ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

5450
הרב אמר שאסור להאמין באף אחד. האם אין בעולם אנשים טובים?
ראיתי שהרב כתב כמה וכמה פעמים לאנשים "אף אחד לא יבין אותך ולא ירחם עליך, ואל תטעה שיש לך אוהבים שמבינים אותך ורוצים לעזור לך". האם אין בעולם אנשים טובים ואוהבים שרוצים לעזור לאדם במצוקה?
5449
יש לי הרבה חובות. האם כדאי לי למכור את הבית ולקנות בית זול יותר?
יש לי חובות לאנשים פרטיים וגם לבנק, וכעת אני עומד למכור את הבית כי אני רוצה לקנות בית אחר יותר זול שנמצא באזור פחות טוב. האם מכירת הבית על מנת להחזיר חובות הוא צעד נכון?
5448
הייתי אצל מיסטיקן שעוזר לאנשים בזוגיות. מה דעתו של הרב על אנשים כאלו?
אמי מציעה לי כל מיני הצעות, ומתוך כבודה אני נענית לה. לא מזמן היא נתנה לי טלפון של אדם מהצפון אשר מייעץ ללא תשלום לפי השם של האדם. אינני יודעת מיהו ומהם יכולותיו. לאחר שיחה איתו בה נתן לי לבצע שלוש דברים ולאחריהם לחזור אליו, תחושתי לא הייתה נוחה - הוא ביקש שאשבור את טבעות הנישואין, שאטבול במקווה 51 פעמים ושאפטר מ-11 קמעות שברשותי - בהם קמע של הרב, ספר תהילים קטן ותכשיטים. האם יש בדברים מסוג זה עזרה או שמא זו עבודה בעיניים?
5447
עברתי ילדות קשה, ומאז קשה לי לאהוב ולכבד את אמי. מה עושים?
גדלתי עם הורים שלא ידעו לתת לילדים מה שהם צריכים על מנת לגדול בצורה בריאה, הן מבחינת הצרכים הפיזיים והן מבחינת הצרכים הנפשיים, ולצערי הרב כיום אני לא אוהבת את אמי.
5446
האם רבינו נחמן מברסלב באמת מכר את ביתו כדי לנסוע לארץ ישראל?
בספר שבחי הר"ן מסופר שרבנו נחמן מברסלב זי"ע רצה לנסוע לארץ ישראל, אך לא היה לו ממון עבור כך, ואמר שבתו תהיה משרתת ואשתו מבשלת ואת הבית ימכור כדי שיהיה לו עבור הוצאות הנסיעה הקדושה. האם הדברים האלו אכן אירעו?
5445
אני נמצאת בתוך 30 ימי האבל על אמי. האם מותר לי לצאת מהבית בתקופה הזו?
אני נמצאת בתוך 30 ימי האבל על אמי זיכרונה לברכה. האם בזמן הזה מותר לי לצאת מהבית וללכת לחברות?
5444
אני מוסר בביתנו שיעור שבועי לנשים. האם להפסיק את השיעור?
פעם בשבוע אני מעביר בביתנו שיעור לנשים בנושא שמירת הלשון. קראתי בתשובות שלכם שלא ראוי לאיש להעביר שיעור לנשים, אך עדיין לא מצאנו אישה שתוכל להעביר את השיעור. האם עדיף לבטל את השיעור לגמרי?
5443
החזרת ילדיי הביתה תלויה ביועץ נישואים רפורמי וכופר. כיצד עליי לפעול?
כיצד עליי להתמודד עם מטפל ויועץ נישואים רפורמי כופר ומחטיא הרבים שמחויבים ללכת אליו ושבמילתו תלויה החזרת ילדיי ממשפחות אומנה?
5442
אנו שוקלים לפתוח עסק במקום מרכזי ברחובות. האם כדאי לנו לעשות זאת?
אנו רוצים לפתוח עסק של שווארמה הקשורה לרשת בורגרים בפארק המדע ברחובות. האם כדאי לנו להתחיל בתהליכים להקמת העסק?
5441
האם חנה ושבעת בניה אכן קבורים במערה בצפת?
באתי לשאול על מערת חנה ושבעת בניה המצויה בבית העלמין בצפת: האם אכן זהו המקום, שהרי מסתבר שהמעשה אירע בירושלים ואיך נקברו בצפת?
5440
בננו סובל מהפרעות נפשיות, וכבר לא נותר בנו כח לטפל בו. אנא עזור לנו!
אחד מהילדים שלנו סובל מפארנויה וסכיזופרניה כבר שנים. ההתנהגות שלו בלתי צפויה ופתאום כשהוא מתחיל התקף הוא משתולל, צועק ושובר דברים. כל השנים סבלנו בדממה, אך כעת אני ואשתי כבר לא צעירים ואנחנו מרגישים שאין לנו עוד מאיפה לשאוב כוח כדי להמשיך ולטפל בו.
5439
אנו גרים במרכז, ומחירי הדירות כאן בשמים. האם כדאי לנו לקנות בית בצפון?
אנו גרים במרכז ביחידת דיור קטנה אותה אנו שוכרים, וברצוננו לרכוש דירה, רק שבמרכז הכל יקר ואין סיכוי לקנות שם בית למרות שכל הזמן אומרים שהמחירים ירדו. האם לעבור לצפון ששם המחירים זולים יותר והעיקר שיהיה לנו בית?
5438
כיצד הגיע ישמעאל לעקידת יצחק, הרי אברהם גירש אותו למדבר עוד קודם לכן?
5437
בעלי מבקר אותי ועוקץ אותי כל הזמן, והדיבורים שלו שוברים אותי לגמרי
בעלי אומר לי כל הזמן שאין לי יראת שמיים, שאני לא אישה כשרה, ושאני עצלנית ובעלת גאווה בגלל שאני לא מקבלת את מה שהוא אומר לי לעשות ובגלל שאני לא מצליחה להציב גבולות לילדים.
5436
היכן מופיעות בספרי מוהרנ"ת עצות להינצל ממידת הכעס?
הדבר הכי קשה לי זה המידות, ובפרט מידת הכעס. אני רוצה ללמוד בליקוטי הלכות על גנות מידת הכעס כדי שאלמד ואתפלל לצאת מהרע הזה שלא נותן לי מנוח, אך אינני יודע איפה למצוא דיבורים של רבי נתן מברסלב בנושא זה. האם תוכלו לכוון אותי?
5435
מאז שבני התחיל להשתמש בסמים קלים הוא נפגע נפשית. מה עושים?
לאחרונה התגלה לי שבני לוקח סמים קלים, ומאז שהוא התחיל עם זה, זה השפיע על התפקוד שלו לרעה - הוא נסגר בתוך עצמו, נהיו לו פחדים, והוא לא מתקשר עם אף אחד. לקחנו אותו לרופא פסיכולוג שהמליץ לאשפז אותו בבית חולים, ואני ממש לא יודעת מה לעשות ומאוד שבורה מזה. בבקשה תעזרו לי!
5434
מאז שסעדתי את אמי החולה נכנסתי לחרדות ואני בקושי אוכל וישן. מה עושים?
לאחרונה אמי חלתה והייתה מאושפזת שלושה חודשים. זכיתי לעזור לה ולטפל בה, וברוך ה' היא התאוששה ויצאה מבית החולים, אך מאז אותה תקופה נכנסתי לחרדות ואני בקושי אוכל או ישן.
5433
בננו נעלם לפני 3 שנים ומאז לא יצר איתנו קשר. אנא עזרו לנו!
הבן שלי היה חסיד ברסלב, הוא למד בישיבה בבני ברק והיה תלמיד חכם, שומר עיניים וילד צדיק, ופתאום לפני כמה שנים הוא החליט שהוא מוריד את הפאות ומתגייס לצבא ושם ירד לגמרי מהדרך. מילא אם רק היה שומר איתנו על קשר הייתי מקבלת אותו כמו שהוא, אבל לצערי הרב הוא פשוט נעלם לפני שלוש שנים ומאז לא יוצר איתנו שום קשר. אני בוכה וזועקת - האם הוא חי האם הוא חס וחלילה מת?
5432
אחותי נפגעה מאהבה נכזבת וניסתה להתאבד. איך עלינו להתנהג איתה?
אחותי נפגעה מאהבה נכזבת וניסתה לשים קץ לחייה. כעת היא מאושפזת בבית חולים במצב לא קל וכל המשפחה דואגת מאוד. איך עלינו להתנהג איתה?
5431
עברתי מסע חזרה בתשובה עם הרבה עליות ומורדות. אנא עזור לי למצוא את מקומי!
בעבר התחלתי את מסע החזרה בתשובה שלי, למדתי בישיבות וגם אצלכם ביבנאל שנתיים וחצי, אך עקב טרדות פרנסה וייסורי נפש קשים היה בלתי מן הנמנע לעזוב הכול. המשכתי במסע התשובה שלי כחילוני גמור והגעתי למצב שבגלל פגמי ברית ולשון הרע וכעסים קשים אפילו שבת אני לא מצליח לשמור. אני רווק בן 32, וממילא פגום בברית בלי אישה שתציל אותי מהעבירה, וממילא הפגם מכניס אותי לישות וגאות, וממילא אחרי זה שולטת בי עין הרע ואני הולך עצוב וקודר.
5430
מאז הלידה אשתי סובלת ממצב נפשי ירוד. מה דעתכם לגבי טיפול בעופרת?
מאז הלידה אשתי נמצאת במצב נפשי ירוד ובפחדים. הציעו לה טיפול אצל רבנית - היא שמה לה מגבת על הראש ועליה פלטה של עופרת, היא אמרה כמה מילים והזכירה שמות של צדיקים, ואז שפכה את העופרת לתוך סיר של מים רותחים ואז שפכה את המים. ממה שנשאר יצא לנו צורה של סכינים ועיניים וצורה של אדם, והרבנית טענה שהעיניים זה מעין הרע והסכינים זה פחדים. רציתי לשאול: האם יש לזה מקור בחז"ל או שיש בזה חשש של כישוף?
5429
הרב שלי מדבר רבות נגד החסידות אליה משתייכת משפחתי. מה עליי לעשות?
אני מקורב לרב משפיע שמחזק אותי מאוד, אבל דבר אחד אני לא מצליח להבין אצלו - כל הזמן הוא מדבר נגד החסידות שאליה משתייכים אבי וכל משפחתי. איך אני צריך להתנהג במקרה כזה: לקבל את דבריו או להפסיק להיות קשור אליו?
5428
מה ה' רוצה ממני: שאמסור את נפשי על לימוד התורה או שאצא להביא פרנסה?
איך אפשר לדעת אם ה' רוצה מסירות נפש על לימוד התורה או שה' רוצה שאצא ואדאג לפרנסת ביתי?
5427
האם זה נכון שאכילת שעורים גורמת לשכחה?
שמעתי שאם אוכלים שעורים זה גורם לשכחה. האם זה נכון? ומה עושים לגבי מרק או חמין לשבת שיש בו שעורים?
5426
לאחרונה אני מתמודד עם חלומות רעים שחוזרים על עצמם שוב ושוב
לאחרונה אני מתמודד עם חלומות רעים שחוזרים על עצמם שוב ושוב כגון תאונת דרכים ודברים מהסוג הזה. איך אפשר למנוע חלומות כאלו בעתיד?
5425
יש לנו בעיות קשות בפרנסה. האם ייתכן שיש עלינו הקפדה?
בעלי זכה לשבות איתך בשבת האחרונה בהיותך בארץ אך לא זכה להיכנס לייעוץ אישי, לכן אני שואלת בבקשה מספר שאלות...
5424
אשתי מבלה עם חברות עד שעה מאוחרת בלילה. איך אני אמור להתנהג איתה?
קשה לי מאוד עם אשתי - כמעט כל השבוע היא יוצאת לחברות וביחד הן הולכות לבלות עד שעה מאוחרת בזמן שאני נשאר לבד בבית. באמת שאני לא מבין מה כל כך רע לי איתי שהיא דבוקה לחברות שלה כל כך. איך אני אמור להתנהג איתה?
5423
האם ענווה פירושה שהאדם צריך להרגיש שהוא לא שווה שום דבר?
מהי הדרך הנכונה להשתמש במידת הענווה? הרי סוף כל סוף כולנו בני אדם, ובאופן טבעי כל אחד רוצה להיות משהו. האם האדם צריך להרגיש שהוא לא שווה שום דבר?
5422
איך מתקנים את מידת הכעס שמשתלטת עליי ומוציאה אותי משיווי משקל?
איך משפרים ומתקנים את מידת הכעס שמשתלטת עליי ומוציאה אותי משיווי משקל?
5421
אני שוקל לקצץ את הזקן והפאות. האם זה כל כך נורא?
גדלתי בבית חסידי, וכל חיי גידלתי זקן ופאות כמו כולם, אך לאחרונה אני מרגיש שזה כעול כבד עליי ואני שוקל לקצץ את הזקן והפאות. האם זה כל כך נורא?
5420
כבר כמה פעמים ניסיתי לדבר אתכם, אך הגבאי דוחה אותי בכל פעם. למה?
אני מקורב אליכם כבר כמה שנים, וכבר כמה פעמים ביקשתי מהגבאי להיכנס אליכם לקודש פנימה כדי שאוכל לספר לכם מה שעובר עליי ולהתייעץ, אך בכל פעם נעניתי בשלילה, והגבאי אמר שזה לא זמן מתאים. מדוע זה בלתי אפשרי, הרי עיקר עבודת התלמיד היא לקבל מן הרב?
5419
קוראים לי חנית חנה וחיי לא קלים בכלל. האם כדאי לי לשנות או להוסיף שם?
שמי חנית חנה, אך בחיי היום יום קוראים לי חני. חיי לא קלים כלל וכלל, האם כדאי לי לשנות את שמי או להוסיף שם?
5418
אני עובד בקניון מלא פריצות, ואני לא מוצא עבודה אחרת. מה לעשות?
אני עובד בקניון כמוכר בחנות שיש שם גם בגדי ים לנשים. הקניון מלא פריצות ואין לי כוח לזה יותר אך אני לא מוצא עבודה אחרת. מה שגם שלרוב העבודה היא בשעות הערב, כך שאני מרשה לעצמי לישון עד שעות מאוחרות. אשמח לקבל מהרב ברכה ועצה.
5417
האם יש בעיה ללמוד במדרשה שבה מלמדים את הבנות גם רבנים?
אני רוצה ללכת ללמוד במדרשה ולהתחזק. חלק מהפעילות מתבצעת על ידי רבנים שמגיעים ודורשים לבנות. האם יש בזה בעיה?
5416
אני רוצה לזכות במצווה ולמול את בני בעצמי. מה דעתכם בעניין?
ברוך ה' נולד לי בן למזל טוב, ואני רוצה לקיים מצוות מילה שזיכני הבורא ברוך הוא בעצמי, על כל פנים את החיתוך, אבל רבינו הקדוש אומר בספר המידות שצריך לחזר אחר מוהל צדיק וירא שמים, ואני יודע בעצמי שאני רחוק מזה לגמרי. איך אעשה?
5415
אני בגיל 27, עדיין רווק, ומרגיש ריקנות וחוסר משמעות בחיים
מזה כמה שנים אני בעקבות החיפושים המתמשכים אחר הזיווג כמו עוד רווקים רבים בעם ישראל. יודע אני כי בי הדבר תלוי, ושכנראה אינני מספיק ראוי לאף חסד מכל הטובות שהקדוש ברוך הוא יתברך ויתעלה נותן לי ולכולנו בכל עת. עם כל זאת הזמן עושה את שלו, כרגע אני בגיל 27 ומרגיש ריקנות וחוסר משמעות לחיים ללא התקדמות.
5414
נודע לי שגיסתי מדברת עליי לשון הרע. מה אני אמורה לעשות?
נודע לי מחברות, ממכרים ומאנשים אחרים שגיסתי מדברת עליי לשון הרע, ואני רואה שאנשים התחילו להתרחק ממני ולהסתכל עליי בחשדנות. מה אני אמורה לעשות?
5413
בשנים האחרונות אני נכשל בקדושת העיניים והברית. איך חוזרים לדרך הנכונה ומנצחים את היצר הרע?
ובשנים האחרונות אני נופל לעיתים קרובות בשמירת העיניים ובמחשבות רעות, והיצר רע מביא אותי לפגם הברית. אני מנסה לצאת מהבור שהכנסתי את עצמי אך מאוד קשה לי לצאת ממנו.
5412
יש לי צער גדול שבני הדרדר ברוחניות וכבר אינו שומר שבת ומניח תפילין
בני בן השבע-עשרה נמצא בפנימייה טיפולית וגיל ההתבגרות שלו עובר קשה מאוד מאוד. כאב גדול מנשוא נגרם לי בראותו מחלל שבת והיות שכבר כמה שנים הוא לא מניח תפילין והולך בלי כיפה.
5411
מזה כ-8 חודשים אני יוצאת עם בחור. איך אני יכולה לדעת שהוא הזיווג שלי?
מזה כשמונה חודשים אני יוצאת עם בחור, וכעת אני מעוניינת למסד את הקשר איתו. איך אני יכולה לדעת שהוא אכן הזיווג שלי? ואם הוא אכן הזיווג שלי, איך אוכל לקדם מולו את הרצון שלי להקים איתו בית ומשפחה?
5410
בכל פעם שאנו מתארחים בשבת אצל הוריי בעלי אנו נגררים לדיבורי חולין ופוליטיקה. מה העצה?
אני מאוד מכבדת את ההורים של בעלי וגם את הרצון של בעלי להיות אצלם בערב שבת, אבל מאוד מפריע לי שאני לא מרגישה אצלם אווירה של שבת קודש, כי תמיד מדברים שם על פוליטיקה ונוצרים ויכוחים בנושא.
5409
יש בידי גזלות ועבירות שבין אדם לחברו, וקשה לי לתקן אותן. מה עושים?
יש בידי גזלות ועוד עבירות שבין אדם לחברו מהעבר. ברוך ה' כמה מהגזלות כבר החזרתי וכמה סליחות כבר ביקשתי, אך עדיין נשארו לי עוד דברים לתקן ואין לי שום חשק והתעוררות להתעסק בזה עכשיו. מה עושים רבנו?
5408
אני מרגיש שהאמונה שעליה גדלתי וחונכתי מעורערת. איך מתמודדים עם זה?
אני מרגיש שהאמונה שעליה גדלתי וחונכתי מעורערת ולא שלימה, ולזה נוספים דיבורים וליצנות שחברים שלי זורקים לי פה ושם על הדת בגלל שאני הדתי היחיד בחבר'ה. איך מתמודדים עם מציאות כזו של בלבולים בדבר שאמור להיות הכי בסיסי בחיים של האדם - האמונה שלו?
5407
בני מתפרע פעמים רבות ואני נאלץ להכות אותו. האם יש דרך אחרת להרגיע אותו?
יש לי בן יקר וחמוד, אבל הוא מאוד מופרע ומסוגל לעשות דברים מסוכנים ונזקים בבית בלי לחשוב פעמיים. הרבה פעמים הוא מכעיס אותי ואני נאלץ להכות אותו. אני לא מרוצה מזה אבל אין לי ברירה אחרת... האם יש דרך אחרת לפעול אצלו ולהרגיע אותו?
5406
הוצע לנו לטוס לשליחות חינוכית בצפון אמריקה. מה הרב חושב על כך?
א. הוצע לנו לטוס לשליחות חינוכית בעיר בצפון אמריקה. מדובר הן בתפקיד חינוכי והן באפשרות לחסוך קצת כסף בשביל לקנות בית כאן בארץ. מה הרב חושב על כך? ב. אני עוסק בחינוך נערים בני 16-17 הלומדים בכיתות י"א-י"ב. מה הדרך הנכונה בנושא התפילה בבית הספר: האם יש לחייב אותם להגיע לתפילות? האם יש להעניש את מי שלא מגיע? כיצד לעודד את מי שכן מגיע?
5405
יש לי רצונות עזים לחזור למקום עבודתי הקודם. האם זה הדבר הנכון עבורי?
לפני חצי שנה בערך עבדתי במקום שמאוד נהניתי בו, התחברתי מאוד לרעיון החינוכי של המקום, לעבודה עצמה ולנפשות הפועלות, ומשמים הסתובב שהמפקחת הוציאה אותי משם וסירבה לשבץ אותי שם לשנה הנוכחית, ושיבצה אותי במקום אחר. אני יודעת שלב מלכים ושרים ביד ה' ואני רוצה להאמין שבכח תפילה אזכה לשוב, אך ברצוני לשאול את הצדיק האם זה הדבר שאני צריכה לעשות?
5404
אנחנו עוסקים בקירוב במושב בו אנו גרים. האם כדאי לנו לבנות בית ולהישאר כאן?
אנחנו גרים עם חמותי שתחיה, ובגלל בעיה משפחתית אנחנו צריכים לעזוב את הבית. יש לי צער שאנחנו צריכים לעזוב את המושב בגלל מה שאנו עושים כאן מבחינה רוחנית. אני רוצה ומתפללת לבית משלנו, ואני רוצה לדעת מה כדאי לנו לעשות: האם לעזוב את המושב או לבנות יחידה במושב בשטח של חמותי?
5403
חז"ל אמרו שהקב"ה לא סולח על זימה. אם כן, מה הטעם לחזור בתשובה?
קראתי שהרב מצטט את דברי חז"ל - שהקדוש ברוך הוא לא סולח על זנות וזימה. אם כך, לכאורה איזו סיבה יש לחזור בתשובה על זה, שהרי הקדוש ברוך הוא ממילא לא סולח על זנות וזימה, ויעניש?
5402
יש לי כעס פנימי על אבי ואני לא מכבדת אותו כראוי. איך אפשר לתקן את זה?
אני ובעלי גרים בבית הוריי ולא משלמים כלום עבור זה. אנחנו רוצים לשלם, אבל אבי לא מוכן לשמוע על כך שנשלם, אפילו לא סכום קטן. ואילו אני, מצדי, מתנהגת לאבא שלי בצורה לא מכובדת אף על פי שהוא אבא כל כך טוב ורחמן שכל חייו עושה הכול למעני ולמען המשפחה וויתר על כל דבר עבורנו.
5401
הרב כתב שתאוות ניאוף היא טירוף הדעת. האם זה לא דבר טבעי?
הרב כותב שלהסתכל על כל אישה ברחוב זה טירוף הדעת. ניתן להבין מזה שתשעים ותשעה אחוזים מהעולם הם בעלי טירוף הדעת. אולי זה דבר טבעי?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup