ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.


פרוייקט מיוחד זה ייתן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

550.
מדוע משתמש רבנו ז"ל במילה "איש הישראלי" ולא "יהודי"?
מדוע רבנו מזכיר בכמה תורות כגון תורה א', תורה מ"ט ותורה נ' בחלק א', "איש הישראלי". מדוע דווקא ישראלי ולא עברי או יהודי? • להמשך »
549.
אשתי עדיין לא חזרה בתשובה, ויש בינינו ניגוד רצונות
אני שש שנים כבר חוזר בתשובה, אני רוצה להתחזק ולנהל בית כשר למהדרין ולהקפיד בקלה כבחמורה, אך אשתי עדיין לא חזרה בתשובה. היא מתפללת שאני אוריד את הפאות והזקן, ואני מתפלל שהיא תחזור בתשובה כדי שנוכל לעשות רצון השם ואולי גם לעבור לאזור מגורים דתי יותר • להמשך »
548.
מדוע אתם מקפידים במוצאי שבת כפי שיטת רבנו תם?
רצוני לשאול את כבוד מוהרא"ש שליט"א למה אתם מקפידים במוצאי שבת כפי שיטת רבינו תם? • להמשך »
547.
לאחר מריבה עם בעלי ברחתי עם הילדים לאמא שלי וזה כואב לי מאד
אני נשואה כבר חמש שנים ויש לנו שלוש ילדים חמודים, אבל אני לא מסתדרת עם בעלי, בכל פעם נעשה פיצוץ חדש בינינו, ומפסיקים לדבר אחד עם השני, וזה כואב לי מאד, ואני מודה שאני לא טלית שכולה תכלת. עכשיו ברחתי לו עם הילדים אל אמי, שהיא אגב גרושה, וכבר שלוש שבועות בעלי אפילו לא מנסה להתקשר אלי • להמשך »
546.
גיסתי אובחנה כחולת סרטן, מה אנחנו יכולים לעשות למען רפואתה?
גיסתי אובחנה כחולת סרטן בצוואר הרחם ושהמחלה התחילה להתפשט. יש לה ניתוח עוד חודש. אני מבקשת את ברכת הצדיק להחלמתה. כמו כן, אשמח לדעת האם יש משהו שהיא צריכה לעשות או בעלה או אפילו אנחנו בני משפחתה כדי לעזור לרפואתה והחלמתה? • להמשך »
545.
אני רווקה בת ארבעים ושלוש, וכבר התייאשתי משידוכים
אני בת ארבעים ושלוש, רווקה, דתייה וקשה לי מאד למצוא זיווג. אני מנסה בכל דרך להכיר, אך לא מוצאת. הרבה פעמים אני נפגשת פעם אחת וזה נגמר, ככה זה כבר הרבה שנים • להמשך »
544.
האם לעבור ליבנאל למרות שהתקבלתי למכללה באזור המרכז?
שלחתי לרב מכתב לגבי המכללה החילונית והמכללה בבני ברק, והצדיק השיב לי שעדיף ללכת לחילונית מכיוון ששם כבר התקבלתי. ברצוני רק לציין שמזה שנה לערך אנו רוצים עד מאוד להצטרף לקהילת הקודש שלכם. עכשיו יש לנו הרבה בלבולים, האם להתחיל את הלימודים באיזור המרכז ואחר כך לחשוב להצטרף או שמא לעבור בזמן הקרוב ולהסתדר שם מבחינת לימודים וכו'? • להמשך »
543.
כבר שש שנים אני טס לציון רבנו, אבל לא מרגיש שם שום התעוררות
כבר שש שנים שאני טס לציון רבנו, ואני לא מרגיש שום דבר, אלא אדרבא רק רצון לחזור לארץ. גם כשאני נמצא בציון אין לי התעוררות בכלל ואני לא מגיע לבכייה. רציתי לשאול אם זה דבר נורמלי? • להמשך »
542.
אני גרוש, ואני מבטיח לקיים את דברי הרב כדי למצוא את זיווגי
אני גרוש בן עשרים ואחת, ואני רוצה ברכה לזיווג ומבטיח לקבל בשלמות קבלה אחת שהרב יאמר • להמשך »
541.
בקרוב אהיה מורה למקצועות קודש בתיכון דתי, כיצד אחזק את התלמידים?
בשנת הלימודים הבאה אהיה מורה בתיכון דתי בכיתה ט' במקצועות קודש תורה, נביא, גמרא והלכה. כיצד אפשר לעורר בתלמידים היקרים אהבה וחשק ללימודים הקדושים הללו? • להמשך »
540.
האם אני יכול לפעול ישועה בציון רבי מאיר בעל הנס שיהיה לי שלום בית?
שמעתי שכבוד הרב אמר שאצל רבי מאיר בעל הנס יכולים לפעול כל מה שרוצים אם מתעקשים. האם כדאי ללכת לשם עבור שלום בית? ואם כן, מה אני יעשה שם? להגיד תהלים, או לתת צדקה או להדליק נר נשמה לעילוי נשמת הצדיק? אנא אני כבר לא יכול יותר • להמשך »
539.
מרוב השפלות שעברתי בחיים אני ביאוש ודיכאון עמוק
יש לי בעיה רצינית, אני בגיל עשרים ואחת, ומרגיש כמו בן תשעים. אני מלא יאוש ודכאון כי אף פעם בחיי לא קיבלתי תשומת לב, חום ואהבה. ההורים שלי התגרשו כשהייתי בן עשר וגם כשהייתי בבית ספר לא קיבלתי יחס מהמורים והמורות, אף פעם לא היה לי חברים, תמיד השפילו אותי • להמשך »
538.
יש לי חבר ואנחנו גרים ביחד, אבל יש לנו חששות להתחתן
אני נמצאת בקשר עם החבר שלי כבר חמש שנים ואנחנו גרים ביחד. אנחנו חושבים כנראה להתחתן בשנה הבאה, אך עדיין לא בטוחים ויש לנו הרבה חששות בעניין. רוב הבלבולים הם אצל החבר שלי, כי מצידי כבר הייתי מתחתנת. איך אפשר לצאת מכל הבלבולים? • להמשך »
537.
אבי מאושפז בבית חולים, אך הרופאים שמטפלים בו אינם שומרי מצוות
אבא שלי מאושפז בבית חולים, מחובר לצינורות הנשמה ודעתו נעשתה רופפת. אני מאוד מאמין ברבנו וקראתי את הקונטרס 'בורא רפואות', וקשה לי שהרופאים שמטפלים באבי חילונים וצוחקים עם האחיות בבית החולים. אני מתבודד ומתפלל לה' שיעזור לו, אבל קשה לי להפקיר אותו בידי רופאים כאלה • להמשך »
536.
האם כדאי ללכת ללמוד או שכדאי קודם להתחתן?
אני מעוניינת ללמוד בשנה הבאה בעזרת ה' יתברך גרפיקה ממוחשבת. הלימודים מתקיימים במשך שנתיים, וזה קצת מקשה עלי למצוא עבודה כדי לממן אותם. רצוני לשאול אתכם האם כדאי ללמוד בכלל? או שכדאי להתעסק במציאת עבודה ושידוך ואחרי החתונה ללמוד? • להמשך »
535.
יש לי חבר כבר שנתיים, אנחנו רוצים להתחתן אך ההורים לא מסכימים
יש לי חבר ואנחנו בקשר כבר שנתיים. אנחנו רוצים להתחתן אך ההורים לא מסכימים. מה עלינו לעשות? • להמשך »
534.
איפה כתוב שאסור להשתמש בסמים? למי זה מפריע?
רציתי לשאול ברשותך, איפה כתוב שאסור להשתמש בסמים? למי זה מפריע אם מישהו משתמש בסמים והוא מתנהג בסדר ולא עושה רע לאף אחד? • להמשך »
533.
אני ראש ישיבה לבחורים גדולים, אך יש לי חולשה ומשיכה לניאוף
אני נמצא במצב מאד עגום, אני ראש ישיבה לבחורים גדולים. אך עם זאת, יש לי חולשה ומשיכה אל נשים נשואות, ותאווה גדולה, ונכשלתי כבר הרבה פעמים. מה אני יכול לעשות לצאת מכך? • להמשך »
532.
אני מלמד בתלמוד תורה, ואני מרגיש שהמנהל רודף אותי בחינם
אני מלמד בתלמוד תורה של ברסלב בירושלים. לדעתי אני עושה שם עבודה מצויינת עם התלמידים, וברוך השם אני רואה תוצאות יפות, אבל אני מרגיש שהמנהל רודף אותי בחינם ומחכה לי בכל פינה ומתנכל אלי בכל דבר אפשרי. אולי יתן לי כבוד הצדיק עצה מה לעשות? • להמשך »
531.
עד כמה צריך לדקדק בהגיית המילים בתפילה?
ברצוני לשאול, עד כמה צריך לדקדק בהגיית המילים בתפילה? כגון שוואים נעים ונחים, דגשים והטעמות • להמשך »
530.
האם יש עניין להתבודד גם בבית ליד בני המשפחה?
רציתי לדעת האם יש עניין להתבודד גם בבית ליד בני המשפחה, חוץ מההתבודדות שאני עושה במקום שאין אנשים? • להמשך »
529.
תקופה ארוכה אני חולמת חלומות רעים. מה לעשות כדי שיפסיקו?
כבר תקופה ארוכה שאני חולמת חלומות לא כל כך טובים שממש עושים לי רע ומטרידים אותי. התחלתי לאחרונה להקפיד על קריאת שמע לפני השינה אך אשמח לעצת הרב במה אוכל עוד להשתדל כדי שהחלומות האלו יפסיקו • להמשך »
528.
אני יוצאת עם בן זוגי כשנתיים וחצי ואינני מצליחה להיכנס להריון
אני יוצאת עם בן זוגי כשנתיים וחצי. הוא גרוש עם ילד, ובשל גירושין קשים שעבר הוא עדיין לא מוכן להתחתן למרות שהוא כבר אמר לי לפני זמן מה כי בעתיד אינו פוסל זאת. אני בת ארבעים ושלוש וחצי ואנחנו מנסים להביא ילד לעולם. כרגע הטיפולים שעברתי לא הצליחו • להמשך »
527.
בגלל כל מיני קשיים אני מתפלל את רוב התפילות ביחידות
בסביבתי קשה לי מאוד בעניין התפילות ואני מתפלל יחיד את רוב התפילות או שלא מתפלל כלל, בגלל שרוב התפילות בעיר מגורי – חולון הם בשעות שבע בבוקר ומטה וקשה לי לקום בשעות האלה. יש מניין שמתחיל בשעה שמונה, אך הוא רחוק מביתי ואני צריך לנסוע באוטובוס או ללכת ברגל רבע שעה • להמשך »
526.
רציתי לברך את הצדיק על שזכיתי ללמוד כל כך הרבה בזכותו
התוודעתי לצדיק בגיל שבע עשרה ומאז השתנו לי החיים. בזכות הצדיק זכיתי לסיים ששה סדרי משנה שמונה פעמים ומסכת תענית מאה ואחד פעמים. גם סיימתי המון פעמים את התיקוני זוהר, שיחות הר"ן וחיי מוהר"ן, סיפורי מעשיות וספר המידות. ברוך ה' גם זכיתי להתמיד בשניים מקרא ואחד תרגום • להמשך »
525.
מהו "סדר דרך הלימוד"? איך ומה ללמוד?
אני לומד בישיבה יחסית טובה מאד, ולומדים אצלנו בעיון גדול. נתקלתי בקונטרס שלכם שמדבר על דרך הלימוד של ברסלב אך לא הבנתי כמה דברים • להמשך »
524.
האם מותר לאבא להיות בבריכה ללא חולצה בנוכחות ילדיו?
יש לי ארבעה ילדים ברוך השם, ואני מקפיד שילדי לא יראו אותי בחוסר צניעות ללא חולצה וכדומה וכל זאת ללא הקפדות יתרות ומרה שחורה. השאלה היא לגבי הליכה לבריכה, שם קשה לי להיות עם חולצה • להמשך »
523.
האם אפשר להזכיר שם הוי"ה בתפילת התבודדות?
ידוע ומפורסם מעלת הערך של ההתבודדות, שיש לה יתרונות עצומים. האם בתפילת ההתבודדות אפשר להזכיר שם ה' ממש כמו שאנו הוגים את שם ה' בתפילת שמונה עשרה שתיקנו אנשי כנסת הגדולה? • להמשך »
522.
איך אפשר להתקדש לכבוד השם יתברך?
איך אפשר להתקדש לכבוד השם יתברך? אני רחוק ומרגיש שאין לי שום דבר אמיתי בחיים חוץ מלהתקרב אליו יתברך • להמשך »
521.
האם מותר להזכיר את שם הס"מ במלואו כאשר אני לומד בספרים?
בליקוטי מוהר"ן מופיע לפעמים השם של הס"מ במלואו וכן השם של פלונית. האם מותר לבטא את שמם המלא כאשר אני לומד בליקוטי מוהר"ן ובשאר הספרים, או שצריך לומר ס"מ או פלוני או פלונית? • להמשך »
520.
אם צריכים להתבודד כל היום, אז מה העניין של "הניעור בלילה"?
ראיתי הרבה פעמים בדבריכם שיש לבצע את ההתבודדות במהלך כל היום כולו. אם כן מה העניין של "הניעור בלילה" שכתוב בליקוטי מוהר"ן בסימן נ"ב? אם יהודי צריך להתבודד כל היום כולו, מה העניין שיתבודד גם בלילה במקום שאין בני אדם כמו שכותב רבנו בתורה זו? • להמשך »
519.
יש לי בעיות בעיכול הרבה זמן, ואני חוששת להתחתן במצב כזה
אני בת שבע עשרה ויש לי בעיה שהעיכול כואב לי מאוד. עשיתי את כל סוגי הבדיקות ששייך, ועדיין לא מצאו כלום, וכן לקחתי תרופות טבעוניות וכן תרופות רגילות מהרופא ושום דבר לא זז, הכאבים נשארים כאבים, ויש זמנים שזה כואב בצורה חזקה ביותר. אני עוד מעט בגיל שידוכים, ואני לא רוצה להיכנס ככה לחופה • להמשך »
518.
ילדינו סובלים מבעיות נפשיות והמצב הזה הורס את כל הבית
יש לנו בעיה רצינית ביותר בבית. אני אמא למשפחה ברוכת ילדים, וכבר כמה פעמים קרה שהילדים אצלי סבלו מבעיות נפשיות, וכשבדקנו את המזוזות מצאנו כמה עם בעיות והחלפנו לחדשות. כעת עוד בת נמצאת בבעיה נפשית, ואנו לא יודעים מה צריכים לעשות במקרה כזה • להמשך »
517.
איזה תיקון יש לאישה שפגמה ועשתה שטויות?
רציתי לשאול איזה תיקון יש לאישה שפגמה ועשתה שטויות? שראיתי שמוהרא"ש כותב לגברים שלימוד תורה זה אחד התיקונים ובפרט לימוד משניות מזכך את הנפש ומציל מהיצר הרע. ומה לגבי אישה? איך לזכך את הנפש ולהינצל מהיצר הרע? • להמשך »
516.
קראתי בזוהר שעל פגם הברית אין תשובה, מה אעשה אם נכשלתי אין ספור פעמים?
ראיתי בספרי מוסר שמביאים בשם הזוהר הקדוש, בפרשת וישב, שעל פגם הברית אין תשובה. מה לעשות אם נכשלתי בעוון הזה אין ספור פעמים? ואני יודע שעוד רבים בני גילי עוברים אותו דבר, האם לכולנו אין שום תשובה? • להמשך »
515.
עושים ממני ליצנות בישיבה משום שהתקרבתי לברסלב
אני סובל מאד בישיבה שאני לומד בה, הרבה בחורים עושים ממני ליצנות בגלל שאני מקורב לברסלב, וקשה לי מאד להיות שם, ממש אני מרגיש קושי גדול להגיע לישיבה. מה הצדיק מייעץ לי לעשות? • להמשך »
514.
בני הכיר בחורה לא טובה, ואני מפחדת שהיא תקלקל אותו לגמרי
בני יחידי הכיר בחורה שרוצה לצאת איתו. היא כבר יצאה עם כמה וכמה חברים אחרים, והיא בחורה שרגילה בהוללות במועדונים ובחילול שבת רחמנא לצלן. וגם יש לה שורשים של גויים, כי בעלה של סבתא שלה היה גוי. אבקש מהצדיק הנחיה מה לעשות הבן שלי וכיצד למנוע אותו מזה? • להמשך »
513.
חזרתי בתשובה לפני שלוש שנים, וקשה לי שעדיין לא מצאתי את זיווגי
אני חוזר בתשובה כבר שלוש שנים, וקשה וכבד עלי העניין שעדיין לא קיבלתי את הזיווג, למרות שאני מתפלל הרבה על כך ונוסע הרבה לקברות צדיקים • להמשך »
512.
האם כדאי להמשיך לפתח את העסק שלי או שכדאי להשקיע יותר בלימוד תורה?
הקמתי עסק לאירועים ברוח יהודית, פעילות שבה עסקתי מאז שחזרתי בתשובה לפני כעשר שנים, ואני עובדת בעיקר עם הציבור החילוני, אבל העבודה מתחילה להציק לי. העסק מתחיל להצליח, אולם אני פוחדת שלא יהיה לי זמן ללמוד ולהתבודד ולהישאר בישוב הדעת, ומצד שני זה חשוב להתפרנס במשהו ולקרב רחוקים ולהפיץ ספרים • להמשך »
511.
מהם הכללים לבחירת שידוך מוצלח ואמיתי?
מספריכם הבנתי שיש שלושה כללים עיקריים בשידוכים והם: 1. בריאות הגוף והנפש 2. רצון להתקרב לה' 3. שתהיה משיכה בין בני הזוג. ושאלתי היא: מה הגדר של המושג "משיכה בין בני הזוג"? • להמשך »
510.
האם יש ביהדות או בברסלב מקור שמדבר בנושא "הארה רוחנית"?
למרות שמדובר לא מעט על התעוררות משינה בברסלב, נראה שמדובר על תחילת המסע הרוחני ולא על רגע ההתעוררות אליו אני מתכוון. אני מרגיש ומאמין שרבי נחמן ורבנים נוספים במהלך הדורות וכיום חוו התעוררות זו, אך לא מוצא שדיברו על כך בפירוש. האם רבי נחמן דיבר על הנושא? • להמשך »
509.
אני יוצאת עם בן זוגי כבר חמש שנים, אך הוא לא רוצה להתחתן
אני יוצאת עם בן זוגי כבר חמש שנים ואני מאוד רוצה להתחתן והוא לא. כשאני שואלת אותו ומדברת איתו על חתונה, הוא עונה ואומר שהוא רוצה להתחתן, אבל לא עכשיו אלא בעתיד. אני חושבת שכבר הגיע הזמן ואנחנו הרבה זמן יוצאים ביחד ואני רוצה להקים בית נאמן בישראל • להמשך »
508.
יש לי התלבטות בין שתי מכללות, אחת חילונית ואחת חרדית, מה לעשות?
כרגע אני רשומה במכללה שהיא מכללה חילונית אולם לומדים בה הרבה דתיים מפני שהיא ממוקמת באזור עם אוכלוסייה דתית. אני מנסה להתקבל למכללה בבני ברק, על מנת שאוכל לשמור על עקרונות הדת וגם כדי שאוכל להיות עם בננו הקטן באופן יותר חופשי. אולם במכללה בבני ברק קשה מאד להתקבל, וכרגע אני נמצאת בהמתנה • להמשך »
507.
האם מותר לי ללוות כסף כדי לנסוע לאומן על ראש השנה?
האם מותר לי ללוות כסף כדי לנסוע לאומן על ראש השנה? הלא רבינו הקפיד לא להלוות כסף • להמשך »
506.
אני עובר בין רבנים בברסלב, ולא מוצא את עצמי, מהי הדרך הנכונה?
אני לא מוצא את עצמי, בכל פעם אני מוצא רב אחר מברסלב, והוא מלמד אותי דרך אחר, ואני לא יודע מי אמיתי, ואיזה דרך אמיתית • להמשך »
505.
מהי דעת הצדיק על עצרת "שק ואפר" שהתקיימה אתמול?

אני שייך אל פלג דתי לאומי, ואף שאני יודע שאתם לא מתערבים בפוליטיקה, עם כל זאת רציתי מאד לשמוע את דעתכם בקשר למה שהיה אתמול עצרת ענקית שנקראת "עצרת שק ואפר" שיצאו רבבות יהודים עם שק ואפר ואמרו סליחות ותחינות ובקשות? • להמשך »
504.
אני מרגיש עצלות, וכל דבר שאני עושה בא לי בכבדות גדולה
אני מרגיש שאני עצלן. לא שאני לא עושה כלום, אלא יש מצבים שאני פשוט מרגיש כבדות גדולה וכל דבר שאני עושה בא לי בקושי. אני מוצא את עצמי הרבה פעמים בעצבות ובשיעמום. מה חסר לי כדי להפעיל את הגוף והנשמה שלי? • להמשך »
503.
האם כדאי 'לקפוץ למים' ולקנות רכב חדש למרות מצבנו הכלכלי?
כיום יש לנו רכב משפחתי שמשמש אותנו רבות, אך לצערי בתקופה האחרונה ישנם הרבה תקלות וממון רב מאוד מתבזבז על כך, ויש לנו המון עוגמת נפש מזה. אנו גם חיים באזור השטחים שהנסיעות בו הם בחזקת סכנה, ואני נוהגת רבות בתחושת פחד שמא אתקע בדרך • להמשך »
502.
אשתי מתנגדת שאלבש בגדים חסידיים, האם להקשיב לה?
אני לובש חולצה לבנה ומכנס שחור והייתי רוצה ללבוש גם חליפה חסידית בעזרת ה', אבל אשתי ממש לא בעניין בטענה שזה לבוש חרדי, ועוד שרבינו כלל לא הקפיד בבגדים. מצידי, אני מקשיב בקולה בינתיים, אך היא גם מבקשת שאחליף לחולצות כפתורים משובצות ולא לבנות או לחולצות טישרט • להמשך »
501.
האם אפשר לטוס לאומן למרות שהאישה מתנגדת ובוכה מאד?
אחד הרבנים בדורנו אמר באחד משיעוריו שאדם צריך לברוח לאומן בראש השנה אפילו אם אשתו בוכה מאוד, ומביא ראיה לדבריו מרבי נתן שנסע לרבינו והשאיר את אשתו לבד ובכתה הרבה. אשמח לדעת את דעתו של הצדיק בעניין • להמשך »

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup