ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

5400
איך אני יכול לצאת מכל החובות שיש לי למרות מוגבלותי הפיזית?
אני מוגבל פיזית ויש ברגלי פצע שלא נסגר ומתרפא כבר שנה וחצי. איך אני יכול לצאת מכל החובות שיש לי כולל הוצאה לפועל למרות מוגבלותי הפיזית?
5399
רבי נחמן התבטא כמה פעמים באופן שונה לגבי לימוד קבלה. מה ההסבר לכך?
בשיחות הר''ן בשיחה ע"ו רבנו מזכיר את הלימוד בכתבי האריז"ל כאחד הלימודים שצריך ללמוד בכל יום ולסיים בכל שנה. אך גם יש מקומות שרבנו מדבר נגד לימוד קבלה, ואף אמר שקבלה גימטריא נואף, ויש עוד צדיקים שדיברו נגד לימוד בכתבי האריז"ל מהסיבה שלא כל אחד ראוי לכך. איך מיישבים את הסתירה בדברי רבנו? ומה דעת הרב בזה?
5398
האם יש לחסידי ברסלב רב או ספר מסוים שהם הולכים אחר פסיקותיו?
מיהו הפוסק של ברסלב? במקום אחד קראתי כי חלק מחסידי ברסלב הולכים אחרי הרב עובדיה זצוק"ל, אולם ידוע שהרב התנגד לנסיעה לאומן בראש השנה, אז איך הולכים אחרי הפסיקות שלו? כמו-כן, אני רוצה לדעת: האם יש לחסידי ברסלב רב שפוסק להם הלכות? האם יש מנהגים הלכתיים הייחודים לחסידי ברסלב?
5397
אני חולה במחלת נפש. האם זה בגלל שאני אובססיבי לחסידות ברסלב?
אני בן 23, אתאיסט. אני בא ממשפחה דתית, בעבר הייתי חסיד ברסלב ועשיתי את כל סוגי ההתבודדויות, ולמרות זאת קיבלתי מחלת נפש קשה מאוד. בנוסף לזה, אבא שלי לוקח לי את הכסף מביטוח לאומי ואף מרביץ לי.
5396
זכינו ונולד לנו בן. האם אנו צריכים להתפלל שנזכה לעוד בן?
ה' זיכה אותנו בבן בריא ושלם ברוך ה', והנה ידוע לי שיש מצוות פריה ורביה אשר בשביל לקיימה צריך להביא לעולם בעזרת ה' בן ובת, ומאידך גיסא מבואר בחז"ל ומובא הרבה בספר המידות מרבנו ז"ל גודל העניין שיש דווקא בבנים זכרים.
5395
מה אפשר לעשות כדי להרגיש יותר טוב נפשית?
5394
גיליתי שבעלי בוגד בי ואנו עומדים להתגרש. איך ממשיכים בחיים מכאן?
אני בהליך גירושין מבעלי, ויש לנו ילדה כבת שש. בעלי בגד בי עם בחורה רווקה במשך שנה מאחורי גבי כאשר בתקופה זו ניסינו להביא ילד נוסף לעולם וקנינו בית חדש, וכשגיליתי את הרומן הוא התוודה בפניי שאין לו רגשות כלפיי.
5393
מאז שאני זוכר את עצמי החיים שלי קשים ומייסרים, וכבר בא לי למות
מגיל קטן היו לי חלומות רעים וסיוטים, עברתי במשפחה התעללות פיזית ונפשית למרות שלא הייתי אשם בכלום. המצב גרם לי לדיכאון והיום קשה לי עם כיבוד הורים, כי אני לא מבין מה אני הייתי אשם בכל זה. היום אני בגיל 26 ולא התקדמתי בכלום, הפסקתי לשמור תורה ומצוות בגלל שנפגעתי, ואני בקושי חובש כיפה. אני מרגיש לפעמים שבא לי למות וזהו. מה אתה אומר?
5392
איך אני יכולה לקרב את בעלי לצדיק ולקהילה ביבנאל?
אני כל כך רוצה להיות חלק מהקהילה שלכם ושילדיי ילמדו במוסדות שלכם, אך בעלי בכלל לא בכיוון וזה יוצר לנו מחלוקת. איך אני יכולה לקרב את בעלי לצדיק ולקהילה ביבנאל?
5391
אני משתדל לשמור על קדושת הברית, אך נכנסים בי דמיונות כאילו אני לא בסדר
בזמן האחרון יש לי מחשבות כאילו אני לא נקי וכו' בזמן שאני יודע שאלו רק דמיונות. אני משתדל לשמור על הברית ברוך ה' ישתבח שמו, אבל זה קצת מפריע לי לפעמים ללמוד. איך נפטרים מהדמיונות האלו?
5390
אני משתוקק לגדל פאות, אך לאבי קשה מאוד לקבל זאת. מה עליי לעשות?
ברצוני לגדל פאות, אך לאבי מאוד קשה לקבל זאת, וגם פאות קצרות מאחורי האוזן יהיה לו מאוד קשה לקבל. גם כשגידלתי זקן לקח זמן עד שהוא התרגל לזה. מה עליי לעשות?
5389
האם כדאי לי לקנות כבר עכשיו כרטיס לאומן לראש השנה תשע"ו?
הציעו לי כרטיס טיסה לראש השנה תשע"ו במחיר זול מאוד של 380 דולר, העניין הוא שהטיסה עוברת דרך מוסקבה ואמורה לנחות בקייב בערב ראש השנה בשעה 10:30 בבוקר. האם כדאי לי לקפוץ על המציאה או שלא כדאי שמא אתקע בדרך בגלל הסמיכות לחג?
5388
אני מרגישה ששולטים בגוף ובמחשבות שלי, ואני לא יודעת איך לצאת מזה
אני מרגישה ששולטים בגוף שלי ובמחשבות שלי, ואני לא יודעת איך לצאת מזה. אני חוזרת בתשובה ולפני כ-3 שנים הייתה הפוגה והתרחקתי מעט מהקדוש ברוך הוא. היה רב שעזר לי מאוד, אך לאחר שהרב נפטר שוב חזרו והשתלטו עליי.
5387
אני מאוד מאמינה ורוחנית אבל בעלי ממש אנטי. איך אפשר לקרב אותו?
בעלי ממש אנטי לדת. אני מתפללת עליו שהוא יחזור בתשובה ושיהיה לנו שלום בית ובית של קדושה וטהרה. האם יש עוד משהו שאני יכולה לעשות?
5386
כבר שנים אין לי הצלחה בחיים, ואני מרגישה שזה נובע מעין הרע. מה ניתן לעשות?
כבר המון שנים אני מרגישה שיש עלי עין הרע המתבטאת בחוסר הצלחה בחיי. אני מרגישה שאין לי אושר בחיי הנישואין, לא בתחום הפרנסה ולא בתחום הבריאותי. אני חווה דיכאונות שמקשיים על חיי ויש לי הרגשה פיזית לא טובה.
5385
חברי בן ה-38 הכיר מישהי רצינית, אך הוא לא כל כך נמשך אליה. האם עליו להתפשר?
יש לי חבר רווק בן 38 ויש לו מישהי שרוצה להינשא לו, אבל הוא מרגיש שהוא לא נמשך אליה. הלכנו לאחד מרבני ברסלב שאמר לו שלא מתחתנים אם לא מרגישים משיכה כי אחר כך הוא יתגרש. מה דעת הרב בעניין?
5384
סרטי הזימה שראיתי עולים במחשבתי שוב ושוב ולא נותנים לי מנוחה. מה העצה?
אני בחור ישיבה בן עשרים, ולצערי הרב נפלתי ברשת של היצר הרע וכבר תקופה ארוכה אני מסתכל בסרטים פורנוגרפיים. לפני חודש לקחתי את עצמי בידיים, העפתי את האייפון שלי והתחלתי דף חדש, אבל מאז המחשבות והתמונות שראיתי חוזרות אליי כל הזמן, בפרט בזמן התפילה והלימוד ולא נותנות לי מנוחה. מה העצה נגד המחשבות האלו? ואיך אני יכול לתקן את כל מה שפגמתי?
5383
יש לי בעל נהדר, אך כשהוא מתעצבן הוא יוצא מדעתו. מה אני יכולה לעשות?
יש בינינו אהבה גדולה, ובדרך כלל הזוגיות תקינה. הבעיה מתחילה ביום שבעלי נמצא במצב רוח לא טוב - אם עשיתי משהו שהכעיס אותו הוא מתעצבן מהר מאוד ופשוט יוצא מדעתו, עד שכל הבית נעשה כמו חבית חומר נפץ. כשהוא נרגע והוא מבין איך הוא התנהג ומבקש סליחה, אבל זה רק עד לפעם הבאה. מה אני יכולה לעשות כדי לתקן את הדבר הזה שכל כך מפריע לי?
5382
מזה שנה אני סובל ממחשבות בלתי פוסקות בראשי. איך אזכה לרפואה?
מזה שנה אני סובל ממחשבות בלתי פוסקות בראשי, אני ממש חופר במחשבות עמוקות, וזה גורם לי לחרדות והתכווצויות חזקות בראש. עברתי המון בדיקות וגם MRI אך לא נמצא לכך פתרון רפואי.
5381
הגיעו לאוזניי שמועות שאשתי בוגדת בי. מה אני אמור לעשות?
הגיעו לאוזניי שמועות שאשתי בוגדת בי עם גבר זר, ומאז ששמעתי את זה האדמה שמתחת לרגליי נשמטה לגמרי. אני לא יודע אם זה נכון, אבל אם כן חס וחלילה אין טעם לחיים שלי ואני רוצה לסיים אותם כמה שיותר מהר כי אני לא יכול לסבול את המחשבה שהאישה שאני כל כך אוהב תקעה לי סכין בלב בצורה כל כך אכזרית. מה אני אמור לעשות במקרה כזה?
5380
אשתי וילדיי מזלזלים בי ולא נותנים לי טיפת כבוד. איך אפשר לשפר את המצב?
יש לי אישה ושישה ילדים וכל השנים נתתי את נשמתי עבור כולם, אבל אני מרגיש שהם מאוד מזלזלים בי ולא נותנים לי אפילו את טיפת הכבוד שמגיעה לאבא ולבעל כל כך מסור. אני אוכל את הלב ולא מבין למה מגיעה לי התנהגות כזו. האם יש משהו שאני יכול לעשות כדי לשפר את המצב?
5379
נמאס לי להיות לבד ואני רוצה מאוד להתחתן. איך מקרבים את הזיווג האמיתי?
אני מרגיש שאני כבר לא יכול להיות לבד ואני רוצה מאוד להתחתן. לצערי אני נכשל בפגם הברית ונופל לדיכאון עמוק בכל פעם. מה אני צריך לעשות כדי לקרב את זיווגי האמיתי?
5378
אנחנו שוקלים לפתוח מאפיה. האם נצליח בזה?
ברצוני להתייעץ איתך בנושא עסקי שעומד על הפרק עכשיו: אני ובעלי עובדים קשה מאוד כשכירים ובקושי גומרים את החודש. אנחנו שוקלים לפתוח מאפיה באזור שלנו כי אין פה שום מתחרים. האם נצליח בזה?
5377
מדוע החסידים מקלים באמירת תחנון בימי יארצייט של צדיקים?
מדוע החסידים מקלים באמירת תחנון, ובכל עת מצוא כשיש הילולא של איזה צדיק אינם אומרים תחנון?
5376
הייתי באומן בראש השנה. האם כדאי לי לטוס שוב לשבת חנוכה?
הייתי באומן בראש השנה תשע"ה, וכעת כמה חברים שלי הציעו לי לטוס איתם שוב בשבת הבאה - שבת חנוכה. האם כדאי לי לטוס שוב למרות שהייתי בראש השנה?
5375
האם ראוי לתגמל את הילדים בכסף על לימוד תורה או שיש בזה טעם לפגם?
הבן שלי שיחיה בן שמונה ולומד בכיתה משניות בעל-פה. כדי לחזק את לימוד המשניות עשיתי לו מבצע שבכל יום הוא יאמר לי 4 משניות בעל-פה ויקבל 2 שקלים
5374
יש לנו בעיות הולכות וגוברות בשלום בית, ואודה לעצות שיעזרו לנו
הבעיות הולכות וגוברות ואני מאוד מודאג מזה. אודה מאוד אם תוכל לתת לי עצה וברכה, הרבה תודה
5373
אני יוצא עם בחורה נחמדה. האם כדאי להתקדם בקשר למרות שהיא לא דתית?
מאז שאנחנו יוצאים אני מתרחק מקיום המצוות ופחות שומר על הסדרים שהיו לי. הבחורה שאיתה אני יוצא גדולה ממני בארבע שנים, היא איננה דתיה, וכשיצא לנו לדבר על חזרה בתשובה היא אמרה שגם בעתיד היא לא תהיה דתייה
5372
אנו שוקלים לפתוח בעירנו חנות לתשמישי קדושה. האם ללכת על זה?
נפלה באפשרותי הזדמנות לפתוח עסק של תשמישי קדושה מול מקום העבודה הנוכחי שלי קרוב למקום מגורינו, וחשוב לי לציין כי חנות כזו נצרכת באזור שלנו מאחר ויש ביקוש לכל הנושא. איני עושה צעד אחד בלי דעת הצדיק, ולכן אודה אם הצדיק יורה לי דרך ועצה האם ללכת על זה
5371
בזמן האחרון אני מקבל הרבה ביזיונות בזמן ההפצה. איך עליי להגיב?
יש הרבה אנשים ששמחים ולוקחים ואומרים לי אשריך, ואני מברך את כולם, אבל כשמגיעים אליי ליצנים או כאלו שאומרים "לך לעבוד" קשה לי מאוד לשתוק
5370
אנחנו נשואים שלוש שנים, וכבר מההתחלה יש בינינו מרחק. אשמח מאוד לעצה טובה.
אנחנו נשואים שלוש שנים ברוך ה', וכבר מההתחלה יש בינינו מרחק שקטן וגדל כל הזמן. אני מרגישה שליבי נסגר אליו בקלות ואני דווקא רוצה שהוא שיפתח. אני מרגישה שיש לי הרבה יצר הרע שרוצה לסכסך בינינו. אשמח מאוד לעצה טובה
5369
רבינו הבטיח שמי שיבוא אליו בשלושת הזמנים יינצל מעולם התוהו. האם זה צריך להיות באותה שנה?
האם ההצלה מעולם התוהו היא באופן שנוסעים אל רבי נחמן בשלושת הזמנים - ראש השנה, שבת חנוכה וחג השבועות דווקא כשהם ברצף באותה שנה, או שזה גם נכון לאחד שהיה שם בזמנים הללו אך לא באותה שנה?
5368
גילו לבננו בן ה-10 גידול בראש. מה אפשר לעשות כדי שהוא יתרפא כנגד כל התחזיות השחורות?
גילו לבננו גידול בראש, ולאחר סדרת בדיקות מקיפה הרופאים הודיעו לנו שאין מה לעשות. מאז ששמענו את דברי הרופאים חרב עולמנו ואני ובעלי בוכים כל היום, הוא בסך הכל ילד בן עשר וכבר קרה לו דבר כזה, ועוד הרופאים אומרים שאין תקווה. מה אנחנו יכולים לעשות כדי שהוא יתרפא כנגד כל התחזיות השחורות? 
5367
כבר שנה וחצי אני מרגישה שמשהו מסתובב לי בגוף. האם יש לכם עצה עבורי?
מזה כשנה וחצי אני מרגישה משהו שמסתובב לי בתוך הגוף. בחודש האחרון זה החריף ואני מתעוררת מכך בלילה ומרגישה "תפוסה" בידיים וברגליים. הייתי בציון רבינו הקדוש שלוש פעמים, ואני מנסה כל מה שאפשר כדי שזה יעבור לי. האם יש לכם עצה עבורי?
5366
נכשלתי בעבירה עם רב שהשתתפתי בשיעורים שלו. האם יש תיקון למעשיי?
אני חוזרת בתשובה כבר כמה שנים, ובשנה האחרונה הייתי משתתפת קבועה בשיעורים של רב מסוים. הדיבורים שלו מאוד משכו אותי ודיברו אליי, וממש התחברתי אליו. אחרי תקופה בה הייתי משתתפת קבועה בשיעורים ואף התייעצתי עם הרב טלפונית באופן קבוע נוצר בינינו קשר רגשי שהוביל אותנו לעבירה. מה אני אמורה לעשות? ואיך אפשר אם בכלל לתקן את מה שקלקלתי?
5365
מהם הנקודות הכי חשובות עליהן שם רבי נחמן את הדגש יותר מהכל?
לא מזמן התחלתי ללמוד בספרי רבי נחמן, ונוכחתי לראות שהוא מדבר על הרבה נושאים ועניינים בעבודת ה'. מהם הנקודות הכי חשובות עליהן שם רבי נחמן את הדגש יותר מהכל?
5364
בכל פעם שאני הולכת לבקר את הוריי בעלי כועס עליי. מה אני אמורה לעשות?
אני בבעיה קשה וכואבת - בעלי לא נותן לי לבקר את ההורים שלי, ובכל פעם שאני הולכת אליהם הוא כועס עליי ומתעצבן מבלי להסביר מה הבעיה שלו. אני מנסה לדבר איתו על זה ולשאול ולהבין אבל הוא לא רוצה לדבר על זה. מה אני אמורה לעשות?
5363
התחלתי לעבוד בעבודה מסודרת, אך כמעט כולן שם נשים. האם להישאר?
ברוך ה' סוף כל סוף התחלתי לעבוד בעבודה מסודרת, אך כמעט כולן נשים. האם כדאי לי להישאר? בנוסף איני מספיק ללמוד ולהתבודד די צרכי כמו שהייתי נוהג. מה עליי לעשות?
5362
אני שבור מאוד שאני לא מצליח לומר בכל יום תיקון חצות. מה העצה?
אם אקבע בכל לילה בשעת חצות כעשר דקות רק לשבת ולהשתוקק ולהתגעגע להשם יתברך בלי דיבורים - האם זה יחשב כמו תיקון חצות?
5361
נולדה לי בת מבן-זוגי ולאחר שהוא בגד בי נפרדנו. האם שייך לחזור ולהתחתן?
לפני כ-6 שנים הכרתי בחור, נכנסתי להיריון ונפרדנו כי הוא לא היה מוכן לשמוע על המשך הקשר אלא אם אעשה הפלה. לא עשיתי הפלה ואחרי שנולדה הילדה חזרנו להיות יחד בתקווה להמשיך. היינו עוד שנה וחצי ביחד ושוב נפרדנו. כעת הוא מתחנן שאסלח לו ושנחזור לחיות יחד. האם אנחנו זיווג והאם כדאי לנו לחזור ולהתחתן בכלל?
5360
השקעתי עם קרוב משפחה בהודו, הוא נעלם, ואני נשארתי עם חוב של 100,000 ש"ח
השקעתי את כספי בעסק בהודו יחד עם קרוב משפחה מבלי לחתום אצל עורך דין, ועכשיו קרוב המשפחה ברח להודו ולא עונה לטלפון, ואני נותרתי עם חוב של 100,000 ש"ח! כיצד אוכל להחזיר את הכסף?
5359
מדוע כאשר אומרים "בואי בשלום" בערב שבת מפנים את הגב לארון הקודש?
מדוע כאשר אומרים "בואי בשלום" בפיוט לכה דודי בערב שבת מפנים את הגב לארון הקודש ולספר התורה, הרי למדנו שאסור להפנות את הגב לספר התורה?
5358
חשוב לי מאוד שאשתי תעשה תגלחת. איך מסבירים לה את החשיבות?
יש לי רצון גדול שאשתי תעשה תגלחת, היא יודעת שזה מאוד חשוב לי והרבה פעמים אנחנו מדברים על זה. איך מסבירים לה את חשיבות הדבר?
5357
ההתנהגות של בני גורמת קרע ביני לבין בעלי. איך מתמודדים איתו בצורה נכונה?
אני אמא לשלושה ילדים, הגדול הוא ילד בן 10 וקוראים לו עילאי. בדרך כלל היחסים שלי עם בעלי נהדרים, אך ההתנהגות של הילד גורמת לי לא לרצות לחזור הביתה והוא ממש עושה קרע במשפחה - הוא מתנהג לא יפה, מתחצף, מקלל וירד בציונים, וכל זה משפיע עלינו בבית.
5356
בשכונתנו נפטר בחור רווק. מה אפשר לעשות לעילוי נשמתו?
בליל שבת קודש האחרון נפטר בשכונתנו בחור רווק לאחר מחלה ממושכת. הבחור החל להתקרב לתורה ולמצוות, ולאחר זמן מועט פרצה אצלו מחלה קשה שממנה נפטר לצערנו. מה הרב מציע לעשות לעילוי נשמתו?
5355
בנערותי חזרתי בשאלה וכעת יש לי רצון חזק לחזור בתשובה. מי יכול לעזור לי?
שלום. חזרתי בשאלה כשהייתי בתיכון, והיום אני מתגוררת בניו יורק. כבר כמה חודשים הרצון שלי לחזור לאמונה ולדת משתלט עליי, ולמרות שניסיתי להתעלם מהמחשבות האלו הן חוזרות שוב ושוב. אני לא יודעת למי לפנות כדי לקבל הכוונה, ולכן אני פונה לכבוד הרב כדי לקבל עצות מועילות.
5354
מה אני צריך לעשות כדי לטהר ולקדש את גופי כדי שיזדככו ויטהרו דמיי?
רציתי לשאול כמה שאלות מעניין תורה ע"ב בליקוטי מוהר"ן: א. מה אני צריך לעשות כדי לטהר ולקדש את גופי כדי שיזדככו ויטהרו דמיי? ב. אשמח לדעת מה הכוונה במילים "דרכי התשובה, דרכי החכמה, עצות נכונות על כל דבר" (כלשון רבנו ז"ל) - שלי, לפי שורש נשמתי? תודה רבה על הכל.
5353
מה השמחה והחגיגיות המיוחדת שיש בראש חודש?
שאלתי היא לגבי ראש חודש: ביום הזה נוהגים בחגיגיות – לובשים בגדים יפים וחגיגיים, עורכים סעודה, וראיתי גם שחברותיי נותנות לילדים ממתק מיוחד רק בראש חודש. מה הטעם לזה? ומה השמחה המיוחדת שיש בראש חודש?
5352
בני שליו סובל מחוסר רגיעה. האם כדאי להוסיף לו שם נוסף?
יש לי בן בגיל 12, שמו 'שַּׁלֵיו' והוא ממש לא רגוע. רציתי לשאול את הרב האם להוסיף לו שם, ואם כן איזה שם הרב מציע?
5351
אחרי 5 שנות המתנה נכנסתי להיריון, וכעת אני מפחדת מאוד שמשהו ישתבש
לאחר 5 שנים של המתנה בעלי ואני נפקדנו בזרע של קיימא אחרי הפרייה. כעת אני בשבוע ה-18 להיריון ברוך ה', אך ההיריון היה לא פשוט והיו לי בתחילתו דימומים וסיכון לאבד את ההיריון. מאז אני נתונה בפחד מתמיד שלא אצליח להחזיק אותו עד הסוף, ואני חוששת בכל יום שמא יהיה שוב דימום או שמשהו ישתבש...

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup