ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו

 

וכתבתם על מזוזות ביתך

כתוב "עיני השם אל צדיקים" והפירוש הוא שהשם ית' נותן לצדיקים שיראו מסוף העולם ועד סופו. וכמו שנראה בסיפור שלפנינו איך ראה מוהרא"ש את הדבר הקטן שגרם לבעיה גדולה ממרחק רב.

שמחה גדולה פקדה את ילדי המשפחה בשעה שההורים המאושרים בישרו להם שבעוד כמה חודשים יהיה להם… עוד אח קטן! בודאי שמחתם של ההורים עצמם לא ידעה גבולות, זה הרי כל כך מרגש שעוד נשמה יורדת לעולם.

האב כמובן כבר התחיל להתפלל לבורא העולם – "אנא השם הטוב, תעזור שהתינוק יגדל במעי אימו בריא ושלם. ושיצא לאויר העולם בזמן הנכון ובלידה קלה". כל כך רצה האב עוד ילד בכדי שיוכל לחנכו במצוות וללמדו תורה. ואכן, שמע השם יתברך את תפלותיו.

אך דבר לא צפוי התערב בשמחתה של המשפחה היקרה… מאז תחילת ההריון כבר כמה פעמים שהאם לא הרגישה את ידיה. כולנו מכירים את התחושה שלפעמים נרדמת היד או הרגל כשנשענים עליה. כך בדיוק הרגישה, אך מבלי שנשענה על ידיה. בתחילה העדיפה להתעלם. אך כשהדבר חזר על עצמו שוב ושוב, החליטה לספר לבעלה.

כששמע הבעל את הדבר, התיישב בעצמו וחשב מה לעשות. כמובן שלא לקח הרבה זמן וכבר עלה הרעיון המבריק במחו – "ברוך השם! אנו מכירים את הצדיק מיבנאל - מוהרא"ש, ואליו אפשר לפנות. הוא בודאי יעזור לנו ויושיענו".

הזוג חיכו לביקורו הקרוב של הצדיק ביבנאל – עיר ברסלב, ותיכף כשהגיעה עת הביקור הכינו מזוודה קטנה עם מעט חפצים שיספיקו להם לימי שישי ושבת. כל הדרך הארוכה תלו עיניהם למרום וחיזקו את עצמם באמונה ובטחון שבזכות הצדיק ישלח השם רפואה שלמה לאם, ולא יאונה שום דבר רע לתינוק שבבטנה.

וכך, עברה לה השבת הנפלאה בחיק הצדיק. הזוג שמעו את הדרשות וקיבלו עוד מנה של התחזקות באמונה ובטחון בבורא עולם. גם האירוח הנפלא של אנשי המקום – תלמידיו של מוהרא"ש עזרו להם לשכוח מעט את צרתם. והנה, תיכף במוצאי השבת החלה קבלת הקהל לחדרו של הצדיק; כל כך הרבה אנשים שזקוקים לעצה ולברכה חיכו בתור הארוך שפקד את דלת הכניסה לחדר המיוחד.

והצדיק, בסבלנות גדולה מתוך אהבתו לכל יהודי, מאזין בקשב רב לכל בעיה ומשבר. לאחד הוא מייעץ מה עליו לעשות. ולשני נותן ברכה ומתפלל עבורו, באופן שכל אחד יהיה מרוצה. ו… כמובן! גם הזוג ישבו בין כל האנשים וחיכו בסבלנות שיגיע תורם להיכנס אל הצדיק.

והנה, סוף סוף הגיע הרגע שכה חיכו לו – בחרדת קודש ניגשו אל הצדיק, שהסתכל עליהם עם חיוך מרגיע על פניו, ושאל - "מה אוכל לעזור לכם?". הבעל שכבר לא יכל להתאפק תיכף השיב - "תודה לאל אשתי נמצאת בהריון, אך משהו מטריד אותנו בהריון הזה". "מהו הדבר?" שאל הצדיק. "מפעם לפעם נרדמות לה הידיים. בהתחלה זה היה לעיתים רחוקות, אך במשך הזמן התגבר הדבר ואנו חוששים לבריאות האם והתינוק. טרם פנינו לרופא באנו אליכם כי אנו מאמינים שבודאי תוכלו לעזור לנו" סיפר האב.

"לפי דעתי אתם צריכים לבדוק את המזוזות של ביתכם" ענה הצדיק. האב ששמע את הדברים לא הבין בתחילה מדוע עליו לבדוק אותן, הרי לא לפני זמן רב קנה את המזוזות. אך בלי לשאול שאלות נתן תודה לצדיק והזוג יצאו מהחדר.

תיכף ומיד החלו את הנסיעה חזרה לביתם. דבר ראשון על הבוקר, ניגש האב והוריד את המזוזות על מנת לקחתם לבדיקה כדבר הצדיק. ניגש אל סופר ירא השם והשאיר אצלו את המזוזות לבדיקה. אך כידוע, ישנם הרבה אנשים שרוצים לבדוק את התפלין והמזוזות שלהם מפעם לפעם, ולסופר היתה עבודה רבה. זו הסיבה שלקח קצת זמן עד שבדק את המזוזות של הזוג.

והנה פלא גדול! תיכף מהרגע שהורידו את המזוזות מביתם, כבר חזרו ידי האשה לעצמן ושוב לא נרדמו. האם המאושרת סיפרה את הדבר בהתרגשות לבעלה, והוא השיב "נו, נראה מה יאמר הסופר…".  ואכן, כשהחזיר הסופר את המזוזות אמר שצריך להחליפם כי יש בהן כמה בעיות. כמובן שהאב הנרגש שכה שמח לראות שהכל הסתדר, לא חסך מכספו וקנה מזוזות חדשות מהודרות לקיים את המצווה היקרה כראוי.

אחר שנולד הבן בשעה טובה ומוצלחת, ישבו הזוג ושוחחו ביניהם בשקט כשהתינוק החדש נם לו בעריסה לידם. מי יודע על מה דיברו? נכון! הם נזכרו בתקופה של ההריון ובפרט באותה הבעיה שבסיבתה לא הרגישה האשה את ידיה, ואז ראו את גדולתו של הצדיק שידע ברוח קדשו משום מה נגרמה הבעיה…

 

לסיפורים נוספים לחץ כאן

 

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup