע, ואפילו שחי דיי טוב, לא חסר לי כלום ברוך השם, יש לי אשה, פרנסה טובה, מהצד הזה אין לי על מה לבכות. אבל מצד שני, אני לא יודע למה אני ככה, אבל תמיד אני עצוב, ואני לא מצליח לצאת מזה • להמשך »


280.
לאחרונה סגרו את בית התמחוי שעבדנו בו, ומאז לא קיבלנו משכורות
אני וחברי ברוך ה' עובדים בבית תמחוי. לפני כחודש וחצי בערך המקום עבר זעזוע כשחשדו אותם בעבירות מרמה. יש לציין שזה רק חשדות ושום דבר עוד לא ידוע. העניין הוא שמאז המקרה סגרו את חשבון העמותה ולא קיבלנו משכורות כמעט חודשיים • להמשך »


279.
דיברתי עם נהג האוטובוס וחיזקתי אותו, האם נהגתי כשורה?
היום קרה לי שעליתי לאוטובוס והנהג מכיר אותי כי עליתי אצלו פעמים רבות. והוא אומר לי שלום ואני הנהנתי עם הראש והמשכתי מטעמי צניעות, כי אני נשואה. ניהלנו שיחה קצרה וחיזקתי אותו בקריאת פרק תהלים ביום. האם עשיתי דבר טוב או לא? • להמשך »


278.
מאז ששמעתי דרשה על ביטול תורה, קשה לי להתחזק בעבודת ה'
לפני כמה חודשים הייתי בשיעור והרב שדרש שם אמר שחובת תלמוד תורה זה כל רגע וכשאדם לא ישן או אוכל הוא מחויב ללמוד. מאז כל פעם נכנסת בי המחשבה הזאת ושוברת אותי וזה מביא אותי למצב של לחץ שלא נותן לי לעבוד את השם בשמחה • להמשך »


277.
מהי המדרגה הכי גדולה שאפשר לזכות אצל רבנו ז"ל?
להמשך »


276.
על אילו דברים הזהירנו רבינו ביותר?
להמשך »


275.
רבינו אמר לא לייחד יחודים בתפילה. ובשאר היום מותר?
לגבי מה שאמר רבינו לא לכוון כוונות האר"י בתפילה, האם הכוונה גם ייחודים משער רוח הקודש במשך היום בלי קשר לתפילה? • להמשך »


274.
מהו עניין הוידוי לפני תלמיד חכם? וכיצד מקיימים אותו?
האם נוסח ההתקשרות לכל הצדיקים וכו' ובפרט לרבינו שאומרים לפני התבודדות הופכת את ההתבודדות כמו "וידוי לפני תלמיד חכם" כפי שמובא בליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ד', או שדווקא צריך לילך אצל קבר של צדיק? ומהו בכלל העניין של וידוי לפני תלמיד חכם? • להמשך »


273.
האם כדאי להכניס שותף לעסק שלי?
אני בעל עסק של חלקי חילוף לרכב, ורציתי לדעת אם כדאי להכניס שותף לעסק? • להמשך »


272.
איך שמים גבולות לשכנה שנכנסת לי לפרטיות?
יש לי שכנה שגרה קרוב מאוד אלי, שפשוט לא מפסיקה לחטט בחיי בלשון המעטה, קשה לי לשים גבולות ולהסביר שלפעמים זה לא שייך. זה הגיע למצב שהיא פשוט יודעת עלי הכל! אני כבר ממש חסרת אונים, אין לי מינימום של פרטיות. אשמח אם תיתנו לי עצה • להמשך »


271.
כל שנה אשתי עושה לי מניעות לטוס לאומן. מה עושים?
אני נוסע ברוך השם לאומן כבר שבע שנים, וכל שנה מחדש יש לי מניעות מצד אשתי • להמשך »


270.
מה יותר טוב, להתבודד ביום או בלילה? ובלילה, האם עדיף יותר אחר חצות?
להמשך »


269.
יש לי סחרחורות שלא עוזבות אותי למרות שבבדיקות הרפואיות לא מצאו כלום
לפני כחודש וחצי התחלתי להרגיש כאבי ראש חזקים שלאחר מכן לוו בסחרחורת מאד קשה, יום למחרת התחלתי להרגיש חוסר שיווי משקל בהליכה, כאבי הראש המשיכו להתגבר עד שהלכתי למיון. במיון ביצעו בדיקת סיטי ראש עם ובלי חומר ניגוד וברוך השם הבדיקה יצאה תקינה, מאז אני עדיין סובלת יסורים קשים של כאבי ראש • להמשך »


268.
איך אליהו הנביא לא ראה בשוק אפילו אחד שהוא בן העולם הבא?
ראיתי בגמרא מסכת תענית דף כ"ב. ר' ברוקא פגש את אליהו הנביא ושאל אותו האם יש פה בשוק אדם שהוא בן עולם הבא? ענה אליהו הנביא לא! לא מובן לי, כיצד בכל השוק אין יהודי אחד בן עולם הבא? והאם ר' ברוקא הוא בעצמו לא בן עולם הבא? • להמשך »


267.
האם צריך להתייעץ עם הצדיק אפילו על דברים קטנים?
האם צריך לשאול את הצדיק כל שאלה שיש לאדם בכל נושא אפילו בפרטים הקטנים ביותר או רק שאלות חשובות וגדולות? רציתי לדעת מה הגבול בזה, או אם אין בכלל גבול • להמשך »


266.
האם הסיפורים על מוות קליני אמיתיים? והאם יש לזה מקור בחז"ל?
קראתי בהרבה ספרים שיש דבר כזה מוות קליני, כלומר שהנשמה של האדם יוצאת מגופו, אך הוא רואה הכול ועובר דרך מנהרה עם אור, וכל חייו עוברים בסקירה מהירה. רציתי לשאול האם זה באמת נכון? והאם יש לזה מקור בדברי חז"ל? • להמשך »


265.
אני כל הזמן עצובה. איך אפשר לצאת מזה?
אני לא יודעת למה, אבל אני רוב הזמן נמשכת לעצבות, אני לא מצליחה לשנות את עצמי מהטבע הזה. איך אפשר לצאת מהעצבות הזאת ולהיות בשמחה? • להמשך »


264.
איך אדע אם אני מקורב אל רבינו ז"ל או לא? אולי אני מטעה את עצמי?
להמשך »


263.
האם הצדיק יוכל לחבר קונטרס שיזהיר מפני ה"פייסבוק"?
שמעתי את מוהרא"ש אומר שהוא מכיר מקרוב זוגות שנעשו ביניהם המון קילקולים בגלל ה"פייסבוק". רציתי לבקש מהצדיק אם הוא יכול לחבר קונטרס שיזהיר מפני הסכנה • להמשך »


262.
מה המקור שבפסח שני הוא ההילולא של רבי מאיר?
להמשך »


261.
איך יודעים אם הצדקה שנתתי מגיעה לעניים הגונים?
יש לי קופות צדקה בביתי שזה זמן נמצאות ומתמלאות. מה אעשה בעניין של עניים שאינם אמיתיים? שמעתי לא טובות על גוף מסוים שיש לי קופה שלהם. מה אעשה עם הכסף? רצוני לתת דווקא לעניים הגונים • להמשך »


260.
מה המקור לאמירת "תיקון הכללי"? ואיך יודעים שהוא תיקון גמור?
רציתי לדעת מאיפה לוקחים חסידי ברסלב את העניין של אמירת תיקון הכללי? מאיפה המקור לכך שזה תיקון גמור? ואיך יכול להיות שעל ידי אמירת העשרה מזמורי תהילים נתקן כבר הכל? • להמשך »


259.
האם דרך החיים שלי בסדר?
אני בן 30 כעת, רווק, והתחברתי לרבינו בשנה האחרונה. אני כרגע עובד ולומד תורה בזמני הפנוי, לומד בספרי רבינו, הלכה, משנה, מעט מקרא וגמרא שיוצא לי. הייתי פעם שנה פלוס בישיבה אך יצאתי משם. האם דרך החיים שלי בסדר? • להמשך »


258.
אני מאד מבולבלת בזמן האחרון, ולא מצליחה לקבל החלטות
אני לא יודעת אם ללכת לעבוד שנה הבאה או לעשות עוד שנת שירות לאומי. אני לא סגורה על עצמי בהרבה דברים קטנים שמאוד משפיעים עלי. וכן בחודש האחרון יש לי הרבה התקפי עצבים והרגשה פגועה, ואני לא יודעת מאיפה זה מגיע • להמשך »


257.
איך זוכים למידת הסבלנות בעבודת ה'?
אני לא מצליח לשבר את מידת הסבלנות, יש לי הרבה טירדות ובלבולים בתפילה ובלימוד • להמשך »


256.
יש לי הרבה ספיקות לגבי השידוך שלי
אני מעוניינת לשאול את הרב לגבי מישהו שיצאתי איתו שלושה חודשים. כל הזמן התלבטתי אם לסגור את העניין ולהתחתן או להיפרד, כי כנראה זה לא הזיווג שלי • להמשך »


255.
עד היכן ההשתדלות במציאת הזיווג?
האם אדם יכול להגיד "אני רק יתפלל והזיווג שלי יגיע עד לדלת", או שחייב לצאת לשידוכים ולפנות לשדכנים? להמשך »

254.
איך אפשר "לשכוח מהעבר" הרי צריך לעשות וידוי?
מה הכוונה "לשכוח מהעבר" כפי שרבנו אמר? הרי מתי שהוא צריך להיזכר כדי להתוודות ולעשות תשובה? והאם צריך להתוודות מיד לאחר שאדם חטא או לשכוח ולהתחיל מחדש? להמשך »

253.
הייתי באומן, אבל אני לא מרגיש שרבנו מתקן אותי
הייתי באומן כמה פעמים בראש השנה, האם רבנו כרגע עוסק בתיקוני? כי אני מרגיש אותו שלומיאל בעבודת השם כפי שהייתי ואף יותר גרוע... ומה הכוונה שרבנו מתקן אותנו? וגם אולי אני לא עושה מספיק בשביל שהתיקון יפעל? להמשך »

252.
איך נזהרים בשמירת העיניים בחיי היום יום כשנפגשים עם נשים?
ידוע מהספרים וגם מכתבי הצדיק גודל מעלת וחיוב שמירת העיניים. מאידך בחיי היום יום כשמוכרחים להגיע לפני אישה, כגון פקידה בבנק, שאינה שומרת על צניעות ומדברים איתה בלי להסתכל עליה בכלל, כגון שמסתכלים על הקרקע, היא נעלבת וחושבת שהחרדים "פנאטים" להמשך »

251.
הורי אינם מסכימים שאגדל זקן. מה עדיף, מצוות כיבוד הורים או דברי רבנו?
אני מאד רוצה לקיים את מה שרבינו אומר שאסור להתגלח (אפילו שלא בתער), אך הורי לא מוכנים שאגדל זקן. מה עדיף, מצוות כיבוד הורים או דברי רבינו? להמשך »

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup