ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


2000
אני שוקל להתחיל למסור שיעור ברבים מתוך הקונטרסים של הרב. מה דעתכם?
בעירנו אין שיעורים על פי דרכו של רבנו ז"ל, ואני שוקל להתחיל למסור שיעורים מקונטרסים של הרב בתורת רבנו ז"ל. מה דעתו של הרב, האם אני צריך לעשות את זה?
1999
מאז שהתגרשתי הכל התדרדר. איך אני יכול לצאת מזה ולהקים חיים חדשים?
לפני כשלוש שנים התגרשתי ומאז אני רק מתדרדר רוחנית, כלכלית ונפשית. איך אני יכול לצאת מזה ולהקים חיים חדשים? והאם יש סיכוי להחזיר את גרושתי?
1998
בבית הורי אוכלים בשר רק משוחט פרטי, האם אנו יכולים לאכול שם?
בבית הורי נוהגים לאכול רק בשר שנשחט על ידי שוחט פרטי שמקפיד על כל ההידורים, הורי מכירים את השוחט יותר משלושים שנה ויחד עימו משגיח רב על כל תהליך השחיטה. האם אני ובעלי יכולים לאכול מהבשר בעת שאנו מתארחים אצלם?
1997
אנחנו רוצים לקרוא לתאומים שנולדו לנו על שם רבנו ועל שם מוהרא"ש, ולהוסיף לכל אחד שם נוסף
כאות תודה לרבי נחמן ולצדיק החלטנו אני ואשתי לקרוא לילדים על שמכם ולהוסיף לילדים עוד שם כרצוננו. אנחנו רוצים לקרוא לילד הראשון 'מתניה נחמן' ולילד השני 'נתנאל אליעזר' ורצינו לשאול את הצדיק מה הוא אומר על השמות האלו.
1996
חמותי מתכננת לבוא אלינו לכמה חודשים לאחר שאלד ואני חוששת מזה
אמא של בעלי אומרת לנו תמיד שכשאלד בעזרת השם, היא רוצה לבוא אלינו הביתה לכמה חודשים כדי לעזור לנו. ברור לי שזה נובע מכוונה טובה ואהבה, אך אני לא חושבת שזה בריא ואני מאוד חוששת מכך. בעלי אומר שהוא לא יודע כיצד להתנהג, כי מצד אחד הוא חושש לפגוע באמא שלו, ומצד שני הוא לא רוצה שאני אהיה בצער. כיצד אפשר לפתור את הבעיה בלי לפגוע באף אחד?
1995
הייתי רגיל להתבודד הרבה, אבל לאחרונה זה קשה לי מאוד
הייתי רגיל להתבודד הרבה, אבל לאחרונה בכל פעם שאני רוצה לדבר אל הקדוש ברוך קשה לי מאוד לעשות את זה ואני מרגיש שממש נסתם לי הפה ויש לי כבדות עצומה בהתבודדות. ממה זה נובע? ואיך אני יכול לחזור להתבודד כמו בעבר?
1994
מהם ספרי היסוד שמוכרחים ללמוד כדי להכיר את חסידות ברסלב?
אני חוזר בתשובה כבר כמה שנים, ולבי נמשך מאוד לחסידות ברסלב. אני רואה שמפיצים ברחובות ובצמתים חוברות וספרים שמבוססים על תורותיו של רבי נחמן, אבל לא נכתבו על ידי רבי נחמן בעצמו, ואינני מבין מדוע צריכים כל כך הרבה ספרים? ומהם ספרי היסוד שמוכרחים ללמוד כדי להכיר את חסידות ברסלב?
1993
מה הכוונה במה שאמרו חז"ל "הרשעים הם מלאים חרטות"?
מה הכוונה במה שאמרו חז"ל "הרשעים הם מלאים חרטות"?
1992
האם מותר להדפיס ולהפיץ את הספרים של הרב באופן עצמאי?
האם מותר לי להוריד את זה מהאתר ולהדפיס את זה? ולחלק את זה לכל מי שאני רוצה? כי אני מרגיש שיצא מזה תועלת לכל מי שיעיין בהם, וכן רציתי לדעת מה ההפרש בין השו"ת הזה, לבין "אשר בנחל"? והאם מותר לי להדפיס גם כרך "אשר בנחל"?
1991
אינני מסוגלת להיפגש עם אחרים, כי אני עדיין חושבת על הבחור הקודם
אני שרויה בצער רב מאוד. אני כבר בת 41 ואני מרגישה שהכל תקוע מבחינת הזיווג. אני מרבה בתפילות ובצדקה, אבל עדיין טרם נושעתי. הבחור האחרון שנפגשתי איתו מצא חן בעיני וזה היה הדדי, אך הוא פחד להינשא
1990
אני רוצה לתת צדקה לכל מוסד שמבקש ממני, אבל אשתי טוענת שאין לנו כסף
אני מרגיש דרישה פנימית מאוד חזקה לעזור ולתרום לכל מוסד או עמותה שמתקשרים להתרים, אך העניין הוא שאשתי טוענת שאין לנו כסף
1989
מה אני צריכה לעשות עם התליון של האות ה' מכסף, לאחר שנפקדתי?
רציתי לשאול לגבי אישה שקיימה את העצה של רבנו, ושמה עליה את האות ה' מכסף כדי לזכות להריון, וברוך השם נפקדה. מה היא צריכה לעשות עם השרשרת עם האות ה': להמשיך ללכת איתה, או לשמור אותה, או שאפשר להביא אותה במתנה לחברה שזקוקה לזרע קודש?
1988
האם יש איסור כלשהו להשתמש בסמים קלים כמו חשיש וגראס?
רציתי לשאול מה דעתך בנושא שימוש בחשיש וגראס, כי יש הרבה אנשים שטוענים ששום פוסק לא אסר את זה, וכן זה לא מוזכר בגמרא או בשום מקום אחר בכתבים הקדושים
1987
אני מאוד רוצה לגדל זקן ופאות ומבקש שהרב יחזק אותי בעניין
כבר מספר חודשים שיש לי חשק ורצון לגדל פאות, ואחת המניעות שלי בעניין היא שאני לא יודע את הסיבה והטעם שמגדלים פאות. גם היום אני לא משחית את הפאות כמו שכתוב בהלכה, אבל לא מגדל אותן מעבר לכך. הייתי רוצה שהרב יכתוב לי בעניין גידול הפאות והזקן ויחזק אותי בזה, או שיפנה אותי למקורות בעניין
1986
עברתי ילדות קשה, וקשה לי להתחתן בגלל שאני לא סומכת על אף אחד
בגלל ילדות קשה שעברתי אני פוחדת להתחתן, ואני לא סומכת על אף אחד, קשה לי להמשיך לחיות והכל נראה לי שחור. מה אני צריכה לעשות כדי שאוכל להתחתן ולהקים בית?
1985
אני מרגיש שאני מונח בעומק הטומאה ושלעולם לא אוכל לצאת משם
בכל פעם אני נופל בעבירות ולא מצליח להתגבר על היצר הרע. אני מרגיש שאני מונח בעומק הטומאה ושלעולם לא אוכל לצאת משם
1984
יש לי בלבולים באמונה ואני נקרעת בין שתי עולמות
אני נקרעת בין שתי עולמות, גדלתי במשפחה דתית וחונכנו לשמירת מצוות ולאמונה באלוקים, אבל אני התרחקתי מהדרך של המשפחה, חיה חיים חילוניים ומגדירה את עצמי כאתאיסטית. מצד אחד אני לא מאמינה במאה אחוז באלוקים ובזה שצריכים לשמור את כל המצוות כמו שכתוב בתורה, ומצד שני אני לא שלמה עם עצמי, ותמיד מקונן בי הספק שאולי אני חיה בטעות, ואני לא מאמינה באלוקים רק כי נוח לי לחיות בחופשיות בלי עול. בקיצור אני מבולבלת מאוד ולא יודעת מה לעשות
1983
הרב שלנו לא דואג לשום דבר מצורכי היהדות במושבה
במושבה בה אני גר, יש רב שאמור לדאוג לכל ענייני היהדות, אבל הוא עושה בדיוק ההיפך, לא אכפת לו שהעירוב לא כשר, שהכשרות לא תקינה והוא פשוט מכשיל את הרבים בעוונות חמורים. קשה לי לדבר לשון הרע על רב, אבל אי אפשר לשתוק על דבר כזה וזה מאוד מחליש אותי שאחד שצריך להיות הרב והמנהיג של המושבה, הוא מושחת וגנב, ולא עושה את עבודתו כמו שצריך. איך עלינו תושבי המושבה לנהוג? האם כדאי לפרסם אותו?
1982
דווקא הרבנית שלי שאמורה לעזור לי, מפנה לי עורף ומתעלמת ממני
דווקא הדמות שהייתי מאוד שמחה שתדרבן, שתעודד ותשתף פעולה, עושה את ההפך. לאחרונה היא גם לא פונה אליי באופן ישיר, לדוגמא היא ילדה בן לפני יומיים, אז היא התקשרה לחברתי ואמרה לה להגיד לי שהיא ילדה ואני מוזמנת לברית. אני לא יודעת מה עליי לעשות, האם לשתף אותה בתחושותיי?
1981
יש לנו אחות שאינה בריאה בנפשה, ובגללה אנחנו לא יכולים לחיות בצורה נורמלית
אנחנו שבעה ילדים בבית ואני הבת הבכורה. יש לנו אחות שעברה משבר נפשי ומאז היא אינה בריאה בנפשה, לצערנו הרב היא עושה הרבה בעיות בבית וגורמת להורים שלי המון צער, וכל הבית הפוך בגללה, ויש כל הזמן צעקות ומריבות, לחץ וצער.כמובן שכל האחים מרחמים עליה ואוהבים אותה, אבל אנחנו לא יכולים לחיות בצורה נורמלית, וגם ההורים כבר משתגעים, מאשימים אותנו ומוציאים עלינו את כל העצבים כאילו אנחנו אשמים במצב
1980
אני סובל מבעיות נפשיות ומרגיש שהחיים שלי לא שווים כלום
אני סובל מבעיות נפשיות שגורמות לי לבלבול, חוסר ריכוז ודמיונות שרודפים אותי עשרים וארבע שעות. רוב היום אני יושב בבית ולא עושה כלום, כי אני מפחד לצאת מהבית. המצב שלי מאוד קשה ואני לא רואה את האור בקצה המנהרה, עד שעולות לי מחשבות להתאבד כי החיים שלי לא שווים כלום. האם אי פעם המצב שלי ישתפר? האם יש לי תקווה?
1979
יש לי כיסופים גדולים לטוס לאומן, אבל יש לי הרבה מניעות
אני בכיסופים גדולים לטוס לאומן, אבל יש לי הרבה מניעות הן מצד זה שברוך ה' אני צריכה לטפל בילד שלי והן מצד זה שאני באמצע לימודים. איך מתגברים על המניעות האלו?
1978
האם לימוד מדרש הוא כנגד עולם האצילות או כנגד עולם היצירה?
שמעתי כמה פעמים מהצדיק שלימוד מדרש הוא כנגד עולם האצילות, אבל עכשיו ראיתי בספר 'פרי עץ חיים' בשער הנהגת הלימוד שמדרש הוא נגד עולם היצירה. איך אפשר ליישב את זה?
1977
אשתי הרחיקה אותי מהבית וסיבכה אותי עם המשטרה
יש לי בעיות רציניות עם אשתי, היא הגישה עלי תלונה במשטרה, עצרו אותי לשלושים יום ואחר כך שלחו אותי לשהות ארבעה חודשים בהוסטל שמטפל באנשים עם אלימות במשפחה. עכשיו היא תובעת ממני גם כספים ואני לא רואה סוף לצרות. אשמח מאוד אם הצדיק יענה לי וידריך אותי מה עלי לעשות
1976
יש לי חבר כבר חמש שנים, אך קשה לי להתחתן איתו כי אני מבולבלת
אני ובן הזוג שלי מתגוררים יחד עם אמי ומשתדלים לשמור שבת. אמי לא רוצה שאני אתחתן איתו, למרות שהוא מאוד מכבד את הוריי ואחיי, וגם אני מאוד מבולבלת מכמה סיבות: אני נמצאת באמצע לימודים, לבן זוגי יש חובות גדולים יחסית, אמא שלי לא תומכת בעניין, וגם אני בעצמי לא יודעת אם אני בכלל רוצה להתחתן
1975
האם לפרט את החטאים שעשיתי למרות שזה מזכיר לי דברים לא טובים?
יש לי בעיה רצינית, כי לפעמים בזמן הווידוי אני מהרהר במה שאני אומר ומגיע לחימום, אבל מצד שני, אני מרגיש צורך גדול לספר להשם יתברך את כל מה שכואב לי, כי בלי זה אני מרגיש אבוד לגמרי. מה דעת הצדיק בעניין?
1974
מדוע כשאדם לומד בספר מסוים הוא מרגיש התקשרות למחבר, ובספר אחר לא?
מה ההסבר לכך שלפעמים אדם לומד בספר של צדיק כלשהו, והוא מרגיש התקשרות חזקה לצדיק שחיבר את הספר, ואילו בספרים אחרים הוא לא מרגיש התקשרות לצדיק שחיבר את הספר?
1973
אני נמצא עכשיו בצומת דרכים, וקשה לי להחליט מה לעשות עם עצמי
אני לומד בישיבה ליטאית ספרדית באזור הצפון שעוסקת בלימוד מוסר, אך משהו חסר לי שם. למרות הלימוד שנמשך עד הלילה, הרגש מדוכא, כי הרוב שם זה רק שכל וחסר את הרגש. עכשיו אני בשלב שאני צריך להחליט באיזה כיוון אני ממשיך, היכן אני בונה את הבית, ועם איזו אשה.
1972
אני מעניקה לבעלי המון חום ואהבה, אבל הוא קר כלפי
אני אישה מאד חמה שמעניקה לבעלי המון חוב ואהבה, אבל בעלי לא כל-כך חם אלי, והדבר הזה מאוד מכאיב לי, כי לאחרים הוא מאוד חם ומקרין אכפתיות, ואילו לגבי הוא טוען שהמשקעים שיש בינינו מונעים ממנו להיות חם כלפי.
1971
האם גם אישה יכולה לומר ח"י פרקים משניות?
האם גם אישה יכולה לומר ח"י פרקים משניות? והאם זה יועיל לה לפרנסה בנקל כמו שהצדיק תמיד אומר בקשר למשניות?
1970
אני מאוד רוצה שיהיה לי בית, אבל על פי דרך הטבע אין שום סיכוי שזה יקרה
אני מאוד רוצה דירה משלי, ואני ממתין לישועת השם ולא דוחק את השעה, כמו שרבנו אמר, אך על פי הטבע אין שום סיכוי שבאמת אזכה לכך, ולכן אני מבקש מהצדיק שיתפלל עליי שאזכה לדירה משלי.
1969
האם עדיף להתפלל על אדם שנפצע ועתיד לסבול כל החיים שימות?
לאחרונה אנו שומעים על מקרים מזעזעים של תינוקות שנמחצו בתאונות וכו' לא עלינו, והמציאות מראה שגם אם הם יצליחו להישאר בחיים, הם יסבלו מאוד ויחיו חיי צער מחמת קטיעת אברים וכו'. ידוע שחכמים התפללו על ר' יוחנן שימות מחמת הצער שהיה לו ונתקבלה תפלתם, ואני שואלת האם במקרים כאלו שברור שגם אם אותו אדם יצליח לשרוד ולחיות הוא יסבול, עדיף לבקש שימות?
1968
המשודכת שלי מתנה את המשך הקשר בכך שנשתייך דווקא לקהילה מסויימת בברסלב
לפני זמן מה, הכרתי בחורה שגם היא מגיעה מהרקע שלי, וגם היא מקורבת לרבנו כמה שנים. אותה בחורה מאוד מתלהבת מרב מסוים בברסלב ומהקהילה שלו. הבחורה אמרה לי שהיה לה טוב בפגישה, אבל אם נמשיך להיפגש זה בתנאי שאחרי החתונה נעבור לקהילה של אותו רב ושאני אלבש כובע וחליפה.
1967
האם אפשר וראוי לצאת להפצה גם בימי חול המועד?
האם אני יכול לצאת להפצה גם בימי חול המועד, או שמכיוון שאני מקבל צדקה בעד הספרים והקונטרסים יש בזה משום מלאכה? ואולי בכלל ראוי שבחול המועד אהיה יותר בבית?
1966
שום דבר לא מצליח לי בחיים, ואני נכשל שוב ושוב בפגם הברית
אני רווק בגיל שלושים ושתים. שום דבר לא מצליח לי בחיים, אני נכשל שוב ושוב בפגם הברית, ואני לא יודע מה אני עושה כאן בכלל בעולם הזה... תברכו אותי ותגזרו עלי שאתחתן, כי אני לא יכול יותר!
1965
בחודשים האחרונים קשה לי להגיע לשמחה אמיתית
אני מרגיש לא טוב מבחינה נפשית וכל הזמן אני עצוב, וגם כשאני קם בבוקר ומתחיל יום חדש, הרבה פעמים אני מתעורר עם העצבות, בלי שום סיבה. פעם הייתי יותר שמח אבל בחודשים האחרונים קשה לי להגיע לשמחה אמיתית. איך אני יכול להשתחרר מהעצבות הזאת שתוקפת אותי?
1964
רבנו אמר שאין צורך לחזור על הלימוד מיד. האם אין זו סתירה לדברי חז"ל?
כתוב בשיחה ע"ו שרביז"ל ציווה שלא לחזור תיכף על לימודו, רק צריך ללמוד כמה פעמים את הספר מראשו לסופו. האם אין זו סתירה למה שאמרו חז"ל בגמרא מסכת ע"ז י"ט. הלומד ואינו חוזר הוא כזורע ואינה קוצר?
1963
על מה תיקנו את תפילת "יקום פורקן" שאומרים בשבת לפני תפילת מוסף?
ראיתי שאצל האשכנזים אומרים בשבת לפני תפילת מוסף קטע תפילה בארמית שנקרא "יקום פורקן". מהי התפילה הזו? ועל מה תיקנו אותה?
1962
מה פירוש המשל והנמשל שסיפר רבנו בעניין "האילן שכל עלה שלו גדל מאה שנים"?
בליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן מ"ח בסוף התורה כתוב: "ודע שיש אילן שגדלים עליו עלים, שכל עלה צריך להיות גדל מאה שנים וכו'..." ובסוף כתוב "והבן הנמשל היטב". רציתי לשאול מה כוונת המשל והנמשל בזה?
1961
האם זה נכון שאסור לתפור או לתקן בגד בזמן שלובשים אותו?
יש כאלו שאומרים שאסור לתפור ולתקן בגד או כפתור אם אדם לבוש עם הבגד, ואם מוכרחים לתקן את הבגד מיד, אז האדם שעליו תופרים את הבגד צריך להכניס לפה חוט ואז אפשר לתפור את הבגד כשהוא לבוש איתו. רציתי לדעת האם יש דברים בגו או שזה סתם שטויות?
1960
אני משתדל מאוד לא לכעוס, אבל לפעמים זה בלתי נשלט
בדרך כלל אני לא מרבה לכעוס ומשתדל מאוד שלא להגיע לכעס, ובמיוחד לא בשבת, אך דווקא בשבת הזאת לא הצלחתי לשלוט בכעסי ולא עמדתי בניסיון. האם הרב יכול להסביר לי למה זה קרה ולתת לי עצה למעשה איך להתמודד במצבים כאלו?
1959
אני מרגיש שהשטן נמצא בבית שלנו וגורם לנו לריב כל הזמן
אני מרגיש שהשטן נמצא בתוך הבית שלנו, כי אני ואשתי לא מפסיקים לריב, בכל פעם על משהו אחר. האוירה בבית שלנו מאוד מתוחה, ואני מרגיש שאנחנו גרים בגיהנום. איך אפשר להמתיק מהבית שלנו את הדינים ושתחזור אליו השלווה?
1958
המנהל שלי בעבודה מטריד אותי מינית, ואני מאוד מבולבלת מהמצב
המנהל שלי בעבודה מטריד אותי, וכל הזמן אומר לי מילים של אהבה, וכמה שאני יפה ומיוחדת, והוא מנסה לשכנע אותי בכל מיני דרכים לעשות איתו עבירה. אני רווקה והוא נשוי, ואני לא מבינה איך הוא יכול לבגוד ככה באשתו, ואני מאוד מבולבלת מהמצב ולא יודעת איך להתמודד איתו. מה עלי לעשות במצב כזה?
1957
האם גם נשים צריכות להגיד את ה'תיקון הכללי', או שזה מיותר ועדיף שיקראו תהלים?
ידוע ש ה'תיקון הכללי' מתקן את כל מה שהאדם פגם בקדושת הברית, ולכן ברצוני לשאול: האם גם נשים צריכות להגיד את ה'תיקון הכללי', או שזה מיותר ועדיף שיקראו תהלים?
1956
פתחנו בית מדרש של ברסלב במקום מגורינו, אך הרב המקומי מצר את צעדינו ורודף אותנו
הקמנו במקום מגורינו בית מדרש קטן על שם רבנו, וברוך השם אנחנו מתפללים יחד וגם לומדים מתורתו של רבינו הקדוש, אך יש לנו צער גדול מכיוון שהרב המקומי במקום מגורינו מנסה להצר את צעדינו, ולא רק שאינו מכיר במניין שלנו ועוזר לנו לפתח ולהרחיב את בית המדרש הקטן, הוא עוד רודף אותנו עד חרמה, ואומר לאנשים לא לבוא להתפלל אצלינו
1955
באיזה צד של הציון מונח ראשו של רבינו הקדוש והנורא?
ראיתי בשם ספר מעבר יבק שכאשר מתפללים בקברי צדיקים בצד שמונח ראשו של הצדיק, התפילה יותר רצויה. האם אתם יודעים באיזה צד מונח ראשו של רבינו הקדוש והנורא בציונו באומן?
1954
האם תוכלו לספר לנו מעט מהנהגתו של הרב הקדוש מריבניץ זי"ע?
אבי הוא מתלמידי הרב הקדוש מריבניץ זי"ע, והיות ששמעתי שהיה לכם קשר אישי עמו, אשמח מאוד אם תוכלו לספר לנו אפילו מעט ממנו ומהנהגתו כי זה מאוד ישמח את אבי, וגם אותי זה מאוד מעניין.
 
1953
מאיזה גיל עלי לדבר עם בני בנושא שמירת הברית? והאם ברמז או בצורה גלויה?
ברצוני לדעת מאיזה גיל ואם בכלל יש לדבר עם בני על עניין שמירת הברית? ואם כן, באיזה אופן אני צריך לדבר איתו, האם ברמז או בצורה גלויה וברורה? אשמח לדעת את פרטי הדברים לשם שמים
 
1952
מיהו "חסיד נפול"? וכיצד ניצלים מלהיות כזה?
מיהו "חסיד נפול", וכיצד ניצלים מלהיות כזה? האם אדם שעולה ויורד פעמים רבות בעבודת השם נחשב ל"חסיד נפול"?
 
1951
אני מתבודד להשם ומדבר איתו, אבל לא שומר מצוות וחי כחילוני
קראתי רבים מהקונטרסים שלך, והם תרמו לי רבות והשפיעו עלי השפעה עצומה, ובכל זאת אני חילוני, ולא רוצה לחזור בתשובה, כך שאני עושה התבודדות ומדבר עם השם, כמו שהמליץ כבודו - אך מעבר לכך איני שומר מצוות כלל. האם זה אפשרי מבחינת כבודו, שאהיה מושפע עמוקות מספריו ומהשקפתו, אך אחיה אורח חיים חילוני ברובו?
 

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup