ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

850.
כיצד אישה צריכה להתנהג ולהתקדש לפי רבנו ז"ל?
כיצד אישה צריכה להתנהג ולהתקדש לפי דרכו רבנו נחמן מברסלב? רוב הספרים מדברים רק לגבר • להמשך »
849.
לאחר ארבע פגישות המשודך שלי ביטל את השידוך ועכשיו הוא רוצה להמשיך
אני בת 25 ויצאתי לשידוך עם בחור חסיד ברסלב בן 29. נפגשנו ארבע פעמים ובפגישה הרביעית הוא הגיע להכיר את הוריי במטרה רצינית לחתונה. הייתה מציאת חן בינינו ומטרות משותפות. לאחר הפגישה האחרונה הוא החליט להפסיק את השידוך בטענה שאני לא בשבילו. כעבור חודש הוא דיבר איתי שוב ורצה לנסות שוב להיפגש. מה דעת הצדיק בעניין? • להמשך »
848.
מציק לי מאוד שאמא של בעלי מחבקת ומנשקת אותו כל הזמן
חמותי מעניקה לבעלי תשומת לב בלי גבול ואני לא מסוגלת לראות את ״האהבה״ הזאת. היא מנשקת ומחבקת אותו לידי, והיא אומרת "הבן שלי הכי חתיך בעולם״. זה מציק לי ובעיני נראה מוזגם. אני לא יכולה להגיד לבעלי "אל תנשק את אמא שלך" זה מגוחך • להמשך »
847.
מה דעתו של הרב על שמי 'גיא'? האם צריך להוסיף שם?
רציתי לשאול אתכם מה אתם אומרים על השם שלי. הרבה זמן זה מטריד אותי, האם אני צריך להוסיף שם? • להמשך »
846.
בליקוטי מוהר"ן: לצדיקים יש יצר הרע גדול, בתניא: לצדיקים אין יצר הרע בכלל. איך זה מסתדר?
כבוד הרב ענה באחת מתשובותיו בשם רבי נחמן זי"ע שלצדיקים יש יצר הרע גדול מאוד ממידת הגבורה. כיצד זה מסתדר עם הכתוב בספר התניא, ליקוטי אמרים פרק א' שלצדיקים אין יצר הרע כלל? • להמשך »
845.
האם כדאי לי ללמוד בסמינר של בעלות תשובה למרות שאני חרדית מבית?
האם כדאי לי להיכנס ללמוד בסמינר של בעלות תשובה? אני לא יודעת אם זה יתאים בשבילי כי אני חרדית מהבית • להמשך »
844.
כשהתחלתי לחזור בתשובה היה לי קל, אבל עכשיו קשה לי מאוד
איך הרב מציע להתמודד עם נסיונות לא פשוטים והפרעות בעבודת ה'? אני מנסה להתקרב לה' אבל יש לי קשיים ועיכובים ולפעמים גם נפילות. אני משתדל מאוד לא להכעיס את ה' יתברך אבל לפעמים אני לא מצליח ונכשל. כשהתחלתי להתקרב לה' היה לי הרבה יותר קל, אבל עכשיו זה נעשה קשה יותר ויותר • להמשך »
843.
מה החידוש בדברי רביז"ל שאמר שצריכים להיות מקורב לצדיק, הרי כבר כתוב "עשה לך רב"?
מה החידוש בכך שרבי נחמן כותב להיות מחובר לצדיק האמת, הרי כבר כתוב בפרקי אבות: "עשה לך רב", האם יש הבדל בין "רב" או "צדיק"? • להמשך »
842.
מדוע מעלת ההפצה גדולה כל כך?
אני התקרבתי אל ברסלב דרך הספרים שלכם, ואני רואה שאתם מרבים לדבר מענין תיקון האדם שיעסוק בהפצת תורה רבינו. רציתי לשאול מדוע מעלת ההפצה כל כך גדולה ובזכותה האדם זוכה לתיקון? • להמשך »
841.
אשתי נמצאת כל היום אצל אמא שלה ואני מרגיש 'צלע שלישית'
אני ואשתי נשואים שלוש שנים. יש לנו ילדה בת שנה ואשתי בהריון בחודש שלישי. אנו לא מסתדרים תקופה ארוכה וזה מלווה בזלזול בי ובמשפחתי בוויכוחים ומריבות והיא רוצה להתגרש. היא כל היום אצל אמא שלה ואני מרגיש שאמא שלה היא בעלה. היא מתייעצת איתה ועושה הכל איתה ואני כביכול צלע שלישית • להמשך »
840.
אין לי פרנסה, אין לי אישה, אין לי כלום. למה הכול הולך לי עקום?
למה הכול הולך לי עקום? אין לי פרנסה, אין לי שמחה, אין לי אישה, אני כל היום בעצבות ולא מצליח להיות שמח. בעניין הפרנסה אין לי ברכה. אני כל הזמן נואף ולא מצליח להתגבר על היצר! • להמשך »
839.
לאשתי קשה מאוד עם הכיסוי ראש והיא רוצה להוריד אותו
אשתי מתלוננת לפני על זה שקשה לה הכיסוי ראש ואפילו מתחרטת שהיא שמה מלכתחילה. היא חושבת שזה מכוער ושום דבר לא מעודד אותה בעניין • להמשך »
838.
יש לי בן אחד והרופאים אומרים שלא אוכל להיכנס שוב להריון
יש לי ילד כמעט בן שלוש ואני מנסה להיכנס להריון מאז שהוא נולד ולא מצליחה. הרופאים אומרים שיש לי ולבעלי בעיה ואני לא יוכל להיכנס להריון רק עם אני יעשה טיפולי פוריות וזה גם לא בטוח • להמשך »
837.
איך אפשר לנצל את החופשה לבילוי עם המשפחה מבלי ליפול ברוחניות?
עכשיו כשמגיע ה"חופש", איך צריך לנצל את הזמן ללימוד תורה וביחד עם זאת לצאת קצת עם המשפחה ולא ליפול ברוחניות? • להמשך »
836.
האם אפשר לקנות ספרי רבינו להפצה מכספי מעשר?
האם אפשר לקנות את ספרי רבינו ולהפיצם לאחרים מכספי מעשר? • להמשך »
835.
האם אפשר לסמוך על הכתוב בספרים של תלמידיכם כגון 'שיחות מוהרא"ש' וכדומה?
ראיתי כבר כמה פעמים שהזהרתם לא לקבל כל שיחה שנאמרת בשמכם אלא לראות מה שכתוב בספרים שחיברתם. רציתי לשאול מה לגבי הספרים שיחות מוהרא"ש ודרשות מוהרא"ש ואמרי מוהרא"ש כי הבנתי שאת הספרים האלו כתבו התלמידים שלכם. האם אפשר לסמוך על הכתוב שם? • להמשך »
834.
האם ראוי לקצר בתפילת תינוקות של בית רבן כדי שיספיקו ללמוד יותר?
יורנו רבנו כיצד לנהוג, האם יש לקצר בתפילה כדי שהתלמידים יספיקו ללמוד עוד תורה? • להמשך »
833.
כיצד ראוי להתפלל בציון רביז"ל: לבקש מה' יתברך או מהצדיק?
כשבאים אל ציון רבינו ז"ל צריכים להתפלל בלשון נוכח אל רבינו או להתפלל אל הקדוש ברוך הוא בזכות הצדיק? ואולי צריכים להתפלל בשני האופנים? • להמשך »
832.
אני אברך כולל ומשפחתי כועסת עלי שאיני מביא פרנסה
אני אברך הלומד בכולל אבל בבית אומרים כל הזמן "אינך מביא פרנסה". מה עלי לעשות? • להמשך »
831.
מה הנוסח הנכון ומתי הזמן הטוב ביותר לומר תיקון חצות?
האם יש קפידה לומר חצות כסדר המובא בשערי ציון, או שאפשר לומר כנוסח המובא בסידורים הספרדים? וכן ומובאים כמה שינויים בין השערי ציון לסידורים הספרדים גם בהלכות, כגון בימים שאין אומרים וכדומה, והאם לומר רק בשעתיים של חצות או עד סמוך לעלות השחר? • להמשך »
830.
התחתנתי עם אשתי בגלל שהיא נכנסה להריון ועכשיו קשה לי מאוד לחיות איתה
כשהתחתנו, אשתי הייתה בהריון וזו הסיבה העיקרית לחתונה. עכשיו מאוד מאוד קשה לי איתה מכל הבחינות. עברנו ויכוחים מאוד קשים שכללו משטרה ובית משפט ואני לא יודע מה לעשות. מצד אחד יש ילד שאני מאוד מאוד אוהב ולא רוצה לפרק בית ומצד שני יש אישה שאני לא אוהב • להמשך »
829.
כמה צריך אדם לצום כדי שיוכל לעלות למעלה מתוקן?
קראתי בספרים שאף על חטא קטן יצטרך האדם ליתן דין וחשבון, ורק על ידי צום נמחל לו. איך אדם שרוצה לתקן את כל העברות יידע כמה לצום על מנת לתקן את חטאיו בשלימות? אני מדבר על אדם שמוכן להקריב את חייו לנושא זה העיקר שכשיעלה למעלה יוכל לומר תיקנתי את חטאי? • להמשך »
828.
איך צריך להוכיח את בני משפחתי ותלמידי בצורה נכונה?
רבינו אומר בליקוטי מוהר"ן תניינא סימן ח' שמי שלא יודע להוכיח ומוכיח אז עושה יותר גרוע ומקלקל. איך יהודי פשוט צריך ללכת עם ההדרכה הזאת לגבי אשתו, ילדיו, ואם הוא מחנך אז לגבי תלמידיו. מותר להעיר להם או אסור? ואם כן באיזה דרך זה לא נחשב הוכחה? • להמשך »
827.
נהגתי בלי רישיון ועשיתי תאונה, ועומד להיות לי משפט
הסתבכתי בבעיה רצינית, נסעתי עם רכב בלי רשיון, ועשיתי תאונת דרכים, ועכשיו אני עומד לפני משפט גורלי עבורי ואיני יודע מה לעשות. אני ממש בלחץ וחסר לי הרבה חיזוק • להמשך »
826.
האם להמשיך בלימודים באוניברסיטה או לעבור למדרשה?
אני בת 21 וחזרתי בתשובה לפני שנה וחצי בערך. אני מרגישה צורך עז לעלות למדרשה, אולם אינני מרגישה שנכון יהיה לעזוב את הלימודים באמצע. כמו כן אני תוהה אם אני בכלל מוכנה לנישואין מאחר ולא למדתי במסגרת תורנית כלשהיא • להמשך »
825.
איך אפשר לוודא שהמשודכת שלי בריאה בנפשה?
רציתי לבקש מהצדיק שיסביר בכמה נקודות איך אפשר לזהות או לדעת אם יש מחלות נפש או הפרעות נפשיות כאשר יוצאים לפגישות בשידוכים? • להמשך »
824.
איך אפשר להינצל מצער התולעים בקבר?
קראתי בשיחות הר"ן בשיחה פ"ד המדברת על צער המת בקבר, ושהמת ממש שומע את כל התולעים ומרגיש צער איום ונורא. האם ניתן להינצל מכל זה? • להמשך »
823.
כמה נרות אשה צריכה להדליק לכבוד שבת קודש?
כמה נרות אשה צריכה להדליק לכבוד שבת? כי כל אחת אומרת לי דבר אחר, ואני מבולבלת מזה. יש שאומרות לי שצריכים להדליק גם לכבוד הצדיקים, האם זה נכון? • להמשך »
822.
אשתי אוהבת שמות מיוחדים שאינם מוזכרים בתנ"ך. האם כדאי לקרוא לילדים בשמות האלו?
אשתי אוהבת שמות מיוחדים שאינם מוזכרים בתנ"ך כמו: בתאל, אוראל, שיראל, מתנאל. האם יש קדושה בשמות האלו מאחר ויש בסוף כל שם אותיות א-ל אף על פי שאינם מוזכרים בתנ"ך? • להמשך »
821.
לאחרונה עושים מסיבות לנשים דתיות עם מוזיקה קצבית, יש בזה בעיה?
ברצוני לשאול את הצדיק לגבי מסיבות נשים שעושים בשנים האחרונות. מסיבות ריקודים שבהם המוסיקה היא מאוד מקפיצה ומרקידה (מוזיקת טראנס אבל במילים של קודש) אך הכל באווירה דתית. זה מאוד משחרר ומשמח לבעלות תשובה, כי בכל זאת קשה לבעלת תשובה להתחבר לעולם החרדי • להמשך »
820.
נכנסתי להריון מבחור דתי ואינני יודעת להתחתן איתו או להפיל את העובר?
אני בחורה חילונית בת שלושים ושתיים. אני נמצאת בקשר עם בחור ממשפחה דתית חרדית. נכנסתי ממנו להריון, וכעת אני בשבוע החמישי ואני לא יודעת מה לעשות, אם להפיל או להתחתן. הבחור לא עובד ובכל פעם שאני מבקשת ממנו למצוא עבודה הוא דוחה אותי בקש. מה לעשות? • להמשך »
819.
מדוע אינני מתקדם בעבודת השם כמו כל השאר ונשאר באותו מקום?
כבר למעלה מעשר שנים שאני מנסה לחזור בתשובה ולקבל על עצמי עול מלכות שמים ולעבוד את ה' יתברך ברצינות, להוציא מהכוח אל הפועל את כל העצות של רבנו ז"ל, אבל בפועל עדיין עוד לא התחלתי. המון אנשים תכף ומיד שמגלים את האמת ישר מגדלים פאות וזקן, נכנסים לישיבות וכוללים, מתחתנים, למה אני לא? • להמשך »
818.
ההורים שלי עברו לעיר חילונית והתחילו להתדרדר, מה לעשות?
עד עכשיו היינו משפחה חרדית רגילה ועכשיו הכל קרס, ההורים שלי עברו לגור בעיר חילונית לגמרי, שינו את הלבוש שלהם וגררו אחריהם את כל האחים והאחיות שלי. אני לא רוצה ללכת איתם מטעמים ברורים ומובנים ואני לא יודעת מה לעשות עם עצמי כי מאוד מאוד כואב לי • להמשך »
817.
אני כבר בת 26 ורוצה להתחתן. האם לחכות להצעה או לפנות לשדכנית?
אני בת עשרים ושש ומאוד רוצה לצאת לשידוכים. אני מרגישה שאני יותר מוכנה ויודעת מה אני מחפשת, הבעיה היא שכמעט ואין לי הצעות. האם כדאי לפנות לשדכנית? • להמשך »
816.
נולדה לנו בת במזל טוב. האם לחסן אותה או לא?
האם צריכים לעשות חיסונים לתינוק? הרי ה' ברא את האדם בריא, ולמה צריכים להכניס בגוף כל מיני רעלים של החיסון? • להמשך »
815.
אשתי מתביישת מאוד בסביבת נשים אחרות ואין לה ביטחון עצמי
אשתי מתביישת ללכת בין נשים, כי היא תמיד חושבת שמסתכלות עליה או מדברות עליה, וכבר שהיא עוברת בין נשים היא מסמיקה מבושה, והיא נכנסת בלחץ גדול. איך מטפלים בבעיה שכזו? • להמשך »
814.
התקרבתי לרב מסויים והייתי תלמידו ובגללו התגרשתי ועכשיו אין לי כלום
הייתי מקורב אליכם עד שבא אחד שגם אותו אתם קירבתם, והוא נהיה מנהיג, והלכתי אחריו כמו עיוור, עד שבגללו איבדתי את אשתי, כי הוא הסית אותי לגרש אותה, ועכשיו אחרי שנתיים שאני איתו אני רואה שאין לי כלום • להמשך »
813.
איך מקיימים "וידוי לפני תלמיד חכם"? ומי נקרא "תלמיד חכם"?
האם יש חיוב להתוודות דווקא לפני תלמיד חכם כמו שכתוב בתורה ד', או שאפשר לפעול את אותה פעולה גם כשמתוודים לפני ה' יתברך?, ואם צריכים להתוודות לפני תלמיד חכם דווקא, אז איך יודעים מי נקרא תלמיד חכם? • להמשך »
812.
אין לי דיבורים חדשים בהתבודדות, ומאוד קשה לי ללמוד גמרא
אני מתבודד כבר חודשיים ברציפות ועדיין לא נפתח לי הדיבורים ויש לי אותם דיבורים כל הזמן. ואני מדבר בערך עשר דקות ושאר הזמן שותק, וזה מאוד מייאש אותי. בנוסף קשה לי בלימוד הגמרא ואני לא מצליח להבין למרות שאני מתמיד כבר כמה חודשים בלימוד • להמשך »
811.
האם לשלוח את ילדיי לתלמוד תורה אף שבדרך צריכים לנסוע דרך מקומות מסוכנים?
חשוב לנו מאוד שילדינו ילמדו בתלמוד תורה. בישוב שבו אנו מתגוררים אין תלמוד תורה, אך יש בית ספר בדגש תורני, כך שמציאות של לימוד בתלמוד תורה מצריכה נסיעות לישובים סמוכים. וחשוב לציין שאנו גרים באיזור השטחים, דבר שמעמיד את הדרכים בחזקת סכנה • להמשך »
810.
לאחרונה הכניסו בי ספיקות בדרך של רבנו, ואני נלחם להחזיק מעמד
לאחרונה הכניסו בי לצערי ספקות בדרך של רבנו, ואני מאוד אוהב את ברסלב ודרך ברסלב התחלתי לחזור בתשובה, ואני עוד נלחם לשבור את החומה ולהמשיך את דרכי כחוזר בתשובה • להמשך »
809.
האם רבנו ז"ל שומע את בקשותינו גם אם עומדים במרחק מציונו?
הצדיק כתב באחת התשובות שכשיש הרבה אנשים על הציון באומן, אפשר לעמוד בצד ולהתפלל. אבל איך יתקיים מה שרבינו אמר שהצדיק בפטירתו זה כמו לעבור חדר ואפשר לדבר ליד הציון והוא שומע. אם נעמוד רחוק איך ישמע את בקשותינו? • להמשך »
808.
כתוב שלרבנו ז"ל היו נסיונות קשים בתאוות ניאוף בצעירותו. מה הכוונה?
קראתי בספר פעולת הצדיק וגם נדמה לי שזה כתוב בספר שבחי הר"ן, שלרבינו היו נסיונות בגיל צעיר, והיה גיבור וכבש תאוותו. האם אלו נסיונות פשוטו כמשמעו עם נשים, או דברים עליונים לפי מעלת וקדושת רבינו ששייך לצדיקים? • להמשך »
807.
כל הילדים שלנו סובלים צרות ואנו ההורים רואים את הכל ומשתגעים
אני מרגישה חסרת אונים, עד שנכנס לי כבר מחשבות של התאבדות וכו', אני לא יכולה יותר, יש לי שבע ילדים, ארבע מהם נשואים, וכל אחד מהם, עובר גיהנום על פני האדמה וכו', ואני ובעלי בצער כזה שאי אפשר להסביר • להמשך »
806.
מה דעתו של הרב לגבי כנס הנשים ההיסטורי שנערך בבני ברק?
רציתי מאד לשמוע את חוות דעתו של האדמו"ר, על האירוע ההיסטורי של כנס נשים חרדיות בבני ברק, ובה היו נוכחות הרבניות, נשות מנהיגי הדור, הן החסידים והן הליטאים ודרשו לפניהן בענין מעלות שהבעל ילמוד תורה • להמשך »
805.
אני חש לא בנוח למסור שיעורי תורה כי אני מרגיש לא ראוי
אני מוסר שיעורי תורה מדי פעם, אך אני מרגיש לא בנוח כי אני מרגיש לא ראוי. וגם אני חושש שהדברים שלי לא עושים רושם אצל השומעים. האם להמשיך במסירת השיעורים? • להמשך »
804.
מהו שם המשפחה של רבנו ז"ל?
הרב החסיד ר' לוי יצחק בנדר ז"ל שמע באומן מזקנים שעוד הכירו את תלמידי מוהרנ"ת ז"ל שישנן שני גרסאות לשם משפחתו של רבנו ז"ל • להמשך »
803.
מדוע לא הגנה זכות התורה על עם ישראל בכל הגלויות?
הרב כתב: אם יגבירו את לימוד התורה, אין מה לחשוש מהאיום האירני, למה היום לימוד תורה יגן ואין מה לדאוג, בניגוד לרוסיה גרמניה וכל השאר, הרי מליונים למדו תורה שלא עמדה להם תורתם • להמשך »
802.
אין לי סבלנות לבעלי ולסובבים אותי
אני לא רגועה ואין לי סבלנות. אמנם אני חברותית ומקשיבה לסובבים אותי אבל בתוך תוכי אני לא רגועה. כל כך כואב לי שאין לי סבלנות לבעלי ולסובבים אותי ולפעמים אני גם תוקפת אותם בדיבור • להמשך »
801.
מה הזכות והשכר של אישה ששולחת את בעלה לאומן?
רציתי לשאול, מה הזכות והשכר של אישה ששולחת את בעלה לאומן? • להמשך »

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup