ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


1600
אבי נפטר בגיל 58. האם זה אומר שהוא נפטר ב"מיתת כרת"?
אבי ז"ל נפטר בי"ב בטבת בגיל 58. ראיתי באחת מהתשובות שמי שנפטר מתחת לגיל 60 זה נקרא מיתת כרת, אך אני בטוח שאבי ז"ל לא עבר על אף אחת מהעבירות שעונשן כרת, ובנוסף לזה הוא סבל בחייו מרורים והרבה ייסורים. איך אני אמור להבין את הדברים?
1599
מרוב דיכאון אין לי כח לקום מהמיטה ואני מרגיש שאין סיכוי שאצא מהמצב הזה אי פעם
בכל פעם נופלת עלי עצבות ואני בדיכאון, עד שאין לי כח וחשק לקום מהמיטה, אני ישן יותר מדי ואוכל יותר מדי. יש לי בלבולים בעניין האמונה באלוקים, וכל המצב הזה שובר אותי לגמרי ואני מרגיש שאין לי שום תקווה לצאת מזה אי פעם.
1598
גירשתי מבית הכנסת שלנו יהודי שנראה משוגע, ומאז יש לי ייסורי מצפון שהתנהגתי ככה
בשבוע שעבר באתי לתפילת ערבית בבית הכנסת האזורי שליד מקום מגוריי, והנה לתדהמתי אני רואה יהודי לא צעיר מעוטר בתפילין, ועומד בתפילה, מיד הבנתי שמשהו איתו אינו כשורה, ונזכרתי גם שראיתי שכתבתם באיזה מקום, שמי שעובר על שולחן ערוך ואפילו במעשה הנראה כצדקות, זה כבר מראה שהוא פגום, וכל הזמן חשבתי שצריך לסלקו...
1597
האם עושים סיום מסכת גם כאשר מסיימים בגירסא?
רציתי לשאול האם גם מי שמסיים מסכת בגירסא עושה סיום מסכת? ומה לגבי סעודה?
1596
בעלי רוצה לתת לבננו שם אחר אביו שנפטר בגיל 59 ואני רוצה להוסיף עוד שם
בעלי רוצה לתת לו שם אחר אביו שנפטר בגיל חמישים ותשע, ואני רוצה להוסיף עוד שם בנוסף לשם של אביו. בעלי ואני הסכמנו שנשאל את הצדיק ונקיים את כל מה שיגיד לנו.
1595
האם בשביל להבין את כוונת רבנו בליקוטי מוהר"ן צריך לדעת את ספר 'עץ חיים' ישר והפוך?
הרב שלי אומר שאם בן אדם לא יודע את ספר 'עץ חיים' ישר והפוך הוא לא יכול להבין את הכוונה של רבנו בתורות של ליקוטי מוהר"ן, האם זה נכון?
1594
מה עושים כשהשעמום תוקף את האדם?
רציתי לקבל עצה. מה עושים כשהשעמום תוקף את האדם, וכן אני צריך משהו ובני אדם לא רוצים לתת לי.
1593
האם יש סגולה כלשהי כדי לזכות לדירה משלי בארץ ישראל?
האם יש סגולה או הנהגה מיוחדת כדי לזכות לדירה משלי בארץ ישראל?
1592
מציעים לי בחור אבל לא רוצים לספר לי את כל הפרטים עליו. האם להיפגש איתו?
לפני כמה ימים אמא שלי אמרה לי שדודה שלי הציעה לה בחור בשבילי. הבחור לומד תורה חצי יום ולומד מקצוע חצי יום. ביקשתי ממנה עוד פרטים על הבחור, אבל היא התעצבנה עלי שאני שואלת הרבה שאלות ואמרה "תצאי ותראי". אני מפחדת לצאת איתו, כי כל בחור שהיא הציעה לא היה לרוחי.
1591
מה הכוונה ש"הצדיק בונה משכן שממנו מקבלים תינוקות של בית רבן את הבל פיהם שאין בו חטא"?
אני והרב שלי למדנו את תורה רפ"ב, וכתוב שם בסוף שהצדיק בונה משכן שממנו מקבלים תינוקות של בית רבן את הבל פיהם שאין בו חטא. אשמח מאוד אם הצדיק יוכל לפרש את התורה הזאת וזה יעזור לנו מאוד.
1590
קיללתי את בעלי ואמרתי לו שילך מהבית, מאז הוא הלך ולא מוכן לחזור הביתה
בעלי חולה לב וסוכרת ברמה מאוד חמורה ואני והוא לא כל כך מסתדרים. לפני כחודש וחצי הוא עזב את הבית. אני לא יודעת מה לעשות, כל הזמן אני שולחת לו הודעות שיחזור אך הוא לא רוצה
1589
האם תיקון הכללי מתקן גם את מי שנכשל עם גויה?
כתוב בספר שמירת הברית: "תיקון הכללי הוא תיקון גמור לכל מיני חטאים, בפרט לפגם הברית". האם תיקון הכללי מועיל גם למי שנכשל עם גויה?
1588
עד עכשיו התמדתי בלימוד הדף היומי, אך מאז שנכנסתי בעסק הרבים הפסקתי ללמוד
נתעוררתי על ידכם ללמוד בכל יום את הדף היומי, והחזקתי מעמד עד לפני שבועיים. זכיתי לסיים את כל מסכת ברכות ואת רוב מסכת שבת, אבל מכיוון שלאחרונה נכנסתי בעסק הרבים, הפסקתי מלימודי. מה אני יכול לעשות כדי שאזכה לחזור ללימוד ולהמשיך תמיד בלי להיות מושפע משום דבר?
1587
אשתי כעסנית בצורה בלתי רגילה ואני סובל ממנה הרבה, לכן אני רוצה להתגרש
אני סובל הרבה מאשתי, היא כעסנית בצורה בלתי רגילה ואני רוצה להתגרש ממנה, אבל איני יודע מה לעשות כי יש לי ששה ילדים. מה אתם מייעצים לי לעשות?
1586
קראתי בהרבה ספרים ממעלת "מידת הביטחון". איך זוכים למידה יקרה זו?
אני רואה הרבה שמדברים בספרים הקדושים ממעלת "מידת הביטחון". מה הכוונה? ואיך זוכים למידה יקרה זו?
1585
מה כוונתו של רבינו ז"ל בתורה א' שאומר "תורה בכח"?
ברצוני להבין מה זה העניין של "תורה בכוח" שרבינו הקדוש מביא בתורה א': על ידי תורה בכח נותן כח להמלכות דקדושה להתגבר על היצר הרוצה לעשות אותו משוגע ממש
1584
אני מרגיש שכל הזמן אני עצוב, מתי כבר אזכה לאושר ושמחה?
אני מרגיש שכל החיים שלי אני עצוב. לכל אדם יש רגעים שהוא נשבר ומתייאש, אבל אחרי זה הוא קם וממשיך הלאה. הבעיה שאצלי זה לא ככה, כשהעצבות נוחתת עלי, אני לא מצליח להשתחרר ממנה, אני נכנס לתוך עצמי, ולא רוצה שאף אחד מהסובבים יתקרב אלי וידבר איתי.
1583
בעלי הוא איש ציבור, וכשהוא נוסע לצורך עבודתו אני נשארת לבד, עצובה ובודדה
יש לי בעיה רצינית עם בעלי, הוא איש ציבור והוא נוסע כמה פעמים בשנה ולשהות בקהילות שהוא מקושר אליהן. כשהוא נוסע אני נשארת לבד, ומרגישה עצובה ובודדה. כשאנחנו מדברים על הנושא, הוא מציע לי שאסע איתו, אבל זה קשה לי כי אני לא מרגישה קשר לקהילות שהוא נוסע אליהן, ואני חוששת שתהיה לי שם אי נעימות
1582
כל הזמן יש לי מלחמה בין מחשבות האמונה בה' יתברך למחשבות כפירה
אני סובל מאוד, כי בכל פעם עולות במחשבה שלי קושיות וספיקות באמונה הקדושה, ובמציאות ה' יתברך, ויש לי ממש מלחמה בין המחשבות הטובות למחשבות הרעות. מדוע זה קורה לי? ואיך אני יכול לזכות לקבוע בליבי את האמונה הטהורה באופן שלא יהיו לי יותר קושיות?
1581
האם כל יהודי יכול להגיע למדרגתו של רבינו הקדוש שזכה ל'יחידה דיחידה'?
האם כל יהודי יכול להגיע למדריגת רבינו הקדוש שזכה ליחידה דיחידה או שאפשר להגיע רק לפי מדרגת נשמתו? והאם מותר להתפלל שאזכה להיות צדיק כמו רבינו הקדוש?
1580
מאז שנכנסתי להריון העבודה נהייתה לי קשה מאוד, אך אני חוששת להפסיק לעבוד בגלל הקשיים בפרנסה
בעלי משלב בין לימוד התורה הקדושה ובין עבודה מרובה, אך למרות זאת מאוד קשה לנו בפרנסה ולכן התחלתי לעבוד בגן ילדים. העבודה נורא קשה לי, בפרט שעכשיו אני בהריון, וזה מקשה עליי את העבודה. אני לא מצליחה לתפקד בבית ואני חוששת שזה יזיק לי להריון, אך מצד שני אני חוששת לעזוב את העבודה בגלל הקשיים בפרנסה והמחויבות של התשלומים שיורדים בקביעות
1579
אני בקשר עם בחור כבר שלוש שנים. האם להתחתן איתו או להתחיל בשידוך אחר בדרך התורה?
כבר שלוש שנים שאני ובן זוגי ביחד ובדרך כלל אנחנו אוהבים אחד את השני. ברצוני לשאול את הצדיק הקדוש: האם מתאים לי להתחתן איתו או שיותר טוב לסיים את הקשר ולהתחיל בשידוך בדרך התורה?
1578
הסברתי לבעלי שמאוד מפריע לי שיש לו זקן, אך הוא מתעקש שלא לקצץ אותו
משום שהזקן של בעלי מאוד הפריע לי, ביקשתי ממנו אחרי החתונה שיקצוץ את הזקן לזקן צמוד אך הוא אינו מסכים. קשה לי עם זה, כי אני אוהבת שבעלי נראה מסודר. מה דעתו של מוהרא"ש בעניין?
1577
בעלי מזלזל בי מאוד, משפיל אותי וקורא לי "שפחה", מה עושים במצב כזה?
אני נשואה ויש לי 2 ילדים. הבעל מזלזל בי עד מאוד וקורא לי "שפחה", דורש שהבית יהיה נקי והאוכל יהיה מוכן בזמן, וגם דורש ממני שאצא לעבוד. אני לא מספרת כלום להורים שלי כדי לא לצער אותם. מה עושים במצב שכזה?
1576
אשתי רוצה שנמשיך לגור בצפון, איך אינני מוצא כאן עבודה ומצב הפרנסה קשה
קשה לי פה בצפון כי אני רחוק מהמשפחה ומהחברים, רחוק מהכולל שהייתי רגיל ללמוד פה, על כל זה אני מתגבר, אבל אני עדיין בלי עבודה, אין פה עבודה וקשה לי למצוא מסגרת. מצד אחד אין לי בעיה להישאר כי זה ישמח אותה, אך מצד שני אינני יודע מאיפה אביא לחם לביתי?
1575
אני שוקל ללכת למישהו שיעשה לי אימון אישי בגלל שיש לי חסימה בעסקים. מה דעתכם?
אני מרגיש כבר כמה שנים חסימה בדברים שאני עושה בעסקים, ואני לא מצליח להבין מה חוסם אותי. חשבתי ללכת לייעוץ אישי בנושא עם אדם מפורסם מאוד שנותן סדנאות קאוצ'ינג כלומר אימון אישי, והוא עוזר לאנשים להתעלות על עצמם ולהוציא מעצמם את היכולות שלהם. מה דעת הצדיק?
1574
אומרים לי להפסיק להפיץ קונטרסים באנגלית בטענה שאסור להפיץ דברי תורה בשפות אחרות. האם זה נכון?
אני עוסק פה באנגליה להפיץ ספרים של חיזוק, יש לי ספרים בלשון הקודש וגם ספרים בשאר שפות כגון אנגלית המדוברת במדינתנו. חבר שלי העיר לי על זה שאני מפיץ ספרים באנגלית, כי הוא אומר שלשונות הגויים הם טמאות ומשוקצות, ואסור להפיץ ספרי קודש רק אם הם כתובים בלשון הקודש או באידיש. מה אתם אומרים על ענין זה?
1573
למרות שההריון האחרון שלי היה מאוד קשה וילדתי בנס, אני רוצה עוד ילד. מה דעתו של הצדיק?
בעוד חודש אהיה בת 39 וברוך ה' לפני כשלושה וחצי חודשים נולד לי בן אחרי 2 בנות כפי שכבוד הרב אמר. אני כל-כך שמחה ומאושרת על המתנות הנהדרות שהקדוש ברוך הוא נתן לי ואני מרגישה קצת עזות לבקש עוד אחת. אני אחרי הריון קשה מאוד שכולו היה נס. רציתי לדעת מה הרב אומר בעניין
1572
לבת דודה שלי יש קשר הדוק עם מיסיונרים, מה הרב ממליץ לעשות?
לבת דודה שלי יש קשר הדוק עם מיסיונרים והיא נמצאת כל הזמן באחד המרכזים שלהם ביחד עם חברות שלה וידיד שלה. מה הרב ממליץ לעשות? ואיך לפעול?
1571
האם יש צדיקים אמיתיים בכל דור? והאם זה נכון שרבינו ביטל את עניין ההתבטלות לצדיקים?
כשמצוין בספרי רבינו ורבי נתן המושג "צדיקים אמיתיים" ושאנחנו צריכים לחפש צדיקים אמיתיים, האם מדובר על צדיקים שבדורנו? שמעתי בשם רבינו שהוא ביטל את עניין ההתבטלות לצדיקים וההליכה אליהם בעת צרה. האם זה נכון?
1570
בעלי התגרש ממני בעצת "רב" אך אני עדיין אוהבת אותו. כיצד לעזור לעצמי?
לפני כשמונה חודשים התגרשתי בלית ברירה מבעלי שמאוד אהבתי כיוון ש"הרב" הורה לו לאחר שנתיים להתגרש ממני, על כי הוא "חייב בן זכר". טרם השתחררתי ממנו ואני חולמת עליו מידי לילה. אני מבקשת מהרב כי ישיא לי עצתו כיצד לעזור לעצמי.
1569
אני מרגיש חיסרון גדול כי לא מצאתי חבורה רצינית של עובדי ה' שאני יכול להצטרף אליה
אני לומד בכולל חצות בציון רבי שמעון בר יוחאי, ואחר הצהרים אני סופר סת"ם, אני משתדל בכל כוחי להתחזק בעצות רבינו הקדוש, אבל אני מרגיש חסרון גדול בעבודת השם, כי לא מצאתי חבורה רצינית, אני חושב תמיד אולי לשנות מקום וכו', מה עושים?
1568
שמה של אשתי הוא 'קרן אור'. איזה שם הצדיק ממליץ לה להוסיף?
שמה של אשתי הוא 'קרן אור'. איזה שם הצדיק ממליץ לה להוסיף? וגם האם שמי 'רפאל' הוא שם טוב?
1567
באיזה שידוך לבחור: ברסלבר ללא אמצעים, או באחר שהוא בעל אמצעים אך לא מקורב לרבינו?
יש שני בחורים שרוצים להשתדך איתי, אחד הוא חוזר בתשובה בן 33, והוא הולך בדרך רבנו, הבחור עובד ולומד אבל אין לו כל אמצעי לחתונה. הבחור השני הוא בן 30 ספרדי, בן תורה, רוצה להיות אברך אחרי החתונה, יש לו בית ואמצעים. אני לא יודעת במי לבחור שיתאים לי יותר וביחד נעשה נחת לה' יתברך
1566
יש לנו קשיים בפרנסה ואנו חיים בדוחק עצום. מה לעשות?
אני רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלי. אני אברך בכולל וקשה לי מאוד מבחינת הפרנסה. כמה שאני יושב ללמוד יש קושי עצום, ובפרט שאין לנו דירה ואנו עם ארבעה ילדים והחמישי בעזרת ה' בדרך. אישתי עובדת רק בצהריים ואני בכולל. אפילו את המילגה ממשרד הדתות אני לא מקבל. קשה לנו. מה לעשות?
1565
קשה לי מאוד לקום בבוקר לתפילה, מה אני יכול לעשות כדי לשנות את המצב?
קשה לי לקום בבוקר לתפילה. הייתה לי תקופה שכל יום הלכתי לישון באחת או שתיים בלילה, וקם כל בוקר לתפילת הנץ. היום אף שאני הולך לישון בשתים עשרה בלילה אני לא מצליח לקום אפילו למניין של שמונה בבוקר. וגם אם אני מתעורר, אני מכבה את השעון המעורר וחוזר לישון. מה אני יכול לעשות כדי לשנות את המצב?
1564
מגיל צעיר אני נכשל בחטא של פגם הברית. איך אני יכול לתקן את כל מה שחטאתי?
מגיל צעיר אני נכשל בחטא של פגם הברית. לצערי הרב לא ידעתי כמה זה חמור ושזה בורא קליפות ומלאכי חבלה. איך אני יכול לתקן את כל מה שחטאתי?
1563
אני חושב לעזוב את הכולל שאני לומד בו מפני שהמלגה לא מספיקה לי
אני אברך עם שלושה ילדים וברוך ה' אני לומד בכולל, אבל עכשיו כנראה שאין ברירה אלא לעזוב את הכולל, כי אני לא יכול לחיות עם המלגה שאני מקבל ואין הקומץ משביע את הארי. מה דעתו של האדמו"ר בנושא? מה עלי לעשות?
1562
לאחרונה בעלי כמעט ולא מגיע הביתה וגם כשהוא בא אני מרגישה שהוא סולד ממני
רציתי להתייעץ אתכם על משהו שמאוד מאוד כואב לי. אני מרגישה שבעלי סולד ממני. לאחרונה הוא כמעט ולא מגיע הביתה, ובפעמים שהוא כן בא, אז הוא בא מאוד מאוחר ולא מסתכל לכיווני. אני לא יודעת למה זה קורה, אולי זה בגלל שלפעמים הוא רוצה בקרבתי אני מסרבת, אבל מה אני יכולה לעשות לפעמים יש סיבות מוצדקות. מה אני צריכה לעשות כדי לשפר את המצב?
1561
האם על ידי התבוננות על האלוקות ניתן לעורר את הלב לאהבה ויראה?
האם על ידי עבודת המחשבה, כלומר להתבונן בשכלו על האלוקות שבכל דבר ניתן לעורר את הלב לאהבה ויראה?
1560
יש אנשים שמעשנים במקום העבודה שלי, ולמרות שביקשתי מהם הם לא מוכנים להפסיק
אני עובד במשרד, וברוך ה' המקום נוח לי מכל הבחינות, אבל הבעיה היא שמעשנים שמה כל הזמן ואין לי כח לזה. אני מרגיש שאין לי אויר, וככל שאמרתי להפסיק וגם הם רוצים להפסיק, אבל הם לא מצליחים. אני מבקש מהצדיק שייתן לי עתה איך להתנהג בזה
1559
כשמוסיפים למישהו שם חדש היכן מוסיפים אותו, לפני השם המקורי או אחריו?
נכתבה לא מזמן בשו"ת שאלה ובקשה לברכה בעבור חולה שהמחלה הידועה חזרה אליו בפעם השניה, כתבתם בתשובתכם הקדושה ברכה לרפואה והמלצה שהחולה יוסיף את השם שמעון. החולה אכן הוסיף בבית הכנסת בשבת שם זה לשמו ונתבקשתי על ידי החולה ומשפחתו לשאול היכן בדיוק להוסיף את השם שמעון. שמו הקודם של החולה הוא גיא נתן, היכן בדיוק להוסיף את השם שמעון: בתחילת השם, בסוף השם, במקום השם הקודם?
1558
סבתא שלי הורישה לנו בית בצרפת ואנו מתלבטים האם למכור אותו או לא
לפני כחודש סבתי היקרה נפטרה ולאחר שסבי הוציא את הצוואה, הוא הודיע לנו כי סבתי הורישה לנו בית באזור יקר בצרפת. אנו חושבים למכור את הבית אבל סבא שלי מתנגד לכך ומבקש מאיתנו לא לעשות זאת. מה הרב מציע לי לעשות? האם לתמוך ברעיון של מכירת הבית? האם עכשיו או אחרי שסבי ילך לעולמו?
1557
שמעתי שהצדיק מקפיד שלא להעביר נעליים מאחד לשני, מה העניין בזה?
שמעתי כמה פעמים מאבא שלי שמוהרא"ש מקפיד שלא להעביר נעליים מאחד לשני, ואחר כך ראיתי גם שזה כתוב בספר שיחות מוהרא"ש. רציתי לשאול: א. מה העניין בזה? ב. לפעמים ילד נעל זוג נעליים לזמן קצר מאוד וזה נהיה קטן, האם אפשר להעביר את זה לאחיו הקטן או שגם בזה יש הקפדה?
1556
יש לי חבר ילדות שלאחרונה החל בפעילות מסיונרית. האם לנתק איתו את הקשר?
יש לי חבר ילדות גוי, לפני כמה שנים הוא החליט להתחזק יותר בדת שלו שנקראת "עדי השם". היום הוא משמש כמיסיונר שעובר מדלת אל דלת ומנסה לגרום בעיקר ליהודים לעזוב את דרך אבותם ולהצטרף לדת שלהם שמאמינים שיש"ו הוא המשיח. האם עלי לנתק קשר לחלוטין מהחבר הזה או שאפשר לשמור איתו על קשר מינימלי?
1555
התחתנתי מתוך "ריבוי אור" ואף פעם לא אהבתי את בעלי באמת, ובגלל שהכל קשה אני חושבת להתגרש
אנחנו בעלי תשובה כבר 14 שנה, נשואים 13 שנים ויש לנו ברוך ה' בנים ובנות שיחיו. יש לנו בעיות בשלום בית, אף פעם לא אהבתי את בעלי באמת, התחתנו מתוך "אורות בלי כלים", הכל סתום ואנחנו לא יודעים אם להמשיך ביחד
1554
ראיתי בספרים ישנים מדרשים שנעלמו וסיפורים מרבי ניסים גאון. האם הם נכונים ואמיתיים?
ראיתי בכמה ספרים ישנים שמביאים מדרשים שנעלמו מאתנו במשך הדורות, וכן מביאים מסיפורי רבינו נסים גאון. האם יש מקור לזה? האם הסיפורים האלו אמיתיים? אודה לתשובתכם
1553
למרות שנפגשנו עם יועץ נישואין, המצב בבית לא השתנה. מה יכול לעזור לנו לשפר את המצב?
ברצוננו לשאול מה עושים כדי לשפר את השלום בית שלנו, הלכנו אל יועץ נישואין, שילמנו הרבה כסף ולמרות כל הפגישות איתו המצב לא השתנה. מה עלינו לעשות כדי לשפר את המצב?
1552
האם יש "ראש בית" בכל דור גם אחרי פטירתו של רבינו?
בליקוטי תפילות, חלק שני תפילה ל"ג, רבי נתן מקונן על הסתלקות הצדיק, וידוע שכוונתו להסתלקות רבינו זיע"א. ובהמשך התפילה, מבקש רבי נתן: "זכנו שנזכה לידע באמת מי הוא הראש בית של העולם עתה, אשר מקבל כוח מהצדיקים...". למה מתכוון רבי נתן, האם יש "ראש בית" אחרי פטירת רבינו?
1551
אמי רוצה שנערוך מפגש עם כל הילדים והנכדים, אך אני חוששת שהילדים שלי יחשפו לדברים לא טובים
אמי בקשה ליום הולדתה השבעים שנהיה יחד בשבת או באמצע השבוע כל המשפחה ביחד כולל לינה משותפת. האחיות שלי לא מכבדות את התורה ומזלזלות, וילדיהם הם נוער חילוני עם כל מה שזה אומר. מה אני אמורה לעשות לגבי בקשתה של אמי?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup