ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

750.
נגמרו לי הכוחות הפיזיים והנפשיים בגלל שאינני מוצאת את הזיווג שלי
אני בחורה בת עשרים ושש ונמצאת כבר הרבה זמן בשידוכים. נפגשתי עם בחורים שחלקם חתכו את הקשר ובחלק מהמקרים אני חתכתי את הקשר, כי באמת לא הייתה התאמה ומציאת חן. יש לציין שעשיתי המון סגולות והן לא הועילו • להמשך »  
749.
חברה הציעה לי בחור לשידוך, האם הוא מתאים לי או לא?
אני בחורה דתייה וחברה שלי הציעה לי בחור מסוים שהיא מכירה שהוא גם כן דתי ולומד בישיבה בירושלים. ורציתי לשאול את הצדיק מה הוא אומר לגבי זה האם זה מתאים או לא? • להמשך »  
748.
התחייבתי לפני חודש למשכנתא, ועכשיו אני בסכנת פיטורים מהעבודה
בשבוע שעבר הודיעו לנו הנהלת החברה בה אני עובד כי המפעל נכנס להקפאת הליכים ומעל 400 עובדי המפעל מרחפת סכנת פיטורים מיידית. עבורי אישית זה מגיע בדיוק חודש אחרי שרכשנו ברוך ה' בית והתחייבנו במשכנתא גדולה. רצינו לבקש עצה מהצדיק מה אפשר לעשות? • להמשך »
747.
איך אפשר להתקרב לצדיק ולקבל ממנו כל מה שאפשר ברוחניות ובגשמיות?
איך אפשר להתקרב לצדיק במאה אחוז ולקבל ממנו כל מה שאפשר ברוחניות ובגשמיות, בהתקרבות לה' יתברך ולהגיע לתיקון הנצחי? • להמשך »
746.
האם מותר ולא מסוכן לנסוע לקבר רחל אמנו?להמשך »
745.
אשתי ומשפחתה מבזים אותי מאז החתונה, ועכשיו אשתי לא מוכנה שאחזור הביתה
אני נשוי כמעט שלוש שנים. יש לי ילדה בת תשעה חודשים ואשתי כרגע בהריון. אשתי ומשפחתה תמיד "יורדים" על העדה שלי (אני תימני והיא מרוקאית) ומטיחה עלי עלבונות. אתמול היה "פיצוץ" והיא לא רוצה שאני יחזור הביתה או להורים שלה ואם אני יבוא היא תזמין משטרה • להמשך »
744.
האם לידום ולשתוק גם כשמבזים אותי ברבים ומעלילים עלי שקרים?
כתוב בספרים הקדושים "עיקר התשובה - שישמע בזיונו ישתוק וידום". ונשאלת השאלה, מילא אם אדם ביזה אותי ביני ובינו בלא נוכחות אחרים, בודאי שלשתוק אז זוהי מעלה ובכך הוא עושה תשובה על כל חטאיו. אך אם אדם שומע בזיונו ברבים ומעלילים עליו עלילות שקר, האם גם במצב כזה עליו לשתוק? • להמשך »
743.
קניתי לנכדים שלי מחשב כדי שילמדו בו תורה אך הוריהם מתנגדים
נתתי במתנה לבן שלי מחשב וגם דיסק שיש בו תוכנה ללימוד תורה. כל זאת כדי שנכדי ילמדו תורה בבחינת גירסא דינקותא. אבל ההורים (בני ואשתו) לא רוצים להכניס מחשב הביתה עקב השקפות דת. לי נראה שזו עלולה להיות עבירה של מניעת תורה מנכדי ובסופו של דבר 'יצא שכרו בהפסדו' • להמשך »
742.
לבתי קוראים 'פייגא', והגרוש שלי מתעקש לאיית את שמה 'פייגע'
לבתי קוראים טליה ויש לה שם נוסף על שם הסבתא - פייגא. הגרוש שלי הוא שנתן לה את השם השני והוא מתעקש לאיית אותו פייגע עם ע'. מה דעתו של הרב, האם השם טוב או לא? והאם יהיה עליה לשנות את שמה לכשתגדל? כי עכשיו האבא שלה לא יסכים לשנות לה אותו • להמשך »
741.
מאז שהתחלתי להתבודד וללמוד כסדרן, עוברים עלי קשיים ומשברים
אני מתעניין בחסידות ברסלב, וכן התחלתי להתבודד וללמוד כסדרן כמו שראיתי בספרים שלכם, מאז עוברים עלי קשיים ומשברים שלא היה לי לפני כן, איך זה יכול להיות? האין זה צריך להיות הפוך, שתבוא עלי ברכה גדולה? • להמשך »
740.
האם בלימוד מספרי הרב נחשבים כתלמידו?
שוחחתי עם חבר שלי מהישיבה שמגדיר עצמו כתלמיד של הרב. אותו חבר טוען שהוא תלמיד של הרב, וכאשר שאלתי אותו שהרי אין לו גישה תמידית לרב לשאול שאלות ולהתייעץ עמו, הוא טען שמספיק לו שהוא קורא במכתבים שהרב שלח והתקבצו לספר, ושם הוא מוצא את הכול. האם רב תומך בגישה כזו? • להמשך »
739.
יש לי זמן מוגבל ללימוד תורה, כיצד לחלק את הזמן בין הלימודים?
יש לי זמן מוגבל ללימוד תורה. איך לחלק נכון את כמות הזמן בין לימוד בספרי רבינו ורבי נתן, לבין לימוד בשולחן ערוך, רמב"ם וגמרא וכו' וכו'? מה צריך להיות היחס בין כל דבר ודבר? • להמשך »
738.
מה דעתו של הרב לגבי תופעת "החרדים האנוסים"?
רציתי לשאול את הרב על תופעת "החרדים האנוסים" כפי שפורסם לאחרונה בטלויזיה, שהם אנשים חרדים וברובם כבר מבוגרים בעלי משפחות מרובות ילדים שטוענים כי לפתע הפסיקו להאמין בקדוש ברוך הוא וסטו לדרך לא טובה. איך זה יתכן שפתאום סטו מהדרך אחרי כל כך הרבה שנים? וכיצד ניתן לסייע להם? • להמשך »
737.
כיצד צריך לנהוג לגבי שמירת העיניים?
רציתי לדעת כיצד צריך לנהוג לגבי שמירת העיניים? • להמשך »
736.
ראיתי שתלו בכל רחבי ירושלים מודעות לבוא לאומן. זה לא חילול ה'?
למה כל הרחובות בירושלים מודבקות מודעות ענקיות שיבואו לראש השנה באומן, האם זה דרך לעשות כן? ומאיפה לקחו את הדרך הזאת? האם זה לא חילול שם רבינו זצ"ל? • להמשך »
735.
אנחנו גרים אצל חמותי בלית ברירה וחוששים להשכיר דירה לבד
אני נשוי ואב לשלושה ילדים. יש לי חובות של 150,000 שקל. אני חי אצל חמותי בגלל מצוקה כלכלית. אני רוצה לשכור דירה, כי יש מתחים בבית עם האישה וקשה להישאר אצל חמותי אבל אני מפחד שלא אעמוד בתשלומים • להמשך »
734.
האם להציב לעצמי מטרות בעבודת ה' בשאיפה להתקדם?
האם האדם צריך להציב לעצמו מטרות בעבודת ה' כדי להתקדם? ואיך אדם יכול לדעת האם באמת הוא התקדם או שנשאר באותה נקודה? • להמשך »
733.
אני מפחדת לצאת לשידוכים, בפרט שהמושג הזה חדש לי
חזרתי בתשובה ואני מפחדת מהמושג 'שידוך'. זה מלחיץ אותי בפרט שאני לא יודעת איך זה הולך. האם הצדיק יוכל להסביר לי ולהרגיע אותי? • להמשך »
732.
אני נמצא במצב רוחני קשה ואין לי שום רצון להתקרב לה'
הרצונות שלי מאוד חלשים ואין לי שום רצון כרגע לחזור ולהתקרב להשם יתברך. אני נמצא במצב רוחני מאוד קשה כרגע, ואין בי כוחות יותר, וממש אני מרגיש סבל נוראי. בבקשה מהאדמו"ר שליט"א שיגיד לי מה לעשות כי כבר אפסו כוחותי • להמשך »
731.
האם רבנו התכוון בדבריו בתורה י"ב על המגיד מדובנא?
שמעתי שאומרים שמה שרבנו אמר בתורה י״ב ״אלו המדברים וכו׳ בגאווה ובוז״ וכו׳ התכוון אז על המגיד מדובנא, האם זה נכון? • להמשך »
730.
קרובת משפחה שלנו מתעסקת בכישוף ומקללת אותנו. מה לעשות?
יש לנו קרובת משפחה אשר מקללת ומתפללת שיהיה רע לנו ולכל בני המשפחה. היא עוסקת במאגיה שחורה (כישוף). אנחנו לא מתייחסים ולא מייחסים לה חשיבות אבל יש לי הרגשה לא טובה בקשר לכך. מה לעשות? • להמשך »
729.
היכן מוזכר בדברי רביז"ל העניין של "דרי מעלה ודרי מטה"?
קראתי מה שכבוד הרב כתב לשואל מתניה בשאלה מס' 709 לגבי זה שרבינו ז"ל שיחק שחמט עם האפיקורסים באומן. עיינתי במקורות שהרב ציין שם, ורציתי לשאול: האם הרב יוכל להפנות אותי לעוד מקורות בדברי רבינו וממשיכי דרכו על הצדיק שמראה לדרי מעלה שעדיין אינם יודע כלל מה' יתברך? • להמשך »
728.
מה דעת הצדיק לגבי בדיקת אולטרה-סאונד כדי לדעת את מין העובר?
ברוך ה' אשתי נכנסה להריון לפני כארבעה חודשים ורציתי לשאול מה דעת מוהרא"ש בקשר לבדיקת אולטרא סאונד כדי לדעת את מין העובר האם זה זכר או נקיבה? ומה דעתו של הצדיק לגבי בדיקת 'סקירת מערכות מוקדמת'? • להמשך »
727.
מה הטעם לעשות דברים לעילוי נשמת נפטרים, הרי הם מתגלגלים שוב
ידוע שיש גלגולים בעולם, והרבה פעמים אדם שנפטר כבר מתגלגל בגוף אחר וחוזר שוב לעולם הזה. אם כן מדוע עושים לו בני המשפחה כל שנה 'יארצייט' או אזכרה בכל שנה, ולומדים ומברכים לעילוי נשמתו, הרי אם הוא התגלגל לזה העולם שוב מה יועילו לו כל הדברים לעילוי נשמתו למעלה? • להמשך »
726.
מה ההגדרה של תאוות ממון ותאוות אכילה, וכיצד ניתן להתרחק מהן?
בעניין תאוות האכילה ותאוות הממון שכתב רבנו ז"ל להתרחק מהם. מהי ההגדרה של תאוות אלו, כיצד אדע אם אני 'נגוע' בהן? ואיך ניתן להתרחק מתאוות אלו? • להמשך »
725.
אילו הנהגות כדאי לקבל על עצמי לקראת חודש אלול?
בפתחנו נמצא חודש אלול האם שייך שבחור ינהג בהנהגות שצדיקים נהגו בהם בחודש אלול כהכנה ליום הדין? אם כן, אילו הנהגות כדאי לקבל? • להמשך »
724.
מהו המקור למנהג העלייה לקברי צדיקים ביום ההילולא שלהם?להמשך »
723.
כל מה שאני עושה בחיים הולך לי הפוך, למה זה קורה לי?
כל מה שאני רק עושה הולך לי הפוך, עד שאני מרגיש שאני ביש מזל, כי הכל הולך לי שלא כסדר, עוד לא היה לי משהו בחיים שהלך כמו שרציתי, מה קורה איתי? למה זה קורה? • להמשך »
722.
אני יוצאת עם חבר כבר שלוש שנים, אך איננו מצליחים להתקדם לחתונה
אני יוצאת עם בחור כבר שלש שנים, אני מאד אוהבת אותו וגם הוא אותי, אך אני מרגישה באיזה שלב חסימה, אנחנו לא מצליחים לקבוע זמן לחתונה, אולי תוכלו להדריך אותנו • להמשך »
721.
למה כל הזמן יש בבית שלנו מחלוקות והרגשה שלילית?
אבקש לדעת למה יש לנו כל הזמן מחלוקות בבית, כל הזמן ההרגשה בבית הוריי שלילית, האחים שלי לא מתייחסים בכבוד. לפני כשלושה שבועות קרה לנו מקרה מאוד כואב שאחותי הקטנה הגיע ליום החתונה שלה והחתן בחופה התמוטט, ואחותי במשבר גדול • להמשך »
720.
הבת שלי נשארה באוסטרליה לאחר שנפרדתי מהאישה שחייתי איתה, מאז כלום לא הולך לי
חזרתי לארץ אחרי עשר שנים שהייתי באוסטרליה. השארתי שם ילדה אחרי שנפרדתי מאשה שחייתי איתה ללא נישואים. ועכשיו אני בישראל ולא מצליח להתקדם בכלום, לא בזוגיות ולא בפרנסה • להמשך »
719.
מה יכול לעשות אדם שעבר תקופה קשה כדי לחזור לשלוות נפש?
אדם שעבר תקופה קשה מאד עם הרבה גלים ומשברים ומחמת כן ניזוק קצת במנוחת הנפש. כיצד יכול להשיב נפשו לרגיעתה ולשלוותה? • להמשך »
718.
מאז שנולד לנו הילד הראשון, בעלי נהיה קר מאוד כלפיי
אני נשואה כבר ארבע שנים בערך ויש לנו ילדים. אני מרגישה שאחרי שהילד הראשון נולד, בעלי הפך להיות קר אליי. יש ימים שהוא לא, אבל אני מרגישה שהוא לא מתייחס אלי כמעט. כל הזמן אני עושה דברים כדי לקבל ממנו תשומת לב, והוא לא מתייחס • להמשך »
717.
האם גם לצדיקים יש 'נפילות'? ומדוע דווקא הם זכו להיות צדיקים?
האם גם לצדיקים הגדולים היו נפילות כמו שיש לאנשים כמונו, או שהם מצליחים להחזיק מעמד כל הזמן? ומה זה נקרא 'נפילה' אצל הצדיקים? ומדוע ה' יתברך בחר דווקא באנשים מסויימים שיהיו צדיקים ולא באחרים? • להמשך »
716.
יש לי בת יחידה שקורים לה דברים לא טובים ואני מאוד מודאגת
יש לי בת יחידה בשם דניאל' הילדה הזאת היא כל מה שיש לי בעולם. בכל פעם קורים לה דברים לא טובים. היא ילדה טובה מאוד ושומרת שבת לבד מגיל עשר, שלשום היא עשתה תאונה, ברוך ה' היא בסדר אבל אני תמיד מודאגת ממנה. רציתי להוסיף לה שם כי אמרו לי שהשם דניאל לא טוב וצריך לשנות • להמשך »
715.
ההורים של אשתי גורמים לה מתח נפשי רב, איך להתנהג איתם?
אשתי ביחסים לא טובים עם הוריה והם גורמים לה מתח נפשי רב ופוגעים בה. אשתי לא רוצה שתהיה עליה הקפדה במידה ותגרום להם צער. האם זה בסדר שהיא לא תענה לטלפונים כשהם מתקשרים, לא תבוא לבקר אצלם ולא תאפשר להם לבקר אצלנו? • להמשך »
714.
האם יש עצה להתמדה בלימוד תורה בלי בלבולים?
איזו עצה יש לכם בשבילי כדי שאני יוכל להתמיד בתורה בלי בלבולים וביישוב הדעת גם מחמת עול הפרנסה וגם מחמת חטאות נעוריי? איך אני יכול ליישב את דעתי ולשבת ללמוד ולהתמיד? • להמשך »
713.
אשתי מרימה עלי ידיים ומקללת אותי, האם להתגרש?
אני ואשתי תקופה ארוכה לא מסתדרים, אשתי מקללת ומרימה ידיים גם כשהיא לא טהורה. זה הדבר היחיד שמפריע לי, הקללות והרמת הידיים, לא הויכוחים, כי אני יודע שלכל בני זוג יש ויכוחים. גם אני לא בסדר, אבל לא מגיע אף פעם לקללות והרמת ידיים • להמשך »
712.
איך זה שרואים ילדים שהיו בציון רביז"ל לפני גיל 7, אך נכשלו למרות זאת?
כתוב בחיי מוהר"ן בשיחה תקי"ז שילד שיבוא לציון של רבנו לפני גיל שבע יכנס לחופתו עם כותונת נקיה (שיהיה שמור מפגם הברית). אך במציאות ראינו שבאו ילדים לציון של רבנו לפני גיל שבע ונכשלו בפגם הברית לפני שהתחתנו. איך זה מסתדר עם השיחה הקדושה הזו? • להמשך »
711.
הנסיעה לאומן מדאיגה את הוריי עקב מצב בריאותי, האם לטוס?
רציתי לשאול את הרב לגבי הנסיעה לאומן לראש השנה. האם גם אם הנסיעה תגרום להוריי דאגה גדולה עקב מצב בריאותי, יש לנסוע בכל זאת? והאם ללוות כסף בשביל הנסיעה אם אין? • להמשך »
710.
בישיבה שלי מאיימים שמי שיטוס לאומן יסולק. האם לטוס בכל זאת?
אני לומד בישיבה חרדית בתל אביב ואני חסיד של רבנו הקדוש ואני רוצה לטוס לאומן לראש השנה, אבל הנהלת הישיבה אינה מסכימה, והמנהל מאיים שיעיף את מי שיטוס, מה לעשות כבוד הרב? • להמשך »
709.
מה היה העניין שרבינו ז"ל שיחק שחמט עם האפיקורסים באומן?
רציתי לשאול בעניין הסיפור של רבינו ז"ל, מה ששיחק עם המשכילים שחמט. מה היה העניין בזה שרבינו ז"ל שיחק איתם שחמט? • להמשך »
708.
מה עניינה של סעודת מלוה מלכה? ומה מנהג ברסלב, לאכול בצוותא או לבד?
בעניין חיוב סעודת מלווה מלכה ומה עניינה, והאם צריכים לאכול בצוותא או שכל אחד בביתו? ואיך מנהג חסידי ברסלב בזה? • להמשך »
707.
שמעתי הרבה מרצים של ברסלב, ואני מבולבל לגמרי
התקרבתי לברסלב לפני שנתיים אבל אני עדיין מאד מבולבל. שמעתי כבר הרבה הרצאות מכל מיני מרצים בברסלב אבל התאכזבתי מאד, כי כל אחד מדבר בצורה אחרת, ואני לא מוצא את עצמי בדבריהם, ויש גם שאפילו מדברים עליכם ומדברים ממחלוקות, ויש לי צער וחלישות הדעת ואני מאד מבולבל מזה • להמשך »
706.
אני רוצה להיות להתמיד בלימוד תורה, אבל אינני מצליח
אני רוצה להיות מתמיד בתורה, אבל זה לא הולך לי, יש לי חשק ללמוד את כל הש"ס בבלי ירושלמי תוספתא כמו שהצדיק תמיד מעורר, וכן תנ"ך משניות וכל ספרי הזוהר והתיקונים וכו', אבל זה לא מצליח, בכל פעם אני מתחיל ואחר כך מפסיק, מתחיל ואחר כך מפסיק. רציתי שהצדיק יתן לי עצה מה עושים להיות מתמיד • להמשך »
705.
מהי העצה כדי לצאת מהעניות?
אני נשואה ויש לי שני ילדים. אני ובעלי מסתדרים דיי טוב ברוך השם, אך בעיית העניות הורסת לי את החיים. בבקשה תנו לי עצה מה לעשות כדי לצאת מהעניות? • להמשך »
704.
אני רוצה להצטרף ולהתחיל בלימוד הדף היומי. אך איך אשאר עקבי?
אני מאוד רוצה להצטרף לרבבות הלומדים שיתחילו בט"ו באב ה'תשע"ב את סדר לימוד הדף היומי מההתחלה. אשמח מאוד אם תכתבו לי ולשאר הקוראים חיזוק בעניין הזה וממעלת לימוד הדף היומי, ואיך לזכות להיות עקשן ולא להישבר אחרי כמה ימים • להמשך »
703.
נולדה לנו בת, ואנחנו רוצים לקרוא לה נטלי. מה הרב אומר?
נולדה לנו ברוך ה' בת ורציתי לדעת מה הרב אומר לגבי השם נטלי שגם אני וגם בעלי מאוד אוהבים • להמשך »
702.
כבר חמש שנים שהבן שלנו אינו מצליח בכלום ומצבו מתדרדר
אנו הורים לילד בגיל עשרים ושש, כבר חמש שנים הוא אינו מוצא הצלחה בכל אשר פונה, לא בעבודה לא בזיווג לא בפרנסה ולא במציאת חברים. לפני כן הייתה לו הצלחה רבה וחברים תמיד הקיפו אותו ותמיד היה מלא שמחה. מצבו השתנה והוא נמצא במרה שחורה ובדיכאון ואינו מוצא את מקומו • להמשך »
701.
מה אני יכולה לעשות כדי שבעלי יקבע עיתים לתורה?
אני נשואה לבעלי כבר יותר משנה. כאשר התחתנו לא דיברנו על עניין של קביעת עיתים לתורה. עכשיו אני מאוד רוצה שבעלי יקבע עיתים לתורה. רציתי לשאול במה אני יכולה לעזור לבעלי כדי שיקבע עיתים לתורה? והאם קביעת עיתים לתורה זה דווקא כל היום או אפשר שיקבע לעצמו זמן מסוים ויקפיד מאוד ללמוד בו? • להמשך »

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup