ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


1700
אילו בדיקות אתם ממליצים לאישה בהריון לעשות? ומה לגבי בדיקת "שקיפות עורפית"?
רציתי לשאול מה דעתכם לגבי בדיקת 'שקיפות עורפית' בהריון, ואילו בדיקות אתם ממליצים לעשות?
1699
האם יש עניין לאישה הרה ללכת למקווה בחודש התשיעי? והאם זה לא מסוכן?
אני בחודש התשיעי להריוני, ושמעתי שיש עניין ללכת למקווה בחודש זה כסגולה לקדושת העובר, אך מצד שני שמעתי שאפשר להדבק מחיידק הנמצא במקווה. רציתי לדעת מה לעשות?
1698
נפלו לי התפילין דרבינו תם על הרצפה, איזה תיקון אני צריך לעשות?
ביום שישי האחרון קרה מקרה שנפלו תפילין דרבינו תם שלי על הרצפה אחר שחלצתי אותם והם עדיין לא היו קשורים בנרתיקן, נמצא שנפלו בעצמם על הרצפה. מה התיקון שלי?
1697
בעלי מבקש ממני לעשות תגלחת אבל לי זה קשה מאוד. איך עלי לנהוג?
בעלי מבקש ממני לעשות תגלחת והוא טוען שזה מצווה, אך יש לי קושי לעשות תגלחת ואני יודעת שזה רק מנהג. רציתי לשאול: האם כבודו יכול לתת לי עצה איך לנהוג? והאם יש בתגלחת ענין גדול?
1696
בעלי עבר טיפולים כימותרפיים וכנראה שבגלל זה אינני מצליחה להתעבר. האם לעשות טיפולי פוריות?
לפני ארבע שנים בערך היתה לבעלי את המחלה והוא עבר טיפולים כימותרפיים. אמרו לו לעשות שימור זרע, ולאחר שאלת רב שעשה, קיבל היתר לעשות שימור זרע מכיוון שזה פיקוח נפש. אנחנו כבר נשואים שנה וחודשיים ועדיין לא נפקדתי בזרע של קיימא. רב אחד אמר לי לעשות טיפולי פוריות, אבל אני רוצה לדעת מה דעתו של מוהרא''ש. האם לעשות או לא?
1695
אין לי הצלחה בלימודים ועדיין לא זכיתי למצוא את בת הזוג שלי
ברצוני לשתף אותך בכאב ליבי ובהרגשת המרירות בחיי. אין לי הצלחה בלימודים ועדיין לא זכיתי למצוא את בת הזוג שלי. מה אתה ממליץ לי לעשות? האם בכי ותפילה בקברי צדיקים מתוך נשמתי הם סגולה ויכולים לפעול עבורי ישועה?
1694
לאחרונה העסק שלנו תקוע ולא מצליח. האם כדאי לנו לפתוח עסק במקום המגורים החדש אליו אנו עוברים?
יש לנו חנות בגדים כבר 13 שנים. בחצי שנה האחרונה ממש קשה לנו מבחינת הפרנסה, אנשים לא נכנסים ונראה לנו שמישהו עשה לנו עין הרע על המקום. עכשיו אנחנו מתכוונים לעבור לגור באשדוד, ורצינו לדעת: האם כדאי לנו לפתוח שם חנות?
1693
אני רוצה שהרב ינחה אותי בעניין לימוד גמרא בגירסא
לפני יותר משנה חיזק אותי חסיד שלכם, בעניין לימוד ח"י פרקי משניות וליקוטי-מוהר"ן בגירסא, וברוך השם מאז הספקתי לסיים מספר פעמים ש"ס משניות ואת הליקוטי-מוהר"ן. ורציתי לשאול כמה שאלות
1692
מה העניין ללבוש כובע, והאם זה כל כך חשוב?
אני מאוד רוצה ללבוש כובע, אבל יש לי קצת מניעות השכל לעשות את זה. אשמח אם הרב יוכל לכתוב לי מה העניין ללבוש כובע, והאם זה כל כך חשוב, ומה הרב ממליץ לי לעשות באופן אישי
1691
בחודשים האחרונים התקרבתי לרבינו. באיזה ספר צריכים ללמוד? ואיך מתחילים להיות חסיד ברסלב?
אני גר בחיפה ועושה רושם שבכלל לא מוכרים את ספרי רבינו באזור שלנו. אני מנסה מזה מספר חודשים להתקרב לרבינו, ואני רוצה לדעת בבקשה: באיזה ספר צריכים ללמוד? ואיך מתחילים להיות חסיד ברסלב?
1690
השכנה שלי סיפרה לי שבעלה עזב את הבית ויש לה צער גדול. איך אני יכולה לעזור לה?
בעלה של שכנתי עזב את הבית, הם נשואים בסך הכל שנה, ובגלל שאנחנו מיודדות והיא שופכת לפניי את מר ליבה. היא אמרה שהיו להם לא מעט ויכוחים לאחרונה. היא רוצה שלום בית ורוצה ללכת לייעוץ, אך הוא לא מעוניין. איך אני יכולה לעזור לה?
1689
האם יש עניין ללכת גם במוצאי שבת עם בגדי שבת?
האם יש עניין ללכת במוצאי שבת עם בגדי שבת? ואם כן, מדוע? יישר כח גדול, ויהי רצון שתזכו בקרוב לקבל את פני משיח צדקנו יחד עם כל עם ישראל
1688
האם לימוד בגירסא צריך להיות עם מפרשים או בלי?
הרב ממליץ הרבה על לימוד גמרא, משנה ושולחן ערוך בגירסא ואמירה. האם הכוונה לקרוא רק את הגמרא, או גם את פירוש רש"י ותוספות? וכן בשולחן ערוך, האם הכוונה רק לשולחן ערוך או גם לפירושים שמסביב?
1687
לבעלי יש קושי להתפלל במניין, וכשאני מדברת איתו בנושא הוא מתרגז
חשוב לי שבעלי יתפלל את התפילות במניין, אך לבעלי יש קושי עם זה והוא מוותר לעצמו הרבה פעמים ומתפלל ביחידות, דבר זה מצער אותי ובכל פעם שאני מנסה לדרבן אותו ללכת למניין הוא מתרגז שאני מתערבת, אך הדבר בנפשי בפרט אחרי שקראתי על מעלת העניין. אשמח שהצדיק ייתן את עצתו.
1686
אני חונך נער בן 12 שלאחרונה עזב את המסגרת התורנית ועבר לבית ספר חילוני. מה ניתן לעשות?
לאחרונה נתבקשתי לחנוך נער כבן 12 הלומד בבית ספר חילוני, ויש לו רקע מורכב - אמא חוזרת בתשובה מתחזקת מאוד, ואב גוי החי בארצות הברית. אמו של הנער פנתה וביקשה שאשמש לו כחבר וכמורה, בשנתיים האחרונות הנער למד בתלמוד תורה בסביבות ירושלים, ולאחרונה עקב חזרתו לאזור השרון, חזר לבית הספר החילוני בו למד קודם לכן. הנער לא מעוניין להתחנך במוסד תורני, ואמו אובדת עצות. אשמח לעצת הצדיק בנושא.
1685
כתוב שרבי נתן היה בקברי צדיקים בטבריה, אך לא מוזכר שהיה בקבר הרמב"ם. מדוע?
בימי מוהרנ"ת כתוב שר' נתן ז"ל היה בטבריה בציון של ר' יוחנן בן זכאי והתלמידים, אך לא מוזכר שהיה גם בציון של הרמב"ם. מדוע? האם זה קשור למורה נבוכים?
1684
אני מרגיש שאני לא מוצא את עצמי, ולא מצליח להבין מה תפקידי בעולם
ברוך ה' אני זוכה לנסוע יותר מ-10 שנים לראש השנה באומן, ועוד כמה פעמים במהלך השנים, אבל אני לא מרגיש שאני מוצא את עצמי ואת תפקידי בעולם, אני לא מצליח להחזיק מעמד במשהו מסוים לאורך זמן, ואני לא יודע מה רוצים ממני מלמעלה. אודה מאוד לצדיק אם יראה לי את הדרך
1683
מה דעתו של הרב לגבי טיפול שנקרא "ביו-אנרגיה"?
אנחנו משפחה חרדית עם ילדים שיהיו בריאים, ומאוד קשה לי הגידול שלהם, ולכן גיסתי הציעה לי טיפול שנקרא "ביו-אנרגיה" אצל אשה מצליחה מאוד שקיבלה את ברכתו של אחד הרבנים המפורסמים. מה דעתו של הרב לגבי טיפול זה?
1682
מאיזה גיל צריכים להתחיל לחנך ילד לנטילת ידיים של שחרית?
מאיזה גיל צריכים להתחיל לחנך ילד לנטילת ידיים של שחרית, והאם זה חיוב או שזה רק מנהג טוב?
1681
האם יש עניין לעמוד דווקא בצמוד למצבת הציון של רבינו ז"ל ולהתפלל שם?
הבנתי מדבריכם הקדושים שבראש השנה באומן נשמתו של רבנו ז"ל נמצאת בכל העיר, והיכן שרק אומרים תיקון הכללי ומתבודדים זה טוב ונחשב סמוך ונראה אל הציון הקדוש. אך בכל זאת ישנו הדיבור מר' שמואל הורוויץ ז"ל שהעדיף להתבודד דווקא על הציון ואמר "הר ושדה יש גם בירושלים", ואולי נהג כך משום שבימיו עדיין לא הגיעו המונים כבימינו, והדרך לציון הייתה קלה.
1680
למרות שיש לי נסיון בעבודה, כבר ארבע שנים אני לא מוצאת עבודה קבועה
יש לי בעיה במציאת עבודה, עד שאני מוצאת עבודה, זה לא מסתדר מבחינת המיקום, או שבדיוק אז אני לפני או אחרי לידה. בעבודה האחרונה שהתחלתי פיטרו אותי אחרי חודש וטענו שהם רוצים מישהי מבוגרת. למרות שיש לי ניסיון ויש לי קורות חיים מאוד טובים, אני פשוט עוברת תיקונים עם פרנסה.
1679
אני ואשתי בגיל מאוד מתקדם ועדיין לא זכינו לילדים. האם להמשיך להמתין או להתחיל בטיפולים?
אנו זוג בגילאים מאוד מתקדמים, אשתי בת 41 ואני בן 42, התחתנו לפני שנתיים וחצי. כתבתי למוהרא"ש לפני שנה מכתב לגבי פרי בטן ואמרתם בזמנו לא לדחוק השעה, ושזה יבוא בזמנו. רצינו לשאול מה עצת הצדיק בנושא, האם אנו צריכים להמתין ולהמשיך להתפלל או ללכת לטיפולים רפואיים?
1678
כיצד יתכן שחז"ל המשילו את הקב"ה לאב המשליך את בנו לכלב?
שנו מאמר חז"ל שזה זמן רב שאיני זוכה להבין והוא ברש"י (שמות י"ז ח') משל לאדם שהרכיב בנו על כתפו וכו' השליכו מעליו ובא הכלב ונשכו. ובוודאי שיש בזה סתרי נסתרות וכו' ובוודאי שצדיק ה', אך לפשוטן של דברים באתי לשאול שהרי גם אם הילד החציף מאד וכפר בטובה, עדיין יש לתמוה איזה אב ישליכו היכן שיש כלב שינשוך אותו?
1677
אני רוצה למצוא בי נקודה טובה, שתאיר את חיי ותתן לי תקווה
כבוד הרב, אתה צדיק ואתה יודע את כל ספרי רבינו בעל פה, אנא ממך, מצא בי נקודה טובה שתאיר בי ושתיתן לי בטחון להצליח, שתזכיר לי שגם בי יש כוחות להיות משפיע, שאהיה בעל טוב לאשתי ואבא טוב לבני
1676
למה חטא פגם הברית הוא כל כך חמור ביהדות?
אני בחור לא דתי, אבל שמעתי מכמה חברים שלי שאוננות זה מאוד חמור ביהדות. רציתי לדעת למה זה כל כך חמור? גם אני נכשל בזה, אבל האם יש מישהו שלא נכשל בדור הזה?
1675
יש לנו בן חולה, ומאוד קשה לנו להתמודד ולהשלים עם זה
אני מאוד רוצה שהצדיק מיבנאל יכתוב לנו קצת דברי חיזוק. יש לנו בבית בן חולה, ולי ולאשתי מאוד מאוד קשה להתמודד עם זה. אנחנו לא מבינים למה הגיע לנו העונש הזה, וקשה לנו להשלים עם הבעיה הכאובה הזו.
1674
התארסתי עם בחור ישיבה, אבל הוא רוצה להתחתן רק בעוד שנתיים. מה הצדיק מציע לי לעשות?
התארסתי במזל טוב עם בחור ישיבה, אבל הוא רוצה להתחתן רק בעוד שנתיים. מה הצדיק מייעץ לי לעשות?
1673
הציעו לי בחור מבוגר ממני שיש לו מום מלידה, מה דעתו של הצדיק?
אני בת 20, ולפני כמה חודשים כשהייתי בקבלת קהל אצל רב מירושלים, הרב הציע להכיר לי את אחד התלמידים שלו שהוא בגיל 35. כשרצינו להיפגש אבא שלי התנגד לכך מאוד. בינתיים ניתקנו את הקשר ולאחר מכן הציעו לי בחור בן 26 שיש לו מום קל שנולד איתו (צליעה), הוא מתעסק במוזיקה ובטיפול רוחני באנשים. הוא אמר לי שרב גדול אמר לו שאנחנו זיווג מן השמים
1672
האם המנהג להתענות בימי השובבי"ם שייך גם לאנשי שלומנו?
רציתי לשאול את הצדיק לגבי תענית שובבי"ם: הרי ידוע שרבינו הקדוש היה נגד סיגופים ותעניום, האם מנהג זה שמתענים בימי השובבי"ם שייך גם לאנשי שלומנו?
1671
בכל פעם שאני והחבר שלי רבים, הוא מקלל אותי ומתייחס בצורה משפילה. האם כדאי לי להתחתן איתו?
אני רווקה בת 22, גרה באשקלון ומאוד מקורבת לדת. יש לי חבר בן 26 שאיתו אני יוצאת כבר שנה וחצי. במהלך כל ריב או ויכוח שיש לנו הוא מקלל אותי, מנתק את הטלפון ומתייחס בצורה הכי משפילה שיכולה להיות, אבל כשהכול טוב בינינו הוא מראה את אהבתו בצורה עצומה.
1670
האם זה נכון שאסור לעבור מעל תינוק או ילד ששוכבים על הרצפה?
יש כמה עדות שמאוד מקפידות שאם יש תינוק או ילד על הרצפה שלא יעברו מעליו. האם זה באמת אסור? ומדוע?
1669
האם צריכים להגיד את התיקון הכללי בלי הפסק, או שמותר להפסיק בין הפסוקים?
רציתי לשאול את כבוד תורתו לגבי התיקון הכללי שגילה לנו רבינו: האם צריכים להגיד אותו בלי הפסק, או שמותר להפסיק קצת בין הפסוקים? תודה רבה על כל הלימודים שאתם מלמדים אותנו ובפרט על האתר הנפלא הזה.
1668
כבר הרבה זמן אני נמנע מלהתחתן ולבנות בית, כי אני חושש שעדיין אני לא מוכן
יש לי כבר הרבה זמן התחבטויות והתלבטויות וגם בלבולים ופחדים בעניין חתונה והקמת בית. אני לא יודע האם אני מוכן לזה, ובפרט שאני רואה שעוברים עלי כל מיני דברים ברוחניות ובגשמיות שגורמים לי עוד יותר פחד מזה, וגם אני מאד חושש מכל העניין כי יש לי בעיה של חוסר בטחון עצמי
1667
מרוב השפלות ואלימות מילולית מצד בעלי אני חושבת להתאבד
אני נשואה לבעלי חמש שנים ויש לנו שני ילדים. בהתחלת הנישואים החיים שלנו זרמו והיינו מאושרים, אבל אחר כך האושר התחיל להיסדק, בעלי נהיה קשה מאוד, ובכל הזדמנות הוא משפיל אותי ומשתמש באלימות מילולית. הגעתי למצב שאני לא יכולה יותר, ועולות בי מחשבות לשים קץ לחיי ולהתאבד
1666
מדוע בכל הספרים שלכם אתם כותבים "בניי ובנותיי היקרים", הרי הספרים מופצים בכל העולם כולו?
מדוע בכל הספרים שלכם אתם כותבים "בניי ובנותיי היקרים", הרי הספרים מופצים בכל העולם כולו?
1665
אני מתקשה מאוד למצוא את זיווגי, למרות שעשיתי את כל הסגולות האפשריות
אני פונה אליך בתחינה לעזרה,הכוונה וייעוץ שכן אני נמצאת בייאוש גמור. אני בת 32 ומתקשה מאוד מאוד למצוא את זיווגי, כבר מספר שנים ששום הצעה לא מתקדמת וכעת מספר ההצעות פחתו בצורה משמעותית
1664
למרות שאני משתדל לקדש את עצמי, לאחרונה אני חולם בלילה חלומות של ניאוף
לאחרונה קורה לי שאני חולם בלילה בתדירות גבוהה חלומות של ניאוף, זאת למרות שאני טובל כל יום, קורא תיקון הכללי, ומשתדל ללמוד לפני השינה גמרא וליקוטי מוהר"ן וקורא קריאת שמע שעל המיטה. מאוד קשה לי עם זה, מה עלי לעשות כדי לצאת מזה?
1663
מה עלינו לעשות כדי שבעלי יזכה ללמוד תורה מתוך ישוב הדעת?
בעלי עזב את הכולל בגלל קשיים בפרנסה, מה עלינו לעשות בכדי שהוא יזכה ללימוד תורה לשמה מתוך ישוב הדעת?
1662
חז"ל אמרו "אל תרבה שיחה עם האשה". מה נחשב לריבוי דברים?
בפרקי אבות כתוב: "ואל תרבה שיחה עם האשה - באשתו אמרו קל וחומר באשת חבירו וכל המרבה שיחה עם אשתו גורם רעה לעצמו, ובטל מדברי תורה, וסופו יירש גיהנם". ברצוני לשאול איך אני צריך להתנהג עם אשתי על פי המשנה הזו, מה נחשב לריבוי דברים?
1661
בעלי לא נותן לי לצאת מהבית ומכתיב לי עם מי לדבר ועם מי לא
אני עוברת גיהנום מבעלי, הוא לא נותן לי לצאת מהבית ורוצה להכתיב לי עם מי לדבר ועם מי לא לדבר, לאן ללכת ולאן לא, ואני פשוט נחנקת ומרגישה כלואה. איך הרב ממליץ לי להתנהג?
1660
האם עלי להתערב ולעודד זוג שביטל את החתונה בגלל התערבות ההורים?
אני שואלת שאלה בקשר לזוג שעומד להתחתן בעוד שבוע. כרגע החתונה התבטלה עקב התערבות של אמא של הכלה שלא מרוצה מדברים טכניים מסויימים. מה לעשות, האם להתערב ולומר להם שחבל לבטל חתונה בגלל דבר כזה, או שאם זה קרה סימן שהם לא צריכים להתחתן ולא להתערב בכלל?
1659
האם כשמתוודים בציון הקדוש באומן זה נחשב "וידוי דברים לפני תלמיד חכם"?
כתוב בליקוטי מוהר"ן שצריך לעשות וידוי דברים לפני הצדיק, האם בווידוי שעשינו בערב ראש השנה באומן בתוך הציון, זה נקרא שעשינו וידוי דברים לפני הצדיק?
1658
כתוב שרבנו היה "מתגעגע לעבודת ההתבודדות". מה הכוונה?
לגבי מה שכתוב על רבנו ז״ל שהיה מתגעגע לעבודת ההתבודדות בפשיטות ובתמימות. מה הכוונה שהיה מתגעגע, הרי געגוע זה לדבר שמחכים לו הרבה זמן והוא לא נמצא, והרי רבנו ז"ל היה מתבודד תמיד
1657
האם מותר לבקש מה' שיעשה לי ניסים כדי שאתחזק באמונה?
קראתי שרבינו ז"ל ביקש מה' יתברך שיעשה לו מופתים חוץ לדרך הטבע, ונעשו לו שלושה ניסים. האם לכל אדם מותר לבקש מה' יתברך שיעשה לו ניסים כדי שתתחזק אמונתו? והאם מותר לבקש מצדיקים אמיתיים שיעשו מופתים כדי שתלמידיהם והמון העם יתחזקו באמונת חכמים?
1656
לפני שחזרתי בתשובה הייתי אוכלת אוכל ובשר לא כשר ויש לי ייסורי מצפון גדולים
אני חוזרת בתשובה, אך גדלתי במשפחה רחוקה מאוד מהדת וככה חונכתי. מאז שחזרתי בתשובה, יש לי ייסורי מצפון בגלל שהייתי אוכלת מזון ובשר לא כשרים ועוד הרבה דברים טרפים כמו פירות ים, ומאוד מאוד כואב לי שנכשלתי בזה. איך אני יכולה לתקן ולכפר על כל מה שנכשלתי?
1655
למרות שחזרתי בתשובה, יש לי שוב ושוב את אותם הניסיונות הקשים
האם בת שנכשלת בהרהורי עבירה זה חמור כמו גבר? האם אפשר לתקן זאת על ידי תשובה, כלומר עזיבת החטא, וידוי וקבלה לעתיד כמו חטא רגיל? ומדוע הניסיונות מתחזקים אצלי כל כך אחרי שהתגברתי עליהם בעבר
1654
אני באמת רוצה להתחתן ואינני בררן, אבל כל שידוך מתבטל מסיבה אחרת
חזרתי בתשובה לפני כשמונה שנים, אך עדיין לא זכיתי להתחתן, אני יוצא לשידוכים ואני לא בררן, אלא באמת רוצה להתחתן, אבל לצערי הרב הדרך לא נגמרת, וכל שידוך בסוף מתבטל מכל מיני סיבות. אני יודע שזה לטובתי וזהו תיקוני
1653
יש לי רתיעה מחמותי וקשה לי להיות במחיצתה. איך אפשר לגרום שתהיה בינינו אהבה?
התחתנתי עם בעלי בעצתו של הרב, ובחתונתנו הייתה שמחה גדולה מאוד. יש לי קושי ופחד לעשות שבתות בבית המשפחה של בעלי בגלל חמותי. אני לא שונאת אותה חס ושלום, אך יש לי רגשות מעורבים. יש לי רתיעה ממנה, כי היא מתנהגת בתוקפנות כלפי.
1652
מאז הלידה נכנסתי לחרדות ופחדים. האם הצדיק ממליץ לי ללכת לטיפול נפשי?
ילדתי לפני חמישה חודשים, הייתה לי לידה מאוד קשה, ומאז היו עוד הרבה אירועים קשים ומלחיצים שהביאו אותי לחרדה ולחצים גדולים, עד שהגעתי לבית חולים כתוצאה מקוצר נשימה. מאז אני מפחדת להישאר לבד ובעלי נשאר הרבה בבית. הציעו לנו ללכת אל כל מיני מטפלות למיניהם, ואף הפחידו אותנו שאם לא אטפל בזה המצב יכול להיות גרוע יותר. האם הצדיק ממליץ לי ללכת לטיפול בתור השתדלות?
1651
האם ההינומה של הכלה צריכה להיות אטומה לגמרי? והאם יש מנהג בברסלב בעניין זה?
בעוד כמה ימים אני עומד להתחתן בעזרת ה' ורציתי לדעת מה המנהג הנכון לגבי ה"הינומה" שהכלה לובשת. האם עדיף שהכלה תשים הינומה מבד אטום לגמרי שמכסה את פני הכלה? או שאפשר שההינומה תהיה כמעט אטומה לגמרי שעשויה מכמה שכבות של בדים שקופים?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup