ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.  

פרוייקט מיוחד זה ייתן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

650.
כל השידוכים שמציעים לי מתבטלים עוד לפני שאנו נפגשים
לאחרונה הכרתי שתי בחורות שעוד לפני שנפגשתי איתם אחת נעלמה ואחת הפסיקה לענות לי, ועוד הצעה אחרת שהייתה לי התבטלה לפני שהכרתי את הבחורה. זה מתסכל אותי וקשה לי עם כך מכיוון שאני כבר שנה מתפלל על זיווג ועוד לא נפגשתי עם אף אחת • להמשך »
649.
כבר שלוש שנים אני רואה דמות של אשה מדברת אליי ועוד דברים מוזרים
מזה שלוש שנים אני רואה דמות של אישה שמדברת וממלמלת אליי. לאחרונה צילמנו תמונות ורואים את הדמות בתמונות ובנוסף רואים על גופה של אשתי דמות של ילד כבן 4 ללא עיניים. אנו ממש פוחדים ולא יודעים מה לעשות עם זה, אנו ללא פרנסה כבר המון זמן, יש לנו ארבעה ילדים ומרגישים שעשו לנו משהו חמור מאוד • להמשך »
648.
אבי חולה ואנו מטפלים בו, אך זה גורם להרבה ויכוחים בינינו
אבי חולה ועבר הרבה בחיים כגון ארבע חמש פעמים אירוע מוחי אשר פגע לו בדיבור ויד ימין שלו משותקת. עקב המצב אני ואחיי עושים בבית הכול. נציין שהוריי גרושים. אנו מטפלים בו מא' ועד ת', מה שגורם מועקה נפשית קשה לאבי וגם לנו האחים. יש בין האחים מריבות וויכוחים וקשה לנו להתקדם בחיים עקב כך • להמשך »
647.
מהי הנהגת הצדיק לגבי כיסוי ראש לאחר חדר הייחוד?
רציתי לשאול מה דעת הצדיק לגבי כיסוי ראש לאחר חדר הייחוד (לאשכנזים), איך הצדיק מנהיג? האם צריך לשים או לא? האם אפשר להקל לשים פאה בחופה? ואם כן, מתי לשים את הפאה, האם לפני החופה או אחרי החדר ייחוד? • להמשך »
646.
התחלתי לעבוד כפקח בבית חולים ומבקשים ממני לתת דוחו"ת חניה, האם להתפטר?
התחלתי היום לעבוד כפקח בבית חולים ולתת דוחות חניה לאנשים שלא חונים כהוגן. מאוד כואב לי לתת דוחות לאנשים שבסך הכול באים לפיקוח נפש, אך מצד שני המנהל שלי דורש שאתן דוחות לכל רכב שמפריע בתנועה • להמשך »
645.
אנו שלושה אברכים שנוסעים לציון באומן, איזו הכנה רוחנית עלינו לעשות?
אנו שלושה אברכים, לא חסידי ברסלב, שרוצים לטוס לאומן בבין הזמנים, ורצינו לשאול את הצדיק איזו הכנה עלינו לעשות לפני הטיסה, כדי לנצל את הנסיעה הזו הכי טוב שאפשר? • להמשך »
644.
מדוע רבנים גדולים לא נוסעים לאומן אם תיקון הנשמה נמצא שם?
אם אמנם שלימות תיקון נפש האדם היא באומן על ציון רבי נחמן, מדוע אם כן יש רבנים גדולים שלא נסעו לשם? האם חלילה הדבר מוריד מערכם? • להמשך »
643.
אילו ספרים נוהגים ללמוד ולסיים בימי אלול?
רציתי לשאול בקשר לאמירת ספרי רבנו ז"ל בחודש אלול איזה ספרים זה כולל? וכן האם מדובר רק על חודש אלול או גם בעשרת ימי תשובה כמו אמירת התיקוני זוהר? • להמשך »
642.
האם רבנו ז"ל התכוון שילמדו אך ורק בספרו ליקוטי מוהר"ן?
מה מתכוון רבנו ש"עכשיו שיצא ספרו ליקוטי מוהר"ן ראוי ללמוד רק אותו", וכידוע שרצה רבנו שנעבור על כל הספרים. אם כן מהי כוונתו? • להמשך »
641.
מה דעתו של הרב על אנשים שקיבלו "מתנה משמים" לדעת נסתרות?
שמעתי על אנשים אשר ניחנים ב"מתנה משמיים" לגלות דברים נסתרים ועתידות, כיצד ייתכן הדבר בהתחשב בעובדה שלא מדובר ב"חכמי אמת" ואולי אף לא דתיים כלל? האם מותר לשמוע להם כאשר אינם מייעצים דברים להרע? • להמשך »
640.
אני מפחד שלא אצליח בחיים כמו שקרה לאבא שלי
אני בן תשע עשרה. יש לי פחדים להתחתן ולהקים בית משום שראיתי את אבא שלי קורס בחייו, כל מה שהוא רצה קרה לו הפוך, עד שלקחו לו את הבית, והוא נשקע בחובות, וכל מה שהיה לו נפסד. אני כל הזמן במחשבות שגם אני אלך בעקבותיו, וזה מכניס בי פחדים להתחתן ולבסס את עצמי • להמשך »
639.
אני רוצה להתגרש, ורק בגלל הילדים אני נמנעת בינתיים
אני בת 33 וכל הזמן אני מרגישה חולה וכל פעם משהו אחר כואב. בנוסף אני ובעלי רבים תמיד ואנחנו נמצאים בדרך לגירושין ורק בגלל הילדים אני עדיין נמנעת. מה לעשות? • להמשך »
638.
אני מלמד בתלמוד תורה וברצוני ללמוד פסיכולוגיה. מה דעתו של הרב?
מהי דעתו של הרב לגבי לימוד פסיכולוגיה? אני מלמד בתלמוד תורה וברוך ה' מתחזק ומחייה את עצמי בספריו של הרב, יחד עם זאת אני מטפל רגשי ויועץ חינוכי וחשקה נפשי בלימודי המשך בפסיכולוגיה כדי לעזור לבני תורה שנקלעו למתחים נפשיים. האם לימוד פסיכולוגיה ולימוד בספרי רבי נחמן עולים בקנה אחד? • להמשך »
637.
אני לא יודע איזה פוסק ספרדי לקבל על עצמי וללכת על פי פסקיו
אני חוזר בתשובה והמשפחה שלי נוהגים לפי מנהגי הספרדים אבל אין לנו רב מובהק. אני רוצה ללמוד הלכות כדי שאדע איך לנהוג, אבל אני מבולבל כי יש את הרב בן איש חי והרב עובדיה יוסף וגם אצל הרב עובדיה יש חילוקים כי יש ספר ילקוט יוסף וגם הלכה ברורה והם שונים בכל מיני דברים • להמשך »
636.
החתן שלי לעתיד חולה כבר יותר מחצי שנה וכעת הוא בבית חולים, מה לעשות?
לפני החתונה שתכננו החתן שלי חלה במחלה חריפה, ועכשיו כשהמחלה עברה, הכבד שלו נפגע והוא נמצא בבית חולים. ידוע ומפורסם האהבת ישראל ללא גבול שיש לרב שליט"א. מה כדאי לעשות כדי להמתיק את הדינים? • להמשך »
635.
יש לי כמה שעות ללמוד בערב, מה הרב ממליץ ללמוד בשעות אלו?
מאחר ואני עובד במשך היום ואחרי העבודה אני עוסק בצרכי הבית, יש לי בין שעתיים לשלוש שעות ללמוד בערב. מה הסדר שהרב ממליץ לי לקבוע בשעות האלו? • להמשך »
634.
אני ובעלי נמצאים על סף גירושין בגלל עצה שקיבל מרב מסויים
אני ובעלי היינו אמורים לעבור לאור עקיבא ופתאום ביום של סגירת החוזה, בעלי ברח לירושלים לרב ... לשאול אותו לאן לעבור. הוא אמר לי שהרב ... אמר שאם נעבור לאור עקיבא אני יהיה חילונית והילד שלי יהיה חילוני והוא אמר לו שהכול אבוד איתי. מה אני אמורה לעשות? אם הדברים ימשיכו כמו שהם אני רוצה להתגרש • להמשך »
633.
יש לי כמה ספיקות בעניין המשודכת שלי, האם כדאי להמשיך בשידוך?
הכרתי ונפגשתי עם בחורה מסוימת כבר פעמיים ושמעתי ממנה בפגישה שהיא סיימה קשר לפני כמה חודשים קשר שנמשך שנתיים וחצי עם בחור לא כל כך דתי בלשון המעטה. היא סיפרה לי שהוא גם מתקשר אליה וזה מעלה לה רגשות אך היא לא רוצה קשר איתו. וכן שמתי לב שהיא כל הזמן בוהה באוויר כשהיא מדברת, האם להמשיך? • להמשך »
632.
האם אפשר להציע לשידוכים מישהו שסובל הפרעה נפשית בעקבות הלם קרב?
יש לי דוד שהשתתף במלחמת שלום הגליל ומהמראות הנוראיים שם לקה בהלם קרב. על פניו הוא נראה בסדר, אך מתחת לפני השטח יש לו איזושהי הפרעה נפשית. הוא בן 48 בערך עדיין גר עם סבתא שלי. רציתי לשאול אם אפשר להציע אותו לשידוכים? • להמשך »
631.
אמא שלי מדברת כל הזמן על הגירושין מאבי, וזה מצער אותי מאוד
אמא ואבא שלי גרושים כבר כמה זמן, אני גר עם האמא. אח של אמא שלי התגרש גם כן, ועכשיו הוא הולך מאחד לשני. זה לא מפריע לי מה הוא עושה אצל אחרים, אבל כשהוא מגיע אלינו הוא משוחח עם אמא שלי על הגירושים שלו. מה אני צריך לעשות, כל הדיבורים המשונים שלהם מפתחים לי צלקות • להמשך »
630.
אני חבדניקי"ת, וברצוני לקבל עצה כיצד להתחזק באמונהלהמשך »
629.
איני מסתדר עם החברים בישיבה, האם לעבור לישיבה אחרת?
רציתי לשאול את הרב לגבי מעבר ישיבה. אני חוזר בתשובה ולא מסתדר עם בחורים בישיבה שבה אני לומד. לאחרונה עלו לי מחשבות לעבור לישיבה של מוהרא״ש כיוון ששם הישיבה היא דרך להתקרבות לרבינו הקדוש. איך אני יכול להתחזק עד שאני יעבור? • להמשך »
628.
פסיכולוג הציע לי לקחת כדורים נגד החרדות שיש לי, האם לקחת?
כבר שנים רבות שאני סובל מחרדות ופחדים, ותמיד הציעו לי להיפגש אם פסיכולוג אך התביישתי, הייתי די סגור בעניין הזה ולא רציתי שאף אחד ידע. לבסוף החלטתי להיפגש עם פסיכולוג והוא אמר שאני סובל מחרדות והציע לי לקחת כדורים לתקופה מסוימת ואני לא יודע מה לעשות • להמשך »
627.
מאז שבעלי הפסיק ללמוד תורה, אנחנו לא מסתדרים ואין לנו שלום בית
לי ולבעלי יש בעיות חמורות לאחרונה בשלום הבית. אנחנו לא מסתדרים בכלל, לאחרונה בעלי היה צריך לשנות את סדר יומו ואין לו זמן ללמוד תורה, מאז אני מרגישה שמשהו אצלו השתבש, המצב בכי רע. אני לא יודעת מה לעשות, ולראשונה התחלנו להעלות את נושא הגירושין • להמשך »
626.
בזמן האחרון שום דבר לא הולך לי, ועכשיו הגיעה אלי תביעה כספית
בזמן האחרון כלום לא הולך לי, אני מרגיש דיכאון ומירמור, הכול נופל עליי בעבודה ובחיים בכלל. בנוסף להכול שלחו לי מכתב תביעה לגבי תאונה שקרתה לפני שנה, שחשבתי שזה עבר ופתאום שלחו לי מכתב תביעה. מה יהיה עם המשפט? מה לגבי המצב רוח והדיכאון? ולמה זה בא עליי פתאום? • להמשך »
625.
אמא שלי מתנגדת שאטייל בשעות הערב בחוץ, אך זה קשה לי
היום אני בת שבע עשרה, ויש לי בעיה עם אמא שלי, והסכמנו יחד שמה שהצדיק יענה כך נעשה. העניין הוא שיש לי חברות וכל יום בערב אני יוצאת לטייל עם חברה אחרת באיזור שלנו שהוא איזור חרדי כולו. אמא שלי אומרת לי בכל פעם שלא כדאי לי לצאת כי המצב היום מפחיד אבל אני יוצאת בכל זאת כי אני צריכה קצת להתאוורר • להמשך »
624.
החתונה שלי התבטלה בגלל אי הבנה ומאז אני לא יכול לצאת מזה
לפני כשמונה חודשים הייתי אמור להתחתן, אך לצערי החתונה התבטלה עקב אי הבנה ביני לבין הבחורה ומאז קשה לי לצאת מזה • להמשך »
623.
מדוע הרב אמר שהתיקון של האדם תלוי בהפצת אור רבינו?
התקרבתי לברסלב ברוך השם דרך הספרים של הרב. שמתי לב שהרב מרבה לדבר מעניין תיקון האדם, שיעסוק בהפצת תורת רבנו. אולי יוכל הרב להסביר לי את המעלה של ההפצה, ומדוע צריכים את זה? הרי אדם יכול לשבת לו בד' אמותיו וללמוד תורה • להמשך »
622.
אנחנו רוצים לגור ביבנאל, האם כדאי לפנות ליזמים שבונים שם עכשיו?
אנחנו זוג עם ארבע ילדים, גרים בדרום ורוצים מאד לבוא לגור ביבנאל אבל כרגע לא מצאנו דירה מספקת בשבילנו. שמענו על יזמים שמתחילים לבנות דירות ביבנאל, אך איננו יודעים אם זה הצעד הנכון לעשות לפנות אליהם. אולי הצדיק יוכל להנחותנו בדרך הנכונה? • להמשך »
621.
על אף משפחתנו המיוחסת, הילדים שלנו מתרחקים מהיהדות
נולדתי למשפחה של קדושים וטהורים, רבנים גדולים, וכן בעלי בא ממשפחה של תלמידי חכמים גדולים, אבל עם כל זאת אני רואה במו עיניי את הילדים שלי נושרים מהיהדות! הלב שלי נקרע ואני אוכלת את עצמי יום יום. אני מנסה לדבר איתם, ולפעמים לשתוק כדי שלא להעמיס עליהם, אך עדיין אין לי שום דרך להשפיע עליהם • להמשך »
620.
כבר מספר שנים שאיני מצליח להתמיד בהתבודדות לאורך זמן
זה מספר שנים שאני מנסה להתמיד בהתבודדות ולא מצליח, בכל פעם אני מתחיל וגם רואה ישועות ואז מתקררת ההתלהבות. או שיש לי ימים כל כך עמוסים שאני מגיע מאוחר בלילה מאוד עייף ואין לי כוח כבר ואני שוב תקופה לא מתבודד. איך זוכים להיות עקשנים? האם להתחיל מכמה דקות בכל יום במשך תקופה ולהתקדם? • להמשך »
619.
האם לימוד התורה צריך להיות דווקא בקול או שמספיק ללמוד במחשבה?
האם אפשר לקרוא ספר המידות ושאר לימוד תורה בלי קול או שחייבים לקרוא בפה? ומה לעשות אם כבר התחלנו ולא קראנו בפה? • להמשך »
618.
האם יש סגולה אמיתית ב'חמסה'? ומה המקור לזה?
רציתי לשאול בקשר ל"חמסה" שמוכרים בבסטות ובשוק ובכל מיני קברות צדיקים בדוכנים. הכוונה לצורה של יד שהיא כלפי מטה ויש עליה צורת עין. אנשים מייחסים לזה סגולה למזל ותולים את זה בכל מיני מקומות. מה המקור למנהג הזה? האם זה מנהג נכון? האם יש בזה משהו לפי הקבלה? • להמשך »
617.
אני בן ארבעים ושמונה, חי עם ההורים, ומתקשה להתחיל חיים משלי
אני בן ארבעים ושמונה, רווק שגר עם ההורים. מאז צעירותי קשה לי מאוד בחיי מבחינת חיי חברה וחוסר בטחון עם נשים. לכל פגישה שמציעים לי מזה שלושים שנה אני לא הולך מכיוון שאין לי בטחון ואני מרגיש חולשה נפשית ופחד מנושא החתונה, אני כבר עשר שנים לא עובד מקשיי הסתגלות וקשה לי להתחבר לאנשים • להמשך »
616.
האם אפשר לנסוע לציון רבינו באומן בתקופת בין המצרים?
אני ובעלי רוצים מאד לטוס לרבינו לאומן. לבעלי יש חופשה בשלושת השבועות ואנו רוצים לדעת האם אפשר לטוס בזמן זה? • להמשך »
615.
אני מלמד, וברצוני לשאול כיצד אפשר למנוע 'נשירת בחורים'?
התופעה של הנשירה של בחורים חרדים צוברת תאוצה והופכת לתופעה רחבה מאוד, ממש מכת מדינה. מאחר ואני עוסק בחינוך, רציתי לשאול בתור מלמד על מה אני צריך לשים דגש בעבודתי כדי לצמצם כמה שיותר את היקף הנשירה? • להמשך »
614.
בעלי הולך לישון בלי לקרוא קריאת שמע שעל המיטה וזה מצער אותי
בעלי מפיץ ברוך ה' ואני מאוד שמחה בכך. אחרי ההפצה הוא ישר הולך למנחה וערבית ושיעור. אחר כך הוא בא הביתה ומיד נרדם. אני אומרת לו שיקרא קריאת שמע שעל המיטה, אבל הוא אומר אני עייף עוד מעט אני אקרא, אבל הוא נרדם • להמשך »
613.
אני מאוד מבולבל מכל הדרכים שיש בחסידות ברסלב, באיזו מהן ללכת?
אני קורא בספרים שלכם ומתחזק, אבל אני מאוד מבולבל שגם בברסלב יש כל כך הרבה דרכים ואני לא יודע באיזו דרך ללכת, אשמח אם כבודו יגיד לי את הדרך הנכונה שבה אלך ואצליח • להמשך »
612.
בכל יום אני מנסה להתחיל מחדש, אך אני נופל שוב ושוב
מדוע כל יום אני עושה התחלה מחדש, לשכוח מכל הצרות וקשיים שעוברים עלי, ובכל זאת בסופו של יום אני מוצא את עצמי בעצבות בדיכאון? אני לא מוצא את עצמי בשום מקום שאני נמצא, תמיד אני איך שהוא בעצבות אפילו בלי שאני שם לב • להמשך »
611.
מה הכוונה בדברי רבנו שאומר שמוכרח להיות קושיות על ה' ועל הצדיקים?
רבנו אומר בליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן נ"ב שיש קושיות על הקב"ה, וכן יש קושיות על הצדיק, איך יכול להיות דבר כזה לשאול שאלות על הקב"ה, הלא הוא הטיב ומטיב עמנו תמיד? וכן הצדיק מוסר את נפשו עבורנו, מה יש להקשות עליו קושיות? • להמשך »
610.
באיזה ספר מספריכם כדאי לי ללמוד הכי הרבה?
אני לומד הרבה בספרים של כבודו, וזה ממש החמצן שלי. נפשי קשורה בנפשך. באיזה ספר כדאי לי ללמוד הכי הרבה? • להמשך »
609.
איזו תועלת יוצאת מלימוד בגירסא אם קוראים ולא מבינים?
אתם מעוררים הרבה על לימוד גמרא בגירסא. איזו תועלת יוצא מזה שקוראים ולא מבינים? • להמשך »
608.
בכל בוקר נופלת עלי עצלות וקשה לי מאוד לקום מהמיטה
כל בוקר כשאני קם נופלת עלי עצלות גדולה, וקשה לי לצאת מהמיטה, וזה גורם לכל היום שלי להיות בדיכאון. אני מרגיש שמר לי החיים, אך בכל זאת איני מצליח להשתנות. חשוב לציין שוב שאני אכן מתעורר בבוקר אך בגלל העצבות אני לא מצליח לקום • להמשך »
607.
אשתי מותחת עלי ביקורת ומאשימה אותי בכל דבר, מה עושים?
יש לי צער גדול, אשתי כל הזמן מבקרת אותי, ובכל דבר היא מאשימה אותי ובפרט בחינוך הילדים. זה גורם לי לעצבות ואני לא יודע איך לגרום לה להשתנות. אני נותן פדיון בכל יום אך עדיין לא משתנה העניין • להמשך »
606.
אני עובד באזור המרכז ונעדר הרבה מהבית, וזה פוגע באשתי ובילדים
יש להורים שלי קיוסק במרכז הארץ. אני מפעיל אותו ומשלם להם שכירות. בגלל עבודתי, אני נעדר מהבית שלושה לילות בשבוע וישן אצל ההורים. אני מרגיש שזה פוגע באשתי ובילדים, וגם קשה לי מאד העבודה בקיוסק, כי הרווח שם מאוד קטן. מה הרב מייעץ לעשות? • להמשך »
605.
מדוע הרב כתב שאסור להתעקש בתפילה, הרי רבינו אמר שצריכים להיות עקשן גדול?
קראתי שכתבתם שאסור להתעקש בתפילות, כי אם מתעקשים אז זה כמו לגזול ולקחת בחוזק, אבל אני יודעת שרבנו אמר שצריך להיות עקשן בעבודת השם ובתפילות, וכמה שיותר להתפלל, אם כן איך מתחברים שני הדברים יחד? • להמשך »
604.
איך להתנהג בעניין נתינת צדקה, כמה לתת ומתי?
ואיך להתנהג בעניין נתינת הצדקה, כמה לתת ומתי? וכן שמעתי שמחלקים קופות צדקה עבור החזקת המוסדות הקדושים בקהילת קודש יבנאל. איך אפשר לקבל קופה כזאת? • להמשך »
603.
לאחרונה בעלי התדרדר וחי כמו חילוני והמצב בבית נהיה קשה מאוד
בעלי ואני חזרנו בתשובה לפני מספר שנים וכיום יש לנו ברוך ה' שבעה ילדים, זכינו להכיר את מוהרא"ש ולשבות כמה שבתות עם הצדיק, בעלי אף היה מפיץ את הקונטרסים שלכם, ולאחרונה הפסיק, ומאז הוא החל לעבוד. מאז בעלי השתנה מאד, הוא הוריד את הפאות והזקן והפסיק לשמור שבת וחי כחילוני • להמשך »
602.
איך זה שגם מהמשפחות הטובות ביותר יש נושרים מהדת?
יש היום ברוך ה' הרבה בעלי תשובה, אך מצד שני יש הרבה שיורדים מהדת. אנחנו מתקדמים לעבר ביאת המשיח בזכות כל כך הרבה יהודים שחוזרים בתשובה, אבל מאידך בצד השני אפילו בין המשפחות הכי טובות נופלים, מה יהיה הסוף? • להמשך »
601.
אני עומדת לפני לידה בסיכון, באיזה בית חולים הצדיק ממליץ לי ללדת?
היות שיש לי חיידק כבר הרבה שנים וכעת אני עומדת לפני לידה, רציתי לשאול את הצדיק לאיזה בית חולים הכי טוב ללכת, כי הרופא אמר לי שהיות שיש לי חיידק, אזי מיד כשיש לי צירים אני מוכרחה להיות בבית חולים. וכן מה הרב ממליץ לי לעשות כדי שאני והעובר נעבור את הלידה בשלום ובקלות? • להמשך »

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup