ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כך מתכוננים בברסלב לראש השנה • נדיר
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כך מתכוננים בברסלב לראש השנה • נדיר
  בדרשה

שבוע לפני ראש השנה מסר כ"ק מוהרא"ש שליט"א שיחת חיזוק בישיבת "תפארת התורה" בוויליאמסבורג • ראש הישיבה הרה"ג ר' יואל ראטה ערך חזרה על תפילת ראש השנה ו-80 הבחורים ליוו אותו בנוסח ברסלב הידוע • צפו בדרשה והתפילה הנדירה

כ"ג אלול ה'תשע"א, 22/09/2011

ביום שלישי השבוע הגיע כ"ק מוהרא"ש שליט"א לישיבת "תפארת התורה" בוויליאמסבורג על מנת לתת לבחורי הישיבה שיחת חיזוק ועידוד לקראת נסיעתם לאומן בראש השנה, מרביתם של הבחורים יגיעו השנה בפעם הראשונה לציון רבנו באומן. כידוע, ישיבת "תפארת התורה" בוויליאמסבורג שבארה"ב נפתחה לפני כשנתיים עבור בחורים מחסידויות שונות אשר התקרבו לאורו הגדול של רבנו הקדוש רבי נחמן מברסלב זי"ע וחיפשו מסגרת מתאימה ללמוד על פי דרכו של הנחל נובע מקור חכמה. הרה"ג ר' יואל ראטה שליט"א הרים את הכפפה ועל פי הדרכתו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א פתח ישיבה חדשה אשר עברה בתחילה קשיים ומחלוקות רבים עד שזכו בתחילת שנה זו להיכנס ללמוד בהרחבת הדעת בבניין "מרכז היכל הקודש" החדש בוויליאמסבורג.

בישיבה לומדים כיום כ-80 בחורים, רובם ייסעו השנה בפעם הראשונה לאומן. כזכור, כ"ק מוהרא"ש שליט"א הרבה לקראת סוף השנה לדבר ממעלת חשיבות הנסיעה לציון רבנו הקדוש זי"ע באומן על ראש השנה, דבריו של הצדיק פעלו רבות בקרב עם ישראל בכל העולם, גם בארה"ב יש השנה התעוררות גדולה לנסיעה לאומן ואלפים יזכו לקיים את רצון רבנו הקדוש זי"ע שאמר "הראש השנה שלי עולה על הכל - איש בל יעדר".

השיחה שמסר כ"ק מוהרא"ש שליט"א ביום שלישי האחרון בישיבה בוויליאמסבורג, נועדה לעודד את הבחורים אשר שברו מניעות גדולות כדי לזכות ולנסוע לאומן. במהלך הדרשה הורה כ"ק מוהרא"ש שליט"א לראש הישיבה לעשות חזרה יחד עם הבחורים על נוסח התפילה והניגונים הנהוגים בברסלב בראש השנה, על מנת לקבל את ההתעוררות של ראש השנה המתקרב. יש לציין כי ראש הישיבה הרה"ג ר' יואל ראטה ישמש השנה לראשונה כבעל תפילה בתפילת שחרית של ראש השנה בבית המדרש הגדול "היכל הקודש" באומן, על ידו יעמדו 80 בחורי הישיבה שילוו את כל מהלך התפילה.

בסיום שיחתו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א התפללו באופן נדיר במיוחד תפילת מנחה בנוסח תפילת שחרית של ראש השנה.

כ"ק מוהרא"ש שליט"א בשיחה עם ראש הישיבה הרה"ג ר' יואל ראטה שליט"א
בשיחת החיזוק 
חלאקה לבן הר"ר מענדל קאהן, מאנ"ש וויליאמסבורג

בתפילת מנחה עם ניגוני ראש השנה


עוד בנושא זה:
 
קריאתו של מוהרא"ש:
"בואו לאומן"
בעוד שבוע: 50,000 מגיעים לאומן
> הפרטים
מראות
אומן ראש השנה

1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup