ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות


1222.
האם הקבר המיוחס לאשר בן יעקב בקדש נפתלי, הוא אכן הקבר שלו?
האם הקבר המיוחס לאשר בן יעקב עליו השלום בקדש נפתלי, הוא אכן הקבר שלו? למרות שהוא מצוין בספרים ולאחרונה שופץ לא ראיתי שהולכים לשם, ובפרט שכבוד הרב מציין תמיד שאשר יושב על פתחו של גיהנום ומי שלומד משניות אינו מניח לו להיכנס שם. מה דעת הרב לגבי הקבר? והאם יש עניין ללכת לשם גם אם אין מסורת ברורה? להמשך »
1221.
דאגת הפרנסה רובצת עלי ואני חושש שלא אצליח לפרנס את אשתי בכבוד
העניין של הפרנסה מאוד מטריד אותי כי אני עובד מהבית ומפחד שלא אצליח לפרנס בכבוד ושאני אהיה בעל רע להמשך »
1220.
האם יש סגולה או עצה ללידה קלה ושהעובר יהיה בריא ושלם?
בתחילת הריון ורציתי שהרב יגיד לי האם יש סגולה או עצה ללידה קלה ושהעובד יהיה בריא ושלם, וכן שהרב יברך אותי שאזכה לבן צדיק ובריא וירבה נחת להוריו ושתהיה לי לידה קלה להמשך »
1219.
חלק מהקרובים קוראים לי 'יוסף' וחלקם קוראים לי 'יוסי'. איך עלי לקרוא לעצמי?
אני לא יודע מה שמי האמיתי. שאלתי את ההורים שלי איך קראו לי בברית יוסי או יוסף והם לא זוכרים. האנשים מהעבר קוראים לי יוסי, האברכים מהכולל וכל האנשים שהכרתי אחרי שחזרתי בתשובה קוראים לי יוסף. מה דעתו של הרב בעניין להמשך »
1218.
התעקשתי בתפילה על דבר מסוים כל החיים אך לא נעניתי. איך זה יכול להיות?
האם זה בסדר להתעקש בתפלה? כי יש משהו שהתפללתי ובכיתי עליו כל חיי אפילו אצל ציון רבינו, משהו טוב ורוחני לא סתם איזו שטות אך לבסוף לא נעניתי. איך זה יכול להיות? הרי תמיד מוהרא"ש אומר שאין כמו תפלה ומה שתפלה פועלת שום דבר לא יכול לפעול אז מה קרה כאן? להמשך »
1217.
קשה לי לתקשר עם אנשים וזה גורם לי מתח רב. מדוע זה קורה לי?
יש אנשים שאני מדברת איתם יותר חופשי אבל יש אנשים שממש קשה לי לפנות אליהם והשיחה קשה עלי מאוד מאוד. לרוב אין לי מה להגיד ואני מצויה במתח רב. שאלתי היא מדוע זה קורה לי?! להמשך »
1216.
כל מה שמעניין את בעלי זה רק הטלפון, המחשב והטלוויזיה ואין בינינו תקשורת
יש לי בעיה עם הבעל. אין בינינו תקשורת טובה והייתי מגדירה אותה אפילו גרועה. לא חלמתי על יחסים מהסוג הזה. אנחנו לא מדברים בינינו ולכן גם קשה לי רגשית להיות איתו וכו'. אין לו עניין במתרחש במשפחה כל מה שמעניין אותו הוא הטלפון, המחשב, הטלוויזיה, החדשות והאוטו שחלילה לא יכניסו אוכל וילכלכו... תציל אותי אני בצרה כי זה לא חיים להמשך »
1215.
מה דעתו של הצדיק לגבי אברכים שטסים לחוץ לארץ לצורך פרנסה?
רציתי לדעת מה דעתו של הצדיק לגבי אברכים שטסים לחוץ לארץ לצורך פרנסה? להמשך »
1214.
מה העניין בטבילת מקווה ובתפילה בקברי הצדיקים?
האם משנה מקום משנה מזל נחשב גם ממזל טוב למזל רע? ומה ענין טבילת מקוה? וכן אם טובלים לזכות מישהו, האם צריכים להזכיר את שמותיהם בפה או מספיק לכוון? מה הענין להשתטח על קברי צדיקים? יש לי זמן ללכת כל יום חצי שעה, האם כדאי ללכת כל יום, או מספיק פעם בשבוע או פעם בחודש? להמשך »
1213.
האם יש עניין לנסוע לשבת חנוכה אל הציון של רבינו באומן?
בעלי רוצה לנסוע לשבת חנוכה באומן, אני נשארת לבד עם שמונה ילדים שביניהם שש בנים, והם צריכים את האבא, האם יש ענין לנסוע גם לשבת חנוכה? מספיק שאני סובלת בראש השנה, עם כל זאת אני מניחה לו לנסוע בחפץ לב להמשך »
1212.
התרגלתי לחטוא בהסתכלויות אסורות, האם יש עצה לצאת מהתאווה הזו?
לצערי הרב אני שקוע מאוד בתאווה הידועה, הראש שלי מלא מחשבות רעות והרהורים מגונים, אני נכשל בכל פעם בהסתכלות בפורנוגרפיה. אני מאוד מתבייש לכתוב את זה, אבל אני באמת רוצה לצאת מזה ולהפסיק לחטוא. השאלה איך יוצאים מזה אחרי שהתרגלתי לחטוא בכל פעם? האם יש עצה להינצל מהתאווה? להמשך »
1211.
מה ההבדל בין 'איש כשר' לאיש פשוט? ובמה הוא יותר גדול ממנו?
יש לי שאלה ואני מבקש שלא תקפידו עלי שאני שואל אותה: מה ההבדל בין 'איש כשר' לאיש פשוט מהמון העם? ובמה האיש הכשר יותר גדול מאדם רגיל? להמשך »
1210.
הבן שלי לא מצליח לשלוט בעצמו והוא עושה את הצרכים שלו במכנסיים
בימים האחרונים אני מקבל מהמלמד טלפונים שאבוא לתלמוד תורה כדי להחליף בגדים לבני, כי הוא התלכלך בעצמו במקום ללכת לשירותים. כמה שאני לא מסביר לבן ומדבר איתו והבטחתי לו מתנות זה לא עוזר להמשך »
1209.
הרב של בעלי שידך בינינו, אך לא רצה לקבל שכר שדכנות. האם ייתכן שבגלל זה עדיין לא נפקדתי?
לא שילמנו דמי שדכן לרב הישיבה של בעלי שהציע את השידוך בינינו. הרב לא רצה שנשלם לו, אך אולי יש עלינו קפידה בכל זאת ועלינו לשלם לו עכשיו אפילו שעברה יותר משנה מאז החתונה? להמשך »
1208.
היכן ניתן ללמוד את השקפתו והדרכתו של הצדיק בעניינים שבינו לבינה?
היכן ניתן ללמוד איך לנהוג בכל הנושא של בינו לבינה על פי דעתכם הקדושה. באיזה ספר? יש היום הרבה דעות בנושא והרבה אנשים שחוזרים בתשובה מבולבלים מאוד ולא יודעים כיצד לנהוג להמשך »
1207.
מדוע בספר 'סיפורי מעשיות' כלולים דווקא המעשיות הללו, הרי רבינו סיפר עוד הרבה סיפורים?
למה בספר 'סיפורי מעשיות' של רבינו ז"ל כלולים רק שלוש עשרה מעשיות, הלא יש עוד הרבה מעשיות שרבינו ז"ל סיפר? להמשך »
1206.
בני ובעלי לא מסתדרים ואני אובדת עצות בגלל שהמצב בבית לא טוב
הבן שלי בגיל שלוש עשרה וחצי רב הרבה פעמים עם אבא שלו, וכבר ארבעה חודשים הוא גר אצל אבא שלי שגר קומה מעלי. הוא לא מוכן בשום פנים ואופן לשמוע על אבא שלו להמשך »
1205.
אני עובר ייסורים קשים כבר שבע שנים מאדם קרוב. איך אזכה לישועה?
אני עובר ייסורים קשים כבר שבע שנים מאדם קרוב. התפללתי הרבה על זה והלכתי להרבה צדיקים כדי לקבל ישועה, וגם הייתי בקברות צדיקים ועוד ועוד השתדלויות אך ללא הועיל. האם יש איזו שהיא קבלה אחת שאוכל לקבל על עצמי בכדי שתהיה לי ישועה מידית? להמשך »
1204.
מה הכוונה בדברי רבינו שאמר "התענית של יום חמישי מסוגל לגידול הילדים"?
רציתי לשאול לגבי מה שרבינו הקדוש כתב בספר המידות "התענית של יום חמישי מסוגל לגידול הילדים". מה הכוונה ואיך מבצעים זאת? להמשך »
1203.
קשה לי מאוד לקיים את ציווי רביז"ל שלא לשתות שום דבר לפני התפילה
אני יודע שרביז"ל הזהיר מאוד שלא לשתות קודם התפלה, אבל מאוד קשה לי לקיים את זה, וזה ממש מסירות נפש בשבילי, כי כשאני לא שותה קפה כל התפילה עלי כמשא כבד בלי שום חיות ובלי שמחה להמשך »
1202.
מה המעלה של תפילה בקברי צדיקים? ומה התדירות המומלצת ללכת לקברי צדיקים?
מה המעלה של תפילה בקברי צדיקים? ומי שיש באפשרותו ללכת לקברי צדיקים בכל יום, האם כדאי לו ללכת בכל יום או פעם בשבוע או בחודש? להמשך »
1201.
לאחר עשר שנות נישואין התגרשתי ואני מרגישה שהפסדתי עשר שנים מחיי
התארחנו כמה פעמים ביבנאל והגעתי לצדיק להתייעץ לגבי הזוגיות שלי, אך לבסוף התגרשתי. אני מרגישה שבזבזתי זמן יקר מחיי כמעט 10 שנים להמשך »
1200.
הרופאים החליטו שבעלי צריך לעבור ניתוח. האם הצדיק ממליץ לנו לעשות את הניתוח?
בעלי צריך לעבור בעוד כמה ימים ניתוח להסרת יבלת בשתי הרגליים. הרב בני פישר המליץ לנו לעשות את הניתוח. מה דעתו של הצדיק, האם לעשות את הניתוח? להמשך »
1199.
האם יש בעיה לפקוד את קברי ההורים שלא ביום השנה שלהם?
האם יש בעיה לעלות לקברי ההורים שלא ביום השנה שלהם, או שזה מותר ואפילו רצוי? להמשך »
1198.
אנו נמצאים בחרדה גדולה מהמלחמה בדרום הארץ וצמאים לדברי חיזוק מהצדיק
אנו נמצאים בחרדה גדולה מהמלחמה בדרום הארץ. המחבלים יורים עלינו טילים, אין לימודים ואין עבודה וכולנו בחרדה גדולה מהבאות. אולי הרב יכול לתת לנו כמה עצות במה להתחזק, ומה אנו יכולים לעשות כדי לעבור את הימים האלו ברגיעה? להמשך »
1197.
האם כדאי לי לעזוב את משפחתי לכמה חודשים, כדי לעבוד בחו"ל ולהחזיר חובות?
אני עובד במשרה מלאה בחינוך ואני נהנה מהעבודה, אבל אני לא מצליח לגמור את החודש והחובות שלי גדלים. יש לי אופציה לעבוד בארצות הברית בתור משגיח כשרות בבית מלון ולהרוויח כפול. האם יש מקום לשקול לעזוב את המשפחה שלי לכמה חודשים לעבוד בחוץ לארץ כדי שאוכל בעזרת ה' להתחיל להחזיר חובות? להמשך »
1196.
זכיתי להיות בציון רביז"ל. מה עוד צריך לעשות כדי לתקן את העבירות החמורות בהם נכשלתי?
ה' זיכה אותי והייתי בציון רבינו באומן ואמרתי את התיקון הכללי. מה אני צריך לעשות עוד כדי לתקן עבירות חמורות? להמשך »
1195.
אני מאוד רוצה ללמוד תורה, אבל לא מצליח. מה העצה להתמדה בתורה?
ברוך ה' אני לומד בישיבה קדושה ומשתדל להתחזק. אני מאוד רוצה להתמיד בתורה, אבל כשאני רוצה להתחיל ללמוד יש לי הרבה קשיים ובלבולים ולבסוף אני לא מצליח ללמוד כמו שרציתי. אודה לכם מאוד מאוד אם תגידו לי מה העצה להתמדה בתורה. תודה רבה מקרב לב
להמשך »
1194.
האם יש לאדם פתחון פה ואפשרות לדבר עם ה' יתברך ביום הדין לאחר פטירתו?
אדם שהיה מתבודד בתמימות כפי יכולתו עם ה' בעולם הזה, האם גם ביום הדין הוא יוכל לדבר עם הקדוש ברוך הוא או שביום הדין של האדם אין לו שום אפשרות לדבר?
להמשך »
1193.
כיצד ראוי להתנהג בפגישת שידוך, האם גם במעמד כזה יש לשמור את העיניים?
אני בן 22, רווק ונמצא בתהליך חזרה בתשובה. אין לי שום קשר עם נשים והשאלה שלי איך אפשר במציאות של שמירת העיניים וניתוק מוחלט מהמין השני למצוא את הזיווג? כיצד ראוי להתנהג בפגישת שידוך, האם גם במעמד כזה יש לשמור את העיניים? להמשך »
1192.
מה הכוונה "משנה מקום משנה מזל"? ומה הקשר בין המקום שהאדם גר להצלחה שלו?  להמשך »
1191.
אין לי עבודה ומשעמם לי מאוד לשבת בבית, מה הצדיק ממליץ לי לעשות?
אין לי עבודה ומשעמם לי מאוד לשבת בבית, מה הצדיק ממליץ לי לעשות? להמשך »
1190.
הציעו לי כמה שידוכים, אך הבחורות דחו אותי בגלל הזקן. האם אפשר לסדר את הזקן?
אני בחור קרוב לגיל 40, מקושר לחסידות ברסלב ולצדיק. בתקופה האחרונה הציעו לי כמה שידוכים, אך הבחורות דחו אותי אחרי הפגישה בגלל הזקן. מה לעשות? האם אפשר לסדר את הזקן? ואם לסדר עד כמה לסדר? להמשך »
1189.
שמעתי מעבר לדלת שהיה לכם ויכוח סוער עם מישהו לגבי ראש השנה באומן
שלחתם אותי החוצה וכו', ושמעתי שהיה לכם ויכוח עם מישהו וכו', בענין ראש השנה באומן וכו', רציתי מאד שתכתבו לי על כל פנים בקיצור מה שאמרתם וכו', אני מתבייש לבקש מכם דבר זה, אבל בוודאי יצא מזה תועלת, כי כפי ששמעתי תחת הדלת היה לכם ויכוח סוער להמשך »
1188.
נקלענו לחובות ויש לנו נושים ואיננו מצליחים לצאת מהמצב הזה
נקלענו לחובות ויש לנו נושים, איננו מצליחים לצאת מהמצב הזה. אנחנו מאוד לחוצים ורוצים עצה וברכה מהצדיק, ורוצים לעבור ליבנאל להמשך »
1187.
בעלי מתנהג בגסות רוח ומשפיל אותי ואני סובלת וממורמרת, מה עלי לעשות?
בעלי מתנהג בגסות רוח, משפיל אותי בלי גבולות, ומקלל אותי קללות קשות. כשהוא מתעצבן אין לו עצם בלשון, קשה לי מאוד, הוא לא מספר לי כלום ולא מתייעץ איתי. כשאני מנסה לדבר איתו הוא מתחיל להשתגע... כבוד הרב, אני סובלת וממורמרת. מה עלי לעשות? להמשך »
1186.
מדוע יש צדיקים שעבודתם בצעקות ותנועות משונות, ויש צדיקים שמתנהגים בפשטות גמורה?
ברצוני לשאול למה רואים שיש צדיקים שהם מרעישים עולמות וכל עבודתם היא בצעקות ובתנועות משונות, ויש צדיקים שמתנהגים בפשטות גמורה עד שלא רואים עליהם שום דבר מיוחד, ואדרבה חושבים עליהם בדיוק ההפך שהם אנשים פשוטים לגמרי כמו כל אחד אחר. מה ההסבר לזה? אודה לכם מאוד אם תענו לי להמשך »
1185.
אני נמשכת תמיד לעצבות ודיכאון ואני לא יודעת למה זה קורה לי
אני נמשכת תמיד לעצבות ודיכאון ואני לא יודעת למה וזה גורם בין השאר גם למתח בבית עם בעלי. איך אני יכולה לצאת מהמרה שחורה ולהיות בשמחה? להמשך »
1184.
אני צריך להכין עבודה בנושא 'בארה של מרים', אודה מאוד לרב אם יוכל לכוון אותי
רציתי לדעת מקורות על בארה של מרים, אודה לכם מאד אם תוכלו לענות לי על זה, כי אני צריך לכתוב על זה לעבודה באוניברסיטה שאני לומד בה להמשך »
1183.
הגעתי להבנה שהתגלגלה בי נשמתו של רבי חייא. איך אפשר לדעת שזה לא דמיון?
במשך החיים קיבלתי סימנים שונים שהובילו אותי לגילוי של שורש הנשמה שלי. לאחרונה חזיתי בעיני רוחי קטעי חיים של רבינו חייא בר אבא. שאלה: כיצד אדע לבטח שזה לא דמיונות או יצר הרע גורם, איך אפשר לדעת בוודאות? להמשך »
1182.
יש מנהג לתת לכלה בחופה טבעת כסף עם האות ה' עליה. האם זה מנהג טוב?
אני בעזרת השם מתחתן בקרוב ואמרו לי שיש מנהג לתת לכלה בחופה טבעת מכסף עם האות ה' עליה. רציתי לשאול מה מקור המנהג והאם טוב לנהוג כך? האם זה משנה אם האות תהיה בצד הפנימי או החיצוני של הטבעת? האם זה משנה אם האות ה' חרוטה או בולטת? להמשך »
1181.
מאז שבני הקטן נבהל מכלב, כל דבר מפחיד אותו והוא לא מוכן לישון לבד
יש לי ילד בן 3. לפני כמה חודשים הוא נבהל מכלב ומאז יש לו פחד מכלבים. בנוסף, מאז יש לו פחד מרעשים וכל רעש הכי קטן מלחיץ אותו, למשל: אוטובוס, משאית, אופנוע, וכדומה. בתקופה האחרונה הוא גם לא מוכן לישון לבד רק איתנו ורק כשהאור דולק. מתחת לכרית שלו שמתי תהילים, מלח וסכין אבל זה לא עוזר. כשהוא מתעורר בלילה ואנחנו לא לידו הוא מתחיל עם הבכי והצעקות להמשך »
1180.
נפגשתי עם בחורה שסיפרה שלכמה בחורים שהיו איתה בקשר קרו אירועים טראגיים. האם להמשיך להיפגש?
מה עושים כאשר בחורה שאני נפגש איתה מספרת שהיה לה קשר עם כמה בחורים בעבר ולכל אחד מהם קרה אירוע טרגי, אחד קיבל דום לב ונפטר חודש לפני החתונה, אחד עבר תאונת דרכים ונפצע קשה. האם להמשיך או לחתוך? להמשך »
1179.
רוצים להכיר לי בחורה שגדולה ממני ב-6 שנים. מה דעתו של הרב?
רוצים להכיר לי בחורה שגדולה ממני ב-6 שנים, היא בת 31 ואני בן 25 ואיני יודע האם זה שייך בגלל ההפרש הגיל, כי אולי יש שוני בדעת, בבגרות ובנושאי השיחה. גם הנמרצות של כל אחד מבני הזוג שונה. רציתי לדעת מה כבוד הרב אומר בנושא, ועד איזה הפרש בגיל זה עדיין בסדר? להמשך »
1178.
אנחנו לא מרוצים מהישוב בו אנו מתגוררים, האם לעבור למקום אחר?
בעלי ואני התחתנו לפני ארבעה חודשים ועברנו לישוב בצפון שהוא חילוני-מסורתי. בעלי אברך בכולל ואני מורה ומאוד קשה לנו עם נושא הצניעות ואורח החיים החילוני. בבניין שלנו יש ריח של עישון סמים והשכנים משמיעים מוסיקה לועזית רועשת כל היום וברחובות יש פריצות רבה. שכרנו דירה עם חוזה, בעלי נכנס לכולל ומקבל מילגה ואני קיבלתי משרה חדשה. אנחנו מאוד לא מרוצים מהמקום להמשך »
1177.
רבינו רצה שנספר לבנינו את הסיפור המובא בחיי מוהר"ן בסימן פ"ג. מה מיוחד בסיפור הזה?
בחיי מוהר"ן סימן פ"ג מובא מעשה: "אספר לכם מה שראיתי ותספרו לבניכם". מעניין אותי מאוד מדוע רבינו ז"ל בחר שנספר לבנינו דווקא מעשה זה, כי הרי בכל שאר המעשיות אפילו במעשיות שנדפסו בחיי מוהר"ן שהם סתומות מאוד יכולים למצוא רמזים יותר בולטים של התחזקות וכו', ולמה בחר רבינו בזו בסיפור שנספר לבנינו? להמשך »
1176.
רביז"ל אמר שעל ידי כל שיחה שלו יכולים להיות איש כשר. האם הכוונה גם על שיחות המדברות מגשמיות?
רביז"ל אמר שעל ידי כל שיחה ושיחה שלו יכולים להיות איש כשר באמת. האם הכוונה רק על שיחות המדברות מעבודת השם או אפילו שיחות המדברות מגשמיות? למשל השיחה שרביז"ל אומר שלא לאכול בצלים, כיצד יכולים על ידי שיחה זו להיות איש כשר באמת כל ימי חייו וכדומה שאר שיחות? להמשך »
1175.
מאז מותה הטראגי של אמי הפסקתי להדליק נרות שבת. האם אני נוהג כשורה?
לפני כשנה וחצי אמי עליה השלום באה להדליק נרות שבת ונשרפה למות. מאז הפסקתי להדליק נרות כי אני מאוד שבור. האם הרב יכול לחזקני? והאם אני כן צריך להדליק נרות שבת למרות מה שקרה? להמשך »
1174.
נתתי הרבה צדקה אך עדיין לא מצאתי את זיווגי. מה עוד עלי לעשות?
אני גרוש למעלה מחמש שנים בלי ילדים. עשיתי הרבה דברים כדי לזכות לישועה ולמצוא את הזיווג שלי, אך עדיין לא זכיתי לישועה. אני לא צעיר וכבר בגיל 31 וההורים שלי בצער שאני לא נשוי, וגם לי אין ישוב הדעת. מה עוד עלי לעשות כדי לזכות לישועה שלי? להמשך »
1173.
מדוע הלל הזקן היה כעפר לכל מי שבא אליו וביזה את עצמו?
הסיפור של ענוותו של הלל, כשהטרידו אותו בשאלות 'חשובות' כשרחץ לכבוד שבת, זהו סיפור נורא ונפלא. אבל בקטנות שכלי איני מבין למה היה צריך לעשות את עצמו כעפר לפני כל שואל, הלא היה יכול לומר לו בניחותא: אדבר עמך לאחר שעה! אני עסוק עכשיו! ולמה היה צריך לבזות את עצמו כל כך? להמשך »
1172.
אני מתכתב אתכם כבר עשר שנים, אך לאחרונה כמעט ואיני מקבל תשובה בחזרה
לאחרונה אני מקבל ממכם תשובה על מכתב אחד מתוך עשרים שאני שולח. נראה שהצדיק החליט להשקיע עכשיו יותר בעיקר בשו"ת ברסלב ולענות לאנשים מבחוץ. אם יורשה לי לשאול, מדוע מוהרא"ש לא כותב תשובות גם לאלו שהם מבפנים? להמשך »
1171.
אני לא מסתדר עם אשתי ורוצה להתגרש, אך לא אעשה זאת לפני שתגידו לי מה דעתכם
שלום לכבוד הצדיק. אני לא מסתדר עם אשתי, ואני רוצה להתגרש ממנה, אבל לא אעשה את זאת עד שתגידו לי מה אתם חושבים על כך. מה דעתו של הצדיק בעניין? להמשך »
1170.
מה דעתו של מוהרא"ש בעניין הפולמוס שנתהווה לאחרונה לגבי ראש השנה באומן?
אל הגאון הצדיק מוהרא"ש שליט"א. מצורפים בזאת כמה מודעות וכן שני קונטרסים שיצאו לאחרונה בעניין הפולמוס שנתהווה לאחרונה לגבי הנסיעה לראש השנה באומן. אשמח לדעת את חוות דעתכם בעניין. תודה וכל טוב סלה להמשך »
1169.
בעלי אובחן כחולה ב'נרקסיזם', הוא משתלט עלינו והחיים איתו בלתי נסבלים
סבלתי מבעלי במשך שנים, הוא מתנהג אלי ואל בתי הבכורה באופן נורא. המטפלים שניסו לעזור לו אבחנו שהוא סובל מ"נרקיסיזם". רוב הזמן הוא לא בבית, אבל כשהוא נמצא כאן הוא ישן כל הזמן וצורח עלינו. מה עליי לעשות? האם אני יכולה להתגרש במקרה זה? להמשך »
1168.
קרובת משפחתי משתפת אותי בבעיות בשלום הבית שלהם. האם לנסות לעזור להם?
יש לזוג ממשפחתי הקרובה בעיית שלום בית, והאישה מדברת איתי על כך המון פעמים ומספרת לי את הצער והתסכול, ויוצא שאני מעורבת במה שקורה בין בני הזוג. איך אני אמורה לנהוג בסיטואציה כזאת? להמשך »
1167.
יום הולדתי מתקרב, וברצוני לשאול מה ראוי וכדאי לעשות ביום זה?
יום הולדתי מתקרב ורציתי לשאול מה ראוי וכדאי לעשות ביום זה: האם ללמוד כל הלילה? האם לנסות לעשות התבודדות ארוכה? או אולי להקדיש את הזמן להודאה לה' יתברך על החסדים? להמשך »
1166.
אני עובדת בפנימייה לנוער במצוקה ואני סובלת שם מאוד. האם כדאי לי לעזוב?
אני עובדת עם נוער במצוקה שהוציאו אותם בצו רווחה מהבית לפנימייה, הם מלאי כעס על כך שהם בפנימייה וקשה לעבוד איתם. גם מבחינת צניעות זה קשה כי אני דתייה והפנימייה חילונית. האם כדאי לי לעזוב? להמשך »
1165.
סבתא שלי חולה במחלה הארורה ונמצאת במצב קריטי ואני זקוקה לחיזוק ועידוד
סבתא שלי נמצאת במצב קשה מאוד בבית החולים, היא מונשמת בגלל המחלה הארורה ולטענת הרופאים הימים שלה ספורים. אני בקושי מתפקדת בבית עם הילדים ועם בעלי ואני זקוקה לחיזוק ולעידוד להמשך »
1164.
עברתי ילדות קשה מאוד, מכות רצח והתעללות מינית ומאז החיים שלי הפכו קשים מאוד
ילדותי עברתי הרבה דברים קשים: אונס, מכות רצח מאבא שלי, ישנתי ברחובות, נזרקתי מסמינרים, התעללות מינית מדוד ועוד הרבה. מאז החיים שלי הפכו קשים מאוד להמשך »
1163.
אחותי התאסלמה, חיה עם ערבי פלסטיני ועומדת להתחתן איתו. מה עושים?
אחותי התאסלמה ונמצאת בקשר עם ערבי פלסטיני, היא חיה איתו כבר שנתיים ואומרת שהיא רוצה להיות שהידית. הם מתכננים להתחתן ולעבור לגור בכפר ערבי. כבוד הרב מה עושים? להמשך »
1162.
בעלי צריך לעבור ניתוח בגב בעקבות תאונה, אך הרופאים חלוקים בדעתם לגבי הניתוח
בעלי היקר עבר תאונת עבודה לפני שנתיים ונוצרו לו שתי פריצות דיסק בעמוד השדרה. שני רופאים מומחים המליצו לעשות ניתוח, אך יש מחלוקת על צורת הניתוח ואנחנו לא יודעים מה לעשות להמשך »
1161.
אני בן ארבעים ומרגיש שאיני מוצא את דרכי בחיים, הכל תקוע
אני בן ארבעים ומרגיש שאיני מוצא את דרכי בחיים: אין אנו יודעים מה מקום המגורים הרצוי לנו, אין לי ודאות בעבודה ובפרנסה, איני יודע במה אני טוב כדי לפרנס את משפחתי והמינוס עולה כל חודש... אף שאני אוהב ללמוד תורה, כמעט ואין לי זמן להתעסק בה להמשך »
1160.
מצד אחד אני רוצה ללכת עם פאה כדי שלא יראו את שערי, ומצד שני אני חוששת מדברי אלו שאוסרים פאה
ראיתי מכתב שלכם שבו כתוב שאישה שרואים את שערות ראשה עדיף שתלך עם פאה כי הזוהר הקדוש אומר שזה חמור מאוד אם רואים את השערות של האישה. המציאות היא שאני מגלה קצת את השיער מתחת לכיסוי ראש, אבל אני יודעת שאם אלך עם פאה היא תהיה פאה ממש ״מודרנית״. חוץ מזה אני מאוד אוהבת את המטפחת גם מבחינת צניעות להמשך »
1159.
בשנים האחרונות קיבלתי הרבה ביזיונות ואני לא מצליחה לשכוח אותם. מה אעשה?
בשנים האחרונות קיבלתי הרבה מאוד ביזיונות, מכות וקללות מקרובי. אמנם לא עניתי להם ולא קיללתי בחזרה ולא החזרתי מכות כי לא מצאתי לנכון להשיב להם. אך עברו חודשים ושנים ואני מצפה מהאנשים הללו לבקש סליחה ולהתוודות לפחות לפני יום כיפור. בקשת הסליחה לא מגיעה ולמרות שאני מתאמצת לא לנטור טינה ולא לנקום ואף לסלוח אני מוצאת את עצמי בוכה ומדוכאת בכל פעם שאני נזכרת במה שעשו לי ללא עוול בכפי. אני סולחת אך לא מצליחה לשכוח. מה אעשה? להמשך »
1158.
האם זה נכון שלאישה קשה להתקרב לה' יתברך הרבה יותר מגבר?
אשתי חושבת שלגבר יותר קל להשיג קירבה לה' מאשה וזה שובר אותה. היא מרגישה שה' אוהב אותה פחות מגברים. איך אני יכול לחזק אותה ולהראות לה שזה לא נכון? להמשך »
1157.
הוריי נמצאים על סף גירושין. האם להתערב ולנסות להשפיע עליהם?
הוריי עומדים על סף גירושין. אני די משלימה עם הגירושין על אף שזה כואב, אבל מה אני יכולה לעשות שהוא לא מסתדר איתה והיא לא איתו... האם אני צריכה להתנהג כאילו כלום לא קורה, או שלנסות ולייעץ להם בעניינים שיש לי השפעה עליהם? האם בכלל יש צורך להתערב, כי אולי אם הם יתגרשו זה לטובה? להמשך »
1156.
החלטתי להפסיק להסתכל בניאוף וזרקתי את הכל, אבל אני מרגיש שהקושי מתגבר והתורה לא עוזרת לי לצאת מהחושך
לפני כמה חודשים החלטתי שאפסיק להסתכל בסרטים וזרקתי את כל הזבל הן האינטרנט והן המגזינים שהייתי רגיל להסתכל בהם. זה היה לי קשה מאוד מאוד אבל ידעתי שאני צריך לעשות את זה, אבל אחר כך התחלתי שוב להשתגע מהיצר הרע וכל אשה וכל בחורה שאני רואה ברחוב אני נעשה משוגע ואני מוכרח להסתכל עליה. עד עכשיו היו יכולים לעבור כמה ימים שלא פגמתי אבל עכשיו אני פוגם בכל פעם להמשך »
1155.
מה אנו אמורים ללמוד מסופת ההוריקן 'סנדי' שהכתה בארצות הברית?
האם הרב יכול להסביר מה אנו אמורים ללמוד מהאסון של סופת ההוריקן 'סנדי' שהכתה בשבוע שעבר בארצות הברית והגיעה גם לאזורים יהודיים? תודה להמשך »
1154.
האם זה נכון שהרב אמר ששנה זו תהיה הגאולה של כל עם ישראל?
ראיתי שכבוד הרב כתב במכתבים, והבנתי שגם באומן הרב אמר ששנת תשע"ג זה ראשי תיבות ת'היה ש'נת ג'אולה ע'ולמית. האם אכן בשנה זו תהיה שנת הגאולה של כל עם ישראל? להמשך »
1153.
מדי פעם אני הולכת לקיוסק של אחי החילוניים ויושבת שם. האם יש בזה בעיה?
אני אישה חרדית ויש לי אחים שאינם שומרי מצוות. יש להם קיוסק ומדי פעם אני הולכת לשם, יושבת ומדברת איתם. רציתי לשאול: האם יש בכך בעיה כלשהי? להמשך »
1152.
אין לי עכשיו עבודה ואני חושב לנסוע לאמריקה, אולי שם יפתח לי המזל
אני נמצא בפולין, סיימתי לעבוד ואין לי עכשיו עבודה והפרנסה קשה, אני מרגיש חסר אונים ואני חושב לנסוע לאמריקה, אולי שם יפתח לי המזל להמשך »
1151.
לאן נעלמו מי המבול, הרי לא יתכן שכדור הארץ יכיל את כל המים?
להמשך »
1150.
אף שאני בהריון, החלטתי להתגרש מבעלי בגלל חילוקי דעות קשים
לי ולבעלי יש חילוקי דעות קשים מאחר וכרגע אנו מתגוררים במרכז הארץ ושנינו עובדים כאן, ואני לא מבינה את הרצון שלו לעזוב הכל ולחזור לירושלים. בנוסף הוא לא מכבד את המשפחה שלי והוא טוען שהם מסכסכים בינינו • להמשך »
1149.
יש לי בעיות בשלום בית. מה יכול לשפר את הקשר ביני לבין בעלי?
אני שומרת מצוות ומתגוררת בחוץ לארץ. יש לי בעיות בשלום בית ורציתי מאוד שהרב יכתוב לי כמה הנהגות טובות כדי לשפר את הקשר ביני ובין בעלי להמשך »
1148.
אני חושש שאם אתוודה לפני הצדיק על מעשי ואספר במה נכשלתי הוא ירחק אותי
אני חושש שאם אספר לצדיק את כל מה שבלבבי ומה שעובר עלי זה יגרום לכך שהצדיק ירחק אותי כי יבין מי אני באמת להמשך »
1147.
האם מותר להביע צער וחרטה בהתבודדות בשבת? ומה לגבי 'ליקוטי תפילות'?
האם מותר לומר בשבת ליקוטי תפילות על הסדר, שכן פעמים שיש בתפילות מילים של צער וחרטה? או שיותר טוב לומר בשבת רק את התפילות הנוגעות לשבת קודש? וכן האם מותר בהתבודדות בשבת לדבר על תשובה וחרטה וכו' שגם בזה יש צער או שיש להימנע מזה? להמשך »
1146.
בעלי לוחץ עלי מאוד שאמצא עבודה וזה גורם לי עצבות ולחץ נפשי
בעלי הוא המפרנס היחיד בבית והוא מאוד לוחץ אותי שגם אני יצא לעבוד ובגלל שאני לא מוצאת עבודה זה גורם לי לחץ נפשי, עצבות וצמצומים ואוירה של מתח ואי נעימות בבית להמשך »
1145.
בני הוטרד מינית על ידי בחור מהישיבה שלו. כיצד עלי לנהוג?
אתמול בחור מהישיבה של בני הטריד אותו מינית ונגע בו. התקשרתי וסיפרתי למשגיח של הישיבה מה קרה והזהרתי את הבחור שאם עוד פעם הוא יעשה דבר כזה, אפתח לו תיק במשטרה. מה עוד עלי לעשות? להמשך »
1144.
אני רוצה להתגרש מבעלי אבל חוששת שחלק מהנשים הצעירות שלימדתי יעשו כמוני
הייתי מרצה לבנות ולנשים צעירות הרבה שנים, אך נפלתי ויצרתי קשר עם גבר נשוי. מכמה סיבות החלטתי להתגרש מבעלי ואני חוששת שאם אתגרש, המון מהנשים שהתחנכו אצלי יחשבו לעשות כמוני להמשך »
1143.
איך מתקנים עבירות חמורות שעונשם כריתות ומיתות בית דין?
איך מתחילים לתקן עבירות חמורות שעונשם כריתות ומיתות בית דין? אשמח אם הרב יוכל לכוין אותנו שלב שלב כדי שנזכה לתקן את הכל להמשך »
1142.
מה אני עושה רע שבשמים לא נענים לתחנוני ולבקשות צדיקים עלי?
מיום שחזרתי בתשובה הייתי אין ספור פעמים אצל כל גדולי הדור ולא זכיתי שהתקיימה בי הבטחה. כמובן שאני מבין שזה באשמתי, אבל מה אני עושה רע שבשמים לא נענים לתחנוני ולבקשות צדיקים עלי? להמשך »
1141.
לפני שחזרנו בתשובה קראנו לילדינו בשמות מודרניים. האם צריכים להחליף את השמות?
לא ידענו שצריך מאוד להיזהר בשמות שנותנים ולא לתת סתם שמות. לילדים שלנו קראנו בשמות שבחרנו יחד ורצינו לדעת האם להחליף להם את השמות? להמשך »
1140.
שמעתי שמוהרא"ש אמר שאין עניין ללמד את הגויים את שבעת מצוות בני נח. מדוע?
אינני מבין מדוע, הרי רביז"ל כותב בתורה י' בליקוטי מוהר"ן שעיקר כבודו יתברך מתעלה כשבאים הגויים ומתגיירים כמו שכתוב ״ספרו בגוים את כבודו״ להמשך »
1139.
האם זה נכון שהרב רוצה שכולנו נרתם למען תנועת ש"ס?
שמעתי מכמה חברים שכבוד הרב היה בארץ ישראל, ודיבר על כך שהוא רוצה שכולנו נרתם לעזור בבחירות למפלגת ש"ס. רציתי לשאול: האם זה נכון? להמשך »
1138.
למי הכוונה במילים "אריה ליש" בפיוט "בר יוחאי"?
יש לי שאלה לגבי הפיוט על רבי שמעון בר יוחאי שבו כתוב "בר יוחאי למקום אבני שיש הגעתה לפני אריה ליש". מי זה אריה ליש?יש לי שאלה לגבי הפיוט על רבי שמעון בר יוחאי שבו כתוב "בר יוחאי למקום אבני שיש הגעתה לפני אריה ליש". מי זה אריה ליש? להמשך »
1137.
מהי ההגדרה ל"ביטחון עצמי"? ואיך זוכים למידה זו?
רציתי בבקשה להתייעץ אתכם בנושא "ביטחון עצמי" אני מרגיש צורך לעבוד על המידה הזאת אבל בצורה נכונה ולכן שאלתי מתחלקת לשתיים: א. מהי ההגדרה ל"ביטחון עצמי"? ב. איך אפשר לזכות לביטחון עצמי אמיתי שמביא לבנייה רוחנית בריאה ונכונה? להמשך »
1136.
האם בעתיד ידפיסו את השאלות והתשובות שבאתר בספר?
לחברים שלי אין גישה לאינטרנט והם רוצים מאוד לראות את התשובות הנפלאות משו"ת ברסלב הנוגעים למעשה. רציתי לדעת האם ידפיסו התשובות כחלק מספר 'אשר בנחל'? להמשך »
1135.
האם "קונטרס ההוספות" שנדפס בספר חיי מוהר"ן הוא אמת?
רציתי לדעת לגבי הספר חיי מוהר"ן שנדפס עם חלק שנקרא "קונטרס ההוספות" שהוא כולל שיחות וסיפורים מכוכבי אור ושיחות מר' משה גלידמאן ושיחות שהיו לר' שמואל הורביץ. האם מה שכתוב שם זה אמת? ובכלל, מאיזה ספרים שיחות או הוספות אפשר ללמוד ולדעת שהכל אמת כגון סדרת "שיח שרפי קודש", "אבניה ברזל" וכו'? להמשך »
1134.
האם זה נכון שככל שמתקרבים לרבינו נופלים יותר ונהיים שבורים?
חזרתי בתשובה דרך רב גדול בדורנו שדואג מאוד לבעלי תשובה. אחד מתלמידיו התחיל להפיץ את רבינו עד שפתח מקום, וקבוצה גדולה מתלמידיו של הרב הלכנו אחריו. בהתחלה הייתה תקופה של עלייה והתחזקות עם העצות של רבינו, אבל לאט לאט התחילו משברים במקום וגם אצל האנשים. לעומת אנשים שנשארו אצל הרב מגדולי הדור שהוא מחזק אותם יום יום בשיעוריו ודואג להם, הם התעלו וזכו בסוף להכל הן לאמירת תיקון חצות והן לנסוע לראש השנה, והתחזקו ביראת שמיים. להמשך »
1133.
מה הכוונה במה שכתוב: "ומי שחשקה נפשו בתורה כבן עזאי"?
רציתי לדעת בעניין השלמות של האיש אחרי שמתחתן: ראיתי כמה פעמים שכתוב בספרים "ומי שחשקה נפשו בתורה כבן עזאי וכו'". מה הכוונה בזה? להמשך »
1132.
הייתי בקשר עם בחור כשנתיים, מכמה סיבות נפרדתי ממנו ואני צריכה חיזוק
ניתקתי קשר לפני שבועיים עם בחור שיצאתי איתו במשך שנתיים, מפני שהוא לא לוקח את עצמו בידיים, וקשה לי עם זה מאוד להמשך »
1131.
מה טעם האיסור לאכילת בצל חי? והאם יש אופן בו מותר לאכול בצל?
יש לי כמה שאלות לעניין איסור אכילת בצל חי: א. מה טעם האיסור, האם הבצל מזיק בגשמיות או ברוחניות? ב. האם זה אמור גם לגבי בצל ירוק ג. שמעתי ממישהו שאמר ששמע מאחד מרבני ברסלב שאם שמים לימון על הבצל אז מותר אפילו אם הוא חי. האם זה נכון ומה המקור? להמשך »
1130.
חזרתי בתשובה ומישהו מהעבר מנסה ליצור איתי קשר. מה עלי לעשות?
עוד בהיותי חילונית הכרתי בחור שחזר בשאלה. מאז עברו כבר 4 שנים והוא עדיין מנסה ליצור איתי קשר. אני מרגישה שהמפגש שלנו לא מקרי כלל, ואני תוהה מה עליי לעשות: האם עליי לעזור לו להתקרב להשם יתברך? להמשך »
1129.
האם יש עניין להתחתן דווקא עם בחורה שמורה או שהעיקר זה מידות טובות?
רציתי לדעת האם יש עניין שבחור ששמר על עצמו יתחתן דווקא עם בחורה בתולה או שבכלל אין עניין כזה והעיקר הוא מידות טובות ויראת שמיים? להמשך »
1128.
שמעתי מישהו שמדבר עליכם דברים לא טובים. מה עלי לעשות?
אני רציתי לשאול לגבי מה שרבינו אומר שה' שולח מחלוקת על צדיק מכל מיני סיבות. ומי שרואה את המחלוקת, זה סימן שפגם בטיפי מוחו. ולעומת זאת מי שחולק ומדבר על הצדיק סימן שהוא נואף. אז מה עושים אם שומעים מחלוקת עליכם? להמשך »
1127.
מהו גדר של "רשע" שאסור לשמוע ממנו נגינה?
מהו גדר של "רשע" שרבנו כותב בתורה ג' בחלק א' שאסור לשמוע ממנו נגינה? אם הזמר ששר הוא אדם כשר ששר שירי קודש ואילו הנגנים שלו הם גויים, זה גם מזיק לעבודת השם? להמשך »
1126.
באילו ספרים צריכים לעסוק כדי לקבל רפואת הנפש ולבטל את היצר הרע לגמרי?
באילו ספרים צריכים לעסוק כדי לקבל רפואת הנפש מוחלטת וכדי להעביר היצר הרע לגמרי? להמשך »
1125.
חזרתי בתשובה אבל יש לי געגועים למי שהייתי לפני כן
עכשיו אני מרגישה מועקה לא ברורה שחוזרת על עצמה פעם אחר פעם לעיתים תכופות יותר, מן תחושת ריקנות ואני מרגישה שהכל מתחיל להיות קשה יותר. אני מרגישה שאני חיה חיים כפולים בתוכי, מצד אחד אני מאוד רוצה לחזור בתשובה שלמה בעזרת ה', אבל עם זאת אני גם רוצה להיות מי שהייתי לפני שחזרתי בתשובה. מה אני יכולה לעשות? להמשך »
1124.
האם זה בסדר שקראתי לבני 'אברהם' בזמן שאחי גם נקרא כך?
ילדתי לפני כשלושה חודשים את הבן הראשון שלי וקראנו לו אברהם על שם אברהם אבינו. יש לי אח ששמו אבי (בתעודת הזהות שלו כתוב אברהם). רציתי לדעת האם זה בסדר ששם הילד שלי יהיה כמו של אחי? להמשך »
1123.
אני צופה בכל יום שעות רבות בטלוויזיה ולא יודע איך להפסיק
אני נער צעיר ומיד כשאני חוזר מבית הספר אני מדליק את הטלויזיה וצופה בתוכניות ובסרטים עד מאוחר בלילה, אני מרגיש מכור וקשה לי להפסיק. מה אני יכול לעשות כדי להשתחרר מהצורך להסתכל כל הזמן בטלויזיה? להמשך »
1122.
בכל פעם שאני מדברת עם החבר שלי לגבי חתונה הוא נכנס ללחץ
אני גרה עם החבר שלי כבר שלוש שנים. אני מאוד אוהבת אותו ורוצה להתחתן איתו, אך בכל פעם שאני מדברת איתו ומזכירה את עניין החתונה הוא נכנס ללחץ ולא מדבר איתי כמה ימיםלהמשך »
1121.
למרות שאין לי סיבה להיות עצוב, תמיד אני נמשך לעצבות ודיכאון
אני תמיד נמשך לעצבות ודכאון ואפילו שאין לי סיבה להיות בעצבות אני תמיד עצוב ומרגיש שרע לי. מה אני יכול לעשות כדי לצאת מזה?להמשך »
1120.
אני מרגיש שעשו לי כשפים. מה העצה להינצל מזה?
לצערי חלק מהחברים הקרובים שלי מתעסקים בכשפים, ואני מרגיש שגם לי עשו כמה פעמים כשפים. מה העצה להינצל מזה? ומה אפשר לעשות שכל הכשפים יחזרו בחזרה על המכשפים עצמם, אולי ככה ילמדו להפסיק?
להמשך »
1119.
ראיתי פעמיים את רבינו בחלום והוא ביקש ממני לבוא לאומן. מה פשר החלום?
אני מרגיש מקושר לרבנו, נולדתי ב-א' בתשרי ערב ראש השנה. לפני חודשיים רבנו הופיע לי בחלום שתי לילות רצופים וביקש ממני לבוא לאומן בראש השנה. אכן זכיתי להגיע ומאוד נהניתי בקרבתך. מה פשר הרגשת הקרבה המיוחדת הזו? ומה פשר החלום?
להמשך »
1118.
האם הספר 'שלשלת הקבלה' כולו אמת או שיש בו טעויות?
רציתי לשאול את הצדיק לגבי ספר 'שלשלת הקבלה', האם יש טעויות בספר או שהכל אמת ויציב?
להמשך »
1117.
חלמתי שהרב אמר לי להיזהר בכבוד תלמידי חכמים. מה פשר החלום?
לפני כחודש ביום שבת לפנות בוקר חלמתי שאתה הרב באת אליי בחלום בפנים מרגיעות ונעימות ואמרת לי "אל תדאג הכל יהיה בסדר, רק תתייחס יפה לתלמידי חכמים ובעיקר לרבי אלימלך מליז'נסק". מה פשר החלום?
להמשך »
1116.
קשה לי עם העובדה שמצבנו הכלכלי לא קל ואנחנו נמצאים במינוס
אני ובעלי נמצאים כרגע במצב כספי לא קל, קשה לי מאוד שאני צריכה להיכנס למינוס בבנק ולחשוב שאני חייבת למישהו כסף
להמשך »
1115.
לפני שנתיים עזבתי את הכולל ויצאתי לעבוד ועכשיו אני מאוד רוצה לחזור לכולל
לפני שנתיים עזבתי את הכולל ויצאתי לעבוד וכיום אני מאוד רוצה לחזור ללמוד בכולל. מה הרב מציע לי? להמשך »
1114.
מאז שהייתי ילדה אני סובלת נפשית. האם יש תקווה למכתי?
אני סובלת נפשית מאוד מאוד מאז שהייתי ילדה ומתפללת כבר שנים לרפואתי. הייתי בטיפולים שונים ומשונים ולא הועילו. כיום אני בסביבות גיל הארבעים וברוך ה' אני נשואה עם ילדים. האם ישנה תקווה למכתי? להמשך »
1113.
בעלי לוחץ מאוד את בננו בענייני תפילות וברכות. האם עלי להתערב?
ברצוני לשאול לגבי בננו בן ה-10. יש הרבה ויכוחים בינינו לבינו, ואני חושבת שבעלי הולך איתו בעקשנות יתר לגבי התפילות והברכות וכו'. כשאני אומרת לבעלי שהבן שלנו ישמע לו ויקבל את דבריו רק בדרכי נועם הוא לא מבין זאת. המצב גורם להרבה מתח בינינו ובבית. האם אני צריכה להתערב, או שלא להתערב בכלל ולתת לבעלי להתמודד איתו למרות שכל הזמן הוא מעיר לו? להמשך »
1112.
מאז הלידה אני סובלת מחרדות קשות, מה עלי לעשות כדי שזה יעבור?
לפני כחודש וחצי ילדתי את בני לאחר שתי בנות. מאז הלידה אני סובלת מחרדות קשות כל היום, לא נרדמת, לא אוכלת וקשה לי לתפקד. אני משתדלת לדבר מדי יום עם בורא עולם שיעזור לי לצאת מהחרדות. כבוד הרב, הייתי רוצה לדעת האם זה יעבור? ומה עלי לעשות?
להמשך »
1111.
כיצד צריך להתפלל בהתבודדות: בלשון יחיד או בלשון רבים?
רציתי לשאול מה בעניין ההתבודדות האם יש להתפלל בלשון יחיד משום שצריך לספר מה שעובר עליו לקדוש ברוך הוא כאדם המדבר עם חבירו, או שיש להתפלל בלשון רבים כמו שהגמרא אומרת על התפילה שיש לשתף עצמו עם הציבור ואז תפילתו תהיה נשמעת?
להמשך »
1110.
אני מבולבלת בגלל דברי הרבנים: האם מותר לשמוע זמרים חסידיים או לא?
יש רבנים שאומרים שהזמרים הם מחטיאי הרבים ושאסור בשום פנים ואופן לשמוע אותם ויש בזה מחלוקות רבות. זה מאוד מבלבל אותי כי כשאני שומעת שירים חסידיים אני נהיית בשמחה, אך מצד שני יש את הדיבורים של הרבנים בעניין. רציתי לדעת האם מותר לשמוע שירים או אסור? ומה לגבי זמר חסידי ששר שירים חסידיים באנגלית, האם מותר לשמוע את השירים האלו?
להמשך »
1109.
בעלי עובד רחוק מהבית וחוזר רק פעם בכמה ימים וקשה לי מאוד עם זה
בעלי עובד רחוק מהבית ולא חוזר בכל יום הביתה, המצב הזה קשה לי מאוד. אני אוהבת אותו וקשה לי המצב הזה. מה עושים?
להמשך »
1108.
אני המפרנסת היחידה, כל החובות רובצים עלי ובעלי לא מוכן לעבוד בשום עבודה
אני המפרנסת היחידה, כל החובות רובצים עלי ובעלי לא מוכן לעבוד בשום עבודה. אשמח אם הרב יכול לייעץ לי בנידון
להמשך »
1107.
ברצוני ללקט את כל התפילות מהספר 'אשר בנחל' לכרך אחד. מה דעת הצדיק?
להמשך »
1106.
בית הספר שלי מצויין מבחינת רמת הלימודים, אך ברוחניות אני בסכנת הדרדרות
אני לומדת בבית ספר מצויין מבחינה לימודית אך יש לי שם ירידה רוחנית. האם לוותר על הבגרות ולעבור ל'בית יעקב' או להישאר בבבית הספר ולנסות להתחזק בחברה כזאת?
להמשך »
1105.
האם אפשר להיות חסיד ברסלב גם אם אינני לובש בגדים חסידיים ואין לי פאות?
 להמשך »
1104.
האם זה נכון שהצדיק הבטיח שכאשר יבנה בית הכנסת החדש ביבנאל ירד בית המקדש מן השמים?
הרבה אנשים שואלים האם זה נכון שהצדיק הבטיח שכאשר יבנה בית הכנסת החדש ביבנאל ירד בית המקדש מן השמים? או שבניית בית הכנסת רק מקרבת את הגאולה, אך יש עיכובים ואין שום הבטחה כזאת?
להמשך »
1103.
האם אפשר לדעת אם האדם גאוותן או עניו לפי החיצוניות שלו?
ראיתי באחת התשובות שכתבתם שמי שהולך בנקיות רבה זה סימן הוא מתוקן ושהשכינה שורה עליו. אני מכירה כמה אנשים מאוד נקיים ותמיד נראים מסודרים וכו' אבל הפנימיות שלהם מלאה בגאווה
להמשך »
1102.
אף שיש לנו בת בגיל עשרה חודשים אנחנו חושבים לעשות טיפולי פוריות כדי לזכות לעוד ילדים
ברוך ה' יש לי ילדה אחת בת עשרה חודשים. אני ובעלי מתחילים להילחץ בגלל שאנחנו לא זוכים לזרע בר קיימא. רצינו לשאול מה לעשות, האם לחשוב על כיוון של טיפולים? מה הצדיק מייעץ לנו?
להמשך »
1101.
האם כשאדם שואף לעשירות גדולה כדי שיוכל להחזיק לומדי תורה זה גם נקרא "תאוות ממון"?
האם אדם ששואף לעשירות ומתפלל לה' יתברך על כך, כדי שבאמצעות הכסף יזכה לעשות חסד וכן להחזיק לומדי תורה ובמשך כל היום הוא חושב על זה, האם זה נקרא "תאוות ממון" או שזה סימן שבאמת ה' מייעד אותי לכך?
להמשך »
1100.
לפני מספר שנים התחלתי לחזור בתשובה, אך אני מרגיש תקוע באותו מקום?
אני רוצה לציין שלא פעם חשבתי לחזור בשאלה ומה שמנע את זה, זה שנסעתי לראש השנה באומן, וה' גלגל שבדרך לא דרך הגעתי לבית המדרש של הרב והתחזקתי מחדש לא לחזור אחורה. בלי שום קשר, אני מרגיש תקוע בחיים כאילו שאני נשאר באותו מקום ושכולם מתקדמים ורק אני לא, וכל דבר שאני עושה לא מצליח ונתקע
להמשך »
1099.
ברצוני לפתוח ישיבת ברסלב לבחורים בעלי תשובה. מה דעתו של הרב בעניין?
יש במחשבתנו רצון עז לפתוח ישיבת ברסלב לבחורים באזור המרכז וזאת בשל המצוקה הנוראה, אשר מבני ברק ועד ירושלים אין כלל ישיבה לבחורים ובפרט למשפחות של בעלי תשובה
להמשך »
1098.
מתי אמור לצאת לאור סידור של שבת קודש עם פירוש "עת רצון"?
רציתי לדעת האם יש סיכוי שבקרוב יצא לאור סידור של שבת קודש עם פירוש "עת רצון" של הרב?
להמשך »
1097.
בקרוב נחגוג עשר שנות נישואין, מה הסוד לחיי זוגיות מאושרים?
במהלך שנות הנישואין היו עליות ומורדות ואנו רוצים שהצדיק יחזק אותנו מכאן ולהבא שנעשה התחלה חדשה בזוגיות ונשכח את כל העבר, ותהיה בינינו אהבה גדולה ושנזכה לבנות בית נאמן בישראל
להמשך »
1096.
מה הכוונה בדברי רבינו שאמר שצריכים ללמוד "תורה בכוח"? להמשך »

1095.
בעלי מאמלל ומבזה אותי וכל הזמן הוא גולש באינטרנט
בעלי מאמלל אותי, לא מחמיא לי, מבזה ומבייש אותי, אף פעם הוא לא אומר לי לאן הוא יוצא, כמעט תמיד הוא חוזר מאוחר בלילה ולא רוצה לומר לי היכן הוא היה. הוא נמצא הרבה במחשב וגולש לאינטרנט •
להמשך »
1094.
אשתי רוצה להתגרש ומתנהגת אלי באכזריות. האם שייך להשלים איתה?
אשתי רוצה רק להתגרש ועושה את זה באכזריות וכל הזמן רצה למשטרה ולבתי משפט בכדי שיכפו עלי לתת לה גט. מה לעשות כדי שהיא תפסיק לאמלל אותי ואת הילדים?
להמשך »
1093.
אני מעביר שיעור בליקוטי מוהר"ן בכל שבוע, אך במשך השבוע אינני לובש כיפה וציצית
אני מרצה פעמיים בשבוע על פי דעת רבינו הקדוש ועל-פי דעת כבוד הצדיק שיעור בליקוטי מוהר"ן ובסיפורי צדיקים וכו'. במהלך השיעורים אני נמצא עם כיפה וציצית ולאחר השיעור בלי שיראו אני מוריד אותם כי יש לי קושי רב בזה ואני הולך ביום יום בלי כיפה וציצית. מה דעת כבוד מוהרא"ש בעניין זה? להמשך »
1092.
אנו עומדים לפני משפט של רשלנות רפואית, מה עלינו לעשות כדי שנקבל את המגיע לנו?
יש לנו סבל גדול עם בננו. אנו עומדים לפני משפט של רשלנות רפואית ואנו יודעים שהכסף לעולם לא יחזיר לנו את הילד כבריא אבל הכסף יכול לעזור לנו להתמודד עם הסבל, הכאב והקושי שנגרם בגלל הצוות הרפואי להמשך »
1091.
אני מרגיש שה' לא שומע את תפילתי ולכן קשה לי לכוון בתפילה ולהתפלל בחשק
קשה לי להתפלל את שלושת התפילות כי כל הזמן יש לי מחשבות שכאילו לא שומעים את התפילה שלי בשמיים. בפרט שהראש שלי מלא מחשבות רעות גם באמצע התפילה. קשה לי גם לכוון בתפילה ואני מוצא את עצמי מתפלל בלי רגש ובלי כוונה והראש שלי נמצא במקום אחר בכלל. כל זה גורם שאין לי חשק להתפלל. אשמח שהצדיק ידריך אותי מה לעשות כדי שיהיה לי חשק בתפילה. תודה רבה להמשך »
1090.
אני מאוד שבור ולא רואה את האור בקצה המנהרה
לכבוד הצדיק. אני עובר עכשיו משבר רציני, אבל אני מתבייש לכתוב לכם את הבעיה. אשמח מאוד אם תוכלו לחזק אותי באופן כללי כי אני צריך עכשיו הרבה חיזוק, אני מאוד מאוד שבור ולא רואה את האור בקצה המנהרה להמשך »
1089.
אני שקוע עמוק בהימורים וחייב המון כסף, אך לא מצליח להפסיק עם זה
אני ממש מתחנן לצדיק שיתן לי עצה ויעזור לי לצאת מההימורים. אני מכור לזה וחייב המון כסף, הסתבכתי עם אנשים מסוכנים מהעולם התחתון. אני שקוע עמוק בהימורים וקשה לי מאוד מאוד לצאת מזה. אני מרגיש שאני מאבד את אשתי ואת הילדים. איך יוצאים מהצרה הזו? להמשך »

1088.
אף שאני ספרדי, רב מחסידות ברסלב הציע לי להתחיל לנהוג כאשכנזי. מה הרב מציע?
אני ספרדי והתייעצתי עם רב מברסלב והוא אמר שטוב לעבור להלכות של אשכנזים. ניסיתי בערך שנה ועכשיו אני רוצה לחזור בחזרה לנהוג כמנהג הספרדים, כי לא כל כך הצלחתי. מה הרב מציע לי לעשות? להמשך »

1087.
לבתי קשה מאוד להיפקד בהריון נוסף. האם כדאי שתלך לטיפולים או שתצפה לישועה?
בתי. קשה לה מאוד להיפקד ולפני כמה שנים היא באה למקוה ביבנאל וברוך ה' היה לה נס שאחרי חודשיים שלושה היא נפקדה. עכשיו היא מאוד רוצה עוד ילדים ולפני כמה חודשיים באה שוב לטבול ביבנאל ועדיין לא נפקדה. להמשך »

1086.
האם זה נכון שמי שלא אמר תיקון הכללי בערב ראש השנה בציון הפסיד את עניין ראש השנה?
מי שהיה והתפלל בציון רבנו ז"ל בראש השנה, אך לא אמר בערב ראש השנה בציון את התיקון הכללי. האם הוא הפסיד את העניין של ראש השנה אצל רבנו ז"ל הקדוש? להמשך »

1085.
איך אפשר לזכות לשמש את הצדיקים מבלי להנזק מהקפידה שלהם?
תמיד למדתי שזו זכות ומצוה גדולה לשמש את הצדיקים והיום בדף היומי ראיתי את דברי רבא בר מחסיא שאמר שעדיף להיות פועל אצל ערבי והעיקר לא אצל תלמיד חכם וצדיק שמא יקפיד עליו. אם כן, איך אפשר לזכות לשמש את הצדיקים מבלי להינזק מהקפידה שלהם? להמשך »

1084.
אני עדיין רחוק מלהיות יהודי כשר, האם אזכה פעם להיות כזה?
החלום שלי זה להיות יהודי כשר, בלי חובות ובלי דמיונות. השאיפה שלי זה לחזור בערב לאשתי ולילדים וללכת לשיעורי תורה. אני לא מחפש ללמוד תואר וגם מואס בכל הזוהמה שיש בחוץ, כבר הייתי שם ואין לי שום רצון לחזור לכל השקר שיש שם להמשך »

1083.
מה הדרך הנכונה לנהוג עם בחור שהתמכר למחשב וצופה בסרטים פסולים?
בחור שכבר התמכר למחשב אך עדיין מגיע לכיתה ולומד תורה, האם עדיף להשאיר לו את המחשב ולנסות לפעול אצלו בדרכי נועם, או שיש להוציא את המחשב בכל מחיר ואפילו שזה יגרום לו למשבר גדול ומי יודע מה יהיה איתו? להמשך »

1082.
יש לי חובות של 120,000 ש"ח. מה עלי לעשות כדי לצאת מהחובות?
אני משתדל לקרוא בכל יום ח"י פרקי משנה ולפעמים יותר, מברך ברכת המזון מהסידור, מתפלל את שלושת התפילות במניין ומפיץ את הקונטרסים. מה עלי לעשות כדי לצאת מהחובות ושיהיה לי פרנסה בשפע? להמשך »

1081.
בננו סובל מהפרעות נפשיות והרופאים אומרים שאין מה לעשות
הבן שלנו סובל מהפרעות נפשיות, הרופאים מייאשים אותנו ואומרים שאין לזה שום תקנה מה אנחנו יכולים לעשות? אנחנו כבר משתגעים ממנו, הוא כל היום בבית ולא עושה כלום עם עצמו. אם תתנו לנו עצה תצילו את חיינו להמשך »

1080.
לאשתי קשה להתלבש בצניעות בגלל החשש ממה שהחברות שלה יגידו
אשתי מתלבשת בצורה לא מספיק צנועה מבחינת הבגדים. אני מאוד מבקש ממנה שתחליף את הביגוד והיא אומרת שקשה לה מאוד בגלל החשש מה יגידו החברות שלה על השינוי. אבקש מהרב עצה בעניין איך לעזור לה להפסיק את הפחד מהצניעות להמשך »

1079.
לאימי קוראים 'לִילה' ואמרו לי שזה שם מאוד בעייתי. האם זה נכון?
שם אמי הוא לִילה (עם חיריק באות הראשונה). חייה לא פשוטים ונאמר לי שמאחר והשם נושא את אותיות אשת הסמ"ך-מ"ם צריך לשנות את השם בדחיפות. יש לציין שכאשר עלתה לארץ מרוסיה בגיל 17 נכתב לה שם נוסף בתעודת הזהות – 'צילה' אך היא אינה משתמשת בו. מה אומר הרב בעניין? להמשך »

1078.
מצאו שרמת הסוכר בדם שלי גבוהה מאוד ואני מוטרד ומתוח מזה
בשבוע שעבר עשיתי בדיקות דם ומצאו שרמת הסוכר בדם אצלי גבוהה - 292. אני מוזמן לרופא היום והייתי מבקש מכבוד הרב עצה וברכה מה לעשות. זה מאוד מטריד אותי ואני מתוח מאוד. אולי זה בעקבות פטירת הנכדה שלי כפי שסיפרתי לכם כשהייתי אצלך בחוץ לארץ להמשך »

1077.
בקרוב אני מתחתנת וברצוני לקבל הדרכה כיצד להתנהג בחיי הנישואין
רציתי לבקש מהצדיק שידריך אותי איך להתנהג בחיי הנישואין עם הבעל וכו'. כי יש כל כך הרבה דעות ומאמרים על שלום בית ואני רוצה להתכונן מעכשיו איך להתנהג, כדי למנוע בעיות מחוסר ידיעה להמשך »

1076.
איך אפשר להינצל ולא להיות מ"החסידים הנפולים"?
קראתי באחד המכתבים שמוהרא"ש כתב למישהו על ה"חסידים הנפולים" שצריך להיזהר מהם וכו'. שאלתי היא: איך אפשר להינצל מזה שלא נהיה אנחנו מהחסידים הנפולים? להמשך »

1075.
מיהו משיח בן יוסף ומהו תפקידו?
אשמח אם הרב יוכל להסביר מיהו משיח בן יוסף ומה תפקידו? להמשך »

1074.
יש כמה גברים שמנסים להתחיל איתי בעבודה ואני לא יודעת מה לעשות
התחלתי לעבוד בעבודה בסוּפר חילוני, כי לא היה לי מקום עבודה אחר שקרוב לבית. אני מרגישה שאני מתחילה להתקלקל שם. יש גבר נשוי שמנסה להתקרב אלי ולגעת בי בכל דרך אפשרית, ויש עוד מישהו שהרגשתי על הכוונת שלו. האם אוכל לקבל עצה? להמשך »

1073.
הכרתי במקום העבודה גבר וקשה לי להתרחק ממנו למרות שהוא עומד להתחתן
לפני כחצי שנה נכנסתי למקום עבודה, ושם הכרתי גבר. לאחר זמן מה נודע לי כי אותו גבר עומד להתחתן ומאוד קשה לי להתרחק ממנו. יחד עם זאת אני יודעת כי אני חייבת להתנתק והדרך היחידה שלי היא לעזוב את מקום העבודה. האם עליי לעזוב את מקום העבודה? להמשך »

1072.
האם טוב לקרוא לילד בשם 'נחמן'? והאם משנה אם הוא אשכנזי או ספרדי?
כתוב ב'אשר בנחל' שלא טוב לתת את השם 'נחמן' לילד ספרדי כי רבינו אמר לא לשנות מהמנהג כל אחד איפה שהוא חונך, ומכיוון שנחמן לא שם ספרדי לכן לא לקרוא לילד כך. בנוסף, הרב אמר שלא ראה מי שקוראים לו נחמן ויצא מוצלח, ואינני מבין, הרי היה את רבי נחמן מטשערין, רבי נחמן מטולטשין. רציתי לדעת האם זה נכון? והאם כדאי לקרוא לבן שלי נחמן למרות שאני ספרדי? להמשך »

1071.
האם יש חשיבות לשם המשפחה? והאם אפשר לשנות אותו?
רציתי לשאול לגבי שם המשפחה: האם יש לו חשיבות מסויימת? ובמקרה שמחליטים לשנות שם משפחה, איזה שם הכי כדאי? להמשך »

1070.
אנחנו בקשר כבר כמה שנים וקשה לנו לעשות את הצעד ולהתחתן
הייתי במערכת יחסים במשך 6 שנים עם בחור, נפרדנו לשנה וחזרנו לפני חצי שנה. במשך כל השנים שחיינו ביחד הזוגיות ידעה עליות ומורדות, הרבה פעמים הייתה הצהרה מצדו על חתונה, אך דבר לא קרה. אני לא יודעת אם אני רוצה ואני פוחדת אולי הוא לא הזיווג שלי להמשך »

1069.
האם יש לכם מידע על תקופת מאסרו של ר' שמואל הורביץ בבית הסוהר הסובייטי?
האם יש תחת ידכם מידע מפורט על תקופת מאסרו של ר' שמואל הורביץ בבית הסוהר הסובייטי, כאשר הוא נסע לאומן לאחר המהפכה הקומוניסטית במסירות נפש של ממש, ונעצר על ידי הקומוניסטים שחשדו בו בריגול, וכמעט הוציאוהו להורג ובחסד ה' ניצל מהם? להמשך »

1068.
האם שמות כמו 'אמונה' ו'שירה' טובים? ומה לגבי שמות של מלאכים כגון 'אוריאל'?
ישנם שמות רבים בעלי משמעות מאוד טובה וחזקה כמו: אמונה, שמחה, שירה, ברכה וכד' האם עדיין שמות של צדיקים וצדקניות עדיפים על שמות כאלו? ועוד: האם לקרוא בשמות של מלאכים כמו גבריאל, אוריאל, מיכאל וכדומה זה בסדר? להמשך »

1067.
האם כדאי לי לנסוע לציונו של רבינו ז"ל אף שאני בהריון מתקדם?
יש לי כבר זמן רב כיסופים לנסוע לציון רבינו הקדוש באומן. ברצוני לדעת האם זה בסדר לנסוע בשלבי הריון מתקדמים ואם אין בכך סיכון מסוים? להמשך »

1066.
עד כמה חשוב להתפלל עם כובע וחליפה בימי החול?
רציתי לשאול לגבי המלבושים החסידיים ביום חול דהיינו כובע וחליפה, עד כמה באמת חשוב ללכת עם זה בתפילות. הייתי בבית כנסת של ברסלב וראיתי שרבים מהם לבושים בבגדים חסידיים אך חלקם לא. ולכן מאוד מעניין אותי דעת הצדיק בעניין. עד כמה זה באמת חשוב? להמשך »

1065.
כיצד אני צריכה להתנהג לבעלי? ומה הכוונה "להתבטל אליו"?
לצדיק מוהרא"ש הקדוש. אינני מצליחה להבין איך אני צריכה לנהוג עם בעלי. מה זאת אומרת "להתבטל אליו"? קשה לי מאוד וזה גורם לריבים בינינו להמשך »

1064.
האם שדכן צריך לקחת שכר שדכנות אפילו שעושה זאת לשם שמים?
ישנה אשה שמתעסקת בשידוכים והיא עושה את זה לשם שמיים. לפני כמה זמן אמרו לה שהיא חייבת לקבל תשלום מסוים מהזוג ששידכה כדי שהזוג יצליח בשלום בית. האם זה נכון וטוב לעשות את זה או לא? היא חוששת שאם לא תקבל משהו יפגם השלום בית של הזוג להמשך »

1063.
אשתי עובדת כל יום עד מאוחר, מגיעה עייפה, וכמעט לא עושה כלום בבית
אשתי עובדת כל יום עד מאוחר וחוזרת הביתה בערב. היא שמה את העבודה לפני הכל, לפני ולפני הילדים, היא מגיעה עייפה ואין לה כח לכלום. אני כבר לא מסוגל יותר. כתוב להיות טוב עם האשה ולשמח אותה אבל זה רק עושה אותה יותר עצלנית. מה עלי לעשות כדי שהמצב ישתנה? להמשך »

1062.
איך מסתדרים דבריו של רבינו שאמר לא להאריך בבית הכיסא עם דברי הגמרא?
ראיתי שמובא בשיחות הר"ן בשיחות הראשונות שם שרבנו הקפיד לא להאריך בבית הכסא ולא הבנתי איך זה מסתדר עם הגמרא במסכת ברכות שאומרת: שלושה דברים מאריכין ימיו של האדם והאחד מהם הוא המאריך בבית הכסא? להמשך »

1061.
בעלי רוצה להחזיר אותי אחורנית ושלא אשמור שבת כמו פעם
אני חוזרת בתשובה למעלה מ-15 שנה. בעלי לא חוזר בתשובה והתנגד לזה כל השנים אבל הסכים שאני אשמור שבת. בחצי השנה האחרונה בעלי "השתגע" לגמרי. הוא לא מוותר ורוצה שאני אסע איתו בשבת. אני מוכנה לוותר על דברים אחרים אך לא על השבת, והוא לא מוכן בשום פנים ואופן להמשך »

1060.
חמי מאיים שיפסיק לשלם עבורי את השכירות אם לא אבטיח לו שלא אסע יותר לאומן
עד עכשיו חמי שילם לי את השכר דירה כמו שסוכם לפני החתונה שישלם לי את השכר דירה למשך חמש שנים. ברוך ה' זכיתי להיות שתי פעמים בראש השנה באומן, ועכשיו חמי אמר לי שאם אני לא אבטיח לו שלא אסע עוד לאומן יפסיק לשלם לי את השכר דירה. מה לעשות? להמשך »

1059.
אני גרה בחו"ל וחוששת מאוד שתהיה מלחמה. האם אפשר למנוע אותה?
אני גרה בחוץ לארץ ומפחדת מאוד שתהיה מלחמה שתתפתח למשהו נורא ואיום. האם יכולים לעשות משהו כדי שלא תהיה מלחמה כלל? להמשך »

1058.
יש לי המון מחשבות על יום המיתה וזה שובר ומפחיד אותי
בתקופה האחרונה יש לי מחשבות מהתכלית ומיום המיתה ואני לא יודע מה זה מרמז לי. אני ממש שבור וזה גם מפחיד אותי. מה כבוד הרב מייעץ לי לעשות? ואיך אתגבר על הפחד שיש לי? להמשך »

1057.
התחלתי ללמוד בספרי חב"ד. האם להמשיך בכך או להמשיך בספרי ברסלב?
התקרבתי מאוד לחסידות ברסלב, למדתי ליקוטי מוהר״ן וליקוטי הלכות ושאר ספרי ברסלב, לפתע יש לי תשוקה גדולה כשאני לומד את ספרי חסידות חב״ד. האם להמשיך במה שליבי חפץ כרגע או להמשיך בלימוד הרגיל בספרי ברסלב? להמשך »

1056.
אני לא סובל את המשפחה של אשתי וחושב לנתק איתם את הקשר
הם מחלישים אותי בחוסר יראת שמיים שלהם והדרך שלהם בעבודת ה' גורמת לי לסלוד מהם מאוד. נפלתי בשנאת ישראל כלפיהם. גם הם סולדים ממני ומדרך עבודת ה' שלי להמשך »

1055.
רציתי להציע שתדפיסו ספר הכולל בתוכו קונטרסים לכל החגים
רציתי לשאול או להציע אם אפשר לקבץ קונטרסים ששייכים למועדים בשנה לספר אחד לפי סדר כך שלפני כל חג יהיה אפשר לדלות עצות והנהגות השייכים לו מספר אחד מסודר כמו אוצר הקונטרסים להמשך »

1054.
אני מתבודד לה' יתברך אבל לא רואה שום תוצאות
לכבוד הצדיק שלום. אני מתבודד לקדוש ברוך הוא כמו שרבינו לימד אותנו, אבל אני לא רואה שום תוצאות ואני לא מקבל שום דבר ממה שאני מבקש. מדוע? להמשך »

1053.
מדוע מדליקים נרות בבית הכנסת? ומדוע צריך לחגור גארטל בתפילה?
רציתי לשאול את הצדיק מה הטעם שאתם נוהגים להדליק ארבע נרות בעמוד התפילה של החזן, ומאיפה המנהג להדליק נרות בבית הכנסת? וכן רציתי לדעת מה הענין לחגור גארטל בתפילה? להמשך »

1052.
אני מקנאה בכל אחת וקשה לי מאוד לחיות בהרגשה כזו
אני מקנאה בכל אחת שהולך לה יותר טוב ממני. אולי זו מחלה, אבל אני מרגישה שזה באמת כך שלאחרות יש יותר ממני, ולהן אין את הבעיות שלי. זה הורס אותי לגמרי, זה מדכא אותי, אני לא רוצה לחיות ככה, אבל זו המציאות להמשך »

1051.
אני בקשר עם מישהו, אך היו בינינו המון מריבות. האם הקשר טוב בשבילי?
לפני שלוש שנים בערך הכרתי בחור בן 26 והיינו בקשר כחודש עד שסיימנו את הקשר וכל אחד הלך לדרכו. לפני שמונה חודשים הוא חזר לחיים שלי. בהתחלה הכל היה מצוין והיינו מאושרים ביחד תקופה של חמישה חודשים, ואז התחילו ריבים ביני לבינו, ביני לבין המשפחה שלי, והיו כמה פרידות באמצע להמשך »


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup