ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט מיוחד זה נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

5300
אחותי שינתה את שמה מספר פעמים בעקבות התייעצות עם רבנים. איזה שם להשאיר?
אחותי נולדה עם השם 'מורן', לימים היא שינתה את השם ל'מורין', וכיום היא נקראת 'מרים אביגיל'. יש לציין שהיא שינתה את השמות לאחר התייעצות עם רבנים, וכן חשוב לציין שאחותי התחזקה ומחילונית הפכה לשומרת מסורת. עם איזה שם כדאי לה להישאר?
5299
אני מרבה במעשים טובים אך עדיין לא מצאתי את זיווגי. מה עליי לעשות?
אני משתדלת מאוד בתפילות, מתלבשת בצניעות, יש לי תרומה חודשית קבועה ואני הולכת לקברי צדיקים, אך עדיין לא מצאתי את זיווגי. אני כבר בת 24, מה עליי לעשות כבודו?
5298
המלגה שקיבלתי כאברך הופסקה. האם כדאי לי ללמוד סופרות סת"ם?
אשתי עובדת בעבודה מסודרת עם משכורת טובה ברוך ה', ואני אברך. עד עכשיו קיבלתי מלגה, אך כעת היא הופסקה כך שהפרנסה לא מספיקה לנו. רציתי לשאול את הצדיק: האם כדאי לי להיכנס לתחום של סופרות סת"ם?
5297
יש לנו בית כנסת על שם רבינו הקדוש. האם כדאי לפתוח עמותה שתנהל אותו?
יש לנו מניין על שם רבינו נחמן מברסלב כבר יותר משנה ואנו רוצים להתקדם ולפתוח עמותה מסודרת ולייצר הכנסות קבועות כמו הוראות קבע, מכירת מצוות וכדומה, ולנהל חשבונות בצורה מסודרת עם חשבון בנק?
5296
אני ואשתי היינו ברבנות ואנו עומדים להתגרש, אך אני בכלל לא שלם עם הצעד הזה
הנני בן 45 ואשתי שתחיה בת 42, ומזה זמן רב יש בינינו חילוקי דעות רבים. הגענו עד לרבנות וקיבלנו תאריך לגיטין, אך אני מאוד לא שלם עם ההחלטה וחושב שיש אפשרות לשלום בית, אך אשתי מצדה עומדת על כך שנתגרש.
5295
מה אני צריכה לעשות כדי שיהיה לי שפע לשלם את כל החובות ולחיות בשקט וברוגע?
המצב הכלכלי שלי קשה ויש לי המון חובות. מה אני צריכה לעשות כדי שיהיה לי שפע לשלם את כל החובות ולחיות בשקט וברוגע?
5294
אני ואשתי פרודים כבר כמה חודשים, ואני רוצה לשקם את הקשר. איך עושים זאת?
אני ואשתי פרודים כבר מספר חודשים, ולאחרונה חזרנו קצת לדבר. היא בחששות, ואומרת לי שהיא לא שלמה לחזור ולשקם את הקשר ושלא אלחיץ אותה, ואני ממש לא מצליח לקרוא אותה.
5293
כשיש שיעור בבית הכנסת אני נוהג לשבת בצד וללמוד לבד. האם יש בזה בעיה?
יש לנו בית כנסת של ברסלב בשכונה ואני נוהג להתפלל שם. בין מנחה למעריב יש רב שדורש, ובזמן הזה אני יושב בקרן זווית ולומד את אחד מהסדרים היומיים שלי. לאחרונה העירו לי כבר כמה אנשים שזה עניין של "לא תתגודדו". הייתי שמח לשמוע מה דעתכם בעניין: האם אני נוהג כשורה?
5292
אני משתוקקת להקים בית נאמן על אדני התורה ומצוותיה. מתי ה' ישמע לתפילותיי?
כבודו אמר לי לא להיות בררנית ושאת הבחור הראשון שיציעו לי אקח לשם שמיים, אך מה אעשה שכל בחור שאני נפגשת איתו לא רוצה להמשיך כבר אחרי הפגישה הראשונה?
5291
אני עומד להתאבד. בבקשה תעזור לי כי אתה נקודת האור האחרונה שלי בעולם הזה!
אני פונה אליך בלב נשבר, ואני חושב שרק אתה תבין אותי. אני מאוכזב ומדוכא מהחיים שלי ומרגיש שהקדוש ברוך הוא שונא אותי ולא מתעניין בי. אני מרגיש כמו השעיר לעזאזל של המשפחה, כי רק לי הכול הולך הפוך וקשה בזמן שכל השאר מצליחים ומאושרים. בזמן האחרון אני חושב מחשבות רציניות של התאבדות כי אני מרגיש שהגעתי למבוי סתום. בבקשה תעזור לי כי אתה נקודת האור האחרונה שלי בעולם הזה!
5290
לאחרונה אני חש שהקליפות מסובבות אותי ואני בדיכאון. מה עליי לעשות?
לאחרונה אני חש שהקליפות מסובבות אותי – אני בדיכאון ואני מרגיש שאין לי תיקון ושאני מעכב את הגאולה. נפשי בשאלתי: מה אני צריך לעשות?
5289
מאז שחזרתי בתשובה עוברים עליי הרבה מאוד ניסיונות ונפילות. מתי ה' יאיר אליי את פניו?
מאז שחזרתי בתשובה עוברים עליי הרבה מאוד ניסיונות ונפילות. אני יודע שבוודאי הכול לטובה, ואינני מפסיק לבקש ולהתבודד ולבכות עד שה' ירחם עליי ויאיר לי פניו. אני יודע שעליי לתקן את המידות, אך היות ואין אדם יודע מידת ימיו אני דואג איך אשוב אל אבי...
5288
האם אין בעיה בזה שמחבר השיר 'ואפילו בהסתרה' שינה מהמילים של רבי נחמן מברסלב?
שמעתי את השיר הידוע 'ואפילו בהסתרה', ומעיון בתוך הליקוטי מוהר"ן אני רואה ששם כתוב "מלובש השם יתברך", ולא כתוב "נמצא". האם מותר לשנות מדבריו הקדושים של רבינו נחמן מברסלב ואפילו מילה אחת?
5287
אני מתכננת טיול למרכז אמריקה, אך בגלל שהרב אמר לי שבקרוב אתחתן אני מתלבטת
בעוד ארבעה חודשים אני רוצה לטוס עם חברות שלי למרכז אמריקה לטיול שימשך חודש ימים. זה משהו שאני רוצה לעשות כבר הרבה זמן, מהמון סיבות. לא מזמן הייתי אצלכם בקבלת קהל ואמרתם לי שאני אתחתן בקרוב מאוד, ולכן אני שואלת: האם לטוס או לא?
5286
האם מותר לי ללמוד ליקוטי הלכות למרות שעדיין לא מילאתי את כרסי בש''ס ופוסקים?
אני חפץ לעסוק גם בסודות התורה שבליקוטי הלכות על מנת לעשות נחת רוח לה'. האם מותר לי ללמוד ליקוטי הלכות אפילו שאני לא בן ארבעים ולא מילאתי כרסי בש''ס ופוסקים? והאם צריך הדרכה ללימוד סודות אלו או שאפשר ללמוד אותם לבד?
5285
אני רווק בן 42 והכרתי בחורה כבדת שמיעה. האם עליי להתפשר?
אני בחור בן 42 ומקורב לקהילה ולצדיק הרבה שנים. הכרתי בחורה כבדת שמיעה בת גילי, והיות שאני יודע שהרב אומר תמיד שצריכים להתחתן לשם שמים, ברצוני לשאול: האם עליי להתפשר במקרה שלי?
5284
למה התכוון רבי נחמן מברסלב כשכתב "מי שמגדל כלב מעורר דין"?
למה התכוון רבי נחמן מברסלב כשכתב בספר המידות "מי שמגדל כלב מעורר דין"? האם מדובר גם על כלב שגדל בחצר במטרה לשמור על הבית?
5283
איך זוכים לשמור על קדושת הברית מבלי ליפול שוב?
היו תקופות שהייתי חזק מאוד בעניין שמירת הברית, ואף הצלחתי לשמור על קדושת הברית 5 שנים ברציפות, אך לאחרונה לצערי היצר הרע רודף אחרי ותמיד מנסה להפריע לי בשמירת הברית על ידי עצבות, עצלות, יגון ושנאה עצמית וכו'.
5282
נעלמה לי שמחת החיים ואני מרגישה תקועה במקום. כמה זמן זה ימשיך ככה?
אני פונה אלייך כדי שתעזור לי. אני סובלת מדיכאונות נפשיים תקופה ארוכה מאוד, נעלמה לי שמחת החיים ואני מרגישה תקועה ועומדת במקום. אני רוצה בכל הכוח להתקדם - אך אני לא מצליחה ולא הולך לי בשום דבר שאני עושה בחיים.
5281
אני מאוד רוצה לתרום לבית התבשיל, אבל אין לי אפשרות. האם לתרום למרות זאת?
אני מאוד רוצה לתרום לבית התבשיל ביבנאל, אך אין לי כל כך כסף כדי לעשות את זה כי מצבי הכלכלי לא מזהיר, מה גם שאבא שלי יעשה לי צרות על זה. האם למרות כל זאת לתרום?
5280
חברת סלולר הונתה את אבי. האם עליי להילחם בהם או להניח לזה?
חברה סלולארית הונתה את אבי שיחי' בתואנה שיתנו לו מכשירים "במתנה" כאשר בדיעבד גבו ממנו מחירים מופקעים וסכום גדול על אותן "מתנות", וכבר תקופה אני שולחת להם מכתבים, אך הם בקושי מתייחסים. האם עליי להמשיך לנדנד להם ולהיות "איש" במקום בו אין מי שידבר איתם, או שעליי להניח לכך?
5279
רבינו אמר "צריך להאמין בה' יתברך בדרך אמונה". האין זה סותר את עניין התפילה?
רבינו נחמן מברסלב אמר: "צריך להאמין בהשם יתברך בדרך אמונה ולא בדרך מופת", ובמקום אחר מוסיף רבינו שהתפילה פועלת שלא בדרך הטבע. והרי כולנו מתפללים ומבקשים מה' יתברך על דברים שצריכים ניסים שלא בדרך הטבע, האם זה לא סותר את דברי רבינו "צריך להאמין בהשם יתברך בדרך אמונה ולא בדרך מופת"?
5278
יש לנו ילד בן 4.5 ואנו משתוקקים לעוד ילדים. מה עליי לעשות על מנת להרות שוב?
אני נשואה ויש לנו ילד בן ארבע וחצי. אני ובעלי מצפים בקוצר רוח כבר כמה שנים לעוד ילדים - אך עדיין לא זכינו לכך. בעלי מאוד לוחץ עליי ושואל אותי תמיד מדוע אני לא נכנסת להיריון שוב. מה עליי לעשות על מנת להיכנס שוב להיריון?
5277
פרויקט הבניה אליו הצטרפנו תקוע כבר שנתיים וחצי. כיצד עלינו להמשיך מכאן?
לפני כשנתיים וחצי הצטרפנו לפרויקט בנייה ביבנאל, אך מאז ועד עתה הכול תקוע בלי אישורי בנייה. עזבנו את הקבלן ואת עורך הדין, ואנו בתהליך משפטי נגדם, אך גם מולם אין התקדמות. אנו זקוקים לעצתך כדי להבין איזה כיוון לקחת ואיך להמשיך.
5276
מה המעלה של סבסוד והפצת הסידורים עם פירוש "עת רצון"?
אני רואה אצל המפיצים שלפעמים קשה להם עם סחיבת הסידורים ויש כאלו המעדיפים את הקונטרסים והספרים הקלים, והייתי שמח מאוד שהצדיק יעודד אותנו ויחזק את כולנו בגודל מעלת הפצת הסידורים
5275
איך זוכים למצוא בליקוטי מוהר"ן הנהגות חדשות בכל פעם?
רציתי לשאול ולבקש על נפשי - למרות שאני כבר יותר מעשר שנים מקורב לרבינו נחמן מברסלב זצ"ל אינני מצליח למצוא הנהגות וחידושים למעשה מהספר הקדוש ליקוטי מוהר"ן.
5274
הייתי רוצה שבעלי יעזוב את העבודה ויקדיש את כל זמנו ללימוד תורה. מה דעתכם?
כל הזמן אני עסוקה בשאלה האם אני מסוגלת שבעלי יעזוב את העבודה ורק ילמד, ונחיה רק מפרנסתי כמדריכה בפנימייה לילדים מבתים הרוסים, אבל בגלל שאין לנו דירה ואין עזרה מההורים אני לא עושה את הצעד הזה. מצד שני אני מרגישה שזה חיסרון באמונה כי כך או כך מה שמגיע לנו נקבל.
5273
הכאב מזה שעדיין לא מצאתי את בן-זוגי מלווה אותי ביום ובלילה. איך אזכה למצוא אותו?
אני בחורה רווקה בשנות העשרים לחיי וטרם מצאתי את זיווגי. קשה לי מאוד, אני בוכה בכל לילה וגם במשך היום כשיש לי זמן להיזכר בכאב שמלווה אותי. אני כל כך רוצה למצוא את הזיווג שלי ואני לא יודעת למה לא עולה בידי.
5272
הילד שלי כמעט בן שנה ועדיין נמצא איתי בבית. האם כדאי להכניס אותו לגן?
הילד שלי כמעט בן שנה והוא עדיין איתי בבית. האם כדאי לי להכניס אותו לגן? ואם לא עכשיו, אז באיזה גיל?
5271
האם כשנמצאים בראש השנה באומן יש עדיפות למניין מסוים?
ברוך ה' אנו זוכים להגיע לאומן לראש השנה, ובכל שנה אנו מתלבטים באותה השאלה: האם יש עדיפות למניין מסוים?
5270
חונכתי לאמונה, אך בשנתיים האחרונות יש לי ספיקות ובלבולים שאני לא יודע איך להתמודד איתם
אני בא ממשפחה חרדית, אך בתקופה האחרונה (כמעט שנתיים) יש לי מחשבות וספיקות לגבי האמונה שחונכתי עליה, וכמעט שכבר עזבתי הכל. בתוך תוכי אני יודע שהדרך שגדלתי בה היא הדרך הנכונה, אבל אני לא יודע איך להתמודד עם הבלבולים האלו, ולכן אני מבקש את עזרתו של הרב.
5269
 הרב אמר לתלמידיו לקנות בשנת השמיטה רק יבול נוכרי. מה עומד מאחורי פסיקה זו?
הבנתי מבעלי היקר, שהשנה עקב שנת השמיטה צריכים לקנות אך ורק יבול נוכרי. הדבר הזה מצער את ההורים של בעלי שאומרים שזה נקרא לממן מחבלים בצורה ישירה, וחוץ מזה, הנפקא מינה הכי משמעותית היא שלא נוכל להתארח בשנה וחצי הקרובות. האם אפשר להסביר את הדברים העומדים מאחורי פסיקה זו?
5268
המחשבות רצות לי בראש לכאן ולכאן ואין לי ישוב הדעת. איך זוכים לזה?
התחלתי לחזור בתשובה לפני חמש שנים ואני שמח מאוד בדרך שבחרתי לי, הבעיה היא שאני מאוד מבולבל והמחשבות רצות לי בראש לכאן ולכאן, בקיצור - אין לי ישוב הדעת. איך זוכים לזה?
5267
רבי נחמן אמר שבמקום שאי אפשר ללמוד צריכים להתחזק בעבודה פשוטה. למה הכוונה?
רבינו רבי נחמן מברסלב כותב בליקוטי מוהר"ן שכאשר אדם נמצא במקום שלא יכול ללמוד, הוא צריך להחזיק עצמו ביראת שמים ובעבודה פשוטה לפי בחינתו. איך מקיימים זאת הלכה למעשה?
5266
בגלל שאני מיואשת ממציאת הזיווג אני מפחדת שאפול לעבירות. בבקשה עזור לי!
אני בצער גדול מאוד - אין לי זיווג ואין לי מושג מה עוד אפשר לעשות... נמאס לי! עשיתי הכל - תפילות 40 יום כמה פעמים, תיקונים, פתיחת מזל, קמיעות, צדקה, ואפילו קרעתי את כל הבגדים הלא צנועים שהיו לי.
5265
האם יכול להיות שאנשים קנאים חסמו לי את הרחם ולכן אני לא מתעברת?
לפני כמה ימים הייתי אצל אישה דתייה רוחנית שנגעה בי בבטן ובגב עם היד, היא ברכה אותי ונתנה לי תפילה מיוחדת שעליי לקרוא, אבל בנוסף היא אמרה לי משהו מפחיד – היא אמרה שיש לי חסימה רוחנית ברחם כאילו מישהו חסם לי את הרחם. שאלתי אותה מי יכול לעשות לי דבר כזה, והיא אמרה לי אנשים רעים וקנאים שמקנאים בך. מה עליי לעשות?
5264
אני גיורת, ומאז שהתחתנתי עם בעלי הוא מתעלל בי ובילדינו
יש לי שתי בנות ואני בתהליך גירושים מאוד קשה, וגם כאן הוא מנסה בכל הכוח לשלוט בי, להעציב אותי ולגרום לי להרגיש נורא - הוא לקח את הרכב, החליף מנעול בבית, לא רוצה לשלם מזונות וביטוח בריאות ועוד. איך עליי להתנהג במצב כזה?
5263
איך אני יכולה לפעול בדרכי נועם אצל החניכים שלי שיקומו לתפילת שחרית?
צדיק יקר. אני עובדת בפנימייה בכפר נוער דתי בתור אם בית, וחלק מהתפקיד שלי הוא להעיר את החניכים לתפילת שחרית. אני מאוד רוצה שכולם יקומו בזמן וישתתפו בתפילה, אך הרבה מהחניכים מתרשלים בזה. מה הדרך הנכונה לגרום להם להשתתף בתפילות?
5262
האם אפשר לפרסם את העסק שלנו או שצריכים לחשוש מעין הרע?
הדפסנו פרסומת לעסק של אשתי בה אנו משבחים ומספרים כמה הוא גדול ומוצלח בצירוף שמה של אשתי. האם צריכים לחשוש מעין הרע ולהימנע מפרסום?
5261
השבוע אירע טבח בבית כנסת בירושלים. מה הסיבה לכל הפוגרומים האלו?
השבוע אירע פיגוע טבח המוני בבית כנסת בירושלים, וארבעה יהודים חרדים נטבחו באכזריות בלתי נתפסת על ידי ישמעאלים בני עוולה. ובכלל, בעולם יש הרבה טרור והרג יותר מכל השנים האחרונות. מה הסיבה לכל האלימות והפוגרומים האלו?
5260
עבודתי כמשגיח כשרות גורמת לי לחץ גדול ומריבות בעבודה ובבית. מה עליי לעשות?
כעת אני עובד כמשגיח כשרות, ובכל פעם ה' מראה לי תולעים ובעיות כשרות כאלה ואחרות, וכולי פחד שמא לא בדקתי מספיק ויכול להיות שאני מאכיל אנשים באיסורים, ולכן אני מחמיר עליהם יותר מבחינת בישולי גויים והפרדת כלים. החששות הללו גורמים לי ללחץ גדול במשך כל היום וגם למריבות בעבודה ובבית. מה לעשות?
5259
 יותר קל לי להתפלל בעצימת עיניים. האם אני צריך להתפלל דווקא מתוך הסידור?
בחסדי ה' כבר תקופה ארוכה שאני משתדל להתפלל מתוך הסידור מבלי להסיט את מבטי, אך אני מרגיש שיותר קל לי להתרכז בתפילת העמידה כאשר אני עוצם את העיניים ורואה בדמיוני את אותיות התפילה. האם עליי להתפלל עמידה מהסידור או בעצימת עיניים?
5258
האם ייתכן שאיננו זוכים לילדים בגלל שביתנו נבנה על אדמה שנעקרו ממנה עצי פרי?
אנו גרים בשכונה חרדית בבית שמש שנבנתה כולה על מטעי עצי זית וגפן שנעקרו בידי קבלן לפני 40 שנה בערך, ואחר כך הוחלף הקבלן ונבנתה כל השכונה. אנו חוששים שמא כריתת עצי הפרי גרמה לכך שאין הברכה שרויה במקום, אבל קשה לנו לעבור למקום אחר. נא להורות לנו מה לעשות כדי לזכות לילדים.
5257
קשה לי מאוד בחיים מכל הבחינות. בשביל מה אלוקים ברא אותי בכלל? בשביל לסבול?
5256
יש לי רצון עז להיות זמרת ולחזק את נשות ישראל בשירי קדושה. האם לעשות זאת?
לאחרונה אני נמצאת בצומת דרכים מבחינה מקצועית: יש לי רצון להיות זמרת או משהו שקשור לבמה ואני מאוד מתחבטת בעניין הזה עם עצמי – מצד אחד אני מאוד רוצה את זה, אך מצד שני אני מודעת שכנראה מסתתר כאן גם רצון לכבוד ורצון לזכות באהבת הקהל.
5255
אחרי 30 שנות נישואין חלה הידרדרות בזוגיות שלנו ואני שוקלת להתגרש. מה דעתכם?
אני נמצאת בהתלבטות גדולה מאחר והזוגיות שלי ושל בעלי במשבר. אנו נשואים מזה 30 שנה, לבעלי יש עסקים משגשגים, אך בשנתיים-שלוש האחרונות הכול מתפרק.
5254
יש לנו חמישה ילדים והם סובלים מאוד מהמצב בינינו. אולי במקרה שלנו גירושין הם הפתרון?
אני ואשתי לא מסתדרים והבית שלנו הוא כמו חבית של חומר נפץ, כי מהדבר הכי קטן שקורה כבר מתפוצץ הכל ואנחנו מגיעים למקומות לא טובים בלשון המעטה... יש לנו חמישה ילדים והם סובלים מאוד מהמצב בינינו. אולי במקרה שלנו גירושין הם הפתרון?
5253
השלום בית שלנו מעורער מאוד. איך יוצאים מהסחרחרה הזו?
אתם מכירים אותנו והיינו אצלכם פעמים רבות להתייעצות. כעת שוב התערער המצב של השלום בית, אנחנו רבים על הזמן, ובמקום שבבית תהיה אווירה רגועה ונעימה יש רק מתח, כעס וצעקות אחד על השני. אנחנו מרגישים שנפלנו לסוג של סחרחרה שקשה מאוד לצאת ממנה למרות שאנחנו מאוד רוצים. מה עלינו לעשות כדי לשנות את המצב?
5252
בעלי פתח חנות ולא כל כך הולך לו. האם להמשיך או לסגור?
5251
הרב אמר שאין דבר כזה 'הכאה חינוכית'. ומה פירוש הפסוק "חושך שבטו שונא בנו"?
הרב אמר באחת משיחותיו שכשאבא מרביץ לילדיו הוא לא עושה את זה מחינוך אלא רק פורק עצבים עליהם, ושאין דבר כזה 'הכאה חינוכית'. ומה עם הפסוק: "חושך שבטו שונא בנו, ואוהבו שחרו מוסר"?

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup