ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


1250
אני רוצה להשקיע את כל כולי בתלמידים, אבל אני מרגיש שזה בא על חשבון משפחתי
אני מלמד בחורים בישיבה ומצד עצמי אני מעונין להשקיע בתלמידים בכל מיני אופנים כי אני גם המלמד שלהם וגם האבא והאמא... אך סוף סוף גם אשתי רוצה לראות קצת את בעלה וגם לנו יש ילדים לחנך. יש לי צער ויסורי מצפון משום שברור לי שאיני מספיק להשלים את המלאכה עם כל בחור למרות שיש לי קשר מצוין עם כולם. האם יש מקום לחששות הללו?

1249
אנחנו רוצים להיות חלק מהקהילה הנפלאה ביבנאל, ורוצים את ברכתו של הצדיק
יש לנו רצון גדול להיות חלק מהקהילה הנפלאה ביבנאל שהצדיק עומד בראשה. נשמח לקבל את ברכתו של הצדיק לעבור מתוך ישוב טוב

1248
אין לי ביטחון עצמי ואני מרגיש כישלון גמור. איך אני יכול להתחיל להשתנות ולפרוח?
מהי העצה והדרך הנכונה להגדלת הביטחון של דימוי עצמי נמוך ופחד מכישלון? אני חי עדיין עם ההורים ועל חשבונם, ללא עצמאות, ללא ניסיון חיים, ללא כוח ומוטיבציה ויכולת להגשים את שאיפותיי

1247
האם האר"י באמת טבל במקווה האר"י? והאם יש במקווה זה מעלה מיוחדת?
רציתי לשאול על מקווה האר"י מאחר שאני רגיל לטבול שם. האם אכן האר"י טבל שם? אילו עוד צדיקים טבלו שם? והאם זה נכון שמי שטובל שם לא יצא מהעולם בלא תשובה?

1246
הבית שלנו הוא כמו חבית של חומר נפץ וכל הזמן יש בינינו מריבות
המצב בבית שלנו לא טוב, כל הזמן יש בינינו מריבות ואין לנו שלום בית. התחושה בבית היא כמו חבית של חומר נפץ, ואם נפלטת מילה אחת שלא במקום כבר הכל מתפוצץ. אנחנו רבים בלי סוף ושנינו מתוסכלים. נמאס לנו כבר לחיות ככה, אבל אנחנו לא יודעים איך לשנות את המצב העגום הזה. מה אנחנו יכולים לעשות?

1245
אני טורחת ומתאמצת להכין אוכל לבעלי, אבל הוא מעדיף לאכול אצל אמא שלו
יש לי משהו שמאוד מפריע לי: אני מכינה אוכל לבעלי בכל יום, טורחת כדי לשמח אותו, אבל המון פעמים הוא מחליט ללכת לאמא שלו ולאכול שם. זה כואב לי מאוד מאוד, ואני מאוכזבת מזה שהוא לא מעריך אותי ואת מה שאני עושה בשבילו. למה הוא מזלזל בי?

1244
אני ובת זוגי עומדים להתחתן, אבל כבר עכשיו היא מוציאה אותי מדעתי
אנחנו רבים בלי הפסקה והיא מוציאה אותי מדעתי, מה שאף בריה לא יכולה לעשות עד שאני מרגיש שבא לי להתפוצץ. בכול פעם שאנו רבים היא לא מרפה ולא נותנת לי להירגע ובזמן שאני עצבני היא ממשיכה להרתיח ולהתעקש וזה מוציא אותי מדעתי וגורם לי להגיב בצורה קיצונית. זה לא מתאים לי, כי בחיים לא הגעתי לרמות כאלו של עצבים

1243
מה כוונת חז"ל במאמר "גדול הנהנה מיגיע כפיו יותר מבן העולם הבא"?
לגבי מה שאמרו חכמים "גדול הנהנה מיגיע כפיו יותר מבן העולם הבא". אינני מבין את מאמר חז"ל הזה, כי הרי גם בעולם הבא האדם נהנה מיגיע כפיו ומקבל שכר על כל מה שהתייגע בעולם הזה בתורה ובמצוות. אם כן, מה הכוונה של חז"ל במאמר הזה

1242
יש לי בן לא בריא ואני סובל המון בחיים. אני לא מבין מה ה' רוצה ממני?
עברתי ילדות מאוד מאוד קשה, ומאז ועד עכשיו אני סובל. יש לי מחשבות עצובות על מה שהיה בעבר וגם על מה שקורה עכשיו כי הבן שלנו לא בריא והוא צריך רחמים רבים. אני לא מצליח להבין מה רוצים ממני מהשמים. אשמח אם תסבירו לי בבקשה למה כל זה קורה לי, והאם יש לי תקווה טובה?

1241
יש לי חברה כבר כמה שנים, נפרדנו וחזרנו כבר כמה פעמים. למה זה קורה?
לכבוד הרב. יש לי חברה כבר כמה שנים וכבר כמה וכמה פעמים התווכחנו ורבנו והחלטנו להיפרד. אחר כך חזרנו אחד לשני אבל אני יודע שזה יקרה עוד פעם. מה אני יכול לעשות כדי שזה לא יקרה?

1240
אני אברך כולל שמשתדל לעבוד את ה'. מדוע אני סובל צרות ורובצים עלי הרבה חובות?
שלום לצדיק. תודה לה' יתברך שיש לנו זכות להתייעץ עם צדיקי הדור שהם "אורים ותומים". אני אברך כולל, משתדל מאוד ללמוד תורה ולחיות כיהודי ירא שמיים. לצערי יש לי צרות ויסורים ורובצים עלי הרבה חובות. אני רואה שעוד הרבה אנשים מסביבי נמצאים באותו מצב ואני לא מבין מה ה' רוצה מאיתנו. למה זה ככה? ממה זה נובע?

1239
המצב הכלכלי שלי קשה מאוד. האם יש סגולה שמועילה לפרנסה טובה?
ברצוני לקבל חיזוק בעניין פרנסה. המצב הכלכלי שלי קשה מאוד, והדוחק מצער אותי מאוד. אני לא רואה את האור בקצה המנהרה וקשה לי להאמין שפעם יהיה טוב. מה עלי לעשות? האם יש סגולה שמועילה לפרנסה טובה?

1238
יש לי עסק אבל לא נכנסים אלי לקוחות. למה אין לי מזל?
יש לי עסק אבל אף לקוח לא נכנס אלי, בקושי אני חי ואני צריך להלוות כספים למחייה. כל החנויות ברחובות הסמוכים מצליחות ולכולן נכנסים לקוחות והם מתפרנסים יפה. אני לא יודע מה קרה ולמה אין לי מזל. מה עלי לעשות?

1237
אשתי מאוד רגישה, ואם אני אומר משהו לא במקום היא מפסיקה לדבר איתי
יש לי בעיה קשה: אשתי מאוד רגישה, אם אני אומר לה מילה שהיא לא רוצה לשמוע, מיד היא נכנסת בתוך עצמה ולא מעוניינת לדבר איתי, ולפעמים היא גם מדברת אלי לא יפה ומקללת אותי. איך אפשר לפתור את הבעיה?

1236
יש לנו שני ילדים וכבר חמש שנים אשתי לא מוכנה לחשוב על הריון נוסף
קודם כל יישר כח על התשובות היא מאירת עינינו. ברוך השם אני נשוי 8 שנים ויש לי שני ילדים. כבר חמש שנים אישתי לא מוכנה לשמוע על הריון. אשמח לשמוע עצה מכבוד הרב.

1235
שידכתי לקרוב משפחה בחורה, אך התברר שהיא ברמה רוחנית נמוכה. האם לנסות לבטל את השידוך?
הייתי השליח משמים לשדך אחד מקרובי משפחתי. הבחור הוא בן תורה אמיתי, צדיק וירא שמים, וכשהצעתי את השידוך הבנתי שגם הבחורה באה מאותו רקע. לאחר שנפגשו והתחילו את הקשר, התברר שהרמה הרוחנית שלה נמוכה בהרבה. האם עלינו לנסות לבטל את השידוך הזה, או להרים ידיים ולהבין שכך היה רצונו יתברך ולהתפלל לטוב?

1234
האם עדיף ללמוד שולחן ערוך עם כל האחרונים או שעדיף ללמוד את ספרי פוסקי דורנו?
רבנו כותב ללמוד שולחן ערוך, ומי שיכול שילמד עם כל האחרונים שעל הדף. האם המטרה היא להכיר את הדעות השונות באחרונים, ולכן אולי עדיף בימינו ללמוד משנה ברורה, כף החיים, ילקוט יוסף ופסקי תשובות שמאספים את כל האחרונים לדעת מה ההלכה בפועל, או שיש עניין בעצם הלימוד של השולחן ערוך עם כל האחרונים שעל הדף כמו שרבנו אמר?

1233
קראנו לבתנו 'לידור'. האם יכול להיות שבגלל השם שלה היא אנוכית?
יש לנו בת בגיל 12, כשנולדה קראנו לה לידור. זה כבר זמן רב שאשתי ואני מזהים טבעים אנוכיים ואגואיסטים בילדה, היא לא רואה את הזולת אלא את עצמה בלבד. חשבנו שאולי זה בגלל שהשם מתחיל ב 'לי' - הכל לי ושלי... האם להוסיף או להחליף שם? וכשמוסיפים שם, האם חייבים לקרוא תמיד בשם החדש או שמספיק רק מידי פעם?

1232
אנשים אומרים לי שאסור לי לתת צדקה לקופת 'קרן הצדיק' בגלל ש"עניי עירך קודמים"
יש לי בבית את קופת 'קרן הצדיק' ואני שמה צדקה ככל יכולתי עבור לומדי תורה ובית התמחוי ביבנאל. אנשים אמרו לי שזה לא טוב שאני נותנת את הצדקה שלי למוסדות שלכם, כי עדיף שאתן את הצדקה לעניים בעיר שבה אני גרה כי כתוב "עניי עירך קודמים". רציתי לשמוע את דעתו של הצדיק, האם הם צודקים?

1231
מוהרא"ש הבטיח שיהיו לנו ילדים, ואני צריכה חיזוק עד שהישועה תגיע
אני כותבת למוהרא"ש בענין שמאוד כואב לי: אני נשואה כבר תקופה ועדיין לא זכינו לילדים, אני יודעת שמוהרא"ש הבטיח לנו, אבל בכל זאת מאוד קשה לי ואני ישמח לקבל ברכה או עצה ממוהרא"ש

1230
בגלל שאנו מקפידים על כשרות מהודרת נגרמים הרבה ויכוחים במשפחה
בעלי הוא תלמיד שלכם והולך על פי הדרכת הצדיק ובית ההוראה ביבנאל. אנחנו אוכלים רק מוצרים בהשגחת הבד"ץ אך לפעמים יש לנו מריבות גדולות בשלום בית בגלל זה. ולמה? כי אני מאוד קשורה למשפחתי ולסבתי שתחיה ומה לעשות היא לא תמיד מקפידה שהכל יהיה בהכשר הבד"ץ

1229
לא נעים לי לקבל סיוע מתמיד מההורים של בעלי, אבל קשה לנו להסתדר לבד
בעלי לומד ואני עובדת ומרוויחה משכורת ממוצעת. הבעיה שבאמצע החודש אנחנו נשארים בלי כסף. מפריע לי לקבל סיוע מהוריו, כי זה מערב אותם בעניינים שלא הייתי רוצה שיידעו, אני רוצה שנתמודד לבד. אני ובעלי אוהבים ומסתדרים אך כשמגיעים לנושאים הללו תמיד נופלים למחלוקת ואי נעימות. אני דואגת ולא יודעת איך להתנהג?!

1228
הציעו לי לעבור ניתוח שיכול להקל על כאבי, אך יש חשש גדול שהניתוח ייכשל ואהפוך לנכה
יש לי בעיה בגב התחתון כבר שנים שאני סובל מכאבים ומטופל בכדורים. הציעו לי בעבר לעבור ניתוח אך אני מפחד בגלל שאחוזי ההצלחה הם נמוכים מאוד. יש לי חבר שעבר ניתוח דומה והיום הוא מרותק לכיסא גלגלים. מה הרב מציע לעשות?

1227
ערבי שעובד איתי מאוד מתעניין ביהדות ושואל הרבה שאלות, כיצד לנהוג איתו?
עובד איתי ערבי "דתי" והוא שואל אותי הרבה שאלות על הדת שלנו ועל משה רבנו. הוא מביא לי פסוקים מהתנ"ך ומבקש שאני יפרש לו אותם. חשוב לציין שהוא אומר שאם יתברר לו שיש יותר אמת מהקוראן שלהם הוא ילך אחרי האמת. מה עליי לעשות?

1226
אנחנו מפוחדים מאוד בגלל ההפגזות, מה עלינו לעשות?
מוהרא"ש שליט"א צדיק יקר. החמאס מפגיזים את כל הארץ ואף הגיעו למרכז! השם ישמור,
פחד פחדים, הילדים מבוהלים וכולנו קוראים תהילים. מה עלינו לעשות?

1225
בגלל שבעלי ברח לחו"ל, חייתי עם גבר זר ונולדו לי ממנו שני ילדים בעודי נשואה
בן זוגי ברח לחו"ל והשאיר אותי עם הילדים, הכרתי גבר אחר ונפלנו בעברה בעודי נשואה. רק כעבור שנה קיבלתי את הגט וחייתי עם אותו בן זוג 10 שנים. נולדו לנו 2 ילדים ובית הדין אסר עלינו להינשא. מנגד רב השכונה שלנו התיר. תוכלו בבקשה לייעץ לי מה לעשות?

1224
האם צריך לעזוב את אזור הדרום בגלל המלחמה ולנסוע להורי שגרים בירושלים?

אני גר באשדוד ורציתי לשאול את דעתו של הצדיק: האם במצב הנוכחי צריך לעזוב את העיר ולנסוע להורי הגרים בירושלים או להישאר בעיר אשדוד?

1223
מה הכוונה בדברי רביז"ל "הלימוד מהרבה מלמדים מזיק לאמונת היחוד"?
כְּשֶׁהוֹלֵךְ מֵרַב לְרַב, אָז צָרִיךְ לְחַזֵּק אֱמוּנָתוֹ בְּאַחְדוּת הַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ, כִּי הַלִּמּוּד מֵהַרְבֵּה מְלַמְּדִים מַזִּיק לֶאֱמוּנַת הַיִּחוּד. וְכֵן הָרַב שֶׁיֵּשׁ לוֹ אֱמוּנַת הַיִּחוּד, הוּא יָכוֹל לְהָאִיר לְכָל תַּלְמִיד וְתַלְמִיד לְפִי כּחוֹ, וְכָל תַּלְמִיד אֵינוֹ שׁוֹמֵעַ אֶלָּא מַה שֶּׁצָּרִיךְ לוֹ וְלא יוֹתֵר. האם מורינו ורבינו יכול להסביר לי את השיחה הזו?


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup