ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


1950
באיזו תדירות צריכים ללמוד את ספרי רבנו כדי לזכור אותם בעל-פה?
אם מסיימים את ספרי רבינו, דהיינו לקוטי מוהר"ן, ספר המידות, סיפורי מעשיות, שיחות הר"ן וחיי מוהר"ן בכל חודש, האם זה מספיק על מנת לדעת אותם בעל פה כמו שרבנו רצה שזה יהיה "שגור על לשונכם", או שצריך לסיימם אפילו בפחות מחודש?
 
1949
אני מאוד רוצה לקנות גיטרה ולשמח את עצמי, אבל חוששת מתגובת המשפחה
אני מאוד רוצה לקנות גיטרה ולנגן שוב כדי להגיע לשמחה ולרומם את מצב הרוח, אבל מצד שני אני חוששת מהתגובה של הסובבים ושל בעלי שאולי יגידו לי שזה סתם מיותר, וזה בזבוז זמן וכסף. מה דעתו של הרב בעניין?
 
1948
האם שלושת המצות רומזות לכתר חכמה ובינה, או לחכמה בינה ודעת?
בהגדה של פסח עם פירושו של הצדיק 'אור זרוע', כתוב במקום אחד ששלושת המצות רומזות לספירות כתר חכמה ובינה. ובמקום אחר בהמשך ההגדה, וגם בציור הקערה עם שלושת המצות כתוב שהמצות רומזות לספירות חכמה בינה ודעת. מה ההסבר לכך? או שמא זו טעות דפוס?
1947
מצבי לא מאפשר לקנות לאשתי בגד חדש לחג. האם עלי ללוות כסף לשם כך?
הנה קרב ובא עלינו לטובה חג הפסח, ויש מצוה לשמח את אשתו ברגל בבגדים חדשים, ומאחר ומצבי דחוק מאוד עכשיו ואין לי כסף מזומן לקנות לזוגתי בגד חדש, אף שרציתי לקנות לה, האם אני צריך לעשות מאמץ מיוחד וללוות כסף בשביל זה, או שיש דרך אחרת לקיים את המצוה זו ולשמוח ולשמח בחג?
1946
חלמתי שני חלומות. האם תוכלו לפרש לי אותם?
לא מזמן קמתי להגיד תיקון חצות כהרגלי מזה כשמונה שנים חלמתי שני חלומות. בחלום הראשון חלמתי שאמי שתיבדל לחיים ארוכים הלכה לבית עולמה, ואשתי שתחיה שאלה אותי "מדוע אתה לא אומר קדיש"? בחלום השני חלמתי שהייתי בחבורת בני ישיבה, ושחטו שם שור בריא ושמן ולי נתנו את הרגליים. אודה לרב אם יוכל להסביר לי את פשר החלומות הללו.
1945
למרות שאני לומד הרבה תורה, אני לא מוצא זמן ללמוד בספר ליקוטי-מוהר"ן
בנוסף לסדרים שאני לומד בישיבה, אני כמעט ולא מצליח למצוא זמן ללמוד בספר ליקוטי מוהר"ן, וגם אם כן זה רק בגירסא. יש לי רצון גדול מאוד ללמוד את הספר בעיון כמו שרבינו רצה, מה הרב מייעץ לי לעשות?
1944
איך אני יכול להתחזק ביראת שמים כדי שלא אכשל בעברות?
איך אני יכול לחזק את הלב ביראת שמים כדי שלא אכשל בעברות, במיוחד בעבירות שמתחילות בלב? ואיך אני יכול לפתח משמעת עצמית ויכולת התמדה?
1943
איך אפשר לזכות לשבור את תאוות האכילה?
1942
משום מה נוצר נתק ביני ובין החברה שלי והאהבה נעלמה
בזמן האחרון יש לי בעיות עם החברה שלי, בתחילת הקשר הכל היה טוב והיה לנו כיף ביחד, ופתאום אחרי תקופה זה כבר לא אותו דבר ואני מרגיש סוג של נתק. כשאני מנסה לדבר איתה על זה היא אומרת שהיא לא מרגישה שיש שום בעיה בינינו
1941
בתקופה האחרונה נעלם לי החשק, והמצוות הם כמו עול בשבילי
בתקופה האחרונה אני מרגיש שהמצוות הם כמו עול בשבילי. פעם הייתי מקפיד להתפלל שחרית במניין והיום אני מתפלל ביחידות, פעם הייתי מרבה בהתבודדות והייתה לי יותר שמחה ואמונה שהכל מאת השם ושהוא מכוון את הכל. ברוך השם אני מחזיק בספרי רבנו, ומקפיד ללמוד כל יום כמה מכתבים מהספר "אשר בנחל", אבל אני מרגיש סיפוק וחיות רק לזמן קצר של יום או יומיים, ושוב נעלם לי החשק לעשות מצוות.
1940
איך עלי לנהוג בתקופת ההריון?
השם יתברך זיכה אותי להיכנס להריון וברצוני שהצדיק ידריך אותי, איך עלי לנהוג בכל התקופה הזו?
1939
מחר יש לי משפט גורלי. מה אני יכול לעשות כדי שיפסקו לטובתי ואזכה במשפט?
מחר יש לי משפט גורלי, ואני מאוד מפחד מפסק הדין שיתקבל בבית המשפט. מה אני יכול לעשות כדי שאזכה במשפט? תתפללו עלי בבקשה שיפסקו לטובתי ויומתקו ממני כל הדינים.
1938
כיצד ממשיכים את העוצמות, התפילות והרהורי התשובה שהרגשתי באומן לכל ימי חיי?
זכיתי להיות השבוע באומן, כיצד ממשיכים את העוצמות והתפילות והרהורי התשובה לכל ימי חיי?
1937
מה צריכים לעשות עם שערות החלאק'ה שגוזזים לילדים?
רציתי לשאול לגבי השערות של תגלחת החלאק'ה שעושים לילד בהגיעו לגיל שלוש: מה צריכים לעשות עם השערות אחרי שגוזרים אותן? אמרו לי שצריכים לשמור אותן, אבל אני לא יודעת אם זה נכון, וכל פעם בניקיונות לפני פסח אני נתקלת בהם ולא יודעת מה האם לשמור את זה או לא
1936
גיליתי שיש לבעלי מישהי אחרת ואני ממוטטת נפשית ופיזית
בעלי טוען שאני לא מתפקדת בבית ושאני מזניחה הן את הבית והן את הילדה, הוא מטיח בי האשמות ונושא הגירושים עולה לא פעם על הפרק. הוא רוצה שאני יעזוב את הבית ואומר שעד עכשיו הוא נשאר איתי רק בגלל הילדה. בנוסף, גיליתי שיש לו מישהי אחרת ואני ממוטטת נפשית ופיזית.
1935
האם אפשר לברך את ברכת "המפיל" למרות שאני לא הולך לישון מיד?
מאז ומתמיד איני אומר את ברכת "המפיל" לפני השינה כי אחרי שאני אומר קריאת שמע שעל המיטה, עדיין אני לא הולך לישון מיד, ואני לומד ומדבר וכו' ולכן אני לא רוצה שיהיה הפסק בין הברכה לבין השינה. האם אני נוהג כשורה, או שעלי לברך את הברכה בלי קשר לשינה?
1934
אנחנו גרים אצל ההורים כבר ארבע שנים, ובעלי חושש לשכור דירה משלנו בגלל המצב הכלכלי
אני ובעלי נשואים כמעט שבע שנים, יש לנו שני ילדים ואני בהריון השלישי ברוך השם. מבחינה כלכלית אנחנו ״תקועים״ וחיים אצל ההורים שלו כבר ארבע שנים, שבהם כמובן לא חסכנו שקל. אני ממש רוצה להתחיל לשכור דירה, כי לקנות בית בוודאי שאין בידינו, ובעלי מפחד ואומר שלא נוכל לעמוד בתשלום שכר דירה
1933
איך אפשר להיגמל מהצורך לראות סדרות וסרטים במחשב?
יש לנו בבית אינטרנט רימון (אינטרנט מסונן) ואני משתמשת בו לצרוך העבודה ולשמיעת מוזיקה, אני מרגישה שאני מאוד נגועה בעולם הזה ותמיד יש לי משיכה לצפות במחשב בכל מיני סדרות וסרטים לא כל כך נקיים וטובים, וכמעט תמיד הם מביאים אותי לנפילות. אני זקוקה לתפילת הצדיק ולעצה איך אפשר לנקות את המוח, ולהיגמל מהצורך הזה.
1932
בננו סטה מדרך התורה והתרחק מהיהדות. איך אפשר להחזיר אותו לדרך הישרה?
יש לנו בן שסטה מדרך התורה והתרחק מהיהדות, וזה כואב לנו מאוד וגורם לנו צער שאי אפשר להסביר. איך אנחנו צריכים להתנהג איתו? מה אנחנו יכולים לעשות כדי להחזיר אותו לדרך הישרה?
1931
מה המעלה של מי שעוסק בהפצת תורתו של רבי נחמן מברסלב?
שמעתי שהצדיק אמר שכל חסיד ברסלב צריך לעסוק בהפצה, ורציתי לדעת מה המעלה של מי שעוסק בהפצת תורתו של רבי נחמן מברסלב? ומדוע הצדיק מעורר את תלמידיו כל כך על עניין זה?
1930
מהי הנקודה המרכזית שלימד אותנו רבינו הבעל שם טוב הקדוש?
מהי הנקודה המרכזית והעיקרית שלימד אותנו אור שבעת הימים רבינו הבעל שם טוב הקדוש?
1929
מדוע בכמה מקומות רבנו מדבר בשבח העשירות, ובמקום אחר הוא אומר שצריך למאוס בממון?
רציתי לדעת מדוע רבינו מדבר כמה פעמים בשבח העשירות, ובכמה מקומות אחרים, למשל במעשה מהבעל תפילה, הוא אומר שצריך למאוס בממון
1928
יש לי חמש בנות ואני מאוד רוצה בן. האם יש סגולה לבנים זכרים?
יש לי חמש בנות ואני מאוד רוצה בן. האם יש סגולה לבנים זכרים?
1927
האם כדאי לקרוא לבתנו על שמה של גיסתי שנהרגה בתאונת דרכים?
בוודאי שמעתם על המקרה המזעזע שקרה השבוע, שבחורה בגיל עשרים לחייה נדרסה למוות רחמנא לצלן. היא הייתה אחות של אשתי, והייתה בחורה בעלת מידות טובות, צנועה ויראת שמיים והיות שאשתי בהריון, חשבתי שכדי להנציח את שמה ולשמח את המשפחה נקרא את התינוקת שתיוולד בשעה טובה ומוצלחת על שמה "נעמי". האם כדאי לנו לקרוא לה ככה, או שאולי כדאי להוסיף עוד שם, או שבכלל לא כדאי לקרוא לה ככה?
1926
אשתי עוסקת בשדכנות, ומשום מה כל השידוכים שהיא עשתה בזמן האחרון התבטלו
אשתי היא שדכנית כבר כמה שנים, אך מאז האמצע הקיץ, כל שידוך ששידכה לבסוף התבטל. היא מרגישה מדוכאת בגלל זה. מה אנחנו יכולים לעשות?
1925
לאחרונה יש מריבות רבות ביני לבין בעלי, ובמקום לשמוח יחד יש בינינו מתח
לאחרונה יש מריבות רבות ביני לבין בעלי. זכינו לעבור לדירה מאוד נעימה ובמקום לשמוח וליהנות יש בינינו מתח ואנחנו רבים המון, לרוב בגלל הלחץ של הפרנסה, אני כבר לא יכולה לשאת זאת וקשה לי! מדוע אנחנו עוברים את כל זה?
1924
מדי פעם יש לבעלי כאבים בחזה, אבל הוא לא מוכן ללכת לבדיקות אצל רופא
מדי פעם יש לבעלי כאבים בחזה, ובדרך כלל זה קורה כשהוא מתעצבן, הבעיה היא שהוא לא מוכן ללכת לבדיקות אצל רופא. מה לעשות?
1923
התחתנתי עם אשתי מתוך שיקולים שכליים ולא מתוך אהבה וחיבור רגשי, ואני מתוסכל מאוד
התחתנתי עם אשתי מתוך שיקולים שכליים ולא מתוך אהבה וחיבור רגשי, וזה גורם תסכולים רבים הן לי והן לאשתי. עברנו ארבע שנים של הרבה ייסורים, ובנוסף עברנו תאונה שבה הרכב נהרס, פרצו לנו לבית, וגם גנבו לנו את הרכב, ובכלל ביחסים שלנו יש אלימות והרבה צער. איך מתמודדים עם המצב, והאם נכון עבורנו להתגרש? האם יכול להיות שיש עלינו עין הרע?
1922
האם הצדיק יכול להכיר את נפשו של הכותב גם דרך מכתב מודפס שאינו בכתב יד?
רבינו כותב בלקוטי מוהר"ן בתורה קע"ג שעל ידי הכתב יכול הצדיק להכיר את הנפש והאמונה של הכותב. איך זה מתאפשר בזמנינו כשכותבים לצדיק שאלה דרך המחשב והוא אינו רואה את צורת הכתב של הכותב? כלומר איך אפשר לקבל עצה אמיתית ומדוייקת מהצדיק אם הוא איננו רואה את צורת הכתב?
1921
מה אני יכול לעשות כדי שהתיקון הכללי יהיה שגור על לשוני?
אני אומר את התיקון הכללי בכל יום כבר עשר שנים, והרבה פעמים אני רוצה להגיד אותו באמצע הדרך, אך עדיין אני לא יודע אותו בעל פה. מה אני יכול לעשות כדי שהוא יהיה שגור על לשוני?
1920
אשתי החליטה להתגרש ממני, למרות שביקשתי ממנה סליחה אמיתית על כל מה שעשיתי לה
אחרי תקופה ארוכה של בעיות בזוגיות, אשתי החליטה שהיא רוצה להתגרש ממני, ולמרות שביקשתי ממנה סליחה אמיתית על כל מה שעשיתי לה, היא נחושה בדעתה ורוצה להתגרש בהקדם האפשרי. היא החלטית ולא מוכנה לשמוע את הצד שלי. מה הצדיק מציע לי לעשות כדי ליישר את ההדורים ולתקן את המצב?
1919
מה דעתו של הרב על סדר הלימוד שלי?
ברוך השם אני לומד בסדר א' גמרא בעיון, ולאחר מכן בסדר ב' וסדר ג' אני גורס ח"י פרקים משנה, שבע דפי גמרא, עשרים דפי זוהר וחמישה סימנים בשולחן ערוך. בסדר ג' אני לומד לקוטי מוהר"ן ועל זה את ההלכות השייכות מליקוטי הלכות ואת התפילות השייכות מליקוטי תפילות. מה דעתו של הרב, האם הסדרים טובים או שצריך לשנות אותם?
1918
בני בן השש מתנהג לא יפה ומתקשה לקבל סמכות של אדם מבוגר. כיצד להתנהג איתו?
רציתי לקבל יעוץ בנוגע לבני בן השש שמתקשה לקבל סמכות, וכתוצאה מכך הוא מתחצף ומרביץ ומדבר בצורה לא יפה, הן בבית והן בגן. ומה שאני מוטרדת ממנו יותר מכל זה ששנה הבאה הוא יעלה בעזרת השם לכיתה א' ואני לא יודעת מה יהיה...
1917
האם כשאני רואה מישהו מדבר בזמן התפילה עלי לגעור בו, או שזה תפקידו של הגבאי?
מובא בשולחן ערוך לגבי השח שיחת חולין בזמן התפילה שגדול עוונו וגוערים בו. האם חובת הגערה מוטלת על כל אחד ואחד או רק על הגבאי? ומה עושים אם הגבאי לא גוער?
1916
קרובי המשפחה מחלישים את דעתי, ואומרים שלא אמצא בן זוג כמו שאני רוצה
אני מתפללת ומבקשת מבורא עולם שיזמין לי יהודי כשר ופשוט, חסיד ברסלב, שומר תורה ומצוות, בעל מידות, שעובד בעבודה מסודרת ונורמלית דהיינו שהוא יהיה המפרנס העיקרי. לפעמים אני מנסה לברר אצל אנשים אם יש משהו בשבילי, אך כמו שנאמר "שווא תשועת אדם", ותמיד אני נתקלת בתגובות שליליות ואומרים לי "לעולם לא תמצאי מה שאת רוצה, אין דבר כזה חסיד ברסלב שעובד בעבודה טובה"
1915
למרות שאני חוזר על הלימוד פעמים רבות, אני שוכח מה שלמדתי וצריך ללמוד שוב
אני מאוד מאוד אוהב את התורה והצלחתי ללמוד בעל פה שלוש מסכתות: מכות, מגילה וביצה כולל רש"י ותוספות, אך הרגשתי שלמרות שחזרתי על זה הרבה, אני שוכח וצריך מדי פעם לקנות את הכול מחדש.
1914
כתבתם שלא כדאי להתווכח עם אדם חצוף שמדבר נגד צדיקים. ומה בעניין חובת המחאה?
ראיתי שכתבתם שאם אחד מבזה את הרב שלימד אותי תורה צריך לברוח ממנו כי הוא פגום מאוד ולא כדאי להיכנס איתו בדברים ולמחות. ומה בעניין חובת המחאה? הלא דברי חז"ל מלאים בחובת המחאה על בזיון צדיק, ובשולחן ערוך נפסק שדינו כאפיקורס, ורבנו ז"ל אמר בספר המידות באות ניבול פה שמעמיקין גיהנום גם לשומע ושותק
1913
מה המעלה של לימוד תורה בלילה אחר חצות?
מה המעלה של לימוד תורה בלילה אחר חצות?
1912
הכרתי בחור עם רקע מאוד מורכב, ואני מבולבלת ולא יודעת אם כדאי לי להתחתן איתו
פגשתי עם המון בחורים ואף פעם זה לא התאים. כרגע אני נפגשת כבר חודשיים עם בחור בשם ניר, ונראה שיש לו מידות טובות. העניין הוא שהרקע שלו מאוד מורכב ואני מבולבלת לגמרי. האם הזיווג הזה מתאים?
1911
אנו אמורים להתארח בליל הסדר אצל ההורים של בעלי, אבל חוששים, כי הם בנתק מוחלט אחד מהשני
אנחנו אמורים להתארח בפסח אצל המשפחה של בעלי, ונקלענו לסיטואציה קשה מאוד. האמא לא מוכנה לשבת עם האבא ביחד, ולאבא כמעט אין אף אחד בעולם, אך המצב כואב לנו מאוד, שאחרי כל ההשקעה בילדים הם נשארים לבד.
1910
הייתה לי חברה וכמה פעמים נפרדנו וחזרנו. האם לנסות לחזור אליה או לחפש מישהי אחרת?
לפני שהתחזקתי הייתה לי חברה, ומאז שנכנסתי לישיבת הסדר נפרדנו וחזרנו הרבה פעמים בגלל שהבנו שנינו שזה "או חתונה או כלום". נפרדנו שוב לפני כחצי שנה וכרגע אנחנו לא ביחד, כי ראינו שאנחנו נופלים באיסור נגיעה, והיא תמיד מבולבלת. האם לנסות לחזור אליה או לחפש מישהי אחרת?
1909
לפני כמה ימים קיבלתי שיתוק בפנים ואני מרגיש רע. האם יש צורך בשינוי השם?
לפני כמה ימים קיבלתי שיתוק בעצב הפנים, ואני מרגיש רע גופנית. אני בן שמונה עשרה, וכל החיים הייתי אדם פעיל וספורטיבי. האם יש צורך בשינוי השם?
1908
אשתי הרחיקה אותי מהבית כי היא לא מרוצה מהיחס שלי כלפיה. איך אפשר לתקן את המצב?
אשתי הרחיקה אותי מהבית לאור אי שביעות רצונה מהיחס שלי כלפיה, היא טוענת שאני אנוכי ולא מביע את רגשות, לא קשוב, לא אכפתי ולא מסייע לה בעבודות הבית. עכשיו אני בגלות ואני עובד על עצמי. אשמח לקבל את עצתך: מה ניתן לעשות כדי להחזיר עטרה ליושנה?
1907
האם כדאי להצטרף ל"כולל תהלים" או שזה נחשב לביטול תורה?
אני אברך כולל, ובעירי נפתח עכשיו "כולל תהלים", דהיינו שבכל יום באשמורת הבוקר גומרים את כל ספר התהלים. אני שוקל להצטרף לכולל, כי זה דבר גדול לגמור בכל יום את התהלים, אבל משום שזה לוקח כמעט שעתיים בכל יום, ובזמן הזה אפשר ללמוד תורה, אני חושש שזה נחשב כביטול תורה. האם יש מה לחשוש? ומה הצדיק ממליץ לי לעשות?
1906
מה הדרך הנכונה בעניין "עשה לך רב"? והאם הרב צריך להיות דווקא חסיד ברסלב?
אני חסיד ברסלב, ואני רוצה לקבל על עצמי רב שינחה אותי הן בהלכה והן בהשקפה, וברצוני לשאול מה הדרך הנכונה בעניין "עשה לך רב": האם הכוונה לרב פוסק הלכה, או שהכוונה לרב שמלמד אותי דרך בעבודת השם? וכן האם הרב צריך להיות דווקא חסיד ברסלב?
1905
רבנו אומר בספר המידות "מי שהולך יחף בידוע שהוא חוטא". למה הכוונה?
רבנו אומר בספר המידות "מי שהולך יחף בידוע שהוא חוטא", ורציתי לשאול, האם הכוונה שזה עצמו נחשב לחטא או שזה רק מגלה שהאדם הזה הוא בעל עבירה? והאם האיסור ללכת יחף הוא גם בתוך הבית או רק בחוץ?
1904
מצב הפרנסה לא קל, אך אני חוששת שבעלי יצא לעבודה ויפסיק ללמוד תורה
יש לנו קשיים בפרנסה, ובעלי החליט שאין מה לעשות והוא חייב לצאת להביא פרנסה. אני יודעת שזה יגרום לו ללמוד פחות תורה, ואולי גם קושי בשמירת העיניים, ואינני יודעת מה לעשות
1903
למה יש עליכם התנגדות מאיזה מנוול ביבנאל, שבכל הזדמנות מדבר עליכם שקרים שאין להם שום יסוד?
למה יש עליכם התנגדות מאיזה מנוול ביבנאל? ומה עשיתם לו שבכל הזדמנות הוא נובח עליכם ככלב שוטה ומדבר עליכם לשון הרע ושקרים שאין להם שום יסוד?
1902
עד כמה זה חשוב להודות להשם יתברך על כל מה שהוא נותן לנו?
ראיתי שגם אתם וגם צדיקים אחרים מרבים לדבר על כך שצריכים לתת תודה והודאה לקדוש ברוך הוא. עד כמה זה חשוב להגיד תודה להשם יתברך על כל מה שהוא נותן לנו? ומה התועלת של זה לעבודת השם?
1901
מה דעתו של הצדיק על כך שישנם בתים חרדיים רבים שעול פרנסת הבית מוטל על האישה?
לפי חוקי התורה הבעל מחויב לפרנס את אשתו, ולעומת זאת, ישנם בתים חרדיים רבים שעול פרנסת הבית מוטל דווקא על האישה, הצדיק הורה לי, לפני חודשים מספר, שעליי להישאר ללמוד באוניברסיטה לצורך השלמת התואר ולהשלים את הלימודים שימשכו עוד שנה וחצי. לאור המצב ברצוני לשאול, האם עליי לצאת לעבוד בנוסף ללימודיי, או שאולי הוא צריך לצאת לעבוד? ומה הצדיק חושב על הנושא באופן כללי?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup