ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - לנדקר שהפך ל"גיבור היום" יש מה לומר לכם
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
לנדקר שהפך ל"גיבור היום" יש מה לומר לכם

תלמידו של מוהרא"ש נדקר בפיגוע בפתח תקווה ולמרות זאת הצליח להשתלט על המחבל ולחסלו. כעת יש לו מסר עבורכם

כ"ט באדר א' תשע"ו, 09/03/2016 | 14:46 | נחמן מעהל

צילום וידאו: שמואל ג'פרי


הבא להורגך השכם להורגו: ניסיון פיגוע רצחני שהתרחש אמש (ג') בפתח תקווה עורר הדים רבים בעולם כולו בעקבות סיומו המפתיע של האירוע כאשר הנדקר שלף בתושיה רבה את הסכין מגופו ודקר בה את המחבל הנתעב שנפצע אנושות ובהמשך מת מפצעיו.

הנדקר הוא יונתן עזריהאב (39), חסיד ברסלב מיבנאל, אב לחמישה ילדים. יונתן שזכה בכלי התקשורת לכינוי "גיבור היום" יצא באותו בוקר להפיץ את ספרי רבינו נחמן מברסלב זי"ע, כפי שנוהג שנים רבות, אלא שביום זה הוא נקלע לדרמה נוראית שאך בנס יצא ממנה בחיים.

"הגעתי מיבנאל לפתח תקווה", הוא משחזר, "נכנסתי לשוק והתחלתי לחזק אנשים תוך שאני מחלק להם את החוברות הנפלאות שחיבר מורינו ורבינו מוהרא"ש הקדוש. בהמשך השוק נכנסתי לחנות 'מתוק חריף', התחלתי לדבר דברי תורה עם המוכר, כאשר פתאום הרגשתי מישהו קופץ עליי מאחור. בהתחלה לא הבנתי מה הוא עושה, עד שמישהו צעק 'מחבל' ואז קלטתי את הסכין והרגשתי את הדקירות. חשבתי שזה הסוף שלי".

בשלב זה התעשת יונתן והסתער על המחבל, "הבנתי שאני צריך להיאבק בו, שלא יהרוג אותי ויפגע באחרים. תפסתי אותו בשתי הידיים והעפתי אותו ממש חזק על בקבוקי שתייה בצד". בעזרת הסכין איתה נדקר הצליח יונתן יחד עם בעל החנות להשתלט על המחבל ולהכריע אותו.

לאחר האירוע פונה החסיד שנדקר לבית החולים 'בילינסון' כשמצבו מוגדר בינוני, פצעיו נתפרו והוא נשאר להשגחה והתאוששות. אל מיטתו נהרו עיתונאים רבים ששמעו ממנו בעיקר דיבורי התחזקות ואמונה.

"הקדוש ברוך הוא עשה לי נס", סיפר יונתן ממיטתו בבית החולים, "יכולתי להיות בין המתים, אבל השם סימן לי ששליחי מצווה אינם ניזוקים. כל הרופאים אמרו לי שניצלתי בנס. הכוחות שהיו לי להדוף את המחבל זה רק מהקדוש ברוך הוא. אם הקב"ה לא היה רוצה שאהיה פה, כבר לא הייתי כאן".

"אנחנו למדנו מהצדיק לחשוב כל הזמן על היום האחרון שלנו", הוסיף הנדקר, "והאמת היא שחשבתי שהיום הוא היום האחרון שלי, אבל הנה אני עדיין כאן בזכות הקב"ה ובזכות מוהרא"ש ובזכות ההפצה שהגנה עליי".

יונתן גם שלח מסר מצולם לחסידי ברסלב בו הודה לכולם על התפילות לרפואתו וסיפר מה לדעתו שמר עליו: "יש לנו צדיק גדול, מוהרא"ש מסתכל עלינו מלמעלה. אני מרגיש שמה ששמר עליי זה הקדוש ברוך הוא, מוהרא"ש, ובזכות ההפצה הקדושה. אם לא הייתי בהפצה הייתי כבר מת, מה שאני פה מדבר איתכם זה נס אחד גדול. תתחזקו בעניין ההפצה - יפוצו מעיינותיך החוצה".

צפו בתמונות מבית החולים ובפרסומים על האירוע:

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

» מנויי אתרוג ורימון? תוכלו לצפות בסרטון כאןעוד בנושא זה:נס גדול היה פה: אימו של
הרב אברהם שושן ניצלה ממוות

בעל חנות באשדוד: "בזכות
קופת הצדיק ניצלתי מפגיעת טיל"

מדוע מעלת ההפצה
גדולה כל כך?


1 תגובות

    • 1.
    • מאת: אמיר בן אהרן
      אוי לאיש שידקר על ידי מחבל ואוי למחבל שידקור את יונתן עזריאב
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup