ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מכתב נוסף ממוהרא"ש: "תמשיכו ללכת בדרך שהשארתי לכם"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מכתב נוסף ממוהרא"ש: "תמשיכו ללכת בדרך שהשארתי לכם"
כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א

בכתב יד שניכר כי נכתב במאמץ רב קורא מנהיג ברסלב להמשיך לנסוע בכל ראש השנה לאומן ומסביר באופן מבהיל על חלקת קברו ביבנאל 

י"ד בשבט תשע"ה, 03/02/2015 | 13:35


לאחר שבשעת חצות לילה (שני) כתב כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א לתלמידיו מכתב מסעיר ממיטת חוליו במנהטן ובו מסר הוראות כיצד לנהוג בענייני הקהילה ובנושאים נוספים, נחשף הבוקר (שלישי) מכתב נוסף שכתב מנהיג ברסלב מבית החולים לפני יומיים.

במכתב המצמרר שניכר עליו כי נכתב במאמץ רב כותב הצדיק מיבנאל: "לכלל אנשי שלומינו, תראו להחזיק עצמכם ביחד ותמשיכו ללכת בדרך שהשארתי לכם. כל שנה תסעו בראש השנה לאומן".

בהמשך מפרט מוהרא"ש על חלקת הקבר שרכש ביבנאל: "אני רוצה להיקבר בחלקת קברי שכריתי לי לפני ארבעים שנה, ואף שאני יודע שיקרה לי כמו אצל יעקב (אבינו) שברגע האחרון יבוא עשיו הרשע וימנע ממני את קברי, אני מבקש אתכם שתעשו את רצוני בכל מחיר ליישר את האדמה, ואף אחד שלא יהיה קבור אצלי רק אשתי. תזכרו מה שאני מלמד כל ימי חיי - אסור להאמין לאף אחד".

"תשמרו על עצמכם והחזיקו עצמכם ביחד", מסיים הצדיק מיבנאל את מכתבו וחותם במילים "אביכם אליעזר שלמה שיק".


מכתבו של מוהרא"ש מלפני יומיים שנחשף הבוקר

במכתב השני משעת חצות אמש כתב מוהרא"ש: "אין מילים בפי להודות לכם על התפילות והפסוקי תהילים שאתם מתפללים עלי, כי רק זה יכול לעשות לי נס כמו שאמר רבינו ז"ל (לקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ז') 'תפילה וניסים ורפואה תלויים זה בזה', ולכן אני מאוד מאוד מעודד אתכם ומחזק אתכם להמשיך להתפלל עלי".

מוהרא"ש המשיך וקבע ברורות שלא מינה שום אדם שימלא את מקומו: "דבר אחד שאני מבקש אתכם בקשה אחרונה מחיי, שתחזיקו את עצמכם ביחד, ואף אחד שלא ישתדל להתנשא על הזולת, אני לא מיניתי את אף אחד לממלא מקומי, כי אתם יודעים שאני מאוד שונא שיהיה בין אנשי שלומינו פירודים וכו', ושלא יהיה אחד שמדבר בפה ובלב ומכוון אחרת, כל ימי מסרתי את נפשי שבהד' אמות שלנו שנקראים "היכל הקודש" על שם מה שאמר רבינו ז"ל (לקוטי מוהר"ן חלק א' סימן נ"ט) שהצדיק בונה היכל הקודש, ולכן תהלה לאל בכל הבתי כנסיות בכל העולם שהקמתי סניפי "היכל הקודש" אזי אני תמיד הקפדתי שלא יהיה בינינו שועלים קטנים המחבלים כרמים שרוצים לחבל את הכרם שבניתי ביזע ובדם למעלה מחמישים שנה, ולכן זה עיקר רצוני שיהיה רק אהבה בין אנשי שלומינו, כי הרבה צרות באו ויצאו ממחלוקת ומריבות, ולכן הולך לי בהחיים שבהד' אמות שלנו שלא יהיה שום התנשאות אחד על השני ואני לא מיניתי את אף אחד להיות מנהיג במקומי".

"כמובן השארתי אחריי ירושה גדולה והם שו"ת "אשר בנחל" שמסתכם כבר עד השנה הזו בלמעלה משבעים אלף מכתבים, ולכן אני מבקש את כל אנשי שלומינו תעזרו לי שיצא כל חלקי שו"ת "אשר בנחל" לאור עולם, כל אחד שיקח על עצמו כמה כרכים להדפיס את זה, וזה הירושה היחידית שהשארתי ממני".

"הבנות שלי לא זזות מהמיטה מאז שנכנסתי בבית חולים, והן עושות כל מה שאני רוצה, הן עושות את רצוני, אתם תמשיכו לעסוק בתפילה כי אין עכשיו עצה אחרת רק להתפלל".

גם אל הנושא הרפואי התייחס מוהרא"ש וכתב כי "בעניין לדאוג לרופאים הכי מומחים בעולם, בזה מטפלות הבנות שלי, ולכן אני מבקש, שאף אחד לא יתערב ולא יתן להם עצות וכו'. ומכם אני מבקש שתמשיכו להתפלל עלי כל זמן שאני חי, וגם אחר כך מי שיוכל ללמוד עלי פרק משניות או יגיד קדיש זה יהיה לטובת נשמתי. החזיקו את עצמכם ביחד ואף פעם לא להתערב בשום מחלוקת שרק יש בעולם. אני מבקש בכל לשון של בקשה שאף אחד שלא יבוא עם עצות להרופאים וכו', אני לא צריך שילבישו עלי מכונות הנשמה בשום פנים ואופן ואני נגד זה, אני רוצה שהנשמה שלי תצא בדרך טבעית של הקדוש ברוך הוא.

לסיום כתב: "זכרו היטב אשר מה שתפילה פועלת שום דבר בעולם לא פועל, ועם תפילה אתם עוד תוציאו אותי מהפח הזה. המברך אתכם בברכת אבהית".

הנכם מתבקשים להמשיך ולהעתיר בתפילות מעומק הלב בעבור מורינו ורבינו רבי אליעזר שלמה בן מלכה לרפואה שלימה וישועות בתוך שאר חולי ישראל.

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:לא מתייאשים: התפילות לרפואת
מוהרא"ש ממשיכים בכל הכוחות

צפו: העולם היהודי עוקב בדאגה
אחר מצבו של מנהיג ברסלב

לקרוע את השמים:
מצבו של מנהיג ברסלב קריטי!!


6 תגובות

  • 1.
  • אבא שבשמיים תרחם עלינו!!!
   מאת: נתן
  • 2.
  • מאת: רוני יוסף
   אנא אבינו שבשמיים, אל תיקח את הצדיק מאתנו - נא ממך!!! העבר נא את רוע הגזירה!!!
  • 3.
  • רפואה שלמה אמן.
   מאת: רחל
  • 4.
  • אוי אוי אבי אבי, אנא השאר עימי!!!!
   מאת: ווי לי מר לי
  • 6.
  • די לצרותינו
   מאת: משה
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup