ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


1650
אני ובעלי בגיל 40 ומאוד רוצים לחבוק תינוק. האם הצדיק ממליץ לנו לעשות טיפולי פוריות?
אני ובעלי בגיל 40, נשואים כבר שנתיים ומאד רוצים לחבוק תינוק. האם הצדיק ממליץ לנו לעשות טיפולי פוריות, או שיש עצה אחרת? אנו ממש רוצים ישועה בעניין זה, תודה
1649
האם זה נכון שכאשר אוטמים לחלוטין חלון או דלת בבית, צריכים לעשות חור?
האם זה נכון שכאשר אוטמים לחלוטין חלון או דלת בבית, צריכים לעשות חור? ומה הטעם?
1648
אני רוצה שבעלי ימשיך ללמוד תורה כל היום, אבל זה מאוד קשה מבחינה כלכלית
אני עובדת בשירות לקוחות ובעלי לומד יום שלם בכולל. בשנה האחרונה נקלענו למינוס רציני בחשבון הבנק ובנוסף לחובות גבוהים עקב המשכורת הנמוכה שלי והמלגה הקטנה של הכולל. לעיתים קרובות זה גם גורם להמון בעיות בשלום הבית, והחלום שלי שבעלי ימשיך ללמוד תורה תמיד אך זה קשה מאוד.
1647
מה דעתו של הצדיק לגבי חיסון השפעת?
רציתי לדעת מה דעתו של הצדיק לגביי חיסון השפעת, האם להתחסן או לא?
1646
מדוע סעודה רביעית נקראת "סעודת דוד המלך"?
מדוע סעודת רביעית נקראת "סעודת דוד המלך"? והאם לפני תקופת דוד המלך גם היו נוהגים בסעודת מלווה מלכה?
1645
אחותי הכירה בחור דתי לאומי שלא מסכים עם ההשקפה החרדית. האם כדאי לה להתחתן איתו?
אחותי הכירה בחור דתי ציוני ומהר מאוד הם החליטו להתחתן. הבחור טוען שהוא דתי ציוני ולכן הוא לא מסכים עם הדעות של החרדים, וגם שמעתי אותו אומר שהוא לא מסכים עם הצדיקים מהמגזר החרדי. שמעתי בדיבור שלו נימה של זלזול בצדיקים גדולים שלא סוברים כדעתו.
1644
אשתי מרשה לעצמה לדבר עם גברים זרים, ולמרות שאני מבקש ממנה היא לא משתנה
רציתי לשאול מה לעשות לגבי אשתי: היא מרשה לעצמה לדבר עם גברים זרים, ולמרות שיש בינינו ויכוחים ואנחנו מדברים על הנושא הזה וגם על נושא הצניעות, אני לא רואה שינוי. ממש כואב לי שזה המצב ואני לא יודע מה לעשות כי היא לא מקשיבה לי כל כך
1643
יש לי פחדים מעולם התוהו, וכתוצאה מכך נפלתי למשכב ואיני מתפקד
קראתי כי ישנו עונש לאחר המוות שבו השם יתברך גוזר על האדם להיות בעולם התוהו, ושהדרך היחידה לדעת שאתה לא בעולם התוהו הוא לדעת שיש עולם התוהו. אני כותב את הדברים משום שאני חולה במחלה הנקראת OCD (הפרעה של מחשבות טורדניות), ומאז ששמעתי על כך המוח שלי כל הזמן דואג שמא אני בעולם התוהו, ולכן אני חושב על זה כל הזמן ממש עשרים וארבע שעות
1642
האם צריך לענות בחזרה למי שמשמיץ אתכם באינטרנט?
כבר הרבה זמן אני שם לב שבהרבה אתרים באינטרנט יש מישהו שמשמיץ אתכם וכותב עליכם ועל הקהילה ביבנאל שטויות ודברים לא נכונים, אך אי אפשר לדעת מי זה כי הוא משתמש בשמות בדויים שאחד מהם הוא 'בלכתך בדרך'. כל פעם שאני רואה את מה שהמנוול הזה הוא כותב, אני רוצה לענות לו ולתת לו מנה אחת אפיים על זה שהוא מבזה אתכם ברבים ומוציא עליכם שם רע, כדי שיראו גם את הצד השני. האם זה נכון לעשות כך?
1641
האם אשה צריכה להיות נוכחת בבית הכנסת כאשר בעלה מברך 'הגומל' כדי להוציאה ידי חובה?
ראיתי שכתבתם את דעתכם שאשה אחר לידה יוצאת ידי חובת ברכת הגומל על ידי הברכה של בעלה, ורציתי לשאול האם היא צריכה להיות בבית הכנסת ולשמוע את ברכתו ולכוון לצאת ידי חובה, או שאין בזה צורך ומספיק שהוא יברך? כידוע שגם בזה יש שיטות ואת דעתכם הקדושה ברצוני לברר.
1640
בעוד חודש וחצי אנו מתחתנים. איך צריכים להתנהג בתקופה הזו?
ברוך ה' אנחנו עומדים להתחתן בעוד חודש וחצי ורצינו לשאול איך צריכים להתנהג בתקופה הזו? והאם יש דברים מיוחדים שצריכים לעשות?
1639
האם יש עניין מיוחד לנשים להגיע לציון של רבינו דווקא בראש השנה?
האם יש עניין מיוחד לנשים להגיע לציון של רבינו דווקא בראש השנה? האם זה בסדר לנסוע גם בזמנים אחרים שלא בראש השנה?
1638
מדוע הבעש"ט היה מתפלל בתמימות ובפשיטות כילד קטן, הרי הוא היה בקיא בכל סודות הייחודים?
ראיתי מה שהרב כתב, שהבעל שם טוב הקדוש זי"ע אמר, שאחרי כל השגותיו הנוראות שזכה להשיג בהשגת אלקות, כשבא לתפלה הוא זורק את הכל והוא מתפלל בתוך הסידור כמו ילד קטן, בלי שום שכל והשכלות כלל, רק בתמימות ופשיטות לדבק את עצמו בתיבות התפלה, ולכוון פירוש המילות. ולכאורה זה סותר מה שכתוב בתחילת ספר 'כתר שם טוב' סימן א' שהבעל שם טוב הקדוש היה מייחד ייחודים. איך זה מסתדר ביחד?
1637
האם כדאי לנו לקנות דירה שנוחה לנו ומחירה גבוה, או דירה שפחות נוחה אך מחירה זול?
אני ובעלי עומדים בפרשת דרכים. אנחנו רוצים לקנות דירה, ישנה דירה באזור תל אביב שהמיקום שלה נוח לי ולבעלי מהרבה בחינות, ובמידה ונקנה את הדירה הזאת נצטרך לשלם משכנתא כ- 4,000 ש"ח בחודש, חוץ משאר ההוצאות החודשיות. ויש דירות אחרות זולות יותר, שהמשכנתא תעמוד על כ-3,000 ש"ח בחודש, אך בכל אחת מהן יש חסרונוות
1636
אחי הגדול מדבר נגד רבנים מהדור הזה ומהדורות הקודמים. איך להתנהג איתו?
יש לי אח שהוא דתי, אבל הוא לא מפסיק לדבר על רבנים מהדור שלנו ומהדור הקודם, וממש כואב לי לשמוע אותו מדבר כך, למרות שאני בתשובה מספר חודשים והוא דתי שלושים שנה וגם שאר האחים שלי מאוד דתיים, והם מאוד מאוד אוהבים את כבוד הצדיק, אבל אחינו הגדול לא מפסיק לצאת ולדבר על הרבה צדיקים וגדולי דור
1635
אני מרגישה שמשפחתו של בעלי אינה מקבלת אותי כראוי מכיוון שאני ספרדיה והם אשכנזים
אני נשואה ברוך ה' עוד מעט 11 שנים. אני ספרדיה ונישאתי לאדם ממוצא אשכנזי. מתחילת נשואינו כבר בשנים הראשונות סבלתי הצקות, בזיונות ואפילו סוג של השפלות עדינות מצד חמותי. היא דאגה כל הזמן לתת לי את התחושה שהם אשכנזים ואני ספרדיה, ושזה "מקח טעות" שבעלי התחתן איתי
1634
כבר למעלה משנה אני מבולבל ואובד עצות לגבי המשך דרכי בלימוד תורה בכולל
עברנו לגור ליד ההורים שלי ושלה והייתי אמור ללמוד שם בכולל, אך לבסוף הוא נסגר. אחרי תקופה קצרה נכנסתי לכולל אחר, וכרגע החלטתי לעזוב אותו ואני מתלבט מאוד מה לעשות. אני מרגיש מבולבל ואובד דרך כבר תקופה ארוכה למעלה משנה. מה הצדיק מייעץ לי לעשות?
1633
האם אשה מאומצת יכולה לחבק ולנשק את אביה כאילו הוא אביה האמיתי?
אנחנו זוג חוזרים בתשובה ורוצים מאוד לעשות את רצון ה' בדרך האמת. אשתי גיורת שאומצה על ידי יהודים מגיל לידה והם גיירו אותה. האם היא יכולה לחבק ולנשק את אביה המאמץ ולהתנהג איתו כאילו הוא אביה האמיתי? המצב מאוד רגיש בעניין הזה, כי קשה לה מאוד למנוע את זה והיא טוענת שאביה המאמץ יכול להיפגע מאוד
1632
במשך החיים הוספתי לעצמי כמה שמות אך מאז יש לי בעיות
כשנולדתי קראו לי לאה וכך בני משפחתי קוראים לי, אך בגיל 18 התחילו החברים שלי ומשפחתו של בעלי לקרוא לי בשם ליאת, ומאז כבר 25 שנה קוראים לי גם ליאת וגם לאה. לפני כשנתיים התגרשתי וביקרתי אצל רבנית שאמרה לי להוסיף את השם נויה, ואכן בבית הכנסת הכריזו על שמי לאה נויה.
1631
מה הכוונה בדברי רביז"ל שאמר "על ידי הצדקה פותחים פתח בעבודת השם"?
בליקוטי מוהר"ן תניינא בתורה ד' רבינו כותב שעל ידי הצדקה פותחים פתחים בעבודת ה' וגם זוכים להתגברות הרצון. האם הכוונה היא רק לצדקה ממש או שזה נכון גם לכל מיני גמילות חסדים?
1630
לאחר הגירושין בעלי עשה לי תרגיל ולקח בעורמה את הילדים אליו. האם יש סיכוי שהילדים יחזרו אלי?
התגרשתי מבעלי והוא החתים אותי על מסמך שלא ידעתי מהו, ועכשיו הילדים אצלו במשמורת, מה כדאי לי לעשות בכדי לגמור עם הבלאגן הזה פעם אחת ולתמיד? האם האדמו"ר חושב שיש סיכוי שהילדים מהנישואים הראשונים שלי יחזרו אליי לחיות איתי? ואם כן מה עלי לעשות לשם כך?
1629
הגענו אליכם בשליחות הצדיק מירושלים, אבל הגבאי שלכם לא נתן לנו להיכנס. מדוע?
בעת ביקורכם בארץ ישראל באתי אליכם עד יבנאל עם עוד אברך בשליחות מהצדיק שגילה את הסוד שרבינו נחמן כבר לא נמצא באומן אלא בהר ציון, אך הגבאים שלכם לא איפשרו לנו להכנס אליכם בשום אופן, ולמרות שחיכינו הרבה זמן בחוץ, לא נתנו לנו לפגוש אתכם. מה הסיבה לכך?
1628
התגרשתי מאשתי בגלל שהיא הייתה אשה קשה והכרתי מישהי אחרת, אבל יש לי ייסורי מצפון גדולים
הייתי נשוי ונולדו לנו ארבעה ילדים, שלוש בנות ובן אחד, אבל בגלל שלא הסתדרתי עם אשתי כי היא הייתה מאוד קשה איתי, התגרשנו. הגירושין היו לאחר שהתייעצתי עם רב וסיפרתי לו את כל מה שקורה בבית, וגם הוא הבין שהיא אשה בעייתית מאוד והמליץ לי להתגרש ממנה. לאחרונה הכרתי מישהי ואנחנו חיים ביחד, אבל בתוך תוכי אני לא שלם עם עצמי ויש לי ייסורי מצפון גדולים.
1627
יש ביני לבין אשתי חילוקי דעות ואי הבנות שגורמים לריחוק
הכרנו אחד את השני שנתיים ואחד כך התחתנו, ועדיין יש בינינו התלבטויות וכו', ורצינו לדעת איך להצליח בחיי הנישואין, נודה לכם מאד אם תענו לנו
1626
האם יש עצה לעצירות?
שלום לרב אריכות ימים ושנים אמן. האם יש עצה לעצירות? תודה.
1625
איך הרב ממליץ להתקדם בעניין הרפואי של תינוקת שהפסיקה לשמוע?
רציתי לשאול לגבי תינוקת בת שמונה חודשים שלפתע הפסיקה לשמוע, איך להתקדם בעניין הרפואי שלה? בתודה גדולה ורפואה שלימה לכבוד הרב
1624
כתבתם שכל הספרים שלכם מיועדים רק לתלמידים שלכם, אז מדוע מפיצים אותם לכל עם ישראל?
ראיתי בהקדמה לספר שלכם "זאת התורה" שכתבתם שאתם רגילים להשתמש בלשון "בני אהובי חביבי" בספריכם משום שאתם רושמים זאת אך ורק לתלמידים שלכם. אם כן, למה הרב מפיץ את הקונטרסים לרבים מאחר וזה מיועד רק לתלמידים?
1623
מדוע לפעמים נוהגים כדעת האריז"ל, אך בעניין סיגופים ותעניות ציווה רביז"ל לא לנהוג כדעתו?
מה דעתו של הרב לגבי התיקונים של האריז"ל לכל העוונות של העריות, שהרבה אנשים עשו אותם ונושעו מצרות, ועוד רבנים וגדולים שממליצים כן לעשותם, אך מצד שני יש את הבעש"ט ורבנו שאמרו שיש עבודה אחרת, וזה תמוה כי בחלק מהדברים כן מקשיבים להאריז"ל ומביאים את דבריו ומקיימים את דרכו ובחלק מהדברים לא
1622
אני בכעס על בעלי בגלל שהוא נעדר הרבה שעות מהבית לצורך עבודתו
אני נשואה כ-6 שנים, יש לנו ילד אחד בן ארבע ואנו נמצאים בטיפולי פוריות. הבעיה שלי היא שאני מפתחת כעסים גדולים כלפי בעלי בגלל שהוא עובד שעות עבודה רבות ולא נוכח בבית, ולא נותן לי מספיק עזרה בבית ועם הילד, דבר היוצר חיכוכים רבים איתו. אני מצטערת לומר אבל אני קצת מיואשת מהטיפולים ומהמצב בבית. מה עלי לעשות?
1621
איך אני יכול להחזיר לצדיק טובה על כל מה שהוא עושה עבורי ברוחנית ובגשמיות?
אני פשוט רוצה להגיד תודה על הזכות לעשות שתי שבתות אתכם ביבנאל. אני מרגיש שהרב נותן לנו כל כך הרבה, מתעניין ושואל בשלומי, ממש אין מילים לתאר את ההרגשה. כמה אתה נותן לנו, אין מילים, ספרים, מכתבים, דרשות, קבלת קהל, הכנסת אורחים ועוד. רק המחשבה כמה אתם עושים עבורי גורמת לי לבכות. ואני שואל: מה אני יכול לעשות עבורכם? איך אחד שפל, בעל אין סוף עברות כמוני יכול אי פעם להחזיר לכם?
1620
האם זה שייך שאתחתן עם גבר גרוש עם שני ילדים שגדול ממני בעשר שנים?
יצאתי לשידוך והתרשמתי שהבחור הוא באמת ירא שמיים, רוצה להתקדש ולעשות את רצון הבורא. האם זה שייך שאתחתן עם גבר גרוש עם שני ילדים שגדול ממני בעשר שנים? אם כן, מה עוד עליי לבדוק? יש משהו ספציפי שאני צריכה לברר?
1619
מה העצה להצליח להתמיד בלימוד גם בערב שבת קודש?
אני משתדל לגרוס ח"י פרקי משניות בכל יום, אבל ביום שישי זה קשה לי מאוד ואינני מצליח. מה העצה כדי שאצליח להתמיד גם ביום שישי? והאם מה שאני לומד בשאר ימות השבוע עושה לי את התיקון שרבינו נתן לאנשי שלומנו?
1618
איך בודקים אם יש למשודכת שלי יראת שמיים?
מה כוונת הצדיק בזה שאמר שצריכים לבדוק את הבחורה בשידוך שיש לה יראת שמיים והיא רוצה להתקרב לה', איך בודקים את זה?
1617
אני רוצה עוד ילדים אבל חוששת שבגלל ההריון והלידה אצטרך לעבור עוד ניתוח
יש לי לנו 3 ילדים ברוך השם, ואחרי ההפסקה הזו אני מאוד רוצה להמשיך את הילודה, רק שאני קצת חוששת מכיוון שאחרי הלידה הראשונה עברתי ניתוח הפנדציט, וקצת אחרי הלידה השלישית עברי ניתוח חסימת המעי הדק ובחסדי ה' יתברך הניתוחים עברו בהצלחה, אני לא רוצה לעבור עוד ניתוחים אבל אני רוצה עוד ילדים מה הרב מציע?
1616
אני מאוד רוצה לטוס לציון רבנו, אך איני רוצה להיפרד מקדושת ארץ ישראל
אני רוצה לקיים עוד בימי השובבי"ם הללו את הדרכת הרב לנסוע לרבינו לפחות פעם בחיים, כי אני מרגיש שיש לי כל כך הרבה דברים תקועים בחיים, ואני יודע ומרגיש שרק אצל רבינו אקבל את התרופה. מאידך אני מהסס, כי מעולם לא יצאתי מהארץ
1615
אני נמצא בתהליך של חזרה בתשובה ואני צריך הכוונה
הורי ומשפחתי מאוד מתנגדים לדת בטענות שהחרדים הורסים את המדינה ואינם מוכנים לקבל את היופי שבה. מצד אחד כל חיי דגלתי במצוות כבד את אביך ואת אמך, אולם כעת כשהם יודעים שאני שומר שבת הם מפצירים בי לא לעשות כך כדי שאוכל ללמוד לתואר. כמו כן אני מאוד מעוניין ללכת עם כיפה וציצית אולם אני מפחד שמישהו ממשפחתי יגלה דבר זה להורי ויגרום לאבי ואמי צער רב ויגון. מה עלי לעשות בנושא זה?
1614
עברתי חיים קשים והמזל אף פעם לא מאיר לי פנים
עברתי ילדות מאוד מאוד קשה, ההורים שלי התגרשו כשהייתי ילד קטן, ובכל פעם גרתי אצל משפחה אחרת. עכשיו הגעתי כבר לגיל עשרים ושלוש ועדיין לא מצאתי את בת זוגי ואני בדיכאון, אני מאוד רוצה שתהיה מישהי שתחיה איתי, תתמוך בי וכן להפך ושתהיה בינינו אהבה גדולה.
1613
יש לי יצר הרע להתמהמה בכל בוקר לפני תפילת שחרית, וכשאני מתפלל אני מרגיש קושי גדול ועצבות
אני אברך כולל ויש לי בעיה מכיוון שבכל בוקר לפני התפילה יש לי יצר הרע לפטפט עם חברים ולהתעסק בכל מיני דברים ואני מתמהמה הרבה עד שאני מתפלל שחרית, וכשאני בא לבית הכנסת להתפלל, נכנסות בי מחשבות והרהורים רעים, ואני מרגיש עצבות גדולה שלא שמקשה עלי את התפילה.
1612
האם יש בעיה לרשום את בני הקטן בגיל שלוש לגן חרדי שמלמדת שם גננת?
האם זה חשוב לרשום את הבן כבר מגיל שלוש לתלמוד תורה שבו יש מלמד גבר, או שאפשר לרשום אותו גם לגן חרדי שבו יש גננת?
1611
התלוננתי על בעלי במשטרה והוא קיבל צו הרחקה מהבית. איך אני יכולה לתקן את המצב?
התגרשתי מבעלי הראשון בגלל שהוא היה אלים והיה מכה אותי, הבת שלנו גרה איתי. התחתנתי פעם שניה, וכעת אני בהריון. לאחרונה התחילו בעיות ומריבות עם בעלי וזה הגיע למצב שהתלוננתי עליו במשטרה והוא קיבל צו הרחקה מהבית.
1610
בגלל שבעלי עובד עם נוער רחוב הוא רוצה לעבור לגור בעיר לוד, אבל אני חוששת מאוד כי יש שם המון ישמעאלים
כבר זמן רב שבעלי לא מוצע עבודה שמספקת אותו. הוא מאוד רוצה לקרב רחוקים וזה ממש בנפשו, לכן הוא מאוד רוצה לעבור להתגורר בעיר. הוא חיפש זמן רב לעבוד עם נוער בעייתי שנקרא "נוער רחוב".כרגע הוא חושב על מעבר לעיר לוד, שם מתגוררים ההורים שלי וכנראה שהוא נלהב מהרעיון לגור שם. יש לציין שבעלי הוא חסיד חב"ד, ושאלנו ב'אגרות קודש' של הרבי והמענה היה: "יש לעשות כל אפשרות להתפתחותה של ישיבת לוד".
1609
יש לי ייסורי מצפון בגלל שעוזרת הבית שלנו היא יתומה
ברוך ה' אני אדם עשיר ובעל יכולת. יש לנו בבית עוזרת שמסייעת לאשתי בכל מה שהיא צריכה ואנחנו מאוד מרוצים ממנה, הבעיה היא שהיא יתומה, ויש לי יסורי מצפון כשאני רואה שהיא עובדת קשה. מה הצדיק מייעץ לי לעשות?
1608
כבר שש שנים אני בשידוכים, ולמרות שעשיתי את כל ההשתדלות, עדיין לא מצאתי את האחד שלי
אני כותבת לך מתוך ייאוש ובכי. כבר שש שנים אני בשידוכים, הזמן עובר ואני עדיין לא מצאתי את האחד שלי. קשה לי ואני שבורה. אני נפגשת ומנסה כל הצעה, אפילו נפגשתי עם בחורים שגדולים ממני בחמש עשרה שנה, עשיתי השתדלות ונרשמתי לעשרים שדכנים. הרב תן לי עצה שתועיל לי!
1607
אני חושש להתחתן בגלל שאני בשנת האבל על אבי וגם משום שאני מבולבל לגבי הבחורה
אבי נפטר לפני חודש. פניתי בשאלת רב לרב מפורסם ושאלתי האם אני יכול להתחתן בתוך שנת האבל על אבי ז"ל, הרב ענה שמותר לי להתחתן, והמליץ לי להתחתן בל"ג בעומר, ואף הוסיף שזה מאוד ישמח את אבי. אני קצת מופחד ומבולבל בקשר לחתונה ולאישה, יש לי מחשבות שאולי היא תבגוד בי או תברח או לא תהיה אמינה, או שהיא בכלל לא שלימה עם ההחלטה שלה להתחתן איתי
1606
אנחנו רוצים לקנות בית, אך חוששים שאם נקנה לא ישאר לנו כסף להוצאות הגדולות שעומדות להגיע
אני נשוי ואשתי בחודש השמיני להריונה. כעת אנו גרים אצל ההורים של אשתי ורוצים לקנות בית משלנו באזור ובמקום שנוח לנו. הבעיה היא, שאם נקנה באותו מקום שאנו רוצים לא יישאר לי כסף כדי לקנות לתינוק שיולד בעזרת ה' מיטה, ארון וכל מה שהוא צריך
1605
הקשיים בפרנסה גורמים לנו ללחצים בבית
אני אברך בכולל עד השעה ארבע בצהריים, ולאחר מכן אני כותב כתיבת סת"ם כשלוש שעות. הבעיה היא שהפרנסה מאוד דחוקה, אנו תשעה נפשות בבית וגרים בדירה שכורה. יש לנו המון חובות, אשתי עובדת במשק בית כמה שעות בשבוע ואין הקומץ משביע את הארי
1604
לאחרונה יש לי פחדים שאני חולה, וזה גורם לי לחולשה גדולה בגוף ובנפש
לאחרונה יש לי פחדים שאני חולה, וזה גורם לי לחולשה גדולה בגופי וברוחי. איך אני יכול להתגבר על הפחד הזה? ובהזדמנות הזו אני מבקש שתתפללו עלי שאהיה בריא ושלא תהיה לי שום מחלה חס וחלילה ולא לאף אחד מעם ישראל
1603
למדתי נהיגה ונכשלתי בהמון טסטים, מה עלי לעשות כדי להצליח?
אני כבר בימי שנותיי המאוחרות, למדתי נהיגה ועשיתי כבר המון פעמים טסטים, אך אני לא מצליחה לעבור וכל פעם אני נכשלת. מה עלי לעשות כדי להצליח? האם אזכה פעם לרישיון נהיגה?
1602
יש לנו עגמת נפש גדולה בגלל המשפט שאנו עומדים לעבור ואנו זקוקים לחיזוק
אנו נמצאים באמצע הליך משפטי של רשלנות רפואית של בנינו שמעון הי"ו ויש לנו עליות ומורדות רבים במצבי הרוח, עקב הלחץ של מה יהיה, ואם חלילה לא נהיה מרוצים מהמשפט, אנו לא רוצים להרגיש ש"גם אכל, לקה ושילם". איך אנו יכולים לחזק את עצמנו בנידון?
1601
האם קברו של הושע בן בארי אכן נמצא בבית העלמין בצפת?
באתי לשאול לגבי קברו של הנביא הושע בן בארי בבית העלמין הישן בצפת, כי מובא ב'קב הישר' פרק ט' המעשה מהאר"י ז"ל שישב עם תלמידיו ליד הקבר של הנביא הנ"ל וביקש לקבץ צדקה עבור עני מסוים, ושלח את המעות ביד תלמידו ר' יצחק הכהן. ומאחר והיה כהן רציתי לשאול איך נכנס בבית הקברות, אולי אין זה הקבר המסומן היום והנביא קבור במקום אחר באיזה שדה?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup