ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

700.
התחלתי להתחזק בעבודת ה' אך ההתקרבות קשה לי מאוד
התחלתי להתחזק בעבודת ה' ואני מרגיש שההתקרבות שלי מאוד קשה. ברצוני לשאול מה לעשות כדי להתקרב לה'? מה הצדיק יכול להציע לי בשביל להצליח להתקרב לה'? • להמשך »
699.
קשה לי לעבוד בגלל מתחים, ובגלל זה אנחנו גרים אצל ההורים
אני ואשתי גרים פעם אצל ההורים שלי ופעם אצל ההורים שלה כי אין לנו כסף להשכיר בית בגלל שיש לי מתחים ואני לא יכול לעבוד. המצב מאוד קשה לאשתי, בפרט שהיא לאחר לידה. מה אפשר לעשות? • להמשך »
698.
מדוע לא מדברים על ספר "תלמוד עשר ספירות" של הרב אשלג?
רציתי לשאול אודות הספר "תלמוד עשר הספירות" המיוחס לרבי יהודה לייב אשלג המכונה "בעל הסולם". מדוע אין מדברים אודות אוצר כזה, מאחר שהוא תבלין מאוד גדול על כתבי רבינו ז"ל ושאר ספרי הקבלה? • להמשך »
697.
אני בגיל 21 ורוצה להתחתן, אך השדכניות אומרות שאני צעיר מדי
אני בחור בן עשרים ואחת שרוצה להקים בית נאמן בישראל. גמרתי ישיבה קטנה וישיבה גדולה ועכשיו אני רוצה למצוא שידוך כדי להקים בית נאמן בישראל על יסודי התורה והמצווה. לאחרונה דיברתי עם הרבה שדכניות ואמרו לי שאני צעיר מדי • להמשך »
696.
האם השם סיגל הוא שם טוב לבת? ומה פירושו?
רציתי לדעת האם השם סיגל הוא שם טוב לבת? ואם כן מה בדיוק פירוש השם? • להמשך »
695.
מהם הנתונים ההכרחיים שנדרשים ממי שרוצה להיות מחנך בישראל?
אני מרצה לחינוך מיוחד באחת המכללות להכשרת מורים ואני מתחזק מאוד מהספרים של הרב. מורים חדשים הנמצאים בתחילת דרכם בהוראה ולפעמים גם מחנכים ותיקים שואלים אותי על עצמם - "האם אני מתאים לחנך את ילדי ישראל?". מה הם הנתונים ההכרחיים שנדרשים מאדם הרוצה להיות מחנך בישראל? • להמשך »
694.
האם להוסיף לשמי עדי את האותיות י"ה ולהיקרא עדייה?
אני רוצה להוסיף לשמי עוד שתי אותיות: י"ה כלומר ששמי יהיה עדייה. מבחינה רוחנית אני מאוד קרובה לה', אך מבחינת תורה ומצוות פחות. אני עושה השתדלות ובעזרת ה' רוצה לחזור בתשובה. אני כמעט בת 22, גדלתי בבית חילוני ואני משתדלת לשמור על הצניעות ועל השבת. הייתי מעוניינת לקבל את עצתך בנוגע לשינוי שמי • להמשך »
693.
מה עושים אם אחד מבני הזוג משדר כל הזמן קרירות? להמשיך או להיפרד?
מה עושים כאשר בני זוג נמצאים בקשר תקופה, ואחד מבני הזוג משדר כל הזמן קרירות, וכתוצאה מכך קשה מאד להמשיך את הקשר כי יכול להיות שאחרי החתונה זה רק יחמיר, והרי אחד התנאים לחיים ביחד זה חום ואהבה כמו שאתם מלמדים, ובלי זה אי אפשר, ולכן מה עושים במצב כזה? להמשיך או להיפרד? • להמשך »
692.
בכל פעם שאני מגיע לבית הוריי אבי משפיל אותי לפני כולם
אני סובל בזיונות גדולים מאבי שאינם נובעים מרוע חס וחלילה אלא מחוסר דעת, אבל זה ממש בלתי נסבל. אפילו ליד אשתי וילדיי. הוא מאשים אותי בעיקר במצב הכלכלי הקשה שאני נמצא בו • להמשך »
691.
בתי התחילה להתלבש בחוסר צניעות, איך להתנהג איתה?
הבת שלי בגיל שבע עשרה ירדה מהדת והתחילה להתלבש בחוסר צניעות. איך להתנהג איתה? • להמשך »
690.
אני עובדת בבית ספר שההנהלה והצוות פשוט ממררים את חיי
הנני עוסקת בתחום החינוך ובשנה הקודמת קבלתי בהשגחה פרטית שאין כמותה עבודה לשנה שחלפה ממש למעלה מהטבע. אך הצוות העומד בראש הניהול אכזרי ממש! אין מילים בפי שיכולות לתאר את העוול שעברתי בעבודה, את ההשפלות, הצעקות, האיומים ועוד דברים קשים רבים! עברתי ממש מסכת ייסורים • להמשך »
689.
אני מתמיד בלימוד תורה כבר שנים רבות אך אינני מתפרסם ברבים
אני אברך המתמיד זה שנים בלימודי הקודש. יש לי בעיה גדולה, אני מאד רוצה להיות מפורסם בעולם, כמו הגאון הרב אלישיב זצ"ל, וזה לא הולך לי, שנים אני מחכה להגיע לגדולה כזו, אך איני רואה כלום • להמשך »
688.
האם יש מנהגים מיוחדים לחודש התשיעי להריון?
אשתי בהריון ברוך ה' ונכנסת כעת לחודש תשיעי. רציתי לדעת האם יש מנהגים מיוחדים לחודש התשיעי, וכן האם יש מנהגים לזמן הלידה? • להמשך »
687.
מה צריך לעשות כדי שה' יתברך יתן לי כסף לקנות כרטיס לאומן?
האם אפשר לומר שהקב"ה בוודאי ישמע לתפילתי ויעזור לי בנסיעה לאומן בראש השנה? חסר לי הרבה כסף כדי לקנות כרטיס ואני פונה אל ה' שיש לו את כל הכסף בעולם. מה אני צריך לעשות כבוד הרב כדי שהקדוש ברוך הוא יתן לי כסף לקנות כרטיס? • להמשך »
686.
איך ניתן להישמר מקנאה ומעין הרע של אנשים?
ברצוני לשאול את הצדיק איך ניתן להישמר ולהיזהר מקנאה של אנשים ומעין הרע שלא ידבק בנו • להמשך »
685.
כיצד יש לנהוג כשטסים מאומן לארה"ב בצום גדליה לגבי התענית?
היות שטסים למערב, כגון לארצות הברית, נמצא שצריכים לצום כמעט עשרים שעות, וזה מאד מאד קשה. האם לא כדאי לצום לפי הזמן שיצאו מאומן, ואז אפילו כשאנחנו על המטוס ועדיין אמצע יום אפשר כבר לאכול, שכן באומן כבר לילה • להמשך »
684.
על פי איזו שיטה ללכת בעניין זמן חצות לילה לאמירת תיקון חצות?
רבינו אומר שעיקר חצות הוא תמיד אחרי שש שעות מתחילת הלילה. הרבה פעמים יוצא, בפרט עכשיו בקיץ שחצות "המקובלים" יוצא מוקדם יותר בהרבה מחצות רבינו. האם שייך לומר חצות בחצות הרגיל הנהוג בעולם, כי רבינו אמר "עיקר" חצות, משמע שיש בשיטה שניה גם טעם? • להמשך »
683.
הוסיפו לי את השם "אושרה", האם השם הזה טוב עבורי?
שמי מעין ובגלל ניתוח שעברתי ועוד סיבות קטנות שלא שייך לפרט, המליצו לי להוסיף את השם אושרה ובהתייעצות עם דעת תורה ועוד מספר רבנים שכולם אישרו לאחר בדיקה שהשם מתאים הוסיפו לי אותו בבית הכנסת על פי הדין וההלכה. כעת ברצוני לדעת האם זה בסדר שהוספתי את השם? • להמשך »
682.
אני זוכה ללמד ברבים מדברי רבינו, מה הכי מתאים ללמד?
בשנים האחרונות, אני זוכה ללמוד וגם ללמד קצת חסידות בעצמי, לאנשים כערכי. אני מעביר קצת שיעורים בחסידות, גם במוסדות אקדמיים וגם מחוץ לאקדמיה. איך נכון לדעתך לגשת ללמוד וללמד תורות רבנו ז"ל לעצמי ולאנשים הרחוקים מכך, אך משתוקקים ללמוד חסידות ובעיקר להציל את נשמתם? • להמשך »
681.
אני כעסן גדול מטבעי וזה גורם סבל גדול לאשתי ולילדים
אני בטבעי כעסן גדול ומעצבן בקלות, אבל העניין שאני מוציא את כעסי על אשתי וילדיי ומשתגע לגמרי בבית, מה לעשות? זה כבר נהיה בלתי נסבל מצידם ובלתי נסלח, אך אני לא יכול לשלוט על עצמי, כל דבר משגע אותי בלי שליטה • להמשך »
680.
אנחנו גרים עם חמישה ילדים בדירת חדר, וכל הזמן יש בינינו מריבות
אני נשואה כמעט שבע שנים ויש לנו חמישה ילדים. מצב השלום בית בינינו ממש לא טוב. עד מהיום שהתחתנו אנחנו מתגוררים בבית קטן של כחדר וחצי והיום עם חמישה ילדים וזה בערך 80% מהמריבות שלנו כי התחושה בתוך הבית היא ממש סיר לחץ • להמשך »
679.
בצעירותי נפלתי לשימוש בסמים ומאז אני סובל מחרדות ומתחים
עברתי בחיים דברים קשים כמו הצקות מילדים שהתבטאו באלימות מילולית ופיזית ואפילו גם בבית. אני סובל מבושה וחוסר בטחון עצמי. הורים התגרשו בהיותי ילד, ובקיצור ילדות מתוחה. בהיותי נער התפתתי לקחת סמים (גראס) ומאז אני סובל מחרדות, לחצים ופחדים • להמשך »
678.
אני נכשל בכל פעם בפגם הברית ואיני יודע איך לצאת מזה
אני בחור צעיר שכבר שנים אני פוגם בברית ואיני יודע איך לצאת מזה. אני נכשל בכל פעם בהוצאת זרע לבטלה כמו אדם מכור, ואיני מוצא שום דרך ואפשרות לצאת מזה. אני מוכרח לספר שהספר "קדושת הברית" זה מה שמחייה אותי ומחזיק אותי • להמשך »
677.
רבנו אומר שצדיק חייב להיות למדן, ובמקום אחר אומר ההפך, האין זה סותר?
בלקוטי מוהר"ן בסימן ל"א מבואר שצדיק נכלל בו גם ברית תתאה שזה בחינת למדן כמבואר בתורה זו ואילו בשיחות הר״ן בשיחה ע"ו מבואר שאפשר להיות צדיק גם בלי להיות למדן ׳ולכאורה׳ יש סתירה בדבריו ז״ל. אשמח מאוד אם מוהרא״ש יישב זאת כי הרבה זמן אני הולך עם קושיה זו • להמשך »
676.
איני מרוצה ממקום עבודתי, וגם שום עבודה אחרת לא נראית לי
אני עובד בעבודה שאני לא אוהב, ומחכה כל הזמן שיגמר כבר היום. אני רוצה למצוא עבודה אחרת שאולי יהיה לי בה יותר חשק ומרץ לעבוד ושהיא תתאים לי, אבל הצרה היא שאני לא מצליח למצוא שום אפיק שאני יאהב לעבוד בו. כרגע הכול נראה לי לא ממש מעניין, שום עבודה לא מאירה לי • להמשך »
675.
התחתנתי לפני שנה, ובגלל ריב אחד קטן הסתבכתי בצרות צרורות
אשתי ואני התחתנו לפני כשנה. לאחרונה פרץ בינינו ריב מאוד קשה שבמהלכו אף הייתה אלימות פיזית. אשתי פנתה למשטרה והתלוננה ואני הוזמנתי לחקירה. לאחר שחקרו אותי, הזמינו גם אותה לחקירה ופתחו לשנינו תיק. פוטרתי מעבודה כמאבטח, אשתי החליפה מנעול בבית, האם יש אפשרות לתקן את המעוות? • להמשך »
674.
רק לפני שנה עברנו למרכז ועכשיו אנחנו רוצים לעבור לצפון, האם זה כדאי?
בעלי ואני עומדים כעת בפני פרשת דרכים. אנו מעוניינים לעבור לטבריה, ואנו רוצים לקבל את ברכתו של הרב. אנו חוששים מכיוון שרק לפני שנה עברנו דירה לאזור המרכז שהוא האזור בו נולדנו. וכן העברנו את ילדינו למוסדות חינוך חדשים, וכמובן שיהיה קשה להם שוב לעבור, אך אנו מרגישים שקשה לנו לחיות כאן • להמשך »
673.
מה אדם יחיד יכול לעשות כדי לבטל גזירות מעם ישראל?
רציתי מאוד לדעת אם יש משהו שיחיד יכול לעשות כדי שיתבטלו הגזירות מעם ישראל, כי לפי מה שאני מבין הצרות באות בשביל רבים, או בשביל דייני ישראל. האם יש דבר מה שאני יכול לעשות שיהיה נחשב בשמים ועל ידי זה יתבטלו הצרות הרעות? • להמשך »
672.
בגלל שאשתי עדיין לא מצאה עבודה, אנחנו גרים אצל אבי
אני ואשתי התחתנו השנה ברוך השם. העניין הוא שאנו לא יכולים עדיין לשכור דירה מחמת שעדיין אין לאשתי עבודה קבועה ואנו גרים בינתיים בבית אבי. קיבלנו היתר ממורה הוראה לעכב את ההריון לחצי שנה אך זה כבר הולך להיגמר בחודש אב • להמשך »
671.
האם מותר לנשים לצאת להפצה?להמשך »
670.
אחי הכיר בחורה בעבודה ובגללה רוצה להתגרש ולפרק את משפחתו
אני כרגע מאד מוטרד ומודאג לאחי, הוא נשוי עם אשה טובה מאד ממשפחה טובה ויש להם שני ילדים. בערך לפני כחודשיים הוא החליט לעזוב את הבית וברח, אשתו לא הבינה מה קרה לו פתאום, אך תוך זמן קצר נודע לה שהוא הכיר מישהי בעבודה שלו, ועכשיו הוא לא מוכן לשמוע כלום ורוצה להתגרש • להמשך »
669.
כל מה שאני עושה הולך לי הפוך, גם ברוחניות וגם בגשמיות
נמאס לי מהחיים, כל מה שאני עושה הולך לי הפוך, אני כבר לא יכול להתרכז בעסקים ובמשא ומתן שלי, יש לי אשה עם שבעה ילדים, ואני אברך מבית חרדי מאד, עם כל זאת מרוב בלבולים שיש לי לא רק שאני לא פותח ספר, אלא גם בקושי אני מניח תפילין ומתפלל בקיצור, מה עלי לעשות? • להמשך »
668.
אבא שלי הסתבך בחובות, וכתוצאה מכך איבדנו את הדירה והעסק
עברנו הרבה משברים בחיים, ההורים שלי חולים, אבא שלי היה חייב הרבה כספים לשוק האפור והיה שקוע בחובות, הוא לא עמד בתשלומים של המשכנתא ולא הסכימו לעשות לנו הסדר תשלומים ובעקבות כך פינו אותנו מהדירה. העסק שלנו קורס ויש לנו חובות • להמשך »
667.
מה הם הכללים בהתבודדות? האם יש סדר מסוים?
אני בתקופה של התחזקות וברוך השם מתקרב לרבנו. אני מבין שהתבודדות זה חשוב ורציתי לשאול. איך להתבודד? צריך סדר מסוים? יש דבר שחייבים לעשות בהתבדדות? • להמשך »
666.
המקצוע שלי מצריך עבודה ביחד עם הרבה נשים, האם להמשיך?
עבדתי בשנתיים האחרונות בתפקיד של סייע בחינוך מיוחד. פוטרתי מהתפקיד ועכשיו אני כבר שלושה שבועות ללא עבודה. אני ממש לא רוצה לעבוד עם נשים ובטח שלא כמו מה שעבדתי בשנתיים האחרונות גבר יחיד בין 30 נשים. אני שייך למחלקת חינוך בעירייה ושאלתי היא מה אעשה במידה ויציעו לי שוב תפקיד כזה? • להמשך »
665.
הבן שלנו לומד טוב בתלמוד תורה, אך בבית אינו מסכים ללמוד כלל
יש לנו שלושה בנים הבכור הוא בן שמונה. הוא לומד טוב בתלמוד תורה. בעלי מנסה לגרום לו ללמוד תורה גם בבית, אך הבן שלי לא רוצה בכלל. בעלי ניסה להבטיח לו כסף ופרסים והוא עדיין לא מעוניין • להמשך »
664.
אני כבר בגיל ארבעים ושלוש, ועברתי שתי הפלות לאחרונה
אני בת ארבעים ושלוש, לי ולבעלי יש ברוך ה׳ חמישה ילדים. ניסינו בשנים האחרונות להביא עוד ילד לעולם, אך פעמיים כבר עברתי הפלה עקב הגיל, וכעת נשארתי בטראומה ובדילמה קשה מה לעשות • להמשך »
663.
מה דעתו של הצדיק בעניין האנשים שהציתו את עצמם כמחאה חברתית?
רציתי לשאול את האדמו"ר מה הוא אומר לתופעה שקרתה עכשיו לאחרונה שאחד הצית את עצמו ולבסוף מת מפצעיו כדי להפגין ולהביע מחאה חברתית? ובנוסף אליו כבר כמה ניסו לחקות אותו. אודה את האמת שגם לי יש מחשבות כאלו מרוב הדחקות והעוני שאני חיה בו • להמשך »
662.
למרות שהייתי המון פעמים באומן, עדיין יש לי נפילות ונסיונות
למרות שהייתי כבר שלוש עשרה פעמים באומן ועשר פעמים בראש השנה, עדיין אני שבור מנפילות ויש לי נסיונות. אני לא מצליח להגיע להחלטות נכונות גם לאחר כל ההתבודדות שאני מנסה לעשות. אני לא מרגיש שהגעתי אל המנוחה ואל הנחלה • להמשך »
661.
מה כדאי להרגיל את הילדים לומר בלילה לפני השינה?
האם כדאי להרגיל את הילדים להגיד את כל הקריאת שמע שעל המיטה או רק חלקים ממנה? • להמשך »
660.
האם ללכת לעבוד דווקא במקום שקשה לי כי זה התיקון שלי?
כתבתם בשם רביז"ל שאמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן כ"ו) "שבמקום שמתגבר על האדם יותר המחשבות זרות וכו', והבלבולים והמניעות וכו', עליו לידע ששם צריך למסור את נפשו ביותר". האם הדבר נוגע גם כשמתלבטים בעניין עבודה מסוימת? כשכולם מהצד אומרים ללכת על זה, אך אני לא שלמה עם זה? • להמשך »
659.
אני בן שלושים ושבע, האם להתחתן אפילו בלי מציאת חן כדי לגרום נחת להורים?
הריני כבן שלושים ושבע, ואני חוזר בתשובה שתים עשרה שנים. הורי שבורי לב עקב בעייה משפחתית ומצפים ומייחלים לראות בישועתי עד מאוד שאזכה להתחתן בקרוב. הנני עצב ומר נפש עד עמקי הנשמה בעקבות אבדת בת מלך שלי. מה לעשות, האם להתחתן אפילו בלי מציאת חן רק בשביל לעשות כיבוד אב ואם? • להמשך »
658.
בשביל מה צריכים להתקרב לצדיק, אם אפשר להתקרב ישירות לה' יתברך?
שאלתי היא בסיסית, עקרונית, שורשית. למדתי שאין עוד מלבדו, הכל זה הוא והוא זה הכל. אם כן מדוע רואים אנשים שסוגדים לאדם? ואף רגיל להגידים, הצדיק הוא מזיז את העולם, הוא מוביל אותי, הוא נותן לי רצונות וכו', האם אין זה יציאה מפורפורציה או שיבוש? • להמשך »
657.
מה העניין של הליקוטי תפילות אם יש התבודדות?
מה העניין להתפלל בספר הקדוש "ליקוטי תפילות" מאחר ואחד מהיסודות החזקים של רבי נחמן מברסלב זה עניין ההתבודדות שאדם ישיח את אשר עובר עליו לפני ה' יתברך, ואם כן מה העניין לקרוא תפילות שחיבר רבי נתן שהם תפילות האישיות שלו? • להמשך »
656.
נכשלתי כבר בשישה טסטים, וזה מתסכל אותי מאוד
אני לומד נהיגה ונכשלתי כבר בשישה טסטים, ורציתי שמוהרא"ש יברך אותי שבטסט הבא אני כבר יעבור את הטסט כי זה מעציב ומחליש אותי שכולם עוברים ואני לא • להמשך »
655.
גיליתי בפלאפון של אמא שלי שהיא מתכתבת עם גברים זרים
היום התקשרתי למישהו דרך מכשיר הטלפון של אמא שלי, ולאחר מכן הזדעזעתי נורא כמו שזמן רב לא הזדעזעתי. ראיתי שם שיש לאמא שלי קשרים עם כל מיני גברים. דיברו שם על פגישות ונשיקות ודברים שנורא הזדעזעתי לקרוא • להמשך »
654.
אני נמצאת בהליך משפטי שסוחט אותי נפשית וכספית
אני נמצאת בהליך משפטי עם שותפתו לעסק של אבי ז"ל. המשפט שנמשך כבר מעל שש שנים סוחט אותי נפשית וכספית ואני לא רואה את הסוף. מה אפשר לעשות בנידון? • להמשך »
653.
אנחנו בתהליך הפשרת קרקע לבניה אך המצב תקוע כבר כמה שנים, איך אפשר לקדם את זה?
אנחנו בתהליך של הפשרת אדמה ותחילת בנייה. הכול תקוע וקשה ולוקח המון זמן. לאחר שלוש שנים אישרה הועדה מחוזית את אישור התוכנית, אך המצב עדיין תקוע. איך אפשר לשפר את המצב ולקדם את הבנייה? • להמשך »
652.
איך צריך להתייחס לגוי? האם צריך לשנוא אותו ולהיות עוין כלפיו?
האם עלי לשנוא את הגוי ולהיות עוין כלפיו אף כשהוא מתנהג איתי בסדר או שרק לשונאו בלב, ואיך באופן כללי צריך להתייחס לעניין הזה? • להמשך »
651.
האם מותר לגדל בבית חתולי מחמד?להמשך »

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup