ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
שו"ת ברסלב הינו פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.


פרוייקט מיוחד זה ייתן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

500.
מה הפירוש שרבנו אמר שהמקורבים אליו נחלקים לשלוש כיתות?
קראתי שרבנו אמר שהמקורבים אליו מחולקים לשלוש כיתות וכו', ולא הבנתי מה פירוש הדברים. אשמח להסבר. וכן איך אפשר להיות מהכת השלישית של רבינו? • להמשך »
499.
האם יש עניין שנשים יטוסו לציון רבנו הקדוש באומן?
האם יש עניין שנשים יטוסו לציון רבנו הקדוש באומן? שמעתי שיש כאלו שאומרים שלא כדאי בכלל שנשים יטוסו לשם, כי נגרמים מזה קלקולים שונים ובכלל רבנו לא ביקש שנשים יגיעו לציונו. וגם מה העניין שיטוסו לאומן אם אינן צריכות תיקון לפגם הברית? מהי האמת? • להמשך »
498.
מה עושים כדי לצאת מהצרות ולהרגיש טוב?
עובר עלי משברים וגלים. קשה לי מאד להחזיק מעמד בכל הלחץ שעובר עלי מכמה דברים ביחד. אני משתדל להתחזק ולהיות בשמחה אך קשה לי מאד. מה עושים כדי לצאת מהצרות ולהרגיש טוב? • להמשך »
497.
אין לי תעסוקה בשבת ורוב הזמן אני שוכב במיטה
כל השבוע אני נמצא בכולל של ברסלב. אך כששבת מגיעה, אני נשאר בלי תעסוקה, וקשה לי ללמוד לבד ואני שוכב במטה רוב הזמן. לא ידוע לי על פעילות של אנ"ש באזורי בשבת. מה עצתך אלי? • להמשך »
496.
הנשים שעובדות איתי מרכלות עלי, ונמאס לי לעבוד שם
לפני כמה זמן התחלתי לעבוד במשרד ויש לי צער גדול מהנשים שעובדות איתי. הן לא מפסיקות ללכלך עלי וממציאות עלי שקרים. חוץ מזה הבנתי שאחת מהן מסתכלת על בעלי ובוחנת אותנו, כי מקום העבודה שלי ושל בעלי קשורים אחד לשני. הן כבר חודרות לי לחיים הפרטיים • להמשך »
495.
עשיתי בחירה לא נכונה בחיים ונפלתי למצב שאינני יכול לצאת ממנו
עקב בחירה לא נכונה שבחרתי ולא הקשבתי לרבי, חיי השתנו ונפלתי לבור שאינני מצליח לצאת ממנו למרות שאני מאוד רוצה. עכשיו אני מלא בעוונות וייסורים, מניעות ומעכבים ואני לא יכול לחזור בתשובה • להמשך »
494.
האם אדם יכול לדעת מה התיקון והשליחות שלו בעולם?
האם אדם יכול לדעת מהו התיקון שלו או השליחות שלו בזה העולם? יש אומרים שלכל דבר חיובי שאדם נמשך אליו והוא מרגיש בזה חיות, זה כנראה השליחות שלו, ויש אומרים במה שאדם נכשל הכי הרבה והדבר שהכי קשה לו לעשות בעבודת ה' - זה כנראה תיקונו בזה העולם. ואני שואל את הצדיק מהי האמת? • להמשך »
493.
האם כדאי לנסוע שוב לאומן, או להעביר את הכרטיס לחבר שלא היה אף פעם?
אם מישהו היה כבר באומן בראש השנה כמה פעמים, ועכשיו יש לו כסף רק עבור כרטיס אחד, האם עדיף שיקנה כרטיס טיסה למישהו שאף פעם לא היה באומן כדי לזכות אותו בתיקון נצחי, או שעדיף שהוא יטוס עוד הפעם ובעקבות כך חברו לא יטוס? • להמשך »
492.
כיצד מתקנים חטא הוצאת זרע לבטלה?
רציתי מאד שכבוד הצדיק יעזור לי. נפלתי בחטא המגונה של הוצאת זרע לבטלה מגיל צעיר ואני רוצה לתקן את זה. בבקשה, כיצד אזכה לתיקון? • להמשך »
491.
בני בכורי מוציא אותי מדעתי, עד שאני מכה אותו
יש לי בן בכור בן עשרים וחמש. הוא עושה הרבה שטויות ומעצבן אותי, והרבה פעמים אני מכה אותו, כי הוא פשוט מוציא אותי מדעתי. אני יודע שזה לא טוב להשתמש בכוח, אך מה אפשר לעשות איתו אם הוא לא מבין שום דבר אחר? • להמשך »
490.
מה עדיף, להקפיד על תפילת הנץ או על טבילה במקווה?

אדם שמקפיד להתפלל בנץ בכל יום לאחר טבילה במקווה, וביום מסוים קם מעט מאוחר יותר, ואם יטבול במקווה יפסיד את התפילה בנץ, מה עדיף, לטבול קודם ולהתפלל במניין יותר מאוחר, או להתפלל כהרגלו בנץ ולטבול לאחר מכן? • להמשך »
489.
איך זוכים להאמין באמת שהכל לטובה?
איך זוכים להאמין באמת שהכל לטובה? כעת אני בלי פרנסה, וזה הורס אותי לגמרי. ברוך השם התחתנתי לפני שנה ועדיין אין לי ילדים • להמשך »
488.
אני גרושה עם עשרה ילדים. לאחרונה הכרתי מישהו אך הוא מהסס להתחתן
אני גרושה אמא לעשרה ילדים מהם ששה בגילאי שמונה עשרה ומטה. הכרתי גבר גרוש עם ילד אחד. אנחנו ביחד מראש חודש כסליו, שומרים נגיעה קלה כבחמורה. ברוך השם קבענו כבר מספר תאריכים לחתונה, ועכשיו אומר לי שזה עדיין לא הזמן המתאים, הן מבחינת פרנסה הן מבחינת המשקעים של העבר • להמשך »
487.
בעלי במשבר מאז שנולדה בתנו השנייה, ואני שבורה נפשית
בעלי הלך לגור בבית אחר מאז שהילדה נולדה ופשוט השתגע, התפטר מהעבודה והחליט להיות במשבר גיל הארבעים בזמן שהוא רק בן עשרים ושמונה. הוא ממרר לי את החיים. לא בא לילדים, ופתאום בא והולך, אומר שהוא אוהב אותי ונעלם לשבוע. הוא משגע אותי ואת הילדים • להמשך »
486.
איך אני יכול למצוא את זיווגי, ולהתחתן בלב רגוע?
איך אני יכול למצוא את זיווגי משורש נשמתי, ואיך אני יכול לדעת שאני יכול להתחתן איתה בלב רגוע? חוץ מזה, יש לי מחשבות ובלבולים ממה שקורה ברחובות, אני לא יכול לשמור את העיניים והמחשבה. איך אני יכול לצאת מזה? אני רוצה להגיע לתכלית האמתית והנצחית לתיקון השלם • להמשך »
485.
מה לעשות כשאני הולך ברחוב, ללמוד משניות או להתבודד?

מה יותר טוב לעשות בעת הליכה ברחובות ובשווקים, ללמוד משניות בעל פה או להתבודד? ועוד שאלה: אין לי דאגות פרנסה ואני יכול ללמוד ולהתבודד כל היום כמה שאני רוצה. כיצד אחלק את היום? כמה שעות אלמד וכמה שעות אתבודד כדי לבוא בזה העולם לתכליתי? • להמשך »
484.
אשתי מונעת אותי מלתת צדקה ומעשרות, מה לעשות?
יש לי בעיה עם אשתי. בכל פעם שאני מנסה לדבר איתה על מעשר כספים ועל צדקה היא פשוט משתגעת. מה אני עושה? אני מאוד רוצה לעשר חומש, ואני יודע שאנחנו יכולים • להמשך »
483.
אני רוצה להפיץ בבתי חולים. איזה קונטרסים כדאי לי להפיץ שם?
אני עצמי חזרתי בתשובה רק בזכות רבנו הקדוש שאמר שהכול דמיונות, וברוך ה' גם בעלי וגם הילדים הלכו אחריי חוץ מילד אחד בן ארבע עשרה שנשאב להבל וצריך רק תפילה וברכה מכבודו. רציתי לשאול אתכם איזה קונטרסים אתם מציעים לי לחלק בבתי חולים. יש נושא ספציפי? • להמשך »
482.
אני לומד בישיבת ברסלב והייתי באומן, אך אני עדיין בדיכאון
אני לומד בישיבת ברסלב. רציתי לשאול, למה אני תמיד בדכאון פנימי? הרי אני יודע מהעצות של רבנו הקדוש, והייתי כבר כמה פעמים באומן, ועדיין זה לא עוזר לי • להמשך »
481.
כבר שנתיים וחצי אני סובל ממחלת נפש, האם יש פתרון לבעיה?

תוך כדי השירות הצבאי שלי היתה לי שיחה עם אחד הקצינים שכנראה הציפה לי מחלה או בעיה נפשית. הפסיכיאטרים מאבחנים את זה בתור "פסיכוזה", איבוד קשר עם המציאות. אני סוחב את הדבר הזה כבר שנתיים וחצי שבמהלכן הכחשתי את מה שקורה לי ולא דיברתי על זה עם אף אחד • להמשך »
480.
האם אמירת לקוטי תפילות נחשבת כמו התבודדות?
אני מרגיש שליבי נפתח באמירות ליקוטי תפילות, האם אמירת ליקוטי תפילות נחשבת כמו התבודדות? • להמשך »
479.
אשתי כל הזמן רבה איתי, מדוע איננו מסוגלים להסתדר יחד?

מדוע אני לא יכול להסתדר עם אשתי? היא כל הזמן מתחילה לריב איתי, אני מנסה להיות בשלווה, אבל כל הזמן היא מוצאת על מה לריב, עד שאין יום שאין בינינו מריבות • להמשך »
478.
על אף ספריכם שמחזקים אותי מאד, אני עדיין מלא יאוש ודיכאון

לכבוד הצדיק מיבנאל. הקדוש ברוך הוא ישלח לכם רפואה שלימה, תודה רבה על הספרים הנפלאים שחיברתם, זה כל החיות שלי, בלי זה הייתי כבר מתאבד מזמן, עם כל זאת עדיין אני מלא יאוש ודכאון, האם יש לכם איזה עצה בשבילי? • להמשך »
477.
קשה לבעלי מאד להתמודד עם עול הפרנסה, כיצד אוכל לחזק אותו?

אני יודעת שכתוב ש"לאברהם הטיב בעבורה, ואין הברכה מצויה בביתו של אדם אלא בשביל אשתו". אך אינני מבינה מה הדבר אומר לגבי, זאת אומרת אם הפרנסה בביתי קשה מאוד ממש מתחילת נישואי, האם משהו בי אינו בסדר? • להמשך »
476.
אני עובר מעבודה לעבודה ולא מצליח להתפרנס בכבוד

הרבה שנים אני מנסה לעבוד בכל מיני תחומים כולל עבודות פיזיות קשות שלא מתאימות לי כלל, וכמעט שלא מצליח להתפרנס ולמצוא עבודה. ברוך ה' בסופו של דבר מגיעים ישועות אבל בצמצום ודוחק גדול • להמשך »
475.
האם קבלת שידוך טוב תלויה רק בתפילות או גם במעשים?

האם בשביל לקבל שידוך טוב זה תלוי רק בתפילות או גם במעשים של האדם? • להמשך »
474.
האם יש ישיבה דתית לאומית שבה ניתן להתקרב ולהתקשר לרבי נחמן?

האם יש ישיבה דתית לאומית שבה ניתן להתקרב ולהתקשר לרבי נחמן ולרבנים של ברסלב כיום? • להמשך »
473.
ברצוני לקיים את עצת רבנו ולקרוא תהילים, אבל אינני מבין את לשון הקודש

רבנו כותב שאמירת תהילים זה מאד מסוגל לתשובה וכל אחד צריך לראות את עצמו בתוך התהילים. אני דובר אנגלית ואת רוב התהילים אני לא מבין, אז איך אפשר לקיים את העצה של רבנו? • להמשך »
472.
מדוע יש בברסלב כל כך הרבה קבוצות ואחת מדברת נגד השניה?

רצוני לשאול מדוע יש בברסלב כל כך הרבה קבוצות, שכל אחת מהן רואה את עצמה ברסלב האמיתי, וכולם מדברות אחת נגד השניה. זה דבר שמאד מפריע לי כשאני מדבר עם חסידים, לראות את חוסר האחדות והאהבה שיש בין כולם • להמשך »
471.
למרות דיבוריו הרבים של הצדיק בעניין כעס, לא השתניתי מאומה

אינני מתלונן חס ושלום, אבל איך יתכן שהצדיק כתב לי כבר כל כך הרבה מכתבים בעניין כעס ועדיין לא הצלחתי לשבר את המידה הזאת כחוט השערה? הכעס מחמם אותי ואני פשוט לא מסוגל לשלוט בעצמי, עד שהסתבכתי בכמה דברים כפי שהצדיק יודע, ואני מפחד שבסוף אני אהרוס את החיים שלי בצורה בלתי הפיכה • להמשך »
470.
האם אני, בתור בחור ליטאי, יכול להשתייך לחסידות ברסלב?

אני בחור הלומד בישיבה ליטאית. האם גם אני יכול להשתייך לחסידות ברסלב על אף שהשיטה הליטאית נוגדת את החסידות? • להמשך »
469.
אף שבעלי נוסע לאומן כל שנה, ומתפלל על פרנסה, מצבנו דחוק מאוד

בעלי נוסע כבר שנים לאומן. ואנחנו חיים בדוחק גדול. ראיתי באתר שכבוד הצדיק כותב שהפרנסה היא בידי הצדיק, אך עם כל זאת שבעלי נוסע כל שנה לאומן, מדוע אנחנו כך עניים? • להמשך »
468.
מדוע עוון פגם הברית כל כך חמור? ואיך ניצלים ממנו?

אני בחור רווק. מגיל צעיר אני נכשל כל הזמן בפגם הברית. איני יכול לצאת מזה. כמה שניסיתי לא הצלחתי. אך השאלה שלי. מדוע זה כל כך חמור כפי שכתוב בספרים שלכם, ובכל ספרי רבנו נחמן מברסלב שמלאים מעניינים של תיקון הברית? • להמשך »
467.
לאחרונה התרחשו בישוב שלנו כמה אירועים טראגיים, מה עלינו לעשות?

אני מתגורר בישוב בר יוחאי הנמצא דקות ספורות נסיעה מציון הרשב"י. בשנה האחרונה פקדו את הישוב שלנו כמה אירועים טראגיים, וכן כמה מהתושבים קיבלו את המחלה. יש לנו הרבה שיעורי תורה בישוב מדי יום באופן שוטף, האנשים כולם בעלי חסד ומאירי פנים. במה פגמנו? מדוע זה קורה? • להמשך »
466.
למרות התנגדות הורי לזיווג הבעייתי, אחי לא מקשיב ועומד להתחתן

כתבתי לצדיק לפני כמה זמן בקשר לאחי הגדול שהוא רווק וחושב להתחתן עם גרושה מבוגרת ממנו עם ילדים, ומוהרא"ש ענה לי תשובה שזה לא מתאים. אמרתי לאחי שהצדיק כתב שזה לא ילך וכו', והוא פשוט נשאר בשלו. אך מאז הוא התחיל ממש להזדרז עם העניינים של החתונה מהר מאד, והיום הוא כבר הודיע לכל המשפחה שהוא סגר אולם לחתונה שתתקיים בעוד פחות מחודש! איך להתנהג איתו? • להמשך »
465.
האם גם לאחר ביאת המשיח נבוא לאומן בראש השנה?

האם יתכן שלפני ביאת משיח, ישתנה הפירוש הפשוט בציווי רבנו לבוא אליו על ראש השנה לאומן? • להמשך »
464.
בקרוב אתחתן ואגור ביבנאל, אך מפחיד אותי המרחק מבית הוריי

ישתבח שמו אני נמצאת כרגע בשידוך ולקראת חתונה לאחר קבלת ברכת הרב עם אחד מתלמידי הישיבה ביבנאל. לפני השידוך לא הכרתי את הרב, אך כעת אני מאוד רוצה להתקרב לרב ולקהילה ולהקים בית של תורה, אך לא אשקר כי יש לי המון חששות ופחדים מהמגורים ביבנאל, ומפחיד אותי המרחק מהבית • להמשך »
463.
בזמן האחרון אני עייף מאוד מבחינת נפשית, מה עושים?

בזמן האחרון אני עייף מאוד מבחינה נפשית, פיזית אני ער, אבל רדום. הרבה אנשים מעירים לי על זה. זה פוגע לי מאוד בענייני קדושה, תפילה ולימוד תורה. בנוסף כבר התייאשתי מזיווג כי לא קיבלתי שום הצעה כמעט שנה. מה עושים? • להמשך »
462.
אני בת ארבעים וחמש ועדיין רווקה, ואני מרגישה כישלון גמור בחיים

אני רווקה בת ארבעים וחמש, גרה עם אימי שתחי'. כל השנים סעדתי את אבי ז"ל שהיה איש חולה ונפטר לפני שנתיים. אני חשה תקיעות איומה בחיי, לא הצלחתי בכלום, לא בעבודה, לא הקמתי בית, ולמעשה אינני יודעת מה התועלת שיש בחיי • להמשך »
461.
עברתי השפלות מהמלמד בתלמוד תורה, וזה הרס אותי לגמרי

אני בחור בגיל ארבע עשרה, למדתי בתלמוד תורה של ברסלב במרכז הארץ, ושם היה לי מלמד שעברתי ממנו השפלות קשות ביותר, והיה מבזה ומשפיל אותי לפני כל הכיתה הרבה פעמים, ואני מרגיש שזה הרס אותי נפשית לגמרי. האם בכלל שייך ואפשר לצאת מהמצב הנפשי בו אני נמצא? • להמשך »
460.
נולד לי בן, האם יש מנהגים מיוחדים ליום המילה?

השבח לאל בורא עולם נולד לי בן זכר, ובעזרת ה' אכניס אותו בבריתו של אברהם אבינו בשבת הקרובה, ורציתי לשאול כמה שאלות: א. האם יש ביד הצדיק מנהגים מיוחדים ליום המילה ולמילה עצמה? האם יש עניין להגיד תיקון הכללי ברוב עם לפני או לאחר הברית? ב. אנו מאוד רוצים לקרוא לו בשם אורי נחמן, מה דעתו של הצדיק? • להמשך »
459.
יש לי שאלות רבות בעניין זיווגים

ראיתי את השאלה והתשובה באתר לגבי זיווגים ויש לי כמה שאלות בעניין זה: א. יש לצערנו הרבה אנשים שמתחתנים ומתגרשים, למה הם צריכים להתגרש אם הקדוש ברוך הוא מזווג זיווגים? ב. בספר פעולת הצדיק מובא הסיפור שרבנו התאלמן והגיעה כרכרה עם נשים לשידוך, ורבנו אמר כל אלו זיווגיי! איך זה יכול להיות? • להמשך »
458.
מדוע כתוב שכל הישועות נמצאים אצל הצדיק, אם הכל בעצם אצל הקב"ה?

איני באה לחלוק על כך חס וחלילה, רק יש לי שאלה שמציקה לי. מוהרא"ש כתב כך: "רק אצל הצדיק כל הרפואות בעולם, כל הפרנסה" וכו'. לפי הבנתי ולפי אמונתי יש רק את הקדוש ברוך הוא בעולם, ואצלו כל הישועות וכל הרפואות. כמובן שצריך לעשות השתדלות, אך מה הכוונה שדברים אלו נמצאים אצל רבי נחמן? • להמשך »
457.
כיצד קרח, שהיה גדול בתורה, התפתה לחלוק על משה רבנו?

בפרשת השבוע, פרשת קרח, אנחנו לומדים על מחלוקת גדולה שהייתה על משה רבינו. כיצד יכול להיות שקרח שהיה בעצמו גדול מאוד בתורה, התפתה לחלוק על גדול הדור, ועוד בגלל שקינא בו? וכיצד הצליח לשכנע עוד מאתיים וחמישים רבנים גדולים להיות לצידו ולגרום מחלוקת כל כך גדולה על משה רבנו? • להמשך »
456.
אני עובד על תיקון המידות שלי, אבל ההתקדמות איטית מאוד

אני אברך שלומד מספר שנים, ואני מחפש איך לתקן את מידותיי באמת, וגם לאחר המון תפילות והתבודדות יש התקדמות איטית מאד. איך מתקנים את הלב? מה הרבי ממליץ ללמוד או להתפלל וכיצד לנהוג? • להמשך »
455.
יש דעות בחסידות ברסלב שלא לנסוע לאומן בראש השנה, האם אפשר לנהוג כך?

ברוך ה' נסעתי כבר חמש שנים לאומן בראש השנה, אבל אשתי מאוד סובלת מכך. למרות שהיא גם חסידה של רבינו ומאוד חשוב לה העניין של ראש השנה. האם אני צריך לעשות מסירות נפש כזו ולנסוע? הרי גם בתוך חסידות ברסלב יש דעות שסוברות לא לנסוע למרות שהם לא הרוב. האם לנהוג כדעת הסוברים שצריכים לנסוע ולמסור את הנפש? • להמשך »
454.
עברה עלי ילדות קשה, האם כדאי לעבור טיפול פסיכיאטרי?

עברה עליי ילדות קשה, ואני סוחב מטענים שמאוד מקשים עליי. אני לא מצליח לחיות באורח חיים נורמלי. האמת שהייתי רוצה לקבל טיפול פסיכיאטרי אבל יותר טיפול אצל הצדיק. מה לעשות? • להמשך »
453.
יש לי בן בגיל עשר שמרביץ ומקלל אותי ומתנהג אלי בזלזול

יש לי בן בגיל עשר שמרביץ ומקלל אותי ומתנהג אלי בזלזול גמור. אני משתדלת לדבר איתו ולהסביר לו, אבל זה נראה כאילו זה רק גורם לו לזלזל יותר ולהבין שהכוח בידיים שלו. אני מאד לא רוצה להרביץ לו ומונעת גם את בעלי מלעשות זאת, אך מצד שני אני לא יודעת מה הפתרון לבעיה • להמשך »
452.
מדוע ציווה רבנו ז"ל לא ללמוד בספר מורה נבוכים?

מובא בספר שיחות הר"ן שאין ללמוד בספר מורה נבוכים להרמב"ם וכן אין ללמוד בשער הייחוד לרבינו בחיי בעל חובות הלבבות. מדוע אין ללמוד בהן? • להמשך »
451.
אני מגמגמת, והדבר מקשה עלי מאוד בעבודה ובחיים

רציתי לספר על משהו שקצת קשה לי איתו. אני מגמגמת, והרבה פעמים זה מוריד לי את הביטחון. אין לי ספק קטן שבקטנים שזה אך ורק ברחמי ה' יתברך וזה לטובתי ולתיקוני ברוך ה', אך העניין הוא שאני עוסקת בחינוך, וזה כל כך מגביל אותי ולעיתים גם מאוד מתסכל • להמשך »

« לדף הקודם | לדף הבא » לשאלות האחרונות

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup