ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו

 

טעות דפוס, או לא...

ידוע שכל מילה וכל דיבור שאמר רבנו ז"ל היתה לה משמעות עמוקה. לפעמים נדמה שהצדיק אומר דבר פעוט ולא יודעים שיש בזה כל כך הרבה סודות. דוגמא קטנה לכך נקרא בסיפור הבא.

מה עושים כשילד קטן לא חש בטוב ומתחיל לבכות? נכון מאד – בודקים מה גרם לזה. גם הילד הקטן בן הארבע החל לבכות, ראשו קדח מחם והחל להראות סימנים של התכווצויות. האב שנבהל לנוכח המראה הנורא של בנו, מיהר להזעיק טיפול. הרופאים עבדו קשה ובחסדי השם ית' הכל הסתדר והילד הבריא.

לאחר מכן מיהר אביו לשלוח מכתב למוהרא"ש, ובו סיפר על הישועה הגדולה ועל ההשתפרות במצבו של בנו הפעוט. הצדיק מיהר להחזיר מכתב ובו הוסיף את השורות הללו  – "מאד שמחתי לשמוע שבנכם בנכם (פעמיים) יצא מכלל סכנה". כשקראו בני המשפחה את המכתב, התפלאו על שהמילה "בנכם" מופיעה פעמיים בזה אחר זה, אך נדמה היה להם שזוהי טעות דפוס.

והנה, בשבת הבאה, האח הקטן יותר כבן השלוש בלע פקק של בקבוק אשר נתקע בגרונו. התינוק החל להשמיע קולות משונים וגניחות של חנק עד שכמעט אפס תקוה ח"ו. ההורים מיהרו להכות בגבו בתקווה שהפקק יצא. ואכן, תהילה לאל הנס התרחש והפקק יצא.

עכשיו הבינו בני המשפחה שמה שכתוב במכתב מהצדיק פעמים "בנכם" אינו טעות. הצדיק ראה ברוח קדשו את אשר עתיד להתרחש גם עם בנם השני והוסיף זאת במכתבו...

 

לסיפורים נוספים לחץ כאן

 

1 תגובות

    • 1.
    • אשרינו שזכינו
      מאת: אלימלך כהן
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup