ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


1500
אני מתחזק בתורה ויש לי רק בעיה אחת: אני לא מצליח לשמור את הברית
אני מתחזק בתורה ויש לי רק בעיה אחת שאני לא יכול להפסיק לפגום בברית. אשמח אם תוכלו לעזור לי ולהדריך אותי איך להפסיק.
1499
האם יש עניין לא להוציא את התינוק מהבית 40 יום אחרי הלידה?
יהי רצון שהקדוש ברוך הוא ישלח לכם רפואה שלימה ובריאות איתנה אכי"ר. האם יש עניין לא להוציא תינוק מהבית לאחר הלידה 40 יום או שזה רק מנהג?
1498
בתחילת הנישואים בעלי היה איש טוב, אבל מאז שהתמכר לאינטרנט חיי המשפחה נהרסו לגמרי
אני נשואה כמה שנים ובתחילת הנישואים בעלי היה איש טוב, אך לפני 9 שנים הוא התחיל לגלוש באינטרנט ומאז חיי נהרסו, הוא מכור לזה וסיבך אותי ואת משפחתו בחובות כבדים. אני מרגישה על סף התמוטטות וכל המשפחה שלו ממש כועסים. בגלל החובות שהוא סיבך אותנו עומדים לפנות אותנו מהבית. בנוסף לזה הוא נעלם לפעמים ומשקר לי שהוא הולך למקומות אחרים אני חושבת שהוא בוגד בי אבל לא בטוחה. בבקשה מוהרא"ש אני זקוקה לעצה מה לעשות, האם יש עוד תקווה שהוא יחזור לעצמו? האם יש טעם לנסות בכלל?
1497
למרות שאני משקיע כסף בפירסום העסק שלי וקובע עיתים לתורה אין לי הצלחה
אני אופטיקאי עצמאי והפרנסה שלי קשה מאוד, אני מרגיש איזו שהיא חסימה. אני עושה פרסומות בכל מיני מקומות כדי לפרסם את העסק וגם קובע עיתים לתורה עם חברותא, אבל למרות הכל אני לא מצליח. למה? ומה עלי לעשות כדי להצליח?
1496
אני לא מצליחה להגיע לקשר שמוביל לנישואים וכל שלושה חודשים אני מחליפה בן זוג
אני רווקה בת 29 ורוצה לדעת מה לגבי הזוגיות שלי. אני נפרדת מגבר כל שלושה חודשים ורוצה לקבל עצה וברכה לזוגיות שתוביל לנישואים.
1495
האם מעלת ההתבודדות בשבת יותר גבוהה מההתבודדות ביום חול?
הי הדרך הנכונה להתבודד בשבת קודש? והאם ההתבודדות בשבת קודש יותר גבוהה מההתבודדות ביום חול?
1494
לאחר שהתחתנתי נפלתי לגמרי מהאמונת חכמים שהייתה לי. למה זה קרה?
לצערי הרב לפני שהתחתנתי לא הייתי שומרת על עצמי והייתי נכשלת בעבירות, אבל היתה לי אמונת חכמים. אבל עכשיו אחרי שהתחתנתי נפלתי לגמרי מאמונת החכמים שהייתה לי, ויש לי כמה קושיות עליכם. בגלל שאני מדברת עם בעלי ומספרת לו מה אני מרגישה גם הוא נחלש באמונת חכמים. אני יודעת שזה לא טוב אבל אני לא שולטת בזה. למה זה קורה לי?
1493
האם יש ממש באבחונים על פי כתב יד, שפת גוף, ציור וכדומה?
בשנים האחרונות רווחת התופעה של אבחונים על פי כתב יד, שפת גוף, ציורים שונים וכו'. האם אפשר לאחוז מזה או שיש בזה איזושהי בעיה הלכתית או השקפתית?
1492
מצורף למכתבי מאמר המברר באריכות גדולה שהקיבוץ הקדוש בראש השנה צריך להיות בהר ציון
לכבוד הגאון הצדיק מוהרא"ש שליט"א. מצורף למכתבי מאמר המברר באריכות גדולה שרבינו ז"ל נמצא בהר ציון, ולכן מהיום הקיבוץ בראש השנה צריך להיות בהר ציון.
1491
בגלל שחזרתי בתשובה בעלי החליט להתגרש ממני. מה הצדיק מייעץ לי לעשות?
חזרתי בתשובה לפני שנה ביחד עם שנים מילדיי אך בעלי ובני השלישי עדיין לא חזרו בתשובה. בעלי החליט שהוא רוצה להתגרש ממני, והתחלנו כבר בתהליכים של הגירושין וחלוקת הרכוש, ובינתיים אנחנו עדיין גרים באותו בית אבל בחדרים נפרדים. המצב בבית מאוד קשה, אנחנו לא מדברים אחד עם השני. מה הצדיק מייעץ לנו לעשות?

1490
אני ואשתי שוקלים לחזור אחד לשני לאחר שהיינו פרודים, אך אני מרגיש שאין בינינו אהבה
נפרדתי מאשתי מפני שלא היה לנו שלום בית. עכשיו אנחנו מנסים לחזור אחד לשני, אבל אני לא מסוגל לחזור הביתה, כי אני לא מרגיש שום אהבה כלפי אשתי. אני מרגיש שהיא בכלל לא אוהבת אותי וחש בדידות עמוקה. ובנוסף, אני חושש שאם אחזור הביתה לא נוכל להתאפק ונריב שוב. מה הצדיק היקר מציע לי לעשות? האם לחזור הביתה למרות הכל?

1489
שללו לי את הרישיון כי נסעתי במהירות מופרזת ובשל כך הפרנסה שלי נפגעה
שלום לצדיק. נסעתי ברכב במהירות מופרזת ושללו לי את הרשיון. הבעיה היא שאני זקוק לרכב לצורך פרנסתי ונוצרה עכשיו בעיה רצינית. מה אני אמור לעשות עכשיו?

1488
לבננו יש קשיים חברתיים והוא מתלונן כל הזמן שמציקים לו. מה עלינו לעשות?
לבני הבכור יש קשיים חברתיים והרבה פעמים הוא מתלונן על הצקות וכדומה, והדבר מדאיג אותי מאוד. דיברתי על כך כמה פעמים עם המלמד שלו, והמלמד אמר שהוא דווקא רואה את הילד משתלב יפה, אך בני מתלונן רבות ואני גם רואה את היחסים שלו עם ילדים אחרים ולא קל לו

1487
בגלל שהמצב הכלכלי שלי קשה, אני מתפלל בימים האחרונים רק על כסף. האם זה בסדר?
אני נולדתי למשפחה חסידית שהיום היא מהחסידיות הידועות בארץ. יש לי בעיות בפרנסה, ואני פשוט משתגע מרוב חובות, עד שהשלום בבית שלנו מתערער בשביל זה, וקראתי בתשובה שכתבתם שאם מתפללים ארבעים יום על משהו, רואים ישועה, אז קיבלתי על עצמי להתפלל עבור הרבה כסף מה' יתברך במשך ארבעים יום. אני עושה את זה כבר חמש עשרה יום, אבל זה קצת כואב לי שאני מבקש רק על כסף וכסף וכסף, אבל האמת זה מה שמציק לי הרבה. האם זה דבר יפה לבקש רק על כסף ארבעים יום?

1486
מובא ש"מי שנוהג רבנות בכשרות ובתמימות על ידי זה זוכה שיעלה לגדולה". מה הכוונה?
רבינו מביא בתורה רל"ו: "מי שנוהג רבנות בכשרות ובתמימות כראוי על ידי זה זוכה שיעלה לגדולה וכו' ונותנין לו שכרו קודם שיצא מן העולם" ומסיים רבינו "ואחר כך...". מה זה שסיים רבינו "ואחר כך"?

1485
אני נמצאת בשלבי התחזקות ומחפשת קשר רציני, אך קשה לי לשמור נגיעה
כשאני מגיעה לזוגיות או כששואלים אותי מה אני רוצה והנושא עולה לשיחה אני אומרת שאני שומרת נגיעה וכך אני מחפשת. עם זאת, אני בנאדם חם נפשית וחם פיזית וכך במהלך הזוגיות אני מוצאת עצמי 'נופלת' ולא מצליחה לשמור נגיעה. אני מרגישה שהדבר גורם לי להרגיש לא מוצלחת ולא חזקה ולא מספיק רוחנית כפי שהייתי רוצה להיות אך זה חלק בלתי נפרד ממני. איך הרב מציע לנהוג?

1484
האם יש עניין לקשר את עצמי לכל נשמות ישראל לפני כל מצווה ודבר שבקדושה?
האם כמו שהמגיד שיעור מקשר עצמו לנשמות ששומעות את השיעור וכך כאשר הוא מתפלל זה נחשב תפילת רבים ונשמותיהם מתפללות איתו, כך אם אקשר עצמי לכל נשמות היהודים בדברי הקדושה שאני עושה, כגון אמירת תיקון הכללי ולימוד תורה זה יחשב שנשמתם גם עושה ויש לה חלק במה שאני עושה?

1483
אני מקבלת בחינם מטרנה שמכילה חלב עכו"ם. האם אפשר להשתמש בזה?
אני מקבלת מטרנה בחינם אבל זה מכיל חלב עכו"ם. רציתי לשאול את הרב האם אפשר להשתמש בזה? כמו כן האם יש עניין או מנהג לא לתת לתינוקת חלב ודגים לפני גיל מסוים?

1482
יש לבננו קושי בקריאה ולמרות שאנו משקיעים בו זה לא עוזר. מה הרב ממליץ לעשות?
בננו בגיל שש וחצי לומד בכיתה א' בתלמוד תורה. הילד לא מרוכז בקריאת מילים למרות שהוא יודע את כל האותיות והניקוד. אנו חוזרים איתו וקשה לו. שמנו לב שתוך כדי קריאה הילד חושב על מילים אחרות. מה כבוד הרב יכול לייעץ לנו?

1481
בעלי לא מבין שאני צריכה מדי פעם לצאת מהבית ולהתאוורר. איך גורמים לו להבין את זה?
כל יציאה שלי מהבית נמדדת בזכוכית מגדלת. הייתי רוצה שבעלי יבין שאני עובדת גם מהבוקר עד הערב בבית וגם בערבים מחוץ לבית ושיבין שאני זקוקה לעשות משהו למען עצמי מדי פעם כמו חוג פעם בשבוע, שיעור תורה, מפגש חברות וכו'... אשמח לשמוע את דעתו של הצדיק בנושא

1480
אני נמצאת בסוף ההריון ומתקרבת ללידה. באיזה בית חולים הצדיק ממליץ ללדת?
אני נמצאת בשבוע ה- 38 להריון. באיזה בית חולים הצדיק ממליץ לי ללדת: קפלן, לניאדו או מעייני הישועה?

1479
האם מותר לאישה ללמוד ריקודי בטן?
האם מותר לאישה ללמוד ריקודי בטן? המורה משלבת טכניקות שונות מכמה סוגי ריקוד שונים, דרמה, מחול מודרני ועוד. המורה היא בעלת תשובה ובקבוצה יש נשים בלבד השיעור מתקיים בצורה צנועה והולמת

1478
האם ללמוד מעט תורות מליקוטי מוהר"ן ולהתפלל עליהן את התפילות, או ללמוד הרבה תורות בלי התפילות?
מה עדיף: ללמוד יותר תורות בליקוטי מוהר"ן בלי לומר עליהן את התפילות מליקוטי תפילות, או ללמוד פחות תורות אבל על כל תורה לומר את התפילה שלה?

1477
כל רצוני הוא לעבוד את ה', אך אני לא יודעת מה יעשה לו נחת רוח
אני רוצה רק לעבוד את ה', ואני לא יודעת איך, ואיפה, ומה יעשה לו נחת רוח, אני מרגישה שאני לבד עם בלבוליי ותהיותיי ואני זקוקה לעצתך

1476
האם צריך להקפיד שבני בן ה-10 ובתי בת ה-8 לא ישנו באותו חדר?
יש לנו ברוך ה' חמישה ילדים. מתוכם יש ילדה בת 10 וילד בן 8, האם צריך להקפיד שהם לא ישנו באותו חדר? ואם כן, מאיזה גיל?

1475
מאז שחזרתי בתשובה בעלי הפך להיות נגדי ואיננו מסתדרים
מאז שחזרתי בתשובה בעלי מתנגד מאוד במיוחד לכיסוי ראש. אני ובעלי לא מסתדרים בינינו והוא לא מסתדר גם עם הבן שלנו. לכן שנינו רוצים מאד להתגרש. האם כדאי לי לקחת את הילדים ולעבור דירה לעיר אחרת ולהתרחק מהבעל?

1474
בגן של בננו יש כמה ילדים שמרביצים לו. כיצד עלינו לנהוג?
בגן של הבן שלי יש ילד או שניים שמרביצים לו באופן קבוע והילד שלנו חוזר הביתה ומספר לנו את זה. האם נכון ללמדו שיגן על עצמו ויחזיר או ללמדו שישתוק ויבליג? האם נכון להתערב בעצמנו ולהזהיר את הילדים, או לפנות להוריהם או לגננות?

1473
נפלתי והתחלתי לשוטט בפייסבוק, הכרתי שם מישהי ונכשלתי בעבירה
אני חזן בבית הכנסת שלנו ולצערי הרב נפלתי והתחלתי לשוטט בפייסבוק. התחלתי להתכתב עם נשים, הכרתי שם מישהי, נפגשתי איתה ונכשלתי בעבירה. אני מאוד מתבייש ואוי ואבוי אם זה יתגלה ברבים בפרט שיש לי תפקיד מכובד בבית הכנסת. ובנוסף להכל, אני חושב שאשתי התחילה לחשוד בי ואני חושש שכל החיים שלי יהרסו. מה אני יכול לעשות כדי לתקן את זה ולהפסיק עם הדברים הרעים שאני עושה?

1472
אני חוששת שיקרה לי משהו בלידה בגלל שבלידות הקודמות לא בירכתי ברכת 'הגומל'
לפני חצי שנה ילדתי בן רביעי שיהיה בריא ולצערי לא אמרתי ברכת הגומל. לא בלידה הזאת ולא בקודמת כי פשוט לא הסתדר. אחרי הלידה הקודמת אמרתי את הברכה לבד. השאלה עד מתי אפשר לברך את ברכת הגומל?

1471
אנו רוצים לעבור ליבנאל. האם כדאי להוציא את הילדים ממסגרת הלימודים באמצע השנה?
אנחנו מאוד רוצים לעבור ליבנאל. האם כדאי להוציא את הילדים מהמסגרת הלימודית באמצע שנה, או שעדיף לסוף השנה ואז לעשות את המעבר?

1470
מה אפשר לעשות כדי לגרום לבעלי להתחזק ברוחניות יחד איתי?
אני מתקרבת בזמן האחרון לאט לאט לדת ולוקחת על עצמי דברים כמו למשל ליטול ידיים בבוקר ולפני אכילת לחם, תפילת שחרית, ברכת המזון ועוד. אני גם תורמת ברוך ה' לבית התבשיל ביבנאל בכיף! הבעיה שבעלי לא כל מתחבר לעניין הזה. פעם הוא היה מניח תפילין והפסיק עם זה ופחות אוהב את זה שאני מתקרבת לדת

1469
נפרדתי מהמשודך שלי בגלל שהוא העליב אותי כמה פעמים, אבל בתוכי אני רוצה לנסות שוב
לפני כחצי שנה יצאתי עם בחור ארבע פגישות, אך בגלל שנפגעתי ממנו לא המשכתי. עברה חצי שנה ומשהו בתוכי אומר לי לנסות שוב, הוא כל הזמן עולה לי בזיכרונות וקשה לי עם זה. האם הצדיק ממליץ לי לנסות שוב

1468
בגלל שעברתי אונס נשברתי והתדרדרתי לגמרי ואין לי כוח להאמין בשום דבר
אני בת 28 ונתונה במצוקה קשה מאוד עקב אונס שעברתי. אני לא מבינה למה אלוקים עשה לי את זה. עכשיו כבר אין לי כוחות להאמין בכלום, הנשמה שלי תלך לאבדון. התחלתי לחלל שבת וחג ואני כבר לא נוטלת ידיים בבוקר, כי מה הטעם? אין לי כוח לסבול יותר, אני רוצה ישר גן עדן. האם אלוקים רוצה לכרות לי את הנשמה מהעולם? לאן לפנות?

1467
אחי אינו בריא בנפשו וכל בני הבית בצער גדול. מה ניתן לעשות למענו?
יש לי אח שאינו בריא בנפשו, הוא גר איתנו בבית, ומאוד קשה לכולנו לראות איך הוא מתייסר. מה ניתן לעשות למענו?

1466
אני חושד באשתי שהיא בוגדת בי ואני רוצה להתגרש ממנה
לאחרונה אני עובר ייסורים גדולים מאוד. אני חושד באשתי שהיא בוגדת בי, וזה מצער אותי מאוד. נראה לי שהיא לא משורש נשמתי, ואני רוצה להתגרש ממנה. אשתי תמיד מודאגת, מפחדת, והיא צריכה המון תשומת לב, הרבה מגע וכו'. מה אני צריך לעשות במצב כזה?

1465
למה מחמירים כל כך בספרים הקדושים בעניין פגם הברית? ומה התיקון הכי קל לעוון הזה?
רציתי לדעת למה מחמירים כל כך בספרים על חטא הוצאת זרע לבטלה, ומהו התיקון הכי קל לזה?

1464
מה העצה הכי טובה להחזיק מעמד בחיי הנישואין? ומדוע אני רואה חסרונות באשתי?
רציתי לשאול מה העצה הכי טובה להחזיק מעמד בחיי הנישואין? ומדוע אני רואה אצל אשתי הרבה חסרונות?

1463
אני נשואה כבר שנה ומאוד רוצה ילדים. מה צריך לעשות כדי לזכות לכך?
אני נשואה עוד מעט שנה ואני כל כך רוצה ילדים. מה אפשר לעשות כדי לזכות לילדים? תודה רבה, אתם ממש מחזקים אותנו

1462
כשאני כועס אני לא שולט בעצמי ואני מעיר לאשתי, מבקר אותה וגורם לה צער
כשאני ואשתי רבים, אני מעיר לה ומבקר אותה וזה גורם מרירות לשנינו. אמנם זה נשמע אכזרי פשוטו כמשמעו אך כשאני בכעס אני לא יכול לשלוט בעצמי. יש בינינו חוסר אהבה והערכה והיא עזבה להורים שלה רחוק מביתנו. אני בחוסר וודאות ומבקש בכל יום שהקדוש ברוך הוא ישמע את תפילתי ושאני יוכל להיות הבעל הכי נפלא בשבילה ונכבה את הגיהנום שנוצר. מה הצדיק מציע לי לעשות?

1461
האם כדאי לנו לקחת שותף שלישי לעסק שברצוננו לפתוח?
ברצוני להקים עסק בבני ברק ביחד עם חבר. האם כדאי לנו לקחת שותף שלישי?

1460
אני בלחץ גדול משום שיש לי הרבה מטלות במסגרת הלימודים שלי ואינני רואה את הסוף
יש לי מטלות בלימודים שעלי לסיים בכדי לקבל תעודת הוראה ואני נתקלת בקשיים בכדי לסיים זאת ולא רואה את הסוף. בזמן האחרון אני מאוד ביקורתית כלפי עצמי ומלחיצה את עצמי מאוד. אנא הרב תן לנו עצה ותושייה מה לעשות בכדי שנצליח בכל מעשה ידינו?

1459
האם כדאי לטוס לחוץ לארץ כדי לאסוף צדקה עבור בניית בית?
אני רוצה להתחיל לבנות בית והמצב הכלכלי קשה. רציתי לשאול האם שייך לטוס לחוץ לארץ לאסוף שם צדקה כדי שיהיה לנו כסף להתחיל לבנות בית?

1458
בננו בן ה-3 הוא ילד מאוד רגיש ולפני כמה חודשים הוא התחיל לגמגם. מה עלינו לעשות?
בננו בן ה-3 מגמגם כבר תקופה של כמה חודשים. עיקר הגמגום הוא במילה הראשונה של המשפט. בנוסף הוא נורא רגיש באופיו ועדין נפש מאוד. הוא מפחד מכל מיני דברים וחסר ביטחון, אין לילה שהוא לא מתעורר ועובר לישון עם ההורים. הוא לא רוצה לישון בחדר שלו כלל.

1457
בכל פעם אני מתפתה ונופל לעבירות, איך אני יכול להשתחרר מהמצב הזה ולזכות להתחתן?
יש לי בעיה. אני לומד תורה כל ערב בשיעור קבוע ומתמיד בתפילות והכל, אך יש מישהי שבכל פעם מפתה אותי ואני נופל בפגם הידוע. כבר שלוש שנים שאני לא מצליח לעזוב אותה ויש לי אובססיה אליה. תכלס אני לא רוצה אותה ואני מנסה בכל פעם להתחיל מחדש ובום עוד פעם נופל.

1456
חזרתי בתשובה ולמדתי בישיבה, אך לא החזקתי מעמד ונפלתי. מה העצה כדי להחזיק מעמד?
אני מנסה להתקרב אל רבנו כבר ארבע שנים. הייתה לי תקופה קצרה של התעלות, למדתי בישיבה וגידלתי זקן ופאות. לצערי לא החזקתי מעמד ונכון להיום אני מתקשה מאוד אפילו בשמירת שבת, לא מצליח להתפלל במניין וכל שכן ללמוד תורה. אני חי בבית חילוני, האם עלי לעזוב את ביתי? ומה העצה כדי להחזיק מעמד?

1455
החתן שלי לעתיד לא רוצה שאני אדע במה הוא מתעסק, וזה מאוד מחשיד אותי
אני עומדת להתחתן אך יש דברים שהחתן שלי לא מספר לי והוא מתנהג במסתוריות בשבועיים האחרונים. אני שומעת שהוא מדבר עם חברים חילוניים שמתעסקים בהלוואות ובכספים. כשאני שומעת את השיחה, הוא מנתק מהר את השיחה איתם ואומר שהוא יתקשר אלי בחזרה כשהוא יהיה לבד. אני שואלת אותו במה הוא מתעסק ואולי זה לא כשר וזה אסור, והוא אומר לי לא להתערב בכספים ושזה לא ענייני. מה אני לא יהיה אשתו?!

1454
בגלל חוסר במקומות ישיבה בבית הכנסת שלי בני לא יכול לשבת לידי. האם כדאי לעבור לבית כנסת אחר?
בבית הכנסת שלי שהוא של חסידי ברסלב ומתפללים בנוסח עדות המזרח כפי מנהגי, אין מספיק מקומות ישיבה ואני מאוד רוצה שבני ישב לידי כדי שאוכל להשגיח עליו. האם כדאי לי לעבור להתפלל בבית כנסת אחר של חסידי ברסלב ששם מתפללים בנוסח אשכנזי ואוכל לשבת ביחד עם בני, או להמשיך בבית הכנסת שלי ובנוסח שלי, אך בני ישב בריחוק ממני? כיצד עלי לנהוג?

1453
יש לי חוסר בביטחון עצמי, וזה משפיע עלי גם בעניין עבודה וגם בעניין שידוכים
אני ילדה מאוד ביישנית ומופנמת, ואני חושבת שבגלל שיש לי חוסר ביטחון קשה לי מאוד להתחיל קשר עם מישהו. מה אפשר לעשות כדי שהביטחון העצמי שלי יעלה?

1452
אני בחור ישיבה, האם כדאי לי ללמוד כתיבת סת"ם?
אני בחור ישיבה ובקרוב פותחים קורס ללימוד סת"ם. רציתי לשאול את הצדיק: האם כדאי לי ללמוד כתיבת סת"ם או לא? אם כן, אשמח לקבל את ברכת הצדיק.

1451
אני עוסק בקירוב רחוקים ולאחרונה יש כמה אנשים שרודפים אותי וגורמים לי צער גדול
אני עוסק בקירוב רחוקים ומוסר שיעורים לציבור הרחב. לאחרונה קמו עלי כמה אנשים שמזלזלים בי, מדברים עלי לשון הרע, רודפים אותי ומצרים את צעדי. למרות שלא עשיתי להם כלום ואין לי שום דבר איתם הם גורמים לי צער גדול. למה זה קורה לי ומה אפשר לעשות כדי שהם יפסיקו?


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup