ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


1750
יצר הרע מכשיל אותי בעבירות, ואני מפחד מאוד שה' יעניש אותי
קראתי בתשובות של הצדיק, שאדם שעבר עבירות יקבל את העונש שלו. כבוד הצדיק אני לא רוצה לעבור עבירות, אבל יש לי יצר הרע חזק מאוד ואני משתדל להחזיק מעמד ולא לחטוא, אבל לפעמים אני ממש משתגע ועושה שטויות למרות שאני לא רוצה. אני רוצה להיות איש טוב ואני לא רוצה לקבל עונש, מה אני צריך לעשות כדי שה' לא יעניש אותי?
1749
האם מותר לי להוריד מהאתר קונטרסים ולהדפיס אותם לזיכוי הרבים?
האם אפשר להדפיס ישירות מהכתבים שהודפסו על ידי הקרן הדפסה, כלומר להוריד מהאתר קונטרסים ולהדפיס אותם בבית דפוס, כי שם האותיות מנוקדות היטב ודבר זה יחסוך זמן רב של הקלדה ועריכה מחדש של הכתבים. האם מותר לי לעשות את זה או שזה ייחשב לגזל?
1748
מדוע מוהרא"ש נוהג לפסוע אחורנית בסיום תפילת העמידה רק פסיעה אחת?
ראיתי שמוהרא"ש נוהג אחרי תפילת שמונה עשרה לפסוע פסיעה אחת גדולה במקום שלוש פסיעות. מה פשר המנהג, והאם זו הנהגה כללית או הנהגה פרטית? תורה היא וללמוד אני צריך, איך עדיף לנהוג?
1747
רב מסויים אמר לגיסתי לעשות כמה דברים תמוהים, והיא מאוד מבולבלת
ההורים של בעלה הביאו אליהם הביתה רב שלא אגיד את שמו, והוא אמר להם שהם חייבים לעבור דירה כי מספר הבית לא טוב. אחר כך הוא הסתכל על תמונה של אחד הבנים שלהם ששמו נהוראי ואמר להם שהוא רואה הרבה צרות ובעיות איתו ושיוסיפו לו את השם ישראל. גיסתי מאוד לחוצה ומבולבלת וביקשה שאשאל מה היא צריכה לעשות
1746
יש לי ייסורי נפש קשים, בגלל שאני כבר בת עשרים ועדיין לא מצאתי את בן זוגי
בזמן האחרון יש לי ייסורי נפש קשים בגלל שאני כבר בת עשרים ועדיין לא מצאתי את בן זוגי, למרות שאני מתפללת כל בחור שיצאתי איתו לא התאים ואני מרגישה שהכל תקוע. כשיצאתי עם בחור שהתאים לי, הוא אמר משפט שפגע בי ועזבתי אותו
1745
אני עובד בבניין ושיפוצים, וחושש בגלל שחז"ל אמרו "כל העוסק בבניין מתמסכן"
האם אפשר לעבוד בשיפוצים ובניין ללא חשש ממה שאמרו חז"ל העוסק "בבניין מתמסכן"? האמת שהייתי רוצה להשיג מקצוע מכובד יותר, אבל יש לי מניעות על זה. מה הצדיק ממליץ לעשות כדי שיהיה לי מזל של פרנסה מוצלח יותר?
1744
רבינו אמר שצריכים להיזהר לא ללמוד הלכות מפוסק שחידש את חידושיו בכוח המדמה. איך אפשר לדעת?
ברצוני לשאול לגבי מה שכותב רבינו הקדוש בתורה נ"ד, על לימוד פסקי הלכות מאדם שחידש אותם מכח המדמה, שזה מזיק לפרנסה וכו'. איך אני יכול לדעת איזה פוסק אין בו את הבחינה של "הרע יותר מהטוב" ושאר הדברים שכתובים שם, מאחר שרצוני ללמוד הלכות מבלי שזה יזיק לי?
1743
האם זה נכון שכשההורים עושים עבירות, זה משפיע על הילדים ומונע מהם לחזור בתשובה?
שמעתי מאנשי קבלה וידוע הדבר בעולם שאם לאדם יש הורים רשעים שעושים עבירות חמורות דבר זה יכול להשפיע על הילדים מבחינה רוחנית כלומר זה ימנע מהם דרגות בקדושה ויקשה עליהם את עניין התשובה. רציתי לדעת האם זה נכון?
1742
מה דעתכם על המעשה המתועב של שרפת ספרי מרן רבי עובדיה יוסף?
בוודאי כבודו שמע על המעשה המתועב שכמה חסרי דעת שרפו את ספרי מרן רבי עובדיה יוסף שליט"א באור יהודה. מה דעתכם בעניין?
1741
למרות שאני משרת את הציבור באמונה ובנקיות כפיים, יש כאלו שמרכלים עלי ומדברים עלי מאחורי הגב
אני עובד במשרה ציבורית כבר עשר שנים, וברוך ה' אני עושה את עבודתי באמונה ובנקיון כפיים, אבל לאנשים תמיד יש טענות, והם מדברים עלי מאחורי הגב, וממציאים דברים שלא היו ולא נבראו, וגם אנשים שעזרתי להם במשך השנים, והלכתי לקראתם, פתאום מתהפכים ומרכלים עלי ויש כמה שלא מדברים איתי בכלל. בגלל הצער הגדול שנגרם לי, החלטתי לעזוב את המשרה שלי ולחפש משהו שלא קשור לציבור ובני אדם. מה דעתו של הצדיק, האם אני עושה מעשה נכון?
1740
אני רואה נשים דתיות עם הרבה ילדים ובכל זאת יש להן שלווה ורוגע. מדוע לי אין רוגע?
כל הזמן מדברים על הנשים הדתיות שיש להם הרבה ילדים, ובכל זאת יש בהם שלווה ורוגע. חזרנו בתשובה לפני שנים ויש לי ארבעה ילדים וחמישי בדרך, אך לא זכיתי לשלווה והרוגע שאני כל כך רוצה. איך זוכים לזה?
1739
אשתי מבקשת ממני כל הזמן כסף לדברים שהיא צריכה, וממש אין לה סוף
אני ואשתי מסתדרים די טוב ויש בינינו כבוד ואהבה, אבל הבעיה היא שאשתי מבקשת ממני כל הזמן כסף לקנות לעצמה בגדים ונעליים וכל מיני דברים שהיא צריכה, וכל שבוע יש לה הוצאות אחרות. אני מרגיש שאין לה סוף, וכל הזמן היא רוצה עוד ועוד. איך אפשר לגרום שהיא תרגע קצת בעניין ההוצאות
1738
הבן שלי עבר משבר רציני וניסה להזיק לעצמו, ומאז איבד את יכולת הדיבור
הבן שלי עבר משבר רציני מאוד והגיע למצב שניסה להזיק לעצמו, ובגלל זה נגרם לו נזק וכרגע הוא לא יכול לדבר אלא רק ללחוש. אנחנו מאוד חוששים שהוא ישאר ככה תמיד. האם הוא יחזור לדבר בצורה תקינה? ומה אנחנו יכולים לעשות בשבילו?
1737
הפסדתי חצי מהכסף שהשקעתי במניות, האם לפרוש או להמשיך?
השקעתי כסף במניות וכבר הפסדתי חצי מהסכום, מה אני עושה הלאה, האם כדאי להמשיך בעסק המניות כדי להצליח להציל מה שהפסדתי או לא, מה דעת הצדיק על זה?
1736
כבר כתבתי לכם כמה מכתבים, מדוע הצדיק לא עונה למכתבים שלי?
אני מאוד מבקשת שלא תכעסו עלי, אבל אני לא מבינה למה אף פעם אתם לא עונים למכתבים שלי. יש לי בעיה רצינית וכתבתי לכם כבר כמה מכתבים בנושא, אבל אף פעם לא קיבלתי תשובה. ומצד שני אני רואה אנשים אחרים שכן מקבלים תשובה. למה זה ככה?
1735
האם זה נכון שיש סגולה להתבודד שש שעות ברציפות? ומה המקור לכך?
שמעתי שיש סגולה להתבודד שש שעות ברציפות על דבר מסויים, ואז מובטח לו שיקבל את מה שביקש, ורציתי לדעת האם יש לסגולה הזו מקור בכתבי ברסלב, ואם כן היכן זה כתוב?
1734
חג פורים הוא החג העצוב ביותר בשנה בשבילי, בגלל שאין לי ילדים. איך אני יכולה להתחזק למרות זאת?
אני נשואה כבר יותר מחמש שנים, ועדיין לא זכינו לילדים, והנה מגיע חג הפורים שהוא החג העצוב ביותר בשנה בשבילי, כי כל המשפחה, האחים והאחיות, הגיסים חוגגים עם ילדיהם, ואני צריכה לסבול. השאלה שלי איך אני יכולה להתחזק למרות הכל
1733
כמה השתדלות אדם צריך לעשות על מנת להצליח בגשמיות?
אנו יודעים שאדם צריך לעשות השתדלות אבל גם לא צריך לדחוק את השעה, אם בעסקיו, אם בתפילה ובכל דבר אחר בחיים. איך אדם יכול לתת עצה לנפשו בעניין הזה וכמה אדם צריך למסור את עצמו על מנת להצליח בגשמיות? האם גם על חשבון לימוד תורה?
1732
קראתי במאמר של מקובל אחד שאין חובה לבוא לאומן בראש השנה אם אני גם בארץ ישראל. האם זה נכון?
אני רוצה לידע אם הצדיק "חזק" בזה שצריכים לנסוע לראש השנה לאומן אפילו מארץ ישראל, כי ראיתי עכשיו שמקובל אחד כתב מאמר שבו הוא טוען שרק מארץ ישראל לא צריכים לנסוע ויש לו כמה ראיות על זה.
1731
האם זה נכון שזו סגולה לשים מהיין של ההבדלה על העיניים ובכיס?
שמעתי שיש עניין לשים מהיין של ההבדלה על העיניים ובכיס הבגד, כי זה מסוגל לעשירות ולשכל. האם זה נכון?
1730
אני מקושר לכמה חסידויות, ואינני יודע לאיזו מהן אני שייך
אני חייל שמתחזק בעבודת ה', ומאוד מתחבר לתורת החסידות, אך הבעיה היא שאני מתחבר גם לברסלב, גם לחב"ד וגם לאשלג, ואני לא מצליח למצוא חסידות שתהיה העיקר בשבילי ותביא אותי לגמר התיקון. מה עלי לעשות?
1729
למרות שאנחנו מאוד אוהבים אחד את השניה, כל הזמן יש בינינו מריבות
אנחנו נשואים כבר שש שנים, וברוך ה' יש לנו שלושה ילדים. למרות שאנחנו מאוד אוהבים אחד את השניה, יש בינינו חילוקי דעות והרבה מריבות ואנחנו מרגישים שיש איזה כוח שלילי שגורם לנו לריב כל הזמן. איך אנחנו יכולים לעשות התחלה חדשה, ולחיות ביחד באהבה ובלי מריבות?
1728
מה העניין ללמוד בגירסא אם אני לא מבין שום דבר?
שמעתי שיש בברסלב סדר לימוד מיוחד שנקרא "סדר דרך הלימוד", ושצריכים ללמוד בגירסא אפילו בלי הבנה. רציתי לשאול: מה העניין ללמוד אם אני לא מבין שום דבר?
1727
אני מאוד מפחדת מהלידה המתקרבת, כי הלידה הקודמת הייתה מאוד קשה
ברוך ה' אני בהריון ואני מאוד מפחדת, כי בלידה הקודמת היה לי מאוד מאוד קשה, ואני מפחדת שגם הפעם יהיה לי קשה. אני רוצה ברכה מהצדיק שתהיה לי לידה קלה ולשאול האם יש עצה איך ללדת בקלות ולבטל את הפחדים.
1726
האם מותר לי לטוס לחוץ לארץ ולאסוף כסף עבור השלמת הבנייה של ביתי?
רציתי להתייעץ אתכם: התחלתי לבנות בית, אבל נתקעתי מבחינה כספית ועכשיו הבנייה תקועה ואני לא יכול לסיים אותה. הבית עומד ככה כבר כמה חודשים. האם מותר לי לטוס לחוץ לארץ כדי לאסוף שם צדקה להשלים את הבנייה? והאם אין בזה בעיה של גזל?
1725
כשאני כועס אני לא יכול לשלוט בעצמי ואני פוגע באנשים שמסביבי
בדרך כלל אני רגוע, אבל כשאני מתעצבן אני כבר לא יכול לשלוט בעצמי, אני צועק על כל מי שנמצא לידי, ופוגע באנשים הקרובים אלי. אחרי שאני נרגע, אני מצטער שהתנהגתי ככה ומבקש סליחה, אבל כולם יודעים שאני בנאדם עם פתיל קצר שצריך להיזהר לא לעצבן אותו. איך אני יכול לשנות את המידה הרעה הזו של הכעס?
1724
הכשלתי במשך החיים הרבה גברים. מה אני צריכה לעשות כדי שה' יתברך יסלח לי?
לצערי הרב נכשלתי בעוונות חמורים, והכשלתי במשך החיים הרבה גברים. בשנתיים האחרונות זכיתי לחזור בתשובה, ולהתחיל דרך חדשה, אבל בתוכי יש לי צער גדול על כל מה שעשיתי, ואני מקווה שה' יתברך יסלח לי על זה. מה אני צריכה לעשות כדי שאדע שה' יתברך סלח לי על כל מה שעשיתי?
1723
יש לי בלבולים באמונה וספיקות במציאות השם. איך זוכים לאמונה חזקה?
אני קורא בספרים של הצדיק ובפרט ב'אוצר הקונטרסים', ותמיד הצדיק כותב שצריכים להאמין בהשם יתברך ושמלא כל הארץ כבודו, אבל הרבה פעמים יש לי בלבולים באמונה וספיקות במציאות השם. איך אני יכול לגרש את הבלבולים האלו ולהאמין באמונה חזקה?
1722
ברצוני לשאול דעת תורה: האם אפשר להניק בזמן שאני בהריון?
אני נמצאת כרגע במוחין דקטנות ממש ורציתי שהרב יחזק אותי. יש לי תינוק בן שמונה חודשים ועכשיו גיליתי שנכנסתי להריון. אני יודעת שאני צריכה לשמוח, אך אני מרגישה רגשות מעורבים. בנוסף, רציתי לשאול דעת תורה לגבי ההנקה של הבן שלי, האם אפשר להניק ולהיות בהריון יחד? תודה.
1721
מה העניין לאחוז את הציצית כשאומרים "ברוך שאמר"?
רציתי לדעת מה העניין לאחוז את הציצית כשאומרים "ברוך שאמר"? מה הקשר בין ציצית ל"ברוך שאמר"?
1720
אני לא מצליחה למצוא בחור ברמה הרוחנית שלי ובגלל זה אני לא מתחתנת
אני יוצאת לשידוכים, ואינני פוסלת אותם בגלל מראה חיצוני אלא בגלל רמה רוחנית. אני מרגישה בכל מאודי שאני רוצה להתחתן עם חסיד ברסלב, ובפרט אם יהיה זה חסיד שלך. כמו כן עליי לציין בפניך שהוריי לא מעורבים בתהליך השידוכים שלי, ואני נאלצת לחפש שידוך באינטרנט, וזה מאוד מפריע לי.
1719
לי ולבעלי יש עליות ומורדות בחיי הנישואים וקשה לי לחיות ככה
לי ולבעלי היו הרבה ירידות ועליות בחיי הנשואים, בירידות הגענו ממש לשאול תחתיות וכתבתי לך הרבה פעמים על המצב שאני נמצאת בו, היינו לפני גירושים והחלטנו לנסות שוב. ועכשיו שוב זה קרה ואני בתחילת היריון עם ילד חמישי. קשה לי החוסר ודאות ביני לבין בעלי ואני חסרת סבלנות עם ילדיי הקטנים, אני לא יודעת איך אקבל עוד ילד לתוך המצב הזה
1718
ההורים שלי גורמים לי צער, משפילים אותי ומורידים לי את הביטחון העצמי
אני מתחתנת בעזרת ה' עם בחור ישיבה, ההורים שלי עושים לי צער גדול מאוד ומערערים לי את הביטחון לגביו, יורדים עלי, מבזים אותי ומשפילים אותי מילולית בטענה שאני לא מסוגלת לכלום ואף אחד לא ירצה אותי... אבי ממש מצער אותי והגעתי למצב שאני לא מסוגלת להיות בשמחה, ודווקא לפני החתונה הוא מתנהג כך, זה האופי שלו.
1717
האם זו מעלה גדולה לחשוב מה' יתברך, גם מבלי לצייר לעצמו את שם הוי"ה?
לפעמים מאיר לי לחשוב מה' יתברך וממציאותו בלי לחשוב על האותיות של שם ה'. האם זו גם מעלה גדולה?
1716
מה ניתן לעשות עבור חבר מהמשפחה שנפטר ואין מי שיאמר עליו קדיש?
לפני כמה שבועות נפטר מהמחלה הארורה חבר של המשפחה שלנו, יהודי שאינו שומר תורה ומצוות. בגלל שיש לו בן יחיד שכנראה לא אומר קדיש רציתי למצוא מישהו שיגיד עליו קדיש, האם זה מה שנכון לעשות? ומה ניתן לעשות לעילוי נשמתו מלבד לימוד תורה?
1715
בתי יוצאת כבר שנתיים עם חבר, ובימים האחרונים התברר שהוא גוי. מה עלינו לעשות?
בתי יוצאת כבר שנתיים עם חבר, ובימים האחרונים התברר שהוא גוי. אני בהלם גמור ואובדת עצות, כי הוא הסתיר את זה כל הזמן.אני מוצאת את עצמי רק בוכה כל היום. הוא אומר שהוא מוכן להתגייר. מה עלינו לעשות?
1714
האם מותר לקרוא תהילים, תיקון הכללי ומקרא לאחר חצות הלילה?
האם לפי מנהג ברסלב אפשר לומר תהלים, תיקון הכללי, או לקרוא מקרא בלילה לאחר חצות?
1713
בגלל שאני לומד תורה בלילה, אני הולך לישון מאוחר וקם מאוחר
אני חייל שחוזר אחרי הצהריים הביתה, אני משתדל ברוך ה' ללמוד ספרי רבנו, הלכות לשון הרע, שולחן ערוך, גמרא ולגרוס כמה דפים מהזוהר. לפעמים אני מרגיש שזה מכביד עלי, כי בגלל הלימוד אני הולך לישון מאוחר וקם למחרת עייף. האם כדאי להמשיך ככה או שעלי ללמוד פחות כדי שאוכל לישון מוקדם יותר?
1712
אנחנו שוקלים להכניס הביתה טלוויזיה, האם זה עד כדי כך נורא?
אנחנו שוקלים להכניס הביתה טלוויזיה, כי הרבה פעמים משעמם לילדים, ויש תוכניות חינוכיות ומשעשעות מיוחדות לילדים. האם זה עד כדי כך נורא? מה דעתו של הרב?
1711
כתבתי חידושים על הספר שיחות הר"ן, האם אתם ממליצים לי להוציא אותם לאור?
התחלתי לכתוב חידושים וביאורים ומקורות על הספר 'שיחות הר"ן' וברצוני לשאול האם אתם ממליצים לי להוציא לאור את החידושי תורה האלו שנכתבו על פי ההקדמות של רביז"ל וההקדמות מספריכם, או שאולי עלי להמתין?
1710
אני מאוד אוהב את ראש הישיבה שלי, אבל הוא מאוד קפדן ולפעמים הבחורים נעלבים ממנו
אני בחור ישיבה ואני מאוד אוהב את ראש הישיבה שלי. הוא מסביר את הלימוד בצורה מיוחדת מאוד וכולם קולטים את החומר, אבל הבעיה שראש הישיבה הוא מאוד קפדן, והרבה פעמים הוא מדבר איתנו בתקיפות, ויש בחורים שנעלבים ממנו. איך אני בתור בחור מהישיבה צריך להתייחס לזה?
1709
קשה לי מאוד שבעלי רוצה לנסוע כל שבת להורים שלו
בעלי ואני קנינו בשעה טובה בית בדיוק איפה שרציתי, קרוב להורי, ששם תהיה לי עזרה מלאה עם הילדים ועם הכל. אך בעלי כבר יידע אותי שמאחר שנגור ליד הורי, הוא רוצה שנלך להרבה שבתות להוריו. לי העניין הזה קצת קשה, כי זה מאוד קשה לנסוע עם שני תינוקות, לנסוע נסיעה ארוכה ולישון שם וכו', ובכלל אני רוצה שנהיה גם בבית, נעשה קידוש יחד רק אנחנו, וגם שלפעמים נהיה אצל הורי.
1708
איך אפשר לזכות שגם אנחנו וגם ילדינו נשאר ביראת שמיים טהורה כל ימי חיינו?
הסכנה בעולם הזה גדולה, בפרט באחרית הימים הללו. מה כבודו מייעץ כדי שנזכה להישאר קיימים ביראת שמיים לאורך ימים ושנים? וכן איך זוכים לילדים שיהיו שומרי תורה ומצוות כל ימי חייהם?
1707
התעורר בי רצון פנימי חזק לעבור לכולל ברסלב ולהתחיל להתנהג כחסיד ברסלב. מה דעתו של הרב?
למדתי בכולל תקופה של 10 שנים, הייתי מתבודד וטס לאומן וכו', בשנתיים האחרונות התעורר בי רצון פנימי חזק לעבור לכולל ברסלב ולהתחיל להתנהג כחסיד ברסלב. מה דעתו של הרב?
1706
בגלל שהזנחתי את הקשר עם אשתי, היא התחילה להסתכל על גברים אחרים
כבר שנים רבות אשתי לא מרוצה ובצדק מתפקודי כבעל וכבעל בית, אין לי עבודה ומקום מגורים ופרנסה מסודרת וכו'. מדי פעם היא נתקלת בעבודתה בגברים "מוצלחים" ממני, משווה בינינו ומתחילה להעריך ולהעריץ, על גבול ה"רומן". אני יודע שהאשמה בי, כמו אדם הראשון שהזניח את אשתו ונתן פתח לנחש להיכנס ביניהם. מה עלי לעשות כדי לתקן?
1705
אני רוצה ללבוש רעלה כדי להיות הכי צנועה שאפשר, אך בעלי לא מסכים
אני רוצה להתחיל ללבוש רעלה כדי להיות הכי צנועה שאפשר, אבל בעלי לא מסכים לכך. מה הצדיק ממליץ לי לעשות?
1704
יש לי ספקות ובלבולים באמונה ובהשקפה ובפרט בעניין טהרת המשפחה
גדלתי בבית מאוד פשרני והחינוך שקיבלתי מאוד השפיע עלי לרעה, בפרט שקראתי הרבה בספרים של רבנים רפורמים ושל חוקרי הדורות. כל זה גרם לי ספיקות ובלבולים וקשה לי לקבל את האמונה המוחלטת כפי שהדתיים והחרדים מייצגים. יש לי הרבה שאלות הן בצד ההלכתי והן בצד ההשקפתי. אחד הדברים שקשה לי לקבל זה עניין טהרת המשפחה, זה נראה לי לא הגיוני ומיושן. אשמח אם הרב יעזור לי להבין מי צודק ויסביר לי למה.
1703
מה הכוונה במה שרבינו אמר ש"צריכים להיזהר שלא יגורו שני זוגות בבית אחד"?
רבינו כתב בספר המידות שצריכים להיזהר מלדור שני זוגות בבית אחד וכו', מה נעשה כאשר אנחנו מתארחים אצל ההורים שלי או של אשתי?
1702
לאשתי קוראים ענת. האם כדאי לה להוסיף לשמה את האות י' ולהיקרא עינת?
שמה של אשתי הוא 'ענת', וכבר מספר שנים שהיא חושבת להחליף את שמה לעינת. האם הוספת האות י' יכולה לשנות את מהות השם? או שעליה להוסיף שם אחר כדי לזכות בשפע ובשמחה?
1701
קשה לי מאוד לשמור את הברית, אני מנסה להתחזק אך תמיד היצר מפיל אותי
אני מנסה כבר שנים לשמור את הברית קודש ולא מצליח, בכל פעם אני מתחזק ומצליח, אבל בסוף תמיד היצר מפיל אותי. מה לעשות?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup