ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

900.
אשתי סובלת מאוד מהשכנות, כי בכל יום הם יושבות ומפטפטות מול דלת ביתנו
אשתי תחי' סובלת מהשכנות שלנו כי בכל יום מתקבצות כמה שכנות ויושבות לפטפט מול דלת ביתנו. אנחנו גרים בקומה ראשונה והנשים יושבות מול החלון והדלת שלנו וזה מפריע מאוד לאשתי שמרגישה כאילו סוגרים אותה בתוך הבית והיא מתביישת לצאת ולשלוח את הילדים החוצה • להמשך »
899.
קוראים לי 'עדן'. האם כדאי לי להוסיף את השם 'ישראל'?
לא מפריע לי השם שלי, פשוט חשבתי להוסיף את השם ״ישראל״ שיהיה לי שם יהודי ובקדושה. רציתי לשאול מה דעתך? • להמשך »
898.
איך אני יכול לתקן את כל מה שחטאתי בימי חיי ובגלגולים קודמים?
איך אני יכול לדעת מה העבירות שעשיתי בכל ימי חיי ומה חטאתי בגלגולים אחרים כדי שאוכל לתקן את הכול? האם זה אפשרי בכלל? • להמשך »
897.
בכל מריבה בעלי משתמש בדברים שסיפרתי לו כדי לפגוע בי
אני יודעת שבעל צריך להיות איש הסוד של אשתו ולתת לה ביטחון. אבל עד היום בעלי השתמש נגדי בכל סוד שידע על חיי. סיפרתי לו על דברים שקרו בעברי, אפילו דברים שקרו לפני שהכרתי אותו, והיום בכל מריבה הוא משתמש בזה כדי לפגוע בי ולהחליש אותי. אוכל לבטוח בו שוב ושוב כשהוא מנצל את תמימותי? • להמשך »
896.
האם יתכן שבעלי איננו הזיווג שלי ומשמיים נתנו לי אותו בגלל שהתפללתי יותר מדי?
שמעתי שיעור מפי רב מסוים בברסלב, שבו הוא אמר שאם אישה מבקשת ומתפללת שתתחתן דווקא עם אדם מסוים גם אם הוא לא הזיווג שלה, היא תוכל לפעול שתתחתן איתו, אבל יהיה להם רע ביחד. אני חוששת מאוד שאצלי התקיים בדיוק מה שאותו רב אמר בדרשה • להמשך »
895.
בעלי רוצה להפוך להיות עצמאי אך אני חוששת מאוד
בעלי עבד עד לאחרונה כשכיר. הרבה זמן מתבשל אצל בעלי רצון להיות עצמאי בתחום שהוא עוסק (תחום הבניה). בעבר הוא היה עצמאי אך המציאות הייתה קשה מאוד, אך הוא מרגיש שהיום הוא הרבה יותר מנוסה ויש בו רצון לחזור להיות עצמאי • להמשך »
894.
אני בת 32 ומרגישה חסימה במציאת הזיווג. אולי זה בגלל השם שלי?
אני בת 32 ומרגישה סוג של חסימה במציאת הזיווג שמתעכב משום מה, יש לי שני שמות - השם העברי הוא ברכה והשם באמהרית הוא בנצ'גזה. האם צריכים לקרוא לי בשתי השמות או רק בשם העברי? יש לציין ששתי השמות מופיעים בתעודת זהות • להמשך »
893.
לאחרונה בני המשפחה נופלים בבית פעם אחר פעם. מה זה מרמז לנו?
כבר כמה פעמים קרה במשפחה שאחד מאיתנו נפל, וזה קורה פעם אחר פעם. האם יש מה לפחד? ומה זה מרמז לנו? • להמשך »
892.
אם הכל מלמעלה, מדוע כשאדם פוגע בחבירו הוא נענש על זה?
אני יודעת שכל מאורעותיו של האדם הם מאתו יתברך, והם לטובתו. אם כך, מדוע מישהו שפוגע בחבירו נענש על זה, הרי אחרי הכול כך נקבע מלמעלה? והאם מותר לאדם לכעוס על מישהו שעשה לו משהו רע, שהרי הכול מלמעלה בחשבון צדק, ואם מישהו נפגע מחבירו, כנראה שזה היה מגיע לו • להמשך »
891.
האם יש בעיה ללכת לשיעור תורה לנשים שנמסר על ידי רב?
אני מארגנת שיעור תורה לנשים בבת ים. ישנן בנות שאומרות לי שיש להן או לבעליהן בעיה עם רב שמוסר שיעור לנשים, כיצד אני אמורה לענות להן? • להמשך »
890.
האם תפילה בקברי צדיקים זה לא נקרא "דורש אל המתים"?
יש כמה דעות מה נקרא "דורש אל המתים" ואני מבולבל. הרא"ש הרמב"ם והאגרות משה, כולם מסכימים שזה מדובר באדם שמרעיב את עצמו ולן בבית קברות. אולם הבן איש חי כתב: "לא הותר לאדם להתפלל על קברי הצדיקים, לשאול בקשתו מן הצדיקים עצמן, כי זה חשיב דורש אל המתים" • להמשך »
889.
אני מרגישה שאין בביתנו ברכה וזה מייאש אותי מאוד
אני ובעלי נקלענו לקשיים כספיים כבדים מאוד, זאת אומרת החשבון בנק מוגבל וכל המשתמע מכך. אציין כי בעלי עובד בשתי עבודות ואני והבנות לא רואות אותו כמעט, אולם כל הכסף הולך לחובות ולנו לא נותר כלום. אני לא מצליחה למצוא עבודה מתאימה כדי להגדיל את הכנסתי ולהתקיים בכבוד • להמשך »
888.
השבוע אני מתחתן בעזרת ה' ואני זקוק לחיזוק ועידוד מהרב
אני מתחתן ביום שלישי הקרוב בעזרת ה'. אני מבקש שהרב יתפלל עלינו שהזיווג יעלה יפה ויהיה לנו שלום בית ותהיה לנו הצלחה • להמשך »
887.
האם יש בדורנו מישהו שיכול לתת תיקון לפי שורש הנשמה?
כתוב בשיחות הר"ן, סימן קפ"ה שרבנו ז"ל היה יודע לתת תיקונים לכל אחד ואחד כפי שורש נשמתו ולכל אחד ואחד ציווה הנהגות מיוחדות כפי מה שהיה צריך לתקן מה שפגם כפי שורש נשמתו ונתן לכל אחד תיקון בפני עצמו בפועל ממש! כיצד אפשר לזכות לזה כיום? • להמשך »
886.
האם זו נקראת 'השתדלות יתרה' אם אתחיל לעבוד גם ביום החופשי שלי?
בימים אלו הודיע לי מנהל העבודה שלי כי הוא מקצץ ממשכורתי החודשית סכום נכבד. יש לציין כי בעלי אברך, ומשכורתי היא פרנסתנו העיקרית וההוצאות מרובות. האם כדאי לי לקחת על עצמי לעבוד ביום החופשי שלי ולהוסיף שעות עבודה, או לבטוח בה' שימציא לי את מה שחסר לי בפרנסה ממקום אחר? • להמשך »
885.
האם יש מקור לכך שנשים טובלות במקווה בחודש התשיעי להריון?
רציתי לשאול את הרב האם יש מקור למנהג שנהגו נשים בהריון לטבול במקווה בחודש התשיעי להריונן? ויש כאלה שאף מהדרות ללכת לטבול במקווה האר"י אשר בעיר צפת. וכן האם יש מקור למנהג אשר בחורות רווקות נוהגות לטבול בערב יום הכיפורים כדי להיטהר ולהתקדש? • להמשך »
884.
האם לשלוח את בננו לישיבה טובה שרחוקה מהבית למרות הגעגועים והקושי?
בני בן ה-14 התחיל ללמוד בישיבה טובה שמתאימה לו, אך היא רחוקה מהבית. הוא חוזר רק בסוף השבוע וזה קשה לו מאוד כי הוא מתגעגע הביתה. ליד הבית יש ישיבה אך היא פחות מתאימה לו. גם הילדים שם הם פחות יראי שמים ברובם. מה כדאי לעשות? • להמשך »
883.
האם יש בעיה לקרוא לילד 'נחמן' בלי שם נוסף?
לאחד מילדינו קראנו נחמן. התברר לנו שלא טוב לתת את השם נחמן לבד ושמענו שהצדיק אמר שבמשך 50 שנה הוא לא ראה מי שקוראים לו רק נחמן ויצא מוצלח. האם זה נכון? האם להוסיף לבננו שם? • להמשך »
882.
כבר הרבה שנים אני לא מוצאת את עצמי. כיצד אוכל למצוא את היעוד שלי בחיים?
כבר הרבה שנים אני לא מוצאת את עצמי בעיסוקיי. היו הרבה נפילות ותקומות. אינני יודעת מה לעשות עם כל הספקות. אני מתבודדת על העניין הזה כבר מספר שנים, אבל לא רואה בברור את השביל שלי ואני מאוד מבולבלת • להמשך »
881.
האם זה נכון שרבנו התנגד ללימוד מקצועות חול כגון אנגלית וחשבון?
האם זה נכון שרבנו אמר שלא ללמוד מקצועות חול כגון חשבון ואנגלית? האם הוא התכוון שלא ללמוד בשום פנים ואופן או שבשביל פרנסה כגון תעודת בגרות, לימודים גבוהים וכו', מותר? • להמשך »
880.
אני רוצה לעבור ליבנאל אך אשתי מתנגדת. כיצד עלי לנהוג?
אני מעוניין לשכור בית ביבנאל בסמוך לחבר שרכש שם בית לפני כשנה, אך אשתי מתנגדת. ראוי לציין שאני חוזר בתשובה מזה כשמונה שנים, ואשתי שבאה מבית חילוני גמור, עשתה גם היא ברוך ה' כברת דרך ארוכה אל חיק היהדות בדמות שמירת שבת, טהרה וכשרות • להמשך »
879.
אני עובד בתיכון דתי שחלק מתלמידיו מבתים חילוניים. כיצד לעורר אותם בצורה נכונה?
שאלתי היא לגבי עבודתי החינוכית בתיכון דתי שחלק מתלמידיו מבתים שאינם שומרים מצוות. מה לעשות כשתלמיד לא מניח תפילין או לא מתפלל, האם להעיר לו או שזה דווקא יגרום לו להיות "אנטי" ויש לחכות שיתעורר לו הרצון הפנימי שלו? • להמשך »
878.
אני הולך אל רב כדי לשמוע מוסר והתחזקות ולמרות זאת מרגיש ריק לגמרי
אני מרגיש מאד ריק, וגם שאני הולך אל רב משפיע ואני שומע מוסר והתחזקות, בכל זאת אני מרגיש ריק לגמרי, מה אני עושה? • להמשך »
877.
מה הסיבה שבדור הזה יש כל כך הרבה גירושין בין זוגות צעירים?
קשה לי להבין למה בדור הזה יש כל כך הרבה גירושין בין זוגות צעירים, ממה זה נובע? • להמשך »
876.
מדוע בעלי צריך לנסוע לאומן בזמן שגדולי הדור לא נוסעים לאומן?
למה כל החכמים של הדור הזה, לא נוסעים אל ראש השנה לאומן אל רבי נחמן, ולמה בעלי ועוד אלפי אנשים צריכים לנסוע • להמשך »
875.
עזרתי ללקוחה שלי ובזכותי זכתה במשפט ועכשיו היא לא מתביישת לתבוע אותי על לא דבר
אני עורכת דין וטוענת רבנית, ועשיתי עבודה נאמנה לאשה מעל ומעבר ליכולתי, והצלתי אותה מפח יקוש, וכן היא הצליחה בגדול להציל את עצמה ואת ילדיה, ועכשיו היא תובעת אותי, אני מזועזעת איך יכולים לשלם רעה תחת טובה • להמשך »
874.
כבר כמה שנים אני מנסה להיגמל מהסמים אבל נופל שוב
רציתי שהצדיק יתן לי עצה איך להגמל מסמים קשים, אני לוקח כמה שנים, ותמיד מנסה להפסיק ואני נופל חזרה, מה אני עושה? • להמשך »
873.
האם זה נכון שתלמיד יחקה את התנועות של הרב?
אני בחור מקורב אל ברסלב, ומחובר אל אחד מהמנהיגים שעושה תמיד תנועות משונות, וכל אלו שמחוברים אליו מחקים אותו ואומרים שיש בזה סודות, אבל אני מתבייש לעשות את התנועות המשונות האלו, כי יגידו שאני שוטה, מה דעתכם? • להמשך »
872.
בעלי הוא רשע מרושע וקמצן, הוא משפיל אותי ועושה לי את המוות
יש לי בעל רשע מרושע שמשפיל אותי, מקמץ ממני כל פרוטה, עושה לי את המוות, ואני רק רוצה להתגרש ממנו, ההתנהגות שלו לא אנושית, אין בו שום מדות טובות וכו', אני רוצה לשמוע דעת הצדיק מה הוא אומר על זה • להמשך »
871.
בשנים האחרונות התחילו לי סיבוכים בעיניים. מה עלי לעשות ובמה להתחזק?
בשנתיים האחרונות התחילו לי סיבוכים בעיניים שבאו לידי ביטוי בדימומים ברשתית והופיעו לי כתמים שחורים בשדה הראיה. עברתי מספר טיפולי לייזר שמנעו במקצת הופעת דימומים חדשים. ידועים לי דברי רבינו ז"ל שלא לסמוך על דוקטורים וכו' אם כן מה עלי לעשות? במה להתחזק? • להמשך »
870.
ברוחניות אני עושה חיל אבל בגשמיות אני לא מצליח והמצב נורא
שמעתי בשמכם שמי שהוא בטלן בגשמיות הוא גם בטלן ברוחניות וכן להיפך. והנה ברוחניות זכיתי על ידי מוהרא"ש שליט"א לגמור ש"ס בבלי וירושלמי תוספתא, שולחן ערוך, חמישים פעם ששה סדרי משנה, ועוד ועוד ברוך ה'. לעומת זאת בגשמיות אני משוקע בחובות באופן נורא והפרנסה קשה מאוד מאוד. מה הסיבה לכך? • להמשך »
869.
כיצד צריכים להתייחס לאנשים שחוטאים במשכב זכור?
בנוגע למה שנאמר (ספר המידות, ניאוף, חלק שני, סימן ח'): "אסור ללמד זכות על זה שעבר על משכב זכור". האם מדובר שאסור ללמד זכות על המעשה המתועב עצמו בלבד, או שצריכים להחרים את האנשים שעושים את העבירה הזו ואת מעשיהם גם יחד ולא להאיר להם פנים בשום פנים ואופן? אני שואל זאת מפני שלצערי נודע לי לפני כמה חודשים שבן דודה שלי חוטא במשכב זכור • להמשך »
868.
בננו הקטן מרביץ לבעלי ולי. כיצד צריכים להתנהג במקרה כזה?
הבן שלי בגיל 3. לפעמים הוא צועק או מרביץ לבעלי ולי. אני יודעת שזה בגלל הגיל, אבל כיצד צריכים להתנהג איתו? יש כל מיני דעות סותרות בתיאוריות חינוך הילדים היום... איך אפשר ללכת בדרך האמצע? אנחנו רוצים לחנך למידות ודרך ארץ שמאוד חשוב אצל רביז"ל • להמשך »
867.
האם זה בסדר שאני מדבר ברבים מתורותיו של רביז"ל מבלי להזכיר את שמו?
מאחר ואני מוסר הרצאות למורים או שיעורי תורה לרבים ואני מזכיר את עצותיו או אמרות שמובאים בספרי ברסלב, לפעמים בשמו של רבי נחמן ולפעמים לא - תלוי בציבור השומעים. האם גם זה נקרא להפיץ את תורתו של הצדיק בעולם אפילו שאני לא אומר זאת בשמו? • להמשך »
866.
אני רוצה להתייעץ עם הצדיק על כל דבר. איך אפשר לעשות את זה?
ידוע שהיה לרבינו ז"ל תלמיד שרבינו הפליג במעלתו שבכל דבר הוא שואל את רבינו והיה הולך רגלי עד לביתו של רביז"ל כדי לשאול את ספקותיו. איך יכולים לעשות את זה היום, הלא אין זה נכון להפריע את הצדיק בכל דבר קטן? • להמשך »
865.
אני סובלת מאובססיה למשקל וזה גורם לי למתחים
אני בחורה בת 24 ובשנים האחרונות אני סובלת מאובססיה למשקל. זה מגיע לרמה כזאת שאני מתוחה במשך הרבה שעות ביום ולא מצליחה לצאת מהמעגל שאני נמצאת בו. כמובן שזה משפיע על כל תחומי חיי. איך אני יכולה לצאת מזה? • להמשך »
864.
קשה לי שבעלי יטוס לאומן השנה. האם זה נקרא שאני מכשילה אותו?
בעלי נוסע כבר מספר שנים לאומן. יש לנו ארבעה ילדים, ובשנה שעברה, אף שהייתי בהריון ועם עוד שלושה ילדים בבית הוא נסע. השנה הוא בעצמו אמר שהוא לא מתכוון לנסוע כדי שיוכל לעזור לי וגם אני לא ממש רוצה שהוא יסע. האם זה נקרא שאני מכשילה אותו? • להמשך »
863.
האם סדר דרך הלימוד מיועד לכולם או רק לאברכים ובחורי ישיבה?
הרב, חשקה נפשי מאד ללמוד תורה כפי סדר הלימוד של רבינו, אך טרדות החיים בקושי מאפשרות לי ללמוד. האם היכולת ללמוד את כל התורה נתונה רק לבחורי ישיבה או אברכים, או שגם יהודי הטרוד לפרנסתו יכול לעמוד בכך?! • להמשך »
862.
כשמזכירים אדם בברכה או בתפילה, האם להזכירו עם שם אמו או עם שם אביו?
לגבי המנהג של ברכת 'מי שברך' בעת עלייה לתורה וכדומה. יש נוהגים לברך את האדם ולהזכיר את שם אביו ויש שמברכים ומזכירים את שם אמו. גם ראיתי שיש מקומות שרבי נחמן מוזכר על שם אביו ויש מקומות שהוא מוזכר על שם אמו. מה דעת הצדיק, איך הכי טוב לנהוג? • להמשך »
861.
אני רוצה ללכת להפצה במקום מסויים, אבל יש שם כבר מפיצה
אני רוצה ללכת להפצה במקום מסויים, אבל יש שם כבר מפיצה ואני לא יודעת האם ללכת לשם או לא כי אולי אני אקח ממנה את הפרנסה שלה. מה לעשות • להמשך »
860.
לבני הגדול יש מישהי שמאוד רוצה אותו אבל הוא לא החלטי
הנני מבקשת ברכה עבור הילדים שלי ובפרט לגבי הזיווגים שלהם שלא יהיו מבולבלים ויצליחו בהחלטות החשובות בחייהם. לבני הגדול יש מישהי שמאוד רוצה אותו אבל הוא לא החלטי, פעם אומר כן ופעם לא. היא לא עוזבת אותו ומחכה לו כבר שנתיים • להמשך »
859.
איך יתכן שתלמידי רבי עקיבא שהיו כל כך גדולים, לא נהגו כבוד זה בזה?
קשה לי להבין איך זה שתלמידי רבי עקיבא, שהיו גדולים מאוד, עם כל זאת לא הסתדרו אחד עם השני ולא נהגו כבוד זה בזה? וכיצד רבי עקיבא לא הצליח כביכול להשפיע עליהם שיתקנו את דרכם? • להמשך »
858.
האם טוב לומר את התפילה שאחרי התיקון הכללי? ומדוע היא לא מודפסת בקונטרסים?
האם טוב לומר את התפילה שמופיעה אחרי תיקון הכללי? אם כן, מדוע אינה מופיעה בסידור ובקונטרסים של הרב? • להמשך »
857.
האם מותר לי לצפות בסרטים כדי לקבל מהם רמזים איך להתקרב לה' יתברך?
אני מתחזק ומחפש רמזים בעבודת ה' מכל דבר. האם מותר לי לצפות בסרטים באינטרנט ולחפש שם רמזים איך להתקרב לה' יתברך? • להמשך »
856.
אני אוהבת נשים ומאוד חוששת שלא אתחתן עם גבר
אני אוהבת נשים ומאוד חוששת שלא אתחתן עם גבר. אני מבקשת את ברכת הרבי ושיגיד לי מהו עתידי • להמשך »
855.
רצוני לבקש דרך בעבודת השם יתברך, מה לעשות ואיך להתנהג
רצוני לבקש דרך בעבודת השם יתברך, אני לא יודע מה ואיך להתנהג • להמשך »
854.
בעלי כל הזמן בכעס ובעצבים ואני לא יכולה להמשיך ככה
כל הזמן בעלי בעלי כועס ומתעצבן וכל הבית בוער באש המריבות. אני כבר לא יכולה יותר ואני חושבת להתגרש. האם נוכל לצאת מזה אי פעם ויהיה לנו כבר שקט בבית ובינינו? • להמשך »
853.
אני מתבייש מבני אדם עד כדי כך שקשה לי לצאת מהבית
יש לי בעיה גדולה, אני מתבייש מבני אדם עד כדי כך שקשה לי מאוד לצאת מביתי ואני מתבייש ומפחד לצאת לרחוב. אני יודע שזו בעיה נפשית ואני מאוד מאוד מבקש שתתנו לי עצה מה לעשות, תכתבו לי ותחייו אותי, כי אני לא יכול כבר לסבול את הסבל הזה • להמשך »
852.
רודפים אותי בגלל שאני מעורר את הבחורים שקירבתי לגרוס משניות
יש קבוצה גדולה של בחורים שחיזקתי אותם בלימוד משניות בגירסא כפי שלמדתי אצלכם, ואני רואה בזה הצלחה מרובה. בחורים נושרים שאף פעם לא פתחו ספר ואפילו לא התפללו, עכשיו הם מתמידים בלימוד משניות בגירסא, עד שיש כבר בחורים שסיימו ששה סדרי משנה עשרה פעמים, ולאט לאט הם חוזרים אל היהדות ומתפללים שחרית מנחה וערבית. אבל לצערי הגדול יש אנשים שמתלוצצים מהלימוד בגירסא, עושים ממני צחוק וקוראים אותי בשמות גנאי. איך מתחזקים? • להמשך »
851.
האם צריך לכוון בשם אדנות "אדון הכל היה הוה ויהיה" או להתפלל בפשיטות ותמימות ללא כוונות?
רבינו הצהיר שחסידיו יכולים לקמט את ספרו ככל שירצו, רק לא לשנות מהשולחן ערוך כהוא זה. ומאידך, הוא אמר לחסידו "גאט כפשוטו לא טוב לך?" כלומר: לא צריך לכוון "אדון הכל היה הווה ויהיה" באמירת השם, אלא אלוקים כפשוטו. וזה לכאורה נוגד את השולחן ערוך! • להמשך »

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup