ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו


כי תבנה בית.

חנוכת בית הוא אירוע משמח מאד. כל אחד רוצה לזכות ליום הזה שכבר יהיה לו בית משלו. בית שבו יוכל לעבוד את השם ית' בנחת ושלוה. וכמו שגילה לנו רבנו (לקו"מ ח"א סי' י"ח) שבית הוא בשביל מטרה אחת – לעבוד את הקב"ה!...

אחד מתלמידיו היקרים של מוהרא"ש, אברך צעיר, אשר זכה להתגורר עד עתה ביבנאל עיר ברסלב יחד עם אשתו וילדיו, אך לא בביתו שלו, אלא בשכירות, זכה גם הוא למצוא בית במקום זה שכל כך אהב, בעיר הנפלאה על שם רבנו נחמן מברסלב! לא קל לקנות בית, ובפרט אברך צעיר. אך המטרה כל כך קדושה ולכן מסר את נפשו עליה. ימים וחודשים טרח ויגע, רץ ממקום למקום, ביקש ברכות מהצדיק ועוד הרבה פעולות שהוצרך לעשות – העיקר לקנות בית בעיר שעליה הכריז הצדיק כעיר ברסלב - יבנאל!

והנה, היום המיוחל הגיע – הבית נקנה ולא נותר אלא להזמין את הצדיק לחנוך אותו. תלמידים רבים ונלהבים הצטרפו לחנוכת בית זו והיטו אוזן לשמוע את דברי הצדיק בתוך הבית החדש. שמחה רבה מילאה את לבם של האברך הצעיר וזוגתו עת אשר ראו במו עיניהם את היום שכה קיוו לו – הצדיק נכנס לתוך ביתם להשרות את הברכה!

  
כי תבנה בית...

כמה ימים לאחר מכן, הרגיש האברך היקר שעליו לעשות משהו למען רבו הצדיק, ולהכיר לו טובה על מסירותו הרבה אליו. שכן כבר מגיל קטנות מסתופף הוא בצילו של הצדיק, וזכה ליהנות מעצותיו וטובותיו לאורך כל השנים. בתפלת שחרית של שבת קודש, בשעה שהוציאו את ספר התורה מן ההיכל ומכרו את העליות, המתין הוא למכירת העלייה השלישית. "50 שקלים!" צעק אחד. "100 שקלים!" נשמע הקול מהצד השני.

ופתאום... נשמע מחיר מפתיע עבור העלייה – "600 שקלים!". הציבור ההמום הביט לעבר הפינה שממנה נשמע הקול, לראות מי הוא זה שקונה מצוה יקרה זו בדמים כה מרובים, שכן לא עת כל נדרי היא זו, וגם לא פתיחת ההיכל בראש השנה. אלא קריאה רגילה באחת משבתות השנה.

היה זה לא אחר מאשר... נכון! מיודענו האברך. אך את העלייה הזו לא קנה עבור עצמו אלא עבור מוהרא"ש כאות להכרת הטוב, על כל הטובות שעשה איתו מעודו. אך...600 שקלים הם לא סכום קטן עבור אותו אברך שמתפרנס בקושי. ובפרט עכשיו שקנה בית חדש וההוצאות מרובות. זו היתה גם דעתה של זוגתו, בשעה שסיפר לה על מעשהו זה – לקנות עלייה לתורה עבור הצדיק ב-600 שקלים! אך דבר זה לא הטריד אותו כלל. שמח וטוב לב היה על המעשה אשר עשה.

לא עברו מספר ימים, ואותו אברך הוצרך להגיע לבנק לסדר עוד כמה עניינים הקשורים בקניית הבית. והנה פלא! הפקידים סיפרו לו שהייתה להם איזו טעות עם החשבון שלו ועל כן מגיע לו מהבנק כ-6,000 שקלים זכות! עכשיו הזדרז האברך לביתו, שם סיפר לאשתו את הנס הנפלא שהשם ית' החזיר לו בדיוק פי 10 ממה ששילם עבור הצדיק! עכשיו ראו בחוש מה שאמר ר' נתן – שהצדקה הגדולה ביותר היא עבור הצדיק האמת. וכמו שכתוב "צדקתך צדק לעולם ותורתך אמת", איזו היא צדקה שעומדת לעולם? צדקה שנותנים לצדיק האמת.

כי כשנותנים צדקה לצדיק שמוסר את נפשו עבורנו, ועבור כלל נשמות ישראל אף פעם לא מפסידים, אדרבה! השם ית' משלם בכפלי כפליים בין בעולם הזה ובין בעולם הבא!


  

  

לסיפורים נוספים מהספר "אש קודש"
לקט סיפורים ועובדות ששמענו וראינו אצל מורה דרכנו כ"ק מוהרא"ש שליט"א הצדיק מיבנאל עיר ברסלב
לחץ כאן

1 תגובות

    • 1.
    • ניסים עם הצדיק
      מאת: אלימלך כהן
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup