ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

1050.
אחי יצא מדעתו ומתעלל בהורים שלנו נפשית ופיזית וכמעט שדקר את אבי
דבר חמור קורה בבית שלנו, האח שלי מתעלל נפשית ופיזית עם האמא שלי, מקלל אותה, ולא נותן לה ללכת איפה שהיא רוצה, וכן הוא הרביץ כבר כמה פעמים לאבא שלי, ורצה לדקור אותו להמשך »

1049.
אני נמצא כל הזמן בדיכאון. אנא תצילו אותי, אני מרגיש שאני גמור
אני סובל צרות כאלו שאני כבר לא יכול יותר. אני שבור מאוד ונמצא כל הזמן בדיכאון. אנא תצילו אותי אני מרגיש שאני גמור להמשך »

1048.
האם כדאי לי לשנות את שמי 'צליל' למרות שזה יכול לפגוע בהורים שלי?
שלום לכבוד הרב. האם השם שלי 'צליל' טוב או שכדאי שאשנה אותו? יש לציין שלקח להורים שלי המון שנים עד שהביאו אותי לעולם, ולכן לא נעים לי לשנות את השם להמשך »

1047.
בן זוגי הציע לי נישואין. האם הוא הזיווג שלי? האם להתחתן איתו?
שמי אסתי ויש לי בן זוג בשם שמעון. הוא הציע לי נישואים ואני רוצה בבקשה שתעזור לי ותגיד לי: האם הוא הזיווג שלי? האם להתחתן איתו או לא? אני מתחננת שתעזור לי אני זקוקה לעזרה שלך בדחיפות זה מאוד מאוד חשוב לי שתענה לי בהקדם האפשרי!  להמשך »

1046.
אני מאוד מעוניין שאשתי תעשה תגלחת כדי שתהיה הכי צנועה אך היא מתנגדת
רציתי לשאול את הרב לגבי תגלחת של אישה. מה עושים במקרה שהבעל מאוד רוצה והאישה מאוד מתנגדת. האם צריך לכפות אותה? האם יש לרב דרך לחייב את האישה לעשות כך?  להמשך »

1045.
מתי צריכים להדליק נרות שבת ביבנאל? והאם יש עניין להקדים את הדלקת הנרות?
כמה זמן לפני השקיעה צריך להדליק נרות שבת ביבנאל, כי שמעתי שבירושלים זה ארבעים דקות קודם השקיעה ובחלק מהערים שלושים דקות ובחלק מהערים עשרים דקות? והאם יש עניין להקדים יותר בפרט בימי הקיץ אם יכולים. מה דעת הצדיק בעניין זה?  להמשך »

1044.
מאז שנהייתי חסיד ברסלב התחלתי לנהוג כמו אשכנזי ועכשיו אני מתחרט
התקרבתי לברסלב לפני שלוש שנים. אני ספרדי ושניתי את נוסח התפלה וכל המנהגים כמו אשכנזים, ועכשיו אני רואה שעשיתי טעות גדולה כי זה לא מסתדר מכיוון שכל המשפחה כולם הולכים במסורת של עדות המזרח, וקשה לי להיות להיות יוצא דופן. מאוד אשמח אם הצדיק יורה לי מה לעשות  להמשך »

1043.
עברנו לגור בקהילה של ברסלב, אבל לצערנו אין שם חינוך טוב לילדים
אנחנו גרים בקהילה של ברסלב שעברנו אליה לפני מספר חודשים. חשבנו שיהיה לנו שם טוב אבל הבנו שהמסגרת שם לא מתאימה לנו ולדרך שלנו. אנחנו רוצים שהילדים שלנו יגדלו על החשיבות והאהבה לתורה. מה הרב מציע לעשות, להישאר או לעבור לטובת חינוך הילדים?  להמשך »

1042.
האם מותר לי להדפיס ולהפיץ את השאלות והתשובות שבאתר לזיכוי הרבים?
אני מאוד נהנה מהאתר שלכם ובפרט מהמדור של השאלות ותשובות. רציתי לשאול: האם מותר לי להדפיס את זה? כלומר להוריד את זה מהאתר שלכם ולפרסם את זה לחבריי, כדי לזכות את הרבים? אני מקווה מאוד שתתירו לי לעשות את זה, כי זו הצלת נפשות ממש  להמשך »

1041.
בדרך כלל אני רגועה, אבל לפעמים יש לי התפרצויות זעם וזה גורם לי לשנוא את עצמי
אני בדרך כלל טיפוס רגוע, אוהבת לשמוע ולתת המון תשומת לב לבעלי. אבל כשלא הולך לי משהו או שאני רוצה להספיק לעשות את כל מטלותי כאשה המתפקדת גם כעקרת בית וגם עובדת בחוץ אז אני יכולה להגיע להתפרצויות זעם בצורה שאני שונאת את ההתנהגות הזו  להמשך »

1040.
אני מנסה לייחד את שם הוי"ה מול עיני, אבל תמיד האות ו' חשוכה
אני אברך צעיר שעובר עלי ברוחניות ובגשמיות, מסתמא כמו שעובר על כל אברך. כבר הרבה זמן אני מנסה לייחד שם הוי"ה מול עיני, ותמיד האות ו' היא חשוכה, וכל שאר האותיות הם מאירות, וכמה שאני מנסה עוד פעם תמיד האות ו' משם הוי"ה לא מאירה לי. מה זה אומר?  להמשך »

1039.
בני הקטן שובב מאוד ואין לו גבולות, וכשלא מקבל מה שרוצה הוא כמעט מתעלף
בני בן שנתיים והוא כל כך שובב, עושה מה שהוא רוצה ואין לו גבולות. הוא אומר לי ״לא רוצה״ ואם הוא לא מקבל מה שרוצה אז הוא מתעלף ולא נושם. מה אני עושה איתו?  להמשך »

1038.
האם זה נכון שרבינו רצה שנפסוק תמיד לפי ה'באר היטב'?
מועתקת שיחה שרציתי לדעת האם יש להתייחס אליה כפשוטה והיא: אָמַר רַבִּי אַבְרָהָם בֶּן רַבִּי נַחְמָן ז"ל, שֶׁכְּלָל הוּא בְּלִמּוּד הַ"בְּאֵר הֵיטֵב", שֶׁבְּאֵיזֶה פּוֹסֵק שֶׁגּוֹמֵר הַ"בְּאֵר הֵיטֵב" דְּבָרָיו, כֵּן דַּעְתּוֹ לַהֲלָכָה. הכוונה היא שכן דעת רבינו שצריך לפסוק? איך צריכים להבין את השיחה הזו?  להמשך »

1037.
האם זה נכון שמנהגכם לא לומר וידוי בשחרית של יום שישי? ומה העניין בזה?
שמעתי שהנהגתם בקהילתכם שלא לומר וידוי ביום שישי כבר משחרית. ורציתי לשאול: א. האם זה נכון? ב. מה העניין בזה? ג. האם בתיקון חצות שאומרים בליל שישי גם לא לומר וידוי ולדלג על תיקון רחל? בתודה על הכל ושה' ישמור עליכם להמשך »

1036.
למה צריכים לסבול ייסורים? למה יש כאב וסבל בעולם?
אומרים שהשם הוא "אב הרחמן". אז למה הוא מייסר את עמו? למה רק דרך ייסורים של הגוף הנפש נהיית טהורה? למה תמיד צריך דרך כאב וסבל? הרי אב רחמן לא רוצה בסבל של בנו. אני מנסה להבין אבל זה תמיד גורם לי לספקות וחוסר אמונה למרות שאני מנסה לא לחשוב על זה להמשך »

1035.
כשאני בא לידי כעס אני לא יכול לשלוט בעצמי לא משנה מי נמצא לידי
אני בטבעי כעסן גדול וכולם מעירים לי על זה שזה לא טוב ומרחיק ממני אנשים. כשאני בא לידי כעס אני לא יכול לשלוט בעצמי וממש משתגע, לא משנה מי נמצא לידי. איך מתקנים את המידה הזו?  להמשך »

1034.
מהו הסיפור הידוע בין אנ"ש של 'משה צדוק' הרוצח מאומן שחזר בתשובה?
מה הענין לדון לכף זכות אפילו רשע גמור כמו שאמר רביז"ל? שמעתי מחבר את הסיפור הידוע בין אנ"ש של 'משה צדוק' הרוצח שהיה גר באומן שלבסוף חזר בתשובה, אך הייתי שמח אם תוכלו לספר את הסיפור עם הפרטים המלאים  להמשך »

1033.
אני לומד ליקוטי מוהר"ן אבל מרגיש שאין לי מספיק יראת שמיים. האם הלימוד יזיק לי?
אני אוהב ללמוד ליקוטי מוהר"ן אבל אני מרגיש שאין לי מספיק יראת שמים. האם הלימוד יכול להזיק לי?  להמשך »

1032.
יש כל כך הרבה מנהיגים בברסלב, ואני לא יודע עם איזה מהם ללכת
אני מקורב לחסידות ברסלב כבר חמש שנים, אבל אני מאד מבולבל כי יש כל כך הרבה מנהיגים בברסלב ואני לא יודע במי לבחור. וגם אני שומע שאחד מדבר על השני דברים לא טובים. כל זה מבלבל אותי לגמרי. אודה לרב אם ינחה אותי ויפקח את עיני. תודה רבה  להמשך »

1031.
בחודש האחרון נפלתי חזק עד כדי חילול שבת והתרחקתי לחלוטין מהדת
שש שנים שאני בתשובה ובחודש האחרון נפלתי ממש חזק עד כדי חילול שבת והפסקתי להתפלל. יש לציין שאשתי לא חזרה בתשובה, דבר שמאד מקשה עלי. בני נכנס ללמוד בחינוך חילוני, דבר זה ועוד מספר קשיים גרמו לי להתרחק לחלוטין מהדת  להמשך »

1030.
מהו המקור לחבישת השטריימל? ואיך מותר לצער בעלי חיים בשביל הכנתו?
ידוע שהשטריימל עשוי מזנבות של דביבונים, ואינני מבינה כיצד הותר לעשות כובעים מחיות אלו כשיש חיוב מן התורה לא לצער בעלי חיים. ידוע לי שישנם רבנים חשובים שמשתמשים בפרווה סינטטית. האם הרב יוכל להסביר לי את כל העניין?  להמשך »

1029.
לאחרונה נחלשתי מאוד באמונה וגם מבחינה בריאותית עד שקצתי בחיי
אני גם רואה טלוויזיה בשבת כי קשה לי ואני לבד. בנוסף אני לוקח תרופות פסיכיאטריות וסובל מעייפות יתר, עד שכבר אין לי כוחות להכין תיק לאומן. קשה לי עם זה שלא הולך לי בשידוכים, ואני לא זוכר את מה שאני לומד. המצב הזה הביא אותי לכך שקצתי בחיי וכל הזמן אני חושב על התאבדות  להמשך »

1028.
אנו גרים בשומרון ושוקלים לעבור ליבנאל. האם הקהילה מתאימה לנו?
אנחנו זוג שגרים בשומרון ורוצים לעבור לגור ביבנאל. האם המקום מתאים לנו ולחינוך ילדינו? היינו שמחים מאוד לשמוע את הרקע של הקהילה הקדושה שלכם ביבנאל להמשך »

1027.
אני נזכר בכל הדברים הרעים שראיתי עד עכשיו ולא מצליח להשתחרר מזה. מה אפשר לעשות?
תוקפים אותי הרהורים רעים ומחשבות זרות, ואני לא יכול לצאת מזה, אני תמיד נזכר בכל הדברים הרעים שראיתי עד עכשיו וחושב מזה כל הזמן ולא מצליח להשתחרר מזה. מה אפשר לעשות?  להמשך »

1026.
  
אני מתפתה לגלוש למקומות לא טובים באינטרנט שבמקום העבודה שלי
במקום עבודתי ישנם מחשבים עם אינטרנט ודבר זה גורם לי פיתוי וניסיון עצום. מה אני אמור לעשות, הרי המשרד לא בבעלותי? אציין שניסיתי פתרונות של חסימות למיניהם אך זה לא עוזר ואני מרגיש שזו ממש מלחמה מפחידה ומבהילה נגד השטן ימח שמו. עד מתי?  להמשך »

1025.
הכרתי בחור מצויין מכל הבחינות אבל אני לא מרגישה שלימה עם עצמי כדי להתחתן איתו
נפגשתי עם בחור כמה חודשים, כולל פרידה אחת וחזרה והייתה התאמה טובה מאוד מבחינה מנטלית ורוחנית. הבחור בעל מידות טובות, ברמה רוחנית מאוד גבוהה, ממשפחה טובה, בנאדם חם עם לב טוב, בעל נתינה וחסד. הבעיה היא שכל הזמן הרגשתי מעין דחיה •
להמשך »

1024.
אני מאוד רוצה להתחתן עם חסיד ברסלב. האם עלי להתעקש על כך או להתפשר?
אני בחורה חרדית הרבה מאוד שנים, ובשנים האחרונות התקרבתי ברוך ה' לברסלב עד שאני מרגישה שאני רוצה להקים בית של תורה על פי דרכו של רבנו. לפעמים מציעים לי בחורים שהם אינם חסידי ברסלב. האם עליי להתעקש ולהיפגש רק עם בחור שבדרך החסידות? •
להמשך »

1023.
אני גר בישוב דתי לאומי ומתפלל בבית כנסת של ברסלב. האם טוב שאלך בבגדי לבן בשבת?
יש לנו ברוך ה' קהילה של חסידי ברסלב וגם בית כנסת של רבינו שלאט לאט גדל ברוך ה'. אני יודע את דעתו של הרב שאמר שמי שלובש בגדי לבן במקום שזה לא נהוג, הרי הור 'כחתן בין אבלים'. האם אוכל ללכת בלבוש לבן לבית הכנסת של רבינו? •
להמשך »

1022.
האם כשאישה שרגילה לעשות תגלחת מחליטה להאריך את השיער זה נקרא ירידה ברוחניות?
להמשך »

1021.
אני סובלת מעודף שומן, מה דעתו של הצדיק לגבי ניתוח לקיצור קיבה?
אני אישה נשואה ויש לי עודף שומן. אני רוצה לעשות ניתוח שנקרא 'קיצור קיבה' ורציתי לדעת את דעתו של הצדיק בנושא, האם אין בעיה מבחינה הלכתית ומבחינת הסכנה •
להמשך »

1020.
חברים רעים דרדרו אותי ובגללם זרקו אותי מהישיבה ואין לי שום מסגרת
העיפו אותי מהישיבה בה למדתי משום שהתחברתי לחברים לא טובים. אני לא יודע מה לעשות, לא רוצים להחזיר אותי לישיבה בשום אופן •
להמשך »

1019.
אנו נשואים כבר עשרים שנה ועדיין לא זכינו לילדים. האם לעשות טיפולים או לחכות לנס?
אני עדיין מאמין שלמרות שהסיכויים לזכות לילד הם כמעט אפסיים אני עוד יזכה בעזרת ה' לחבוק ילד בריא וצדיק! השאלה שלי היא האם לעשות טיפולים או לסמוך על השם ועל ניסיו? •
להמשך »

1018.
אמי התדרדרה ברוחניות וגם מתאכזרת מאוד לאבי. האם מותר לי לנתק איתה את הקשר?
אמא שלי התדרדרה ברוחניות והיא מתאכזרת מאוד לאבי ובכל פעם מכניסה אותו לבית סוהר ועושה לו צו הרחקה מהבית. האם מותר לי להזהיר אותה שאם תמשיך בדרכה אנתק איתה כל קשר? •
להמשך »

1017.
כתוב בספר 'פעולת הצדיק' שרבינו תיקן את חטא ירבעם בן נבט כשהיה בעיר זלאטיפולי. מה הכוונה?
האם רבינו תיקן רק את החטא או גם את ירבעם בן נבט עצמו, כי במשנה כתוב במפורש שאין לו חלק לעולם הבא? •
להמשך »

1016.
בעלי מצרף את המשפחה שלו לכל דבר ואין לי זמן פרטי עם בעלי אף פעם
מאז שאני נשואה (כשנתיים וחצי) אני מרגישה כאילו התחתנתי עם ההורים של בעלי. בעלי רוצה שההורים שלו והאחים שלו יהיו איתנו תמיד בשבתות וחגים או בכל דבר אחר שאפשר •
להמשך »

1015.
בעלי מפחד להישאר בארץ בגלל המצב הביטחוני ומתעקש לעבור לחו"ל. מה אני אמורה לעשות?
בעלי מאוד מתעקש לעבור לגור בחוץ לארץ עקב פחדים מהארץ. האם אני צריכה להסכים, ומה אני אמורה לעשות? •
להמשך »

1014.
האם הקבר של דוד המלך בהר ציון הוא אכן המקום האמיתי? 
להמשך »

1013.
בתקופה האחרונה בעלי בקושי לומד ומתלונן שקשה לו וגם הפרנסה בקושי. איך מתחזקים?
בעלי הוא אברך כולל. בתקופה האחרונה הוא מתלונן שקשה לו והוא לא מוצא את עצמו. שמתי לב כשאנחנו אצל ההורים הוא בקושי לומד ולפעמים בכלל לא •
להמשך »

1012.
האם מותר לאשה שקבלה אורח נשים להיכנס לבית קברות ולהתפלל בקברות צדיקים?  להמשך »


1011.
אחי התנתק מהמשפחה לגמרי וגורם לאימי צער גדול ואנחנו לא מבינים למה
אחי התנתק מהמשפחה ואנחנו לא מצליחים להבין מה הבעיה שלו. אנו יודעים שיש לו המון רגשי נחיתות ויודעים שאשתו מרחיקה אותו מאתנו •
להמשך »

1010.
האם ישראל תופצץ בפצצה גרעינית? האם יש ממה לחשוש? 
להמשך »

1009.
מה נקרא "להתעקש בציון רבינו ז"ל"?
רציתי לשאול את הצדיק, האם זה נקרא להתעקש שהתפללתי עוד פעם ועוד פעם על ענין הדירה? •
להמשך »

1008.
האם יש תועלת להזכיר שם של מישהו בציון של צדיק מבלי לפרט בקשה מסויימת?
האם יש עניין וזה מועיל להזכיר שם של מישהו שצריך ישועה על קבר של צדיק גם בלי לפרט בקשה כל שהיא? •
להמשך »

1007.
האם מותר לי מבחינה הלכתית ללמוד קורס לאיפור ערב ואיפור כלות?
אני רוצה ללמוד קורסים לאיפור ערב ואיפור כלות. מכיוון שאני דתיה שאלתי ואמרו לי שלפי התורה איפור קבוע ובניית ציפורניים אסורים ולכן ביטלתי את הקורסים האלו. השאלה שלי: האם מותר לי ללמוד קורס לאיפור בלבד? •
להמשך »

1006.
לצערי בעלי יורד מהדת, אינו מניח תפילין ואינו מתפלל והשנה גם לא בנה סוכה
בעלי שיחי' אינו משכים בבוקר לתפילה כלל. לצערי הוא אינו מניח תפילין כבר מספר שנים. יש לנו חילוקי דעות קשים שנובעים מהמצב הכלכלי שלנו. אנו מתקשים לנהל אורח חיים תקין ורק אני מפרנסת. יש בינינו חוסר תקשורת לחלוטין. בעלי עקשן ולא היה מוכן לבנות סוכה השנה •
להמשך »

1005.
כל השידוכים שלי מתבטלים מכיוון שהבחורות לא באותה דרגה רוחנית שלי
אני רווק בן 32 ואני יוצא לפגישות. הבעיה היא שבחורות שאני פוגש הם רחוקות מהדרגה הדתית שאני נמצא בה, או שאני רחוק מהדרגה הדתית שלהן ולכן אף פעם זה לא מתקדם לחתונה. אולי הרב יוכל לתת עצה? •
להמשך »

1004.
גיסתי מוכשרת מאוד ואינטליגנטית, אך למרות הכל איננה מצליחה למצוא בן זוג
גיסתי כבר בת 32 וברוך ה' לא חסר לה דבר. היא נאה, אינלגנטית ובעלת מידות טובות אך בכל זאת היא מתקשה למצוא זיווג ולהתחתן. אני כותבת לך כי קשה לי לראות אותה מתייסרת •
להמשך »

1003.
האם יש עניין לקנות ארבעת המינים ביוקר או שאפשר לחכות שהמחירים ירדו?
האם יש עניין מיוחד לקנות ארבעת המינים ביוקר, או שאפשר ללכת לקנות אותם בערב החג שאז המחירים יורדים ולקנות את אותה הסחורה בזול יותר? •
להמשך »

1002.
אני אברך חסידי, התמכרתי לאינטרנט וזה גרם לי לירידה רוחנית ולאבד את כל החשק בלימוד
אני אברך חסידי ומיד אחרי החתונה הגעתי איך שהוא לאינטרנט ומאז אני לא יכול לצאת מזה והתמכרתי לזה. יצא לי כל החשק מהלימוד ואני בירידה רוחנית נוראה. אני לא יודע מה לעשות, איך יוצאים מזה? •
להמשך »

1001.
בזמן האחרון נכנסות בי מחשבות לעבור עבירות ואני מרגיש שאני נשרף מעוצם התאווה
אני שנתיים וחצי בערך בתהליכי תשובה ובשנה האחרונה אני נופל לפגם הברית במחשבה ומעשה, ובזמן האחרון נכנסים בלבי מחשבות של לעבור עבירה ממש וכו' רחמנא לצלן, ואני מרגיש שלבי עוד שניה נשרף מעוצם התאווה •
להמשך »


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup