ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

5350
מה דעתכם בעניין הופעת 'בובת רבי נחמן' באירועים וחתונות?
לאחרונה המציאו דבר חדש שנקרא "בובת רבי נחמן" – בובה ענקית מתנפחת עם לבוש חסידי, ציצית וכיפה לבנה שרשום עליה נ נח, ובתוכה יש אדם שרוקד ומשמח את הקהל. הרבה אנשים מזמינים את הבובה הזו כדי שתרקוד בחתונות ובאירועים ותעשה שמח. מה דעתכם בעניין: האם זה מותר?
5349
איך ייתכן שהיצר הרע והסטרא אחרא עושים מה שהם רוצים ללא רצון ה'?
כתבתם בספר אוצר האמונה שהיצר הרע והכת שלו הינם הנהגה נפרדת מה' יתברך. האם ייתכן שיש איזושהי מציאות חוץ מה' יתברך, הרי הכל כאשר לכל הוא ה' יתברך, ואיך ייתכן שהם עושים מה שהם רוצים ללא רצון ה'?
5348
איך מותר לטוס לאומן, הרי בשולחן ערוך כתוב שאסור לצאת מארץ ישראל?
אני לא מבין איך זה מסתדר שרבנו נחמן אמר לנו לבוא אליו כל שנה "איש לא יעדר", ומצד שני הוא אמר שדבר ראשון זה השולחן ערוך, ואם יש סתירה בין דבריו לבין דברי השולחן ערוך אז צריכים ללכת לפי השולחן ערוך, והרי השולחן ערוך כותב שאסור לצאת מארץ ישראל! מה ההסבר לכך?
5347
הציעו לי לעבור לעבוד בתחום חדש שאני לא מכירה. האם לקבל את ההצעה?
כרגע אני מנהלת תחום ועדת מכרזים, וקיבלתי הצעה לעבור תפקיד ולהתמנות למנהלת תחום הרווחה של משרד הפנים. אני מאוד מתלבטת היות ובמעבר איני מקבלת שום תוספת בשכר ואיני משתדרגת בתפקיד, רק מקבלת יותר אחריות ותחום עיסוק חדש לגמרי שאיני מכירה כלל וכלל. האם כדאי לי לקבל את ההצעה הזו?
5346
האם הצורה שבה מבטא המוהל את השם בזמן הברית יכולה להשפיע על הנימול?
נולדתי בחו"ל ועליתי לארץ לפני כמה שנים, ועכשיו לפני שבועיים וחצי בערך עשיתי ברית מילה עם מוהל וסנדק וכו'. בסוף הברית כשהסנדק אמר את התפילה המיוחדת של קריאת השם וקראו לי בשמי, הסנדק בלע את השם שלי ולא אמר אותו בצורה ברורה, מה גם שהוא אמריקאי והוא אמר את השם עם מבטא. האם הצורה שהוא ביטא את השם שלי יכולה להשפיע על חיי?
5345
מה צריכים לעשות כדי להתקשר ולהתקרב לצדיק האמת?
לאחרונה יש לי ריבוי חרדות. יש לי את ספר אוצר היראה של רבי נחמן מברסלב זצ"ל ואני מנסה להתחזק באמצעותו, אך גם זה לא עוזר. קראתי שם שאם מתקשרים לצדיק אמת זו רפואה גדולה, ולא הבנתי כל כך איך מתקשרים לצדיק אמת הלכה למעשה ואיך זה עוזר.
5344
אבי החל לבגוד באמי והחליט לפרק את המשפחה. מה ניתן לעשות?
אני כותבת בלב נשבר. עד לא מזמן אבי היקר היה אב ובעל למופת, והיינו משפחה שכולם מקנאים בה, מאחדות ושמחה – אך כעת הוא החליט לפרק את המשפחה. זה נראה כאילו נכנסו לו שדים בגוף, הוא החל בוגד באמי ומצער את כולנו - ילדיו הנשואים והרווקים.
5343
האם תשלום עבור תינוק בפעוטון גם נחשב "הוצאות בניו לתלמוד תורה"?
כתבתם באחד המכתבים שאת הוצאות בניו לתלמוד תורה ראוי לשלם דבר ראשון, ושאין הם נחשבים להוצאות שנקצבו לאדם בראש השנה. האם גם תינוק בן שנה הנמצא במעון יום, ואנו משלמים עליו בכל חודש - כמובן, זה נחשב כהוצאות בניו לתלמוד תורה שאין מה לחשוש ממנה או לא?
5342
אני מתוסכלת שלא למדתי בצעירותי ולכן עכשיו קשה לי למצוא עבודה טובה
אני מיואשת ומתוסכלת שלא למדתי בצעירותי, ולכן עכשיו קשה לי למצוא עבודה טובה, עבודה שאני יכולה להתחבר אליה. אני חייבת לעבוד כי המצב הכלכלי לא ממש טוב... אני לא רוצה להיכנס לעצבות וייאוש אבל ככה אני מרגישה. מה אני יכולה לעשות?
5341
שמעתי רב שדיבר נגד רבי נחמן מברסלב, ומאז אני מאוד מבולבל
לאחרונה השתתפתי בשיעור תורה, והרב שמסר את השיעור דיבר בצורה מזעזעת ומגעילה נגד רבינו הקדוש מברסלב. אותו 'רב' מתיימר להבין בחסידות (למרות שהוא בעצמו בלי זקן ופאות), ואף שמיד הלכתי משם, הדיבורים ששמעתי ממנו חלחלו בי והכניסו בי ספיקות. בבקשה, תחזקו אותי ותעזרו לי להוציא מדעתי את הדיבורים הרעים שהוא דיבר נגד רבנו.
5340
לאשתי יש טענות על כל דבר שאני עושה. איך אני אמור להתנהג איתה?
יש לי אישה קשה מאוד, אפשר לומר רעה, וכל מה שאני עושה בשבילה זה לא מספיק. יש לה טענות על כל דבר שאני עושה, ואין לי כבר כוח לשמוע את הדיבורים שלה. איך אני אמור להתנהג איתה?
5339
אנו גרים בכפר סבא, עוסקים בקירוב רחוקים ושוקלים לעבור דירה. האם להישאר או לעבור?
אנו גרים כרגע בכפר סבא ביחידה נפרדת אצל חמי וחמותי, ואני משתדל לעסוק בקירוב ולחזק את עניין רבנו נחמן מברסלב במקום. מאידך אנו שוקלים לעשות צעד של מעבר, ומאוד מתלבטים האם לעשות זאת, ואם כן אז לאן. האם כדאי לנו להישאר באזור או שכדאי לנו לעבור לאזור חדרה, אלעד או יבנאל?
5338
משום מה אני לא מצליחה ללמוד למבחן המסכם של התואר. מה אפשר לעשות?
אני צריכה ללמוד למבחן גדול שמסכם את כל התואר, ואני לא מצליחה לשבת וללמוד. עקב כך נכשלתי במבחן, ואינני יודעת מה לעשות וכיצד ללמוד למבחן הבא מכיוון שאני מרגישה שיש לי חסימה כלשהי שלא מאפשרת לי לשבת ולהתרכז יותר מכמה דקות.
5337
מה כוונתו של רבי נחמן מברסלב כאשר הוא כותב "צדקת ארץ ישראל"?
רבי נחמן כותב שצדקת ארץ ישראל היא נגד מחשבות זרות - דבר שמצוי בעובדי ה' ובפרט בתפילה. מה זה צדקת ארץ ישראל כיום? האם הכוונה לתרום ליישוב ארץ ישראל?
5336
אני רוצה לציית לרבי נחמן ולהפסיק לעשן, אך לא מצליח. מה העצה?
אני חוזר בתשובה בן 19, והשנה זכיתי להיות באומן בפעם הראשונה. שמעתי שהצדיק דיבר הרבה בדרשה על כך שצריך להפסיק לעשן, ואני באמת רוצה לציית את רבנו ולהפסיק לגמרי, אך אני לא מצליח. מה עצתך?
5335
דברי הרבנית שלי לגבי השידוך שלי עוררו אצלי ספיקות לגבי המשך הקשר
אני נמצאת בשידוך כבר חודשיים. יש מציאת חן וגם יש תקשורת טובה ואנחנו רוצים ומוכנים להתקדם. הרבנית שלי וגם רב נוסף מהמדרשה שלי פגשו אותו, והם לא מתנגדים לשידוך, אך הם אמרו לי שייתכן שאיתו אני אהיה המשפיעה והמשענת ולא כמו שבדרך כלל הגבר הוא המשפיע והאישה היא המקבלת. מה זה אומר ומה זה דורש ממני?
5334
האם יש דבר כזה להיות ברסלבר ליום אחד?
אני יודע שזו שאלה מוזרה, אבל רציתי לדעת האם יש דבר כזה להיות ברסלבר ליום אחד, כלומר האם אפשר להצטרף ליום אחד לאלו שנוסעים ברכב ורוקדים בצמתים?
5333
איך מתמודדים עם המציאות הקשה שיש היום ברחוב?
כשאני הולך במקומות ציבוריים אני לא רוצה להסתכל על שום אישה, אבל גם כשאני מנסה לא להסתכל נתקעת לי פתאום אישה מול העיניים ואני רואה אותה לא בכוונה, וכשזה קורה אז אני חושב "מילא כבר הסתכלתי על אישה ונטמאתי ברוחניות ובמחשבה, אז מה אכפת לי להרהר על נשים בכוונה"... איך מתמודדים עם המציאות הקשה שיש היום ברחוב?
5332
תפקידי הוא להזמין אנשים לשבתות חיזוק. האם אני אשמה אם הם עושים שם עבירות?
אני עובדת במרכז לקירוב אנשים ליהדות ואני שותפה בארגון שיעורים ושבתות אירוח, ולצערי שמעתי שהיו מקרים שאנשים שהשתתפו בשבתות האירוח נכשלו בעבירה. האם יש לי חלק באשמה בגלל שאני גורמת להם להגיע לשבת החיזוק, או שזה לא קשור אליי כי העבירות נעשות מבחירתם? 
5331
אני נשואה שנה וחצי ועדיין לא נפקדתי. האם זה בגלל ששמי דנה?
שמי דנה, אני נשואה כשנה וחצי ועדיין לא נפקדנו. כמה פעמים שקלתי להוסיף שם שני מכיוון שהשם דנה הוא מלשון דין, ואשמח לדעת מה דעתו של הרב בנדון.
5330
אשתי רוצה מאוד לגור באמריקה. האם ללכת אחר רצונה?
לאשתי יש רצון חזק מאוד לעבור לגור באמריקה אפילו לתקופה קצרה למרות שאין לנו שם שום קרובים מלבד אח שלה. לי אין שום רצון לגור באמריקה, ואינני יודע מה לעשות עם רצונה של אשתי. האם לעבור לאמריקה או להישאר בארץ ישראל?
5329
בנותיי עומדות להיפגש עם אביהן אחרי תקופה ארוכה. איך להכין אותן?
שתי בנותיי צריכות לפגוש את אביהן - בת אחת כבת 3 שלא ראתה אותו שנה, ובת אחת בת שנה ושלושה חודשים שלא ראתה אותו בכלל. אנא, איך אפשר להכין אותן בצורה הטובה ביותר?
5328
איך ביטחון עצמי וענווה עולים בקנה אחד?
הרב מרבה לכתוב שאדם חייב להצלחתו ביטחון עצמי. השאלה היא איך בדיוק משלבים זאת עם מידת הענווה, והאם זה לא יכול להביא את האדם למצב של כוחי ועוצם ידי או גאווה מסוימת?
5327
מה נשאר עוד לעשות כדי שיבוא המשיח?
5326
לפני 8 שנים התגיירתי ולאחרונה אני סובל מבעיות בריאותיות. מה עליי לעשות כדי להתרפא?
עברתי גיור לפני כשמונה שנים מתוך אהבה לה' יתברך ומאז אני ממשיך ללכת בדרך התורה. לאחרונה יש לי כל מיני בעיות בבריאות, ואשמח לקבל על עצמי מה שהצדיק ימליץ כדי שתהיה לי רפואה שלימה.
5325
בננו כבר בן שנה אך הוא עדיין לא שומע. מה לעשות?
בננו היקר עבר בדיקת MRI ראש לבדוק מדוע הוא לא שומע. הבדיקה יצאה תקינה למעט עיבוי רירית באוזן שמאל ונוזלים בשתי האוזניים. דיברנו עם הרב פירר והוא המליץ לשים לילד מכשירי שמיעה ולהיות איתו בקשר לגבי המשך הטיפול. הילד לא שומע ולא מדבר והוא כבר בן שנה, ואנחנו מבקשים את עצת הצדיק וברכתו. מה לעשות?
5324
יש לי רצונות וכיסופים של קדושה, אבל אני לא מצליח להתקדם בעבודת ה'
ברוך ה' כבר חמש שנים אני שומר שבת, ולפני שלוש שנים התחלתי לדעת קצת מרבינו והתעוררו אצלי רצונות וכיסופים אליו יתברך, אך עם כל זאת עדיין קשה לי מאוד לסור מרע וזה נדמה כאילו אני נשאר במקום ואין התקדמות כל כך בעבודת ה'.
5323
אבי חלה באלצהיימר ואחיי זרקו אותו בבית אבות. האם אני צריך להילחם בזה?
אבי נהיה חולה אלצהיימר בצורה קשה, ובגלל שהוא במצב של סכנה כי הוא מסוגל לברוח מהבית, אחיי הגדולים החליטו בעצת רבם לזורקו בבית אבות מוזנח מאוד, ומאז הוא נמצא בבית אבות סגור במחלקה סגורה.
5322
מה התיקון על שיחה לא צנועה ויחוד ונגיעה באישה נשואה?
מה התיקון על שיחה לא צנועה ויחוד ונגיעה באישה נשואה? קיבלתי על עצמי בקבלה חזקה לא לשלוח לה עוד הודעות ולא לדבר עמה, אבל אני צריך תיקון ותשובה על המעשים שעשיתי.
5321
כשאני רואה את חברותיי מתחתנות יש לי צביטה בלב. למה כולן מצליחות ואני לא?
בחיפושי באינטרנט אחרי ברכה של רב נתקלתי בך. אני נמצאת בשלב בחיים שאני לא יודעת איך להתקדם - אני לא מוצאת שקט נפשי כי אני כל כך רוצה זיווג הגון ולהקים בית בישראל.
5320
חמותי מתערבת לנו בחיים יותר מדי. מה עליי לעשות? ואיפה טעיתי?
אני נשואה 7 שנים, יש לנו 4 ילדים ועוד אחד בדרך בעזרת ה', ואני מרגישה שהבית שלי עומד ללא בסיס. חמותי דואגת לבעלי מאוד מאוד וההרגשה שלי שהיא מתערבת לנו יתר על המידה ובעלי תלוי בה הרבה.
5319
האם זה נכון שמטרת האישה בעולם הזה היא לשרת את הגבר?
הבנתי שהאישה חיה כאן בזה העולם בשביל הגבר, לא נרחיב על המצוות שאין לה כגון חגים תפילין וכו' והיא פה בעצם בשביל לשרת את הגבר – לכבס, לגהץ, לדאוג שיהיה אוכל ולטפל בילדים, וגם כל עניין הטהרה שלה וכו'. האם זה נכון?
5318
יש לי תפיסה קשה ואני שוכח את מה שלמדתי. האם יש עצות שיכולות לעזור לי?
אני רוצה מאוד מאוד ללמוד תורה, אבל בגלל שיש לי תפיסה קשה ואני לא קולט את הלימוד מתפוגג לי החשק ואני נופל לעצבות גדולה. גם מה שאני מצליח ללמוד קשה לי לזכור, וזה מאוד מתסכל אותי. האם יש עצה או עצות שיכולות לעזור לי?
5317
מה תועיל תפילה להינצל מחטאים, הרי המעשים של האדם תלויים רק ברצונו?
ידוע שרבי נחמן שם את הדגש ואומר שהעיקר הוא תפילה, ואני לא מבין את זה, הרי יש לאדם בחירה חופשית ומה תועיל תפילה להינצל מחטאים? האם המעשים של האדם לא תלויים רק ברצונו?
5316
האם יש חיסרון בכך שרבי נחמן מברסלב לא השאיר אחריו אדמו"ר ממשיך לחסידות?
אני שייך לחסידות מסויימת, וכבר כמה דורות - אבי וסבי ואבי סבי כולם שייכים לחסידות זו. בחמלת ה' עליי הגיעו אליי חלק מספרי ברסלב והם האירו את נפשי באור גדול, אך כיוון שהוריי שמעו שאני לומד בספרי ברסלב הם טענו כנגד שצריכים להיות מקורבים לרבי חי, ומכיוון שרבי נחמן מברסלב לא השאיר אחריו ממשיך יש בכך חיסרון גדול. האם הם צודקים?
5315
קשה לי לכסות את כל השיער עם מטפחת, ובעלי מתנגד לפאה. מה עושים?
אני ספרדייה, והתחלתי לבדוק את עניין מעלת הפאה למרות שבעלי ממש מתנגד לזה וחושב שזאת פריצות אפילו אם זאת פאה צנועה. מה עליי לעשות בנידון?
5314
בעלי תלמיד חכם, אבל הוא לא מיישם את מה שהוא לומד ופוגע בי כל הזמן
אני עוברת תקופה לא קלה עם בעלי - אני נשואה 3 שנים, יש לנו ילד, ואני בהריון בחודש השמיני, ובתקופה האחרונה אני מרגישה ריחוק מבעלי ושקשה לי איתו. הוא מתנשא עליי ותמיד נותן לי להרגיש שאין לי יכולת לכלום חוץ מלדאוג לבית ולילדים.
5313
איך אני יכולה להציב גבולות למישהי שמבקשת ממני טובות מעבר ליכולתי?
בעירנו יש אלמנה יתומה שגרה עם בתה הגרושה, פגשתי אותה בשיעור, ומאז אני מבקרת אותה מדי פעם ומסייעת. העניין הוא שאני מרגישה מנוצלת והבקשות החוזרות מצדה להקפיץ אותה עם הרכב שלי למקומות בתוך העיר גורמות לי להרגיש נבוכה
5312
התרגלתי לקום מאוחר ולכן אף פעם אני לא מתפלל במניין. איך משנים את ההרגל הזה?
קשה לי מאוד לקום בבוקר ובדרך כלל אני ישן עד אחת עשרה או שתים עשרה בצהריים, וממילא לא יוצא לי אף פעם להתפלל במניין ובקושי אני מתפלל את התפילות ביחיד. לצערי הרב אותו הדבר קורה גם בשבת ואני לא הולך לבית הכנסת. אני יודע שזה לא בסדר, אבל התרגלתי לחיות ככה, והרגלים כידוע קשה מאוד לשנות. מה עושים?
5311
לא מוכנים לרשום לנו יותר במכולת ואנחנו שבורים מאוד. איך אפשר לשפר את המצב?
אנחנו מתפרנסים בדוחק רב ושקועים בחובות, עד שאפילו במכולת לא מוכנים לרשום לנו יותר והילדים צועקים שאין להם מה לאכול... הלב שלנו נשבר בקרבנו בגלל המצב ואנחנו לא יודעים מה לעשות. איך אפשר לשפר את המצב?
5310
מישהו מהעבר לא מוכן לקבל את העובדה שהתחתנתי, ואני חוששת שהוא ייצור איתי קשר
יש מישהו שפעם הייתי מעורבת איתו בקשר כלשהו, וברוך ה', ה' הציל אותי והתרחקתי ממנו, אבל הוא לקח את הפרידה מאוד מאוד קשה והיה עוקב אחריי, כותב לי מכתבים, מאיים להתאבד וכל מיני דברים מפחידים כאלו... אך זה נגמר ואני לא רואה אותו.
5309
בגלל שיש ספק ביהדותה של בת הזוג של אחי - קשה לי מאוד לתקשר איתה
אחי היקר, שאני מקווה שיזכה לשוב בתשובה שלימה, פגש בחורה שרק אביה יהודי. היא אמרה שכל הילדים אצלם עברו גיור בגיל הנעורים, אך היא עדיין לא שומרת תורה ומצוות, ולכן אני נרתעת בכל פעם שהיא מגיעה אל בית הוריי. איך עליי להתנהג?
5308
אשתי עובדת קשה מאוד. האם כדאי לה לחפש עבודה קלה יותר למרות שההכנסה תקטן?
אני מרגיש שאשתי עובדת קשה מדי בעבודה שלה. זה מאוד משפיע על מצב הרוח שלה ועל הסבלנות בבית, אני מתפלל על זה המון ומאוד הייתי רוצה שהיא תחליף עבודה אפילו אם תרוויח הרבה פחות.
5307
אני לא מצליח לקבל מהרב שלי התחזקות ללימוד תורה. האם להישאר אצלו?
כבר שנים אני מקורב אל רב מפורסם שכולם אוחזים ממנו לצדיק ובעל רוח הקודש, אבל לאחרונה אני עורך עם עצמי חשבון נפש אמיתי ועולות בי תהיות: למה בעצם אני מקורב אליו? האם אני צריך להישאר כאן?
5306
בעלי מזניח אותי לחלוטין וזה מה שגרם לי לבגוד בו. איך אני יכולה לעזור לעצמי?
אני נשואה ויש לי שבעה ילדים, אך מה לעשות שבעלי אברך בטלן והוא לא נותן לי טיפת יחס ולא נוקף אצבע כדי להביא פרנסה הביתה... אני מתביישת לומר שאני בוגדת בו כבר תקופה בעבור כסף. קשה לשמוע, אבל זה המצב, ואם הייתם מכירים אותו הייתם יודעים שאין מה לשפוט אותי. איך אני יכולה לעזור לעצמי?
5305
אני מאוד רוצה ללמוד ליקוטי הלכות, אבל לא יודע איך לגשת לזה
רציתי לשאול איך להתקרב יותר לחסידות - אני בעל תשובה כבר שנה וחצי ואני בירידה עצומה. אני מרגיש שרק ספרי ליקוטי הלכות מרימים אותי, אך אני לא יודע איך ללמוד ואיך לגשת לזה.
5304
כבר שנתיים אני בקשר עם בחור לא החלטי. מה אני אמורה לעשות?
ברצוני להתייעץ איתך לגבי קשר עם בחור שהכרתי לפני כשנתיים בערך. במהלך השנתיים היו עליות וירידות בקשר ולבסוף נפרדנו. לפעמים מצאנו את עצמנו מדברים האם לחזור ופעם אחת אחרי כשנה החלטנו לחזור אבל פחות מחודש אחר כך נפרדנו שוב.
5303
במה עלינו להתחזק לאור הפיגועים שקורים בתקופה האחרונה?
בסוף שנה שעברה אמר אחד הרבנים התימנים הגדולים של הדור שבשנה הקרובה הולכים להיות חס וחלילה צרות ואסונות רבים לעם ישראל. לא מזמן ראיתי שאלה ותשובה של הרב בנושא הזה, והרב אמר שהכל הבלים ובעזרת ה' יתברך תהיה שנה טובה לעם ישראל. אין לי חס וחלילה שום שאלות על כבודו, אך בגלל כל האסונות והפיגועים שקרו בימים האחרונים ברצוני לשאול במה עלינו להתחזק.
5302
הייתי באומן, התפללתי על זיווג, ומיד אחר כך הכרתי מישהי. איך אדע שזה הזיווג האמיתי?
זכיתי להיות באומן בראש השנה הזה והתפללתי על זיווג, והנה הכרתי מישהי ואנחנו כבר מתכננים חתונה. היא מתחזקת ואוהבת את היהדות, וזה נראה לי כמו נס מהשמיים, אבל איך אדע שזה הזיווג שלי
5301
רבינו אמר שסגולה לומר את הפסוקים "שמע" ו"ברוך שם" בבכייה. איך מתעוררים לבכייה?
רבינו נחמן מברסלב אומר שסגולה נגד הרהורי ניאוף לומר את הפסוקים "שמע" ו"ברוך שם" בבכייה. אני מאוד רוצה לקיים את זה, אבל אני לא מצליח להתעורר לבכייה. מה עושים?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup